Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява хемоглобинът и какви са нормалните му стойности?
Какви са причините за нисък хемоглобин по време на бременност и какво означава това състояние?
Какви са препоръките за повишаване на нивата на хемоглобина?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява хемоглобинът и какви са нормалните му стойности?
-
Какви са причините за нисък хемоглобин по време на бременност и какво означава това състояние?
Ниските нива на хемоглобин по време на бременност могат да бъдат причинени от недостатъчен прием на желязо, фолиева киселина и витамин С, които са важни за усвояването на желязото. Освен това хормоналните промени и увеличеното количество кръв в тялото по време на бременност могат да допринесат за ниските нива на хемоглобин. Ниският хемоглобин по време на бременност може да бъде причина за безпокойство, тъй като това може да доведе до анемия. Важно е да се консултирате с лекар, който да оцени състоянието ви и да предпише необходимото лечение или съвети за подобряване на нивата на хемоглобина.
-
Какви са препоръките за повишаване на нивата на хемоглобина?
-
Какви са нормалните стойности на теглото по време на бременност?
-
Какви са причините за наддаването на тегло по време на бременност и неправилното наддаване на тегло по време на бременност?

. С дъщеря ми ритането усетих в 18-19 седмица.

За пола на бебето аз ще разбера на 15ти. Аз имам голямо затруднение с избирането на име. При мен положителното е, че никой няма никакви претенции, как ще се казва детето. Така че мога да избирам на воля, но пък на мен ми е много трудно. Първо мисля, че името на човек трябва да е в хармония с фамилията или поне да звучи добре (знаем има български , доста странни фамили, независещи от нас). И другото, по което се водя искам и имената на децата ми да си "отиват", така да кажа, да не са коренно различни.Първото ми дете се казва Нона Нотева. Сега вариантите са ми за момиче: Ивона, Йоана, Ения за момче ми е много трудно само Йоан.
Живеем с родителите ми а те са малко старомодни Особенно майка ми като ми е зукнала детето да е на името на баща ми и край дума не дава да се издума Незнам как да постъпя страхувам се ,че ако не кръстим бебчо на баща ми ще ни се натяква цял живот
