Горещината ни налегна,а ЯНУАРЧЕТО на играчките за плаж наблегна.

  • 34 421
  • 737
# 120
Добрутро  Hug
Днес съм на изпит (последният  Mr. Green), пък започва и намалението в ЛР, уж да издебна от сутринта да не изпусна нещо по време на изпита, а то затворили ЛаРедута  ooooh! Ще изпусна далаверата  Blush Whistling
Теди - успех с Дюкан, сестра ми (да си я похваля) беше много стриктна и за 3м свали 16кг  Heart Eyes
Жужу - опасна ти е Сиана  Hug
Зимна, честито на баткото, какъвто и да е повода  Hug

И да се оплача - в понеделник водих Андреа на консултация, тя от 1м яде детска кухня и то много добре, изобщо ящна е, но ака по 3-4 пъти на ден. Оказа се, че пак не е качила много (100гр и 1см) и е 6600 и 71см. Педито всеки път се мръщи, кара ми се, едва ли не си държа гладно детето и какво ли не. Този път изкара, че имала глутенова алергия (пълно безумие, тя една алергична пъпка няма), как можело толкова често да ака, изписа някакво АМ за диария  Shocked, а аз я кърмя още и какво ли още не. Тотално ме психира...
Реших, че най-добрият вариант е да се консултирам с още един специалист - местния Гуру в квартала - д-р Ковачев. Изключително добър специалист  Hug
Още от вратата като ни видя и разбра за какво идвам, веднага каза - вие да не сте при д-р Стоянова  Laughing
Каза, че просто е ГЕН, аз съм дребничка и слабичка, трудно качвам кг и Андреа се е метнала на мен. Здрава е  Praynig Единствено ми се скара, че не правим достатъчно упражнения за крачетата и повече гимнастика. След 1м пак да я заведа, за да види как се справя.
Виж целия пост
# 121
Люси, да те успокоя, че докато кърмех Габи... голямо акане беше. Докато беше само на кърма (5м.) и по 7 пъти е акала на ден. След това поразреди, но и сега ака по два пъти (рядко по 1 или 3 пъти). Е, тя не е слабичка, но и ние сме едри  Blush
Хич не се връзвай на педиатъра за АМ  ooooh!
Виж целия пост
# 122
Здравейте и от мен.  Laughing
За диети гледам отваряте тема.....болна тема. Sad Аз съм позаслабнала ама тоя корем все така си седи.  ooooh! Дали е от инсулиновата резистентност не знам но вече съм почти пред депресивно състояние.  Tired Очаквам тук в помощ да ми се притече Вей Rolling Eyes Тя е велика в моите очи с толкова свалени килограми.  Hug
Люси спокойно скъпа.  Hug Не гледаш първо дете та така да се шашкаш. Аз с Косето вече го карам доста по ларж. Отпусни се и ти.  Peace Била дребничка....ми аз не виждам родителите й да са по едрички.  Laughing Не се притеснявай. Права е irchick , с тая кърма как да дриска по малко. Точно защото и вероятно повече храна яде и докато се регулират нещата ще си дриска повече. А за тази глутенова алергия толкова съм чела, че това да си е проличало с първата й филия хляб дето е изяла - спокойно.  Hug
Силвииии....малей как искам и яз.  Wink Браво, добро лято ви очаква. Весело изкарване и после много да показваш и разказваш. Вчера точно критикувах моя мъж, че още никъде не ме е завел извън граница. А той моля ти се като ми рече " Ми аз защото си ходя и не ми прави впечатление!!!"  #2gunfire Да го гръмне човек!  Crossing Arms
Жужу те първа ще има за какво да подвикваш подир Сиянка, не се тормози. Те от сега ще стават все по-палави.  Crazy
Мари и на теб добре си дошла, таз година полета май е бил по добър.  Laughing Нищо не казваш... Wink
Виж целия пост
# 123
Абе, Люси , каква е тази докторка, какво разтройство, ми Мърко до година и нещо акаше по 3 пъти поне на ден, Божееее..... ooooh!Да ти е жива и здрава и не се връзвай въобще, дано скоро почне да стъпва малката. Hug
Ние от няколко дни разцъкваме с новото кенгуру, не че Ивайла не си обича количката, но така сме по-маневрени, днес ходихме по покупки, утре сме на консултация, вече нямам търпение да видя колко е порастнала, то бяхме за вчера, но нямаше кой да ми помага и да седи с Мърко и затова чак утре.
Иначе Ивето гука и пее много сладко вече, смее се, не мога да й се нарадвам, а Мърко добива заплашителни величини, направо няма край неговата енергия, сутринта 4 часа бяхме навън и ей го чак сега заспа. Аз бях легнала с бебето в другата стая, той заспива сам в кошарата, чу ми се странен звук, като идвам той пиел от шишето си вода и плюл, голямо забавление, целото легло +него мокри и той се хиииили. Е плеснах го 2-3 пъти през дупето, сега спи на голямото легло, явно доста съм освирепяла, щото му казах да не излиза от стаята, а него по принцип не можеш да го накараш да седи на едно място....Ще ми се яслата да работеше лятото Embarassed
Виж целия пост
# 124
Еви- Сияна преди време правеше същия номер ooooh! Пиеше вода и плюеше- цялата ставаше мокра и така приспиването пропадаше. ooooh! Много са изобретателни вече за белите- да са ни живи и здрави Hug


Люси- На тази лекарка и кажи да си гледа работата. Whistling Сиана като беше малка редовно си акаше по 3-4 пъти и без да я кърмя. А за кг не ми се коментира ooooh! Ние още не можем да хванем 11 кг, ако я заведа при твоята докторка сигурно и на нас ще ни каже същото Whistling
 

А да питам има ли някое дете такъв проблем- На Сияна и преграква и гърлотол. Мислих  че е така защото много говори - не спира дори и докато спи . Ама нещо много често се случва и се чудя дали да я водя на лекар. Да не е нещо опасно newsm78
 
Виж целия пост
# 125
juju, заведи я на доктор за гърлото. Има опасност за гласните струни по принцип и за да си спокойна е по-добре да отидете. На Габи са давали едни ампулки в такива ситуации. Минава за два дни  Peace
Виж целия пост
# 126
Еви- Сияна преди време правеше същия номер ooooh! Пиеше вода и плюеше- цялата ставаше мокра и така приспиването пропадаше. ooooh!

И Стела го прави това! Crazy Добре, че се сеща да плюе в банята.  hahaha
Виж целия пост
# 127
Момичета, много закъсахме с малката - гърлото и е възпалено (има и Т), а до сега никога не е имала подобни порблеми. Записвала съм си рецепти за бабини илачи, които сте споделяли, НО сега нищо не намирам (закона на Мърфи  #Cussing out)
Моля пак да споделите някоя рецептичка  Praynig По възможност не много сложна, но и приятна на вкус, че моята прима е много капризна  Crazy
Виж целия пост
# 128
Ако температурата е под 38.5 може нищо да не даваш, ако е по-висока по-добре я смъкни - или с лекарство; или с хомеопатия; или с оцет (разтвор винен оцет и вода, може 1:1, на челото, ръчичките и крачетата - детето леко облечено или голо, завито с леко одеяло - вадиш едното краче, обтриваш леко с намокрена в оцет кърпа, тензух, после пробираш крачето под одеялцето, вадиш другото краче, обтриваш и прибираш и т.н. с ръчичките...) За бърз резултат вана с хладка вода (не студена, а по-хладка от обичайната)

От лекарствата - на Джулия съм давала панадол, от хомеопатия - само веднъж съм й давала Белла Донна и подейства.

За гърлото - на мен ми действа компрес с мед (външно), мажеш обилно, отгоре памучно нещо (аз слагам тензух), отгоре - шал. При мен това облекчава идеално, но Джулия не съм я пробвала.

Най-добре - на доктор. Аз съм страхлива и самолекувам само себе си.
Виж целия пост
# 129
Аз не бих действала с оцет
Иначе за гърлото-компрес с извара Peace
Успех!
Виж целия пост
# 130
irchick, пробва ли с Панадол/Нурофен за температурата?
А какво значи възпалено? Зачервено ли е, гласът ли е променен?
Виж целия пост
# 131
Температурата я овладяваме, така да се каже. До 38.8 се търпи, но стига и 39.3-4, ако е жизнена съм спокойна. Давах и хомеопатия (както каза хомеопата) и чакаме да се оправя, но гърлото ме тормози. Много е червено, а тя до сега не е имала такива проблеми, никога не е кашляла...
Ще сложим днес компрес с мед (Мече   bouquet), а утре ще купя извара (слънче   bouquet), ако не е много ОК.
На лекар ще идем утре ако все още е зле. Нали писах, че лелята, която я гледа е мед. сестра, та тя може да прецени и дали гърлото се подобрява.
Дега, сега като прочетох поста си... и аз бих се чудила какво искам да кажа ooooh! Червено е гърлото.
Виж целия пост
# 132
Ир4ик, оздравявайте.
За гърло аз правя компрес с варено яйце, сода и вестник. Някоя от мамите тук го беше писала. Давам и 4ай от шипка, лук с корите, орехи с 4ерупките, мед и лимон. Мятам и някое лук4е ако ми се намира. И сок от компот от дюли.

Яни прото4и сополите и ми припомни "добрите" стари времена. Задържа около три седмици и се тръшна. Сега я атакувам с Ехинацея и капки за нос. Дано Нини не се вклю4и в купона. Praynig

Ещо съм нервна, изморена, недоспала и не се 4увствам особено щастива... Дано дойде пак слънцето и Praynig да изляза отпука най-сетне
Виж целия пост
# 133
Ирчик, освен всичко, което са ти написали, според мен и цитросепта помага. вече има и цитросепт на сиропче, за деца, така по-лесно се дава  Peace
аз за гърло конкретно досега нищо не съм давала, казвали са ми, че е червено, но Емо не е отказвал да се храни, което означава, че не го боли и затова.

да ви попитам и аз нещо - вашите деца забавляват ли се сами? Емо не може да си играе сам, непрекъснато ме вика да си играем заедно, или баща си, баба/дядо, може и друг познат възрастен. Но сам - не, а сам с друго дете (т.е. без възрастен) за малко. чудя се дали покрай Дара съм го разглезила или е нормално за възрастта newsm78 непрекъснато ме вика да правим нещо, и ако не отида веднага започва да изпада в истерия Rolling Eyes

и темата за приспиването ме вълнува - до година и половина си заспиваше сам без никакъв проблем и изведнъж отказа и все още се приспиваме, лягам аз или баща му с него на спалнята. опитваме се да го оставяме сам, но крещи "мамо/тате ела" и след известно време крещене, ако не отидем, изпада в истерия. беше понал следобед да заспива сам, но след като се роди Дара пак отказа и сега следобед много интересно се приспиваме, лежим тримата на спалнята и само тръпна дали Дара няма да се разплаче и да го разсъни Rolling Eyes

Дара също започна да се смее и гука, много й се радваме. на батко си най-много говори и се усмихва Grinning
Виж целия пост
# 134
Стела напоследък много се забавлява като ниже мъниста на герданче.
От сутринта почва - като я измия и облека, я кротвам някъде, давам й кутията, докато приготвя закуската и изчистя и стане време за разходка.
С такова усърдие ги ниже едно по едно, избира цветове, форми...  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия