Съмнения за гестационен диабет

  • 287 013
  • 1 898
# 435
Елфи, това че не си в рискова група нищо не значи. И аз бях като теб - даже първите 3 месеца отслабнах от повръщане, имам една бременност и раждане като по учебник, бебе 3500, нямам фамилна обремененост и не обичам сладко. Няма обяснение кога организмът ми се "обърка". Щом си била гранична първия път, не подценявай риска, а си почвай диетата. Мисля, че ще е добре и за теб и за бебо и дано да няма причина да я спазваш все пак!
Виж целия пост
# 436
Днес имах леки прегрешения, примерно ядох повече филийки черен хляб, както и някакви семки, ама печени. Но пък се движих. Само че не знам защо сега вечерта преди хранене захарта ми е 6,5.

Елфи, не са ми много ясни тези стойности, които ви водят в чужбина, но е хубаво да си направиш обременяването и да си спазваш диета по принцип. Тя си е здравословно хранене, прочети малко по-напред на мен каква ми е диетата. Simple Smile
Виж целия пост
# 437
Благодаря за отговорите! Утре ще премеря захарта на гладно, че ми бяха свършили лентичките и днес си взех нови  Rolling Eyes Започвам с диетата...Малко тъп въпрос, но ако съм стриктна с диетата, възможно ли е обременяването да покаже добър резултат или ако е започнало вече объркването на хормоните, ще се оправи чак след раждането?

Премерих току-що на гладно - 75 или 4.1 според другите мерни единици. Май е ок, като се има предвид, че ядох доста ягоди и череши късно вечерта  newsm78
Виж целия пост
# 438
Би би, нашите стойности се делят на 18 и се получават вашите  Simple Smile

Елфи, съвсем добре е  Peace Иначе е напълно възможно от диетата да се повлияе достатъчно, че да не се стига до инсулин. При мен се влияе и не слагам бърз, но не и за сутрешния. При всеки е различно  Crazy

Аз вчера на едно гости изядох цели две немалки парчета торта и след час и половина си имах супер резултат, такъв, какъвто имам и след краставица и сирене, на какво прилича това  Crossing Arms  Laughing
Виж целия пост
# 439
До тук установих, че ако я измеря по-късно сутрин е 4,9-5,3. Днес спах до късно и беше добре. След късната закуска беше 7,4, а след късния обяд е 7,7. Засега добре се движа май? Явно се повлиявам от диетата. Сега обаче съм награбила една чиния с диня.

Блонди, явно заради инсулина, който слагаш, КЗ е регулирана  newsm78
Виж целия пост
# 440
Елфи, мери си КЗ първо без да пазиш диета - все пак е добре да видиш как е положението.
На мен ми казаха да не пазя диета първия път, когато правих профил. При мен първо това беше теста.
Блонди, за жалост на никой не му е известно от какво точно се влияе тази жлеза панкреаса, че веднъж решава да произведе, а друг път не, инсулин...
Виж целия пост
# 441
Именно това ми беше идеята, да видя при нормално хранене как е захарта. Ама то нормалното ми хранене откакто съм забременяла досега беше основно тестено и въглехидрати, от които най-малко ми ставаше лошо. Примерно два часа след закуска с бананов шейк и кроасан с малиново сладко -122 (над границата). Пиле с картофи, моркови и тиквички - 89 (супер).  Пълнозърнести палачинки с пилешко, гъбки и царевица - 115 (хм). Багета с масло и кашкавал - 122 (пак над границата). След ядене с ориз стойностите са ок, след спагети, дори и пълнозърнести, на или леко над границата.
Мисля от утре да спра напълно сладкото и тестеното, преди да са се объркали още повече нещата.
Виж целия пост
# 442
Елфи, наистина ги спри,при всички случаи е по-здравословно.  Simple Smile
Динята в какви количества мислите, че може да се консумира - четох някъде, че по 2 малки парчета?  newsm78
Виж целия пост
# 443
Динята в какви количества мислите, че може да се консумира - четох някъде, че по 2 малки парчета?  newsm78

Не знам, но аз ям до пръсване и тогава спирам  Mr. Green
Виж целия пост
# 444
Аз съм така с ягодите  Embarassed  Grinning
Виж целия пост
# 445
Аз и с черешите, ама са все по малко у нас, доста са скъпи тук  Crazy Ягодите не, затова и нямам влечение  hahaha
Виж целия пост
# 446
Аз обикалям един сладолед тази вечер и се чудя с него ли да прегреша или с еклери, но няма май, ще стискам пък! Crossing Arms
Виж целия пост
# 447
Момичета, сега е сезонът на плодовете и тази таблица ще ви е много полезна. За да знаете колко сте съгрешили

Това количество се равнява на 1 ХЕ, а тя вдига захарта с 3-4 единици.
Виж целия пост
# 448
Това е много полезно, мерси, медункаHug
Значи наистина динята си е до 2 парчета  Naughty, за съжаление, а това е любимият ми плод  Sad
Виж целия пост
# 449
Медунка, мерси много за инфото, полезно е  Hug

Аз обикалям един сладолед тази вечер и се чудя с него ли да прегреша или с еклери, но няма май, ще стискам пък! Crossing Arms

Би би, аз съм си заредила фризера със сладоледи без захар, вземи си  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия