Париж 2

  • 112 202
  • 736
# 450
И аз да се включа с едно питане. Търся възможност за евтини 3-4 нощувки на няколко студенти. Например има ли вариант за наемане на стаи в студентски общежития или някакви младежки центрове. Зная за такива в Германия и Австрия.
Успешен и слънчев ден!

В Париж е трудна работа с общетитията. Виена, въобще Австрия имат традиции в пансионното настаняване.
 Има обаче един къмпинг, който е страхотен, но до спирката на метрото е 800 м. Друго, което се сещам, че има един апартахотел в 9 район, доста евтин. Трябва да го изнамеря. Приличаше на нашия хотел Родина.
В Дефанс има общежития. Но ги няма по сайтовете. Те са към 30 евро нощувката, но трябва да има човек на място да отиде или да има познати.

Въобще Париж не е евтино място.
Виж целия пост
# 451
Дидка-Питка , благодаря за отговора. Ако откриеш този апартахотел ще се радвам да го споделиш. Hug Децата са намерили нещо изгодно и сега чакат отговор за крайната цена. Хубаво е да имат обаче варианти, от които да избират.
Виж целия пост
# 452


и аз имам едно питане - дали има възможност за купуване на някакви предплатени карти за мобилни телефони на място там, за чужденци, единият ден решихме съпругът ми и дъщеря ми да отидат в Дисниленд, а аз - във Версай, и ми се иска да имаме възможност да се чуваме ако се наложи нещо

Виж това.
http://www.virginmobile.fr/nos-offres/cartes-prepayees.htm
Спосойно ще се справите с по една карта от 5 евро.
Виж целия пост
# 453
Gevesta, и аз бих те посъветвала да потърсиш друг апартамент, щом този собственик е толкова хм... непреклонен спрямо гаранцията за резервацията. По-добре намерете някъде, кадето да можете да пратите депозит с Пейпал, иначе много ще си усложните живота да намерите чек, да го пратите препоръчано с обратна разписка ...
Всъщност тук е много разпространено плащането с чек, пращането му по пощата и използването като гаранция за резервация. Но е изключително неудобно за хора, идващи от страна, където плащането с чек не е разпространено.

mami21, ето още един хостел - http://www.3ducks.fr/en-hostel.php - живеех близо до него и беше винаги пълен.
Намерих и още няколко на този адрес: http://www.hostelbookers.com/hostels/france/paris/
(сайта не съм го ползвала)
По принцип студентските общежития са винаги пълни (и недостигът е голям), понякога дават стаи в тях под наем, но само през лятото.
Виж целия пост
# 454
Получих това ЛС и го публикувам за да може да послужи на някои.
Здравейте,

нямам нужните 50 мнения за да пиша директно в темата за Париж - спрели сме се на този хотел

http://www.alpharooms.com/lecourbe_hotel_in_paris_centre.aspx?se … 3D%26r%3D%26ph%3D

при нас за края на юли, излизат много добри цени за B & B - има много добро разположение и отличен рейтинг

Ако искате го пуснете в темата

Поздрави

Роца , благодаря! Изпратих линковете на сина ми да ги има впредвид. Вчера каза , че са изпратили 30 e-mail   #Crazy и сега чакат отговори. Студентите най-вече цената гледат. Ще споделя на какво са се спрели и дали са останали доволни.
Виж целия пост
# 455
здравейте имам питане. Майка ми отива на екскурзия в Париж през Април. Хотелът в който ще отседне е Victoria на  2 Bis Cite Berg ere, (75009 Paris). Някой може ли да ми каже впечатления за този хотел. От един туристически сайт четох  ревюта за хотела и изглежда че не е много добьр за това и искам да сравня. Сьщо, ако сте били там, кьде човек може да се храни в близост до хотела.
Виж целия пост
# 456
Gevesta, и аз бих те посъветвала да потърсиш друг апартамент, щом този собственик е толкова хм... непреклонен спрямо гаранцията за резервацията. По-добре намерете някъде, кадето да можете да пратите депозит с Пейпал, иначе много ще си усложните живота да намерите чек, да го пратите препоръчано с обратна разписка ...
Всъщност тук е много разпространено плащането с чек, пращането му по пощата и използването като гаранция за резервация. Но е изключително неудобно за хора, идващи от страна, където плащането с чек не е разпространено.

Искам да се похваля! Писах на собственичката, че с чек няма как да стане и тя ми изпрати банкова сметка. Е, ще платя 20 евро комисионна на банката, но пък студиото е само 250 евро за седмица. Като се върна ще докладвам дали всичко е било наред, притеснявам се да не е някоя мизерия въпреки снимките.
Това е сайта:
http://rentstudioparis.jexiste.fr/weblog/
Виж целия пост
# 457
браво, gevestra, добро развитие на твоя случай, а и цената звучи добре, не знам в кой район е

ние по план трябваше да сме в Париж от 7 до 12 Април, вчера Wizz Air ми изпратиха уведомление, че променят първата дата от 7 на 5 Април и сега ни се събират 7 пълни дни в Париж, всъщност 6, тъй като 1 ще сме в Дисниленд и Версай, свързах се и със собственика на апартамента, който наехме и той ще ни резервира и предните две нощувки, добре, че се получиха нещата

първият ден като пристигнем предполагам, че чак около 12 -13 ч. ще можем да тръгнем по туристически обиколки, исках да попитам тези от вас, които познават района, какво ще ми препоръчате като първи ден, който ще е от обяд нататък - имам предвид като маршрут за първия ден?
Виж целия пост
# 458
вчера Wizz Air ми изпратиха уведомление, че променят първата дата от 7 на 5 Април

Е как така? newsm78
Виж целия пост
# 459
емиии, хе така, при нискотарифните можело да се случва, сега само се моля да няма други промени
Виж целия пост
# 460
Ха, Myriam, и аз получих същото писмо от Wizz Air   Crazy
Вместо 21-26.04. променят полета на 19-26.04. С два дни по-рано.
Писах на агенцията, чрез която наехме апартамента, но все още нямам отговор, дали ще е свободен и предните две нощи.
Първо се ядосах, после пък се зарадвах, че щем не щем ще имаме 7 нощувки в Париж вместо 5 и така съвсем няма да пришпорваме програмата  Simple Smile
Ако не е свободен апартамента ще нощуваме две нощи в Дисниленд и готово.
Виж целия пост
# 461
Някой дали е  резервирал през този сайт? Дали са сигурни/сериозни?
http://www.apartmentsapart.com/?gclid=CMqq9eu8zacCFcQH3wodJASrDA
Виж целия пост
# 462
да раздвижа малко темата - да попитам за картите за градския транспорт в Париж, не мога да открия точно на сайта им каква е цената за 1 и 2 зона

коя бихте ми препоръчали - например тази Навиго, ние ще сме от вторник до понеделник включително ще ни трябва, а тя нали е от понеделник до неделя, има ли и други добри варианти

моля за отговор от запознатите мами

Виж целия пост
# 463
Myriam аз не съм ходила в Париж, но имам вече билети за 05.05 - 12.05 и затова събирам всякаква информация. Копирала съм си този сайт - дано е полезен.
http://www.transilien.com/web/site/accueil/guide-du-voyageur/bil … ts-tarifs/lang/en

Ние ще бъдем първите 3 дни в Дисни.
Имам въпрос - има ли шатъл от Бове до Дисни - четох някъде за такъв?
И още един въпрос - метрото от колко часа започва сутрин и на какъв интервал?
Виж целия пост
# 464
Ох, много четох, но май не намерих.  newsm78 Има ли някой, спал в хостел в Париж? Изискването е да е близо до спирка на метрото и да е чисто. Ние ще сме 6 човека за 3 нощувки.
Благодаря предварително за всяка полезна информация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия