Повдигнах темата в началото не защо се почувствах засегната, а защото не обичам да се генерализира толкова лесно. Аз си спомнях, че Писчето беше писала преди известно време за снаха й, затова как се чудят дали да доведат детето тук защото много боледува и т.н. И много добре разбирах мотивите и, не само защото аз съм в такава ситуация.
Разбирам и хората, като Деси, които искат да дадат малко време и глътка въздух и на себе си.

За мен декларирането на добри намерения и изречения от типа аз без него не мога и прочие не правят никого по-добра или загрижена майка. Майчинството се корени в нещо повече от това. А именно връзката, за която Зари говори. А тази връзка се гради с годините.
Тази тема се изчерпа, не търся нито извинение , нито успокоение. А призовавам за малко повече толерантност към друго мислещите.
За срещата към този момент няма да гласувам. На мен ми е все тая къде ще е. Важно е да има прилични условия за децата. И да се надяваме, че ще случим на време.
Само да попитам Софийската среща в коя точно Виктория е, че аз разбрала , неразбрала пак не съм наясно.
И ако искате да вземем да се преброим, за да потврди арина бройката.
Ясно е, че всички искаме да си гледаме ненагледните слънчица, ама не винаги е възможно. И аз почвам скоро работа и ми се е свило сърцето, ама просто няма как! Трябва! И ще стискам зъби , и ще гледам да съм максимално ефективна, когато можем да сме заедно и така. Сигурна съм, че аз ще го изживея пъти по-тежко от Венци! Това е положението и децата ни ще са щастливи пак, нали ги обичаме...

Изобщо не изглеждаш като "кифла" , защото си си търсила правата
И аз не съм доволна от условията , но просто хората са различни , аз съм мързелива и няма да взема да товаря и разтоварвам през няколко часа заради една стая по - тясна от тоалетната в къщи 
)
а хич не ме бива в дългите изказвания (това ми беше проблема в училище по литература , че казвам всичко кратко и ясно ) така че ако съм писала глупости ша ма извиняватИ 
))
за какво мразене иде реч 