Съмнения за гестационен диабет

  • 287 013
  • 1 898
# 450
Мерси, тук не съм виждала такива, иначе снощи за малко да омета един Sad
Виж целия пост
# 451
Мерси, тук не съм виждала такива, иначе снощи за малко да омета един Sad

Има едни на Мр. Суийт, във Фантастико съм ги виждала, но предупреждавам, че са отблъскващи. По-добре си направи някаква измишльотина удома, отколкото това  Sick
Виж целия пост
# 452
Ще си купя да пробвам, пък ще видим, мерси Simple Smile
Днес реших да ми е втория ден, в който да меря КЗ 6 пъти и нещо не съм на кеф, защото въпреки че спазвам стриктно, стойностите не са така добри както в други дни, в които имах леки залитания Sad

А сега на обяд хапнах огретен с картофи и пилешко месо, отгоре запечено с кашкавал + салата и си мислех, че ще скочи до небесата, а то е 6,4, иди че разбери...  newsm78
Виж целия пост
# 453
Баща ми си купуваше едни от диетичен магазин до нас, не бяха Мр. Суийт и са доста хубави.
Виж целия пост
# 454
Охоо, ще търся!
Виж целия пост
# 455
Аз два дни малко го ударих през просото и тази сутрин резултатът е налице, че въпреки инсулина съм 106 (5.8 ) на гладно  Rolling Eyes Трябва пак да затягам положението, не става иначе  Tired
Виж целия пост
# 456
Момичета,знаете ли дали,ако имаш висока инсолинова резистентност може да родиш нормално или трябва да е секцио
Виж целия пост
# 457
Аз два дни малко го ударих през просото и тази сутрин резултатът е налице, че въпреки инсулина съм 106 (5.8 ) на гладно  Rolling Eyes Трябва пак да затягам положението, не става иначе  Tired
Блонди, аз какво да кажа, като ям едно и също, а захарта скача както си иска, вчера направо бях вбесена. Към вчерашната закуска прибавих единствено чаша айран и след час КЗ беше 8,9, вечерта също имаше покачване без кой знае каква причина... Но то е защото точно вчера реших да ми е втория ден с измерване 6 пъти и резултатите трябва да занеса утре  Wink

Мирето, не съм наясно за съжаление, но ще питам една мама от нашата бременна тема, защото ГД и инсулинова резистентност е различно. Hug
Виж целия пост
# 458


Мирето, не съм наясно за съжаление, но ще питам една мама от нашата бременна тема, защото ГД и инсулинова резистентност е различно. Hug

Не е различно- едно и също е. Бях с инсулинова резистентност и през двете си бременности (5,4 до 6) на гладно. Откриваха я само при обременяване с глюкоза (кой ли яде чиста глюкоза, за Бога). Родих и двете си деца нормално, така че смело напред. Пазих диета стрикно обаче  Peace
Въпросът, който обаче не се задава тук ,е какво се прави след като родиш?? Защото при мен (все още кърмя почти 9мес), стойностите са същите, но и диета не пазя вече. Какво ви съветват вашите ендокринолози след раждането?
Виж целия пост
# 459
Благодаря ви!При мен също на гладно е нормално,но след глюкозата се повишава доста!Аз пия хапчета и пазя диета,сега съм в 13 г.с.Изследванията съм ги правила преди да забременея!Ендокринолога каза да ги направя в 16 г.с. надявам се да са спаднали.За раждането и след това не съм питала, за това реших да попитам вас

mmagi; от плодовете кои ти разрешаваха да хапваш
Виж целия пост
# 460
mireto87, първата бременност почти не ядях плодове, пазих много стрикно диетата, но през 2рата попитах д-р какви плодове и ми каза всякакви, но по малко. Аз си купих глюкомер и се мерих, никога от плод не ми се вдигна захарта, никога. Череши, ягоди, диня казват по 1 купичка макс.
Виж целия пост
# 461
Олее, а аз май повечко наблягам на плодовете,като не ям банани,грозде и ягоди,понеже на мен така ми казаха,но за сметка на тях си ям поне по 2 ябълки и кивита на ден,явно трябва да ги огранича.Ще трябва да мина на повече зеленчуци,те са май по-полезни
Виж целия пост
# 462
Нормално си родих и аз първия път, сега пак ще е така (надявам се). При ГД няма показания за секцио, само при дибает на майката отпреди това.
Плодове си хапвам и аз всякакви, добре ми понасят на стойностите.
За стойностите и лечението аз също питах преди време как се процедира, ама като че никой нищо не каза, освен Медунка, но при нея са се развили нещата различно.
Ще питам в петък мойта ендокриноложка как се процедира и ще пиша пак  Simple Smile
Виж целия пост
# 463
Мисля, че ако бебето не е твърде голямо няма проблем за нормално раждане.
Виж целия пост
# 464
Аз да попитам вече раждалите мами, че при мен наближава и ме хваща шубето.Първото ми раждане беше 18 часа, та се чудя и ако сега продължи толкова, как ще стане работата с тая КЗ.Някой следи ли стойностите, какво става ако падне много?За бебето знам, че го проверяват като се роди, но за самото раждане нямам никаква представа как се процедира. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия