Съмнения за гестационен диабет

  • 287 018
  • 1 898
# 1 440
Дааа. И на втория час измерих - 5,2.  Party
Ще си хапвам по малко, без да прекалявам. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 441
Момичета, имам нужда от помощ.  Crossing Arms ОТ днес започнах да меря КЗ. Първо 2 часа разучавах как работи писалката, но това е отделен въпрос Mr. Green
Тези апарати до колко са достоверни? (от аптеката в  болница Щерев го взех - Глюкомер Accu-Chek Active). Снощи реших да си премеря е така пробно и ми излезе 6.3 вечерта, а след 1 минута повторен резултат ми излезе 5.8 Rolling Eyes Както и да е...
Днес станах и веднага измерих КЗ - 5 беше резултатът. Хапнах корнфлейкс с прясно мляко една купичка и пих едно кафе, и изпих 60 мг. био сок от арония. След един час резултатът беше 8.7.
Въпросът ми е - от кога започвам да засичам 1 час - от първото мерене на КЗ, от началото на закуската или след като се назакусвам? Rolling Eyes #Crazy newsm78
И още един въпрос - витамините за бременни и магнезия преди или след измерването да ги пия? Confused
Виж целия пост
# 1 442
И аз съм с такъв глюкомер. Засичам час след края на храненето. Не съм мерила няколко пъти непосредствено един след друг. Не се съобразявам с хаповете, които пия. Моят магнезий е на сашета и има леко сладък вкус, може и да съдържа захар, но не се вглеждам толкова.
Може би корнфлейксът ти е вдигнал захарта. Че и сок. А кафето със захар ли пиеш?
Виж целия пост
# 1 443
Явно ще трябва да си променя закуската.  Close Био сокът от арония е без захар и го пия именно за регулиране на кръвната захар.  newsm78 Кафето го пия с нерафинирана кафява захар.
Утре ще закуся без захар в кафето + кисело мляко, овес и канела.

Засякох обаче 1 час, от както започнах да закусвам. ooooh!
Виж целия пост
# 1 444
Прясното мляко по-добре да се избягва. И без захар  PeaceПовечето момичета, мерили, казваха, че вдига КЗ. на мен ми беше единственото прегрешение -по 1 лъжица, сутрин в кафето. То и кафе на бременна не е ок, но с конска доза прогестерон до сле 20 гс нямаше да оживея без него  Mr. Green
Кашкавал, филе или месце, с домат и половин филийка хляб закусвах аз.
Кисело мяко аз не съм консумирала, но е много по-добре от прясно,с тига да не е менте/пълно с нишесте/.
Виж целия пост
# 1 445
аз мляко хапвах доста, кисело, прясно и производни като сирене и кашкавал.
не ми се повишаваше много кз от него.
но си избирах млякото, нишестените ги избягвах.
Виж целия пост
# 1 446
Тези апарати до колко са достоверни? (от аптеката в  болница Щерев го взех - Глюкомер Accu-Chek Active). Снощи реших да си премеря е така пробно и ми излезе 6.3 вечерта, а след 1 минута повторен резултат ми излезе 5.8 Rolling Eyes Както и да е...
Днес станах и веднага измерих КЗ - 5 беше резултатът. Хапнах корнфлейкс с прясно мляко една купичка и пих едно кафе, и изпих 60 мг. био сок от арония. След един час резултатът беше 8.7.
Въпросът ми е - от кога започвам да засичам 1 час - от първото мерене на КЗ, от началото на закуската или след като се назакусвам? Rolling Eyes #Crazy newsm78
И още един въпрос - витамините за бременни и магнезия преди или след измерването да ги пия? Confused
Тъй като и аз правих подобни "тестове" и се съмнявах доколко са достоверни, да споделя - трябва да взимаш кръв от друг пръст, а не като мен да повтаряш от същия, за да е съвсем прясна и без влияние на външна среда. Иначе ще продължи да ти дава различни стойности. При мен разликата е от 0,1, което е допустимо.

Аз също засичам час след края на закуската, като се старая да я хапна за десетина минути. Магнезият го пия чак в полунощ, преди лягане, но по съвсем други причини, а витамини за бременни изобщо не взимам.

Обикновено ям пакетче крема сирене, малка ръжена филийка Вита и обезмаслена шунка или луканкови пръчици. Така повече от 5,5 на закуска не съм вдигала.
Виж целия пост
# 1 447
Много Ви благодаря, прекрасни!  bouquet bouquet bouquet От утре ще почвам нов режим Grinning Без мед, захар в кафето (аз пия само по едно кафе сутрин преди работа) и без прясно мляко.  Mr. Green И да видим... newsm78
Виж целия пост
# 1 448
На мен доктор Начев ми каза, че се мери час след старта на храненето. И то да не е някакво едночасово, а най- много 15 минутки.
Виж целия пост
# 1 449
Е, да бе ще ям само бързо като прасе, за да си премеря захарта...
Засякох си сега един част след приключване на храненето и ще я мерна КЗ. Peace
Виж целия пост
# 1 450
Е, да бе ще ям само бързо като прасе, за да си премеря захарта...
Аз само закуската я омитам бързо, просто защото съм сама и е малка. Но примерно на вечеря, няма как да стане бързо. Все пак е семейно събитие Joy
Виж целия пост
# 1 451
Ох, cristi разсмя ме! Mr. Green И аз така на обяд с колежките...не мога да омета като ламя всичко за 5 мин. и аре чао, че трябва си премеря КЗ Joy

Значи, туй нормално ли е? Shocked

На обяд преди да ям...мернах КЗ - 6.5. Хапнах 1 салата - домати, краставици, маслини и плочка сирене +сандвич с филе и кашкавал. След 1 час мернах пак КЗ и е 6. newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 1 452
Преди храна е височка, след обяда ти е супер.
Виж целия пост
# 1 453
Да, и аз това се изумих. Как преди храна е висока, а след като се надумках е ок? newsm78 Mr. Green

Сигурно е от сутринта не трябваше да ям прясно мляко с корнфлейксове и мед, и кафе и ...захар.  Naughty Утре сменям тактиката Mr. Green
Виж целия пост
# 1 454
Не се шашкай, ще станат работите  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия