Созопол - мнения, впечатления и препоръки!

  • 198 866
  • 738
# 435
ами ние цяло лято ходим от нашия комплекс ( на 12 км) до Созопол, но да ти кажа Август не е времето за това място. Затова и дойде ли 1-ви Август не стъпваме поне до 1-ви Септември. А по повод готините интелигентни физиономии- те определено не са там по това време - отиди през Юни или Септември.
Не знам дали под по на юг визираш Лозенец, но аз лично в това село не виждам никакъв арт или култура, да не говорим за Синеморец и Резово.
Виж целия пост
# 436
Може ли да ми помогнете с имената на хотели преди Созопол, на 2-3 км от града, които ползват плажа на Златна рибка. Един от тях е Blue Orange, но са другите не се сещам  newsm78
Виж целия пост
# 437
aniese, ами "манджа стрийт" до хармани, само като я погледна - не бих седнала, не знам как сте се навили - смрад е ужасна, когато можем вимаги сме я заобикаляли - има грамадни плакати на чалга ивенти - не е изненада, че сте попаднали на поредния - в този грамаден созопол, вие сте избрали най-гадното място, нормално е впечатленията ви да са отрицателни, ако махнат манджа стрийт на созопол и безумните сергии с дрехи, надуваеми глупости и подобни - няма да имам никакви забележки към града:)))

Queen_of_wind - Лагуна бийч ризорт, созополи стайл, хотел роял (този последния е по-към черноморец) - всичките тези са на самия плаж; санта марина като блу ориндж е отвъд пътя, не са на плажа (да отбележа в случай, че не ви се пресича натоварено шосе)
Виж целия пост
# 438
aniese, ами "манджа стрийт" до хармани, само като я погледна - не бих седнала, не знам как сте се навили .............

взе ми думите от  клавиатурата  Wink
изобщо частта край Хармани е доста стресираща и нехарактерна за истинския Созопол Stop
Виж целия пост
# 439
Не съм съгласна, че през юни има някакви готини физиономии Wink Тогава е царството на " станциите" както наричаме от време оно,представителите  някои ведомствени почивни домове от ерата на социализма. А на това въпросното заведение, седнахме, понеже преди години имаше готина кухня, но сега е просто... Shocked От 30 г. идвам в Созопол, всяка година градът пропада, пропада...Никакви крепостни стени, мощи и църкви не могат да го спасят вече. Абсолютна чалгаджийница. Сериозно обмисляме да си продадем апартамента тук. На главна улица сме, не сме живее! Не могат да ни се съберат и няколко часа сън последните дни. Онази вечер Азис пищя цяла нощ, в дискотека близо до нас, писахме жалби. Съставили им акт и толкова. Под нас има нещо като таверна, цяла нощ гръцки маанета. Вярно е, че хората са дошли тук да се забавляват, но имаме нужда и да поспим все пак!
Виж целия пост
# 440


Queen_of_wind - Лагуна бийч ризорт, созополи стайл, хотел роял (този последния е по-към черноморец) - всичките тези са на самия плаж; санта марина като блу ориндж е отвъд пътя, не са на плажа (да отбележа в случай, че не ви се пресича натоварено шосе)

От Санта Марина има мост през шосето, и се слиза до плажа с асансьор. До Златна рибка може след това по брега, или по шосето.
Виж целия пост
# 441


Queen_of_wind - Лагуна бийч ризорт, созополи стайл, хотел роял (този последния е по-към черноморец) - всичките тези са на самия плаж; санта марина като блу ориндж е отвъд пътя, не са на плажа (да отбележа в случай, че не ви се пресича натоварено шосе)

От Санта Марина има мост през шосето, и се слиза до плажа с асансьор. До Златна рибка може след това по брега, или по шосето.

вярно, сега си спомням, че видях такова нещо

aniese, тъпи физиономии, клишета и прочие, и прочие има навсякъде; като знам местата с дразнителите - даже не ги припарвам, обикалям малките и неизвестни улички на стария и новия град - няма да повярваш - празни са:), ходя си на плаж на каваци и цялата сган в карето от хармани до центъра може и изобщо да не я видя колкото и дълго да стоя в созопол:) не сменяйте града, сменете апартамента:)
Виж целия пост
# 442
Благодаря ви за инфото!
Виж целия пост
# 443


Queen_of_wind - Лагуна бийч ризорт, созополи стайл, хотел роял (този последния е по-към черноморец) - всичките тези са на самия плаж; санта марина като блу ориндж е отвъд пътя, не са на плажа (да отбележа в случай, че не ви се пресича натоварено шосе)

От Санта Марина има мост през шосето, и се слиза до плажа с асансьор. До Златна рибка може след това по брега, или по шосето.

вярно, сега си спомням, че видях такова нещо

aniese, тъпи физиономии, клишета и прочие, и прочие има навсякъде; като знам местата с дразнителите - даже не ги припарвам, обикалям малките и неизвестни улички на стария и новия град - няма да повярваш - празни са:), ходя си на плаж на каваци и цялата сган в карето от хармани до центъра може и изобщо да не я видя колкото и дълго да стоя в созопол:) не сменяйте града, сменете апартамента:)

Подкрепям напълно. И ние сме тук. Настанихме се в Буджака, а като тръгнем към Созопол заобикалям от далече веселата уличка или там както я наричат. Дори не съм ходила на нея. В стария град е страхотно за разходка. Поне това е моето мнение. Бяхме планували утре да си тръгваме, но ще останем още 2-3 дни. Хич не ми се връща в Софето.  Hug  А плажа и на Каваци и на Смокиня и на Веселие е страхотен в момента. Ходихме и до Аркутино и там е много хубав и чист.
Виж целия пост
# 444
Здравейте!

На http://wikimapia.org/#lat=42.4145184&lon=27.7005029&z=17 … 1&m=b&v=8 има карта със сателитна снимка с доста добро качество.Като се регистрирате можете да маркирате всякакви обекти на картата,да правите описания,коментарии, дори снимки.Така те стават достъпни за всички.Защо тези които познават района не маркират съответните хотели,заведения,квартири....
Много е нагледно.
 Защото всяка година започва едно сложно обясняване......
Успех!
Виж целия пост
# 445

Queen_of_wind - Лагуна бийч ризорт, созополи стайл, хотел роял (този последния е по-към черноморец) - всичките тези са на самия плаж; санта марина като блу ориндж е отвъд пътя, не са на плажа (да отбележа в случай, че не ви се пресича натоварено шосе)

Dao малко се бъркаш-Блу ориндж е на самият плаж Златна рибка,наредени са един до друг Лагуна бийч,Созополи и Блу ориндж,ние бяхме в Лагуна и поне 3-4 пъти ги пообиколих тези трите комплекса,защото са много близко .
Виж целия пост
# 446
aniese, ами "манджа стрийт" до хармани, само като я погледна - не бих седнала, не знам как сте се навили .............

взе ми думите от  клавиатурата  Wink
изобщо частта край Хармани е доста стресираща и нехарактерна за истинския Созопол Stop

Тогава ще ми препоръчате ли някое приятно заведение за хранене с не много надути цени? Simple Smile Ние си се храним вкъщи обикновено, крайбрежните барове ги познаваме добре...но с тези за хранене въобще не сме наясно.
Виж целия пост
# 447

Queen_of_wind - Лагуна бийч ризорт, созополи стайл, хотел роял (този последния е по-към черноморец) - всичките тези са на самия плаж; санта марина като блу ориндж е отвъд пътя, не са на плажа (да отбележа в случай, че не ви се пресича натоварено шосе)

Dao малко се бъркаш-Блу ориндж е на самият плаж Златна рибка,наредени са един до друг Лагуна бийч,Созополи и Блу ориндж,ние бяхме в Лагуна и поне 3-4 пъти ги пообиколих тези трите комплекса,защото са много близко .

спомените ми са, че го гледах от другата страна на пътя, може да го бъркам с друг подобен жълт комплекс
Виж целия пост
# 448
Тогава ще ми препоръчате ли някое приятно заведение за хранене с не много надути цени? Simple Smile Ние си се храним вкъщи обикновено, крайбрежните барове ги познаваме добре...но с тези за хранене въобще не сме наясно.
Не съм критерий за цените, понеже за мен в Созопол са нормални като за морски курорт.
Лично ние ходим най-редовно в Мелницата, но там сме като у дома и нещата стоят различно. Иначе тук четох и негативи по техен адрес.
Миналата година препоръчвах усилено ресторантчето на хотел Кавалер в новия град, но тази година се е сменила собствеността на заведението и вече не ходим там, не знам как е.
Добри отзиви слушам през цялото време за ресторанта на хотел Селена зад централния плаж - той също е собственост на Вятърна мелница.
Като цяло знам, че Ксантана на носа и голяма част от ресторантчетата от страната на пристанището са на добро ниво, за цени не мога да кажа.
Урания е единственото свястно заведение на крайбрежната алея при крепостната стена, но там вече се престарават ценово и не знам дали е удачен избор.

Виж целия пост
# 449
На Мелницата е хубава храната. Обедното им меню е разнообразно, макар и аз да не бях много впечатлена от всичко което опитах, въпреки това се хранехме там всеки обяд. В Лагуна също беше много вкусно. За който няма против "веселата уличка" Буена Виста (дано не бъркам името) също беше страхотна кухня и обслужване. Там имат и пици на пещ.

И аз като Асинка не съм критерий за цени и смятам, че бяха повече от нормални за морски курорт. Ние не сме и много ящно смемейство така или иначе. Първите дни моят мъж си поръчваше вечеря, но после спря и довършваше каквото остане от мен и децата.  Blush Порциите навсякъде бяха доста големи. Все пак за вечеря в заведение, пригответе поне по 10 лева на човек, но това без салати и ракии разбира се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия