предстои ми хистероскопия - да поговорим

  • 215 731
  • 766
# 375
Аз моето направление го взех от личния лекар(направление7 от клинична пътека149)
Виж целия пост
# 376
Благодаря ви момичета. ЗНам за Направление 7 по КП 149. Но ЛЛ се чуди какъв номер на диагноза да сложи. Аз изнамерих в интернет N 85.6, но дали е тази?  newsm78
Виж целия пост
# 377
Може ли да се направи промивка след хистеро ако имам леки зацапвания newsm78че за утре съм си записала час ама още не ми е напълно чист ден  Cry
Виж целия пост
# 378
Доколкото знам не може трябва да няма кървене иначе връщат..Пий витамин С да го спреш..Аз след моята хистероскопия пих и нямах кървене на промивката..
Виж целия пост
# 379
Пия аз от снощи витаминец, ама то не е съвсем кървене а едно розово-кафеникаво Crossing Arms
Виж целия пост
# 380
И при мен беше така..Продължавай да го пиеш,ще спре  съвсем   Peace
Виж целия пост
# 381
Момичета, в кои дни от МЦ се прави хистероскопия, чи имам час за консултация на 11 ден и се притеснявам да не пропусна месеца  newsm78?

  bouquet
Виж целия пост
# 382
Момичета, в кои дни от МЦ се прави хистероскопия, чи имам час за консултация на 11 ден и се притеснявам да не пропусна месеца  newsm78?

  bouquet

На консултацията ще ти кажат, попитай, от много неща зависи ...
Моята хистероскопия беше няколко дни преди цикъл, но някои от пишещите тук се възмутиха, трябвало по-рано да се направи... Simple Smile Причината при мен беше полип на матката, предизвикващ продължително кървене.
Успех ! Simple Smile
Виж целия пост
# 383
Момичета, в кои дни от МЦ се прави хистероскопия, чи имам час за консултация на 11 ден и се притеснявам да не пропусна месеца  newsm78?

  bouquet

Хистероскопията се прави в първите чисти дни на цикъла, най-късно до 11-12 ден.Първата я правих на 13 ден, казаха ми, че е късно, не ме върнаха, но 3 месеца след това последва втора.Важно е лигавицата да не е нарастнала, за това се прави в тези дни на цикъла, ако нарастне не се виждат полипите ако има такива.
На прегледа попитай всичко които те интересува, все пак докторите са тези които ни дават най-вярните отговори.Късмет!
Виж целия пост
# 384
Момичета, какви са тези цифри за хистероскопия и то с направление за хоспитализация??? На мен ми правиха преди 3 дни и освен 5.80 лв. за 1 ден престой в болницата, друго не съм плащала... И аз сега се безпокоя колко време е нормално да кървя, още повече че след седмица ми е нормалната дата за цикъла?
Виж целия пост
# 385
Мисля,че това е единственно цена за хистероскопия направена в Тутракан.Мойта последната бе там на тази цена-5,80лв за болничен престой,  но доктора е супер и си разбира от работата.Преди 6м имах правена хистероскопия в София, която незнайно защо не премина в оперативна за 650лв. , платихме по малко, но ми остана възел 0,7мм който доведе до втори неуспешен опит инвитро според друг специалист в тази област.
В Плевен ми казаха цена от 700 до 1500лв според случая, но на края би било колкото поискат.
Преценете си, аз съм за Тутракан като не са били определящи парите в случая.За 4г ходене по мъките сме дали къде повече за сума изледвания от този род и биопсии.
Виж целия пост
# 386
Rosita, Pimi, благодаря ви момичета  Hug

Да май така ще стане, на консултацията ще планираме и май ще пропуснем месеца. Имам полипи (така ми казаха при преглед, други симптоми като кървене нямам) и ми предстои инвитро, иска ми се всичко да е наред и да изчистим всичко което зависи от нас Praynig

Успех на всички  Hug
Виж целия пост
# 387
Мисля,че това е единственно цена за хистероскопия направена в Тутракан.Мойта последната бе там на тази цена-5,80лв за болничен престой,  но доктора е супер и си разбира от работата.Преди 6м имах правена хистероскопия в София, която незнайно защо не премина в оперативна за 650лв. , платихме по малко, но ми остана възел 0,7мм който доведе до втори неуспешен опит инвитро според друг специалист в тази област.
В Плевен ми казаха цена от 700 до 1500лв според случая, но на края би било колкото поискат.
Преценете си, аз съм за Тутракан като не са били определящи парите в случая.За 4г ходене по мъките сме дали къде повече за сума изледвания от този род и биопсии.
.                 
Няма такова нещо- беше ми направена оперативна хистероскопия за отстраняване на полип в Окръжна болница гр.Варна и то при един от известните добри специалисти в тази област! С направление за хоспитализация платих само 5.80 за ден престой. Но тук се сещам за нещо, на което станах свидетел- на пациентка дадоха да попълни бланка, съгласно която клиниката е регламентирала случеите, в които пациента по свое желание избира конкретен доктор- 500 лв беше сумата за избор на доктор и 900 лв за избор на екип.
Аз по някакъв начин се разминах с тези суми, може би защото моят доктор ми каза за кой ден да се запиша, когато той извършва хистероскопии.
Виж целия пост
# 388
Наистина е по-добре хистероскопията да се прави в първите чисти дни, ... но категорично не съм съгласна с твърдението, че полипите не се виждат, ако лигавицата е нарастнала. Peace Преди да направят хистероскопия, никой не може да твърди със сигурност, че на маточното тяло има полип или каквото и да е друго образувание. Всичко са само предположения. Цитирам д-р Раденков. Наличието на полип се установява с хистологичното изследване Peace
Когато приключи хистероскопията, докторката ми каза, че е отстранила малък полип.
Виж целия пост
# 389
Наистина е по-добре хистероскопията да се прави в първите чисти дни, ... но категорично не съм съгласна с твърдението, че полипите не се виждат, ако лигавицата е нарастнала. Peace Преди да направят хистероскопия, никой не може да твърди със сигурност, че на маточното тяло има полип или каквото и да е друго образувание. Всичко са само предположения. Цитирам д-р Раденков. Наличието на полип се установява с хистологичното изследване Peace
Когато приключи хистероскопията, докторката ми каза, че е отстранила малък полип.

Аз моя го видях съвсем ясно на ехографа, макар да беше 5мм. Не знам кой е този лекар, но ако работи само с предположения и не може да различи полип в матката от останалата ендометриална тъкан, аз не бих му се доверила.
Иначе хиспологията показва каква точно е премахнатата тъкан и дали има изменения в нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия