Бг гари,Арабски летища,някой някого с усмивка посреща !

  • 50 184
  • 742
# 555
Много големи благодарности на Айа за рецептите също така и на всички останали мами, които са публикували снимки и рецепти.
Моля, моля, въпреки, че нито една рецепта не съм публикувала  Blush  Whistling Благодарностите трябва да съм към другите момичета  Peace
Ние май сме се разминали във форума, но е хубаво, че си запазила интереса си към арабската култура. Не забравяй да дадеш мнение за изпробваните рецепти  Simple Smile

Амалче, зачудих се аз къде изчезна. Дано са били успешни ангажиментите ти  Hug

При нас е такъв студ - под 10 градуса, така го дават и цялата идваща седмица - а уж е октомври още, какво ли ще е баш зимата през декември и януари.
Плюс лошото време ме мъчат и ужасни киселини в стомаха, налепи по езика, главоболие, гадене. Май е крайно време да ида на лекар.  Thinking

АКак позтивно завърши поста ми  Crazy Лек анощ на всички   bouquet
Виж целия пост
# 556
Здравейте мили момичета!
Аз вече ходя на работа, ама нямам компютър и работя на лаптопа на шефа  Mr. Green Та само надничам в темата, няма как да пиша на дълго и на широко.
Та това е за сега, извинявам се за отсъствията, като ми купят нов компютър ще съм много редовна.
Целувки за всички и хубав  ден !!!
Виж целия пост
# 557
Здравейте,прекрасни дами!  newsm51
Хайде и аз да се запиша..   love001
Айа,аз давам своят глас за Адже и Малюбе.  newsm10 Честно казано,не се сещам кой точно ги беше публикувал..  smile3506   newsm12 Но аз ги правих няколко пъти и стана страхотно..Даже си позволих да ги "допълня"със сос..  newsm03 И други вкусотии пробвах да сътворя..,някои се получиха,някои-не толкова..,  newsm03 но с повече старание и снизхождение от страна на познавачите на арабската кухня-нещата стават!  smile3503
alvera,нова работа-нов късмет!Много успехи и професионални постижения на новото работно място!  smile3525
jasmin,напълно съм съгласна с теб!Тези ужасни баби все акъл да дадът..,ужас!Много добре правиш,че всеки ден разхождаш детето..,това е похвално!  newsm10 Аз пробвах да изляза сама с количката докато вали и се видях в приключение...Та дебна да изпече малко слънце и съм вън..,иначе се моля на хабибито да ни поразходи с колата го някой мол..  smile3507
Пожелавам на всички,приятен ден!И много целувки!!!   love001
Виж целия пост
# 558
Принцесите, привет отново.  Heart Eyes

Айа несъмнено има принос задето е подредила рецептите, а и на едно друго масто написа една много интересна такава. Heart Eyes Ух, направо не ти завиждам за студа. Тук е топло, но вали и ние с бебка си седим вкъщи защото за ралика от Карумче не съм я снабдила още с гумени ботуши. Mr. Green Иначе дъждобран има. Но пък ми хареса възпитателната мярка на Ясминка. Hug Наистина бабетата са доста нахакани, особено на Женския. Mr. Green

Непременно отивай на лекар!! Не е добре да си толкова отпаднала, мове да е неизлекувана инфекция. Tired

Принцеса БГ, добре завърнала се. Hug Е, и разделени с хабиито поне имаш нас. Heart Eyes

Ом Саед, в мола не е лош вариант, ама нашата много тича, влиза във всички магазини, пипа, ужас направо.  Sick

Уго, не те е срам, толкова ли няма контрабандни кабели за тебе? Я виж Сафар и Алвера как се справят. Mr. Green

Дуа, скъпа, липсваш ми, ако четеш... Embarassed

Сафарчик, хич не се притеснявай за яденето, няма непораснало бебе. Аз така и докато не почна да яде по 4 пъти не научих по колко и кога трябва да й давам. Mr. Green

Шилото, как е бебка, а майчинството?  Mr. Green
Много други мамита не са се разписвали скоро - Иман, Шехи, Люспа, Мм3, АД, Еди!!!

На пропуснатите гуш гуш, че беба се събуди и белите продължават. Hug
Виж целия пост
# 559
ZDR.I ot men radvam se 4e imam vuzmojnosta  da si ob6uvam s hora kakto kazva naroda ot moy GYOL.radvam se za vsi4kivi tolkova ste intosiyzirani.mojeli nykoi da mi kaje imali bg v djordan.interasuvame za6oto suprugamie ot tam,i jivot i zdrave dogodina 6e se priberem na tam.v momenta sum v kipar imame si malak biznes.ta misultamie bih iskala da imam zana4alo poznati a posle moje da izrastne v edno priytelstvo. wavey smile3525
Виж целия пост
# 560
Здравейте, хубавелки! Heart Eyes
Чета редовно темата, но  все не ми остава време да се разписвам. Но вие си знаете...Ще изпиша сега един роман и ще забегна пак..
Астарта, и аз съм в твоята позиция на търсеща работа.Хубаво е да съм си у дома и да контролирам пубертетките, но за жалост всички знаем, че това е едната страна на нещата. WinkКолкото и да се съдира таткото от работа, трудно е издръжката на петима да лежи единствено на неговите плещи.
peci222, добре дошла при нас!  Hug Премини обаче на български - хем заради правилата на форума, хем и заради по-лесното разчитане на написаното.  Апропо, моята половинка е от държавата, за която питаш, но ние не живеем там. Представи се, кажи нещо повече за себе си..
Амал, като прочетох за МОЛ-а и в първия момент не стоплих, че става дума за алтернатива на разходките в дъждовните дни. Mr. GreenЩях да ти кажа да не бързаш..Че после основното извънучебно занимание на тийнките е да кръстосват по моловете. Sick Но после загрях..Как е баткото?
Саида,как се развива начинанието ти, надявам се всичко да е наред.
Айа,упорита  и отлична ученичке по арабски, отиде ли вече на чичо доктор? Надявам се много бързо да се оправиш!  Heart Eyes
Алверка, как е първокласничката? Моите две Убавици ежедневно се решат с подарените им от нея четки. Mr. Green Един път в бързината посегнах да се среша с една от тях...леле какъв скандал ми спретнаха..
Ясмин,днеска нали  валя дъжд и се сетих за малкия ти чаровник.Представих си го екипиран с гумени ботушки и непромокаеми дрешки как си джапа из софийските локви. Heart EyesИ докато си представях картинката, аз добре се набутах в една такава.. hahaha Но не бях така екипирана като него.
Хей вие, майките на Нада и Рада, няма ли да ги покажете тези девойки на форумните им лели Wink
Нещо съм се бъгнала, да знаете..През цялото лято в Йордания не се отлепвах от едно новородено там роднинско бебче. Тук съм се залепила и за едно хипер чаровно бебенце на познати. Но нали са чужди, та няма проблем, радвам им се и толкова....Докато нахитрялата кака един ден ми отправи заплаха, знаела къде ми било слабото място.. hahaha Ако много съм я тормозела, щяла мигом да снесе на татко си колко много се захласвам по бебета напоследък...Хем той щял да има основателна причина да натиска за действие в тази посока, хем аз съм щяла да отпусна искам не искам каиша. Безмерно нагли мисли ражда пубертетската й глава понякога.. Crossing Arms
Виж целия пост
# 561
zdr.izvinyvai 4e ne pi6a taka kaktoe kazano na bg.no neznam kak ne sum mn na ti s kom.za sebe si moga da kaja na 24 sum omujena ot 4 god.za sega jiveem v kipar imame malk biznes.nadyvam skoro da se priberem kum jordan lubopitnomie za vsi4ko.a vie kade jiveete
Виж целия пост
# 562
                        Здравейте мои арабски сладурани  Heart Eyes
   peci222- добре дошла тук   bouquet
   АД - успех в намирането на работа  Peace
   При мен за сега нещата вървят бавно. Бурокрацията ми е проблема сега, много излишни документи , много нещта искат.
   ........и пари разбира се  Mr. Green То май всички хартиики ги изискват само заради това, парички да събират.
   Айа -ходи ли на лекар , как си . Дано всичко е наред  Praynig бързо оздравяване .
   Алвера - честита ти нова работа   bouquet И дано скоро се сдобиеш и с  компутър .
   Не мога да намеря една буква на клавиатурата си  Mr. Green
   Queen Tiye   bouquet Hug Хубаво е че още имаш интерес кам арабската култура  Grinning
   След дъжд винаги изгрява слънце , така че вярвам че и ти ще намериш истинската си половинка .  Grinning
   Ом Саед-   bouquet
   Амалче - как си мила ? Как са децата?
   Деси - къде се покри бе ? Пак ли нямаш интернет . Или малкотот Чавесче сега те кара да му пишеш бисерите в книжка , че да можем да си ги четем на воля тук  Heart Eyes
   Много арабелки се изпокриха напоследък  newsm78
   Хайде красавици , покажете се  Grinning
   А сега да ви оставям , имам още задачи да върша , няма как.
   И започвам един нов етап в личен план , какво да се прави , понякога и такива неща се случват.
   Лек ден арабелки мои   Laughing На всички много  Hug  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 563
Благодаря ви за загружеността, но още не съм била на лекар, защото нямат свободен час.  Crazy
Надявам се в петък да ида. Уж съм по-добре, но през няколко седмици получавам някакви “кризи“ и все отлагам посещението при лекар.

АД, и на теб успех в търсенето на работа. ХЕм повече парички, хем да си отдъхнат щерките от 24 часовото ад-ско присъствие  Mr. Green

peci222, ако нямаш кирилица на компютъра може да пишеш от виртуалната такава - в горната част на екрана на страницата на бг=мамма има ред с надписи - правила, начало, помощ, търсене, профил и т.н. до изход. След изход има бутонче,  с което избираш на кой език да пишеш. Проблемът е там, че бутонът не винаги се вижда. Аз съм с интернет есплорер и не го виждам. Но с Моцила Фаиърфокс го виждам.       
Иначе и моят приятел е йорданец, но живеем в Германия  Peace

САида, успешно ново начало в личен план и ленсо и бързо справяне с бюрокрацията  Praynig Hug   

Поздрави на всички   bouquet                         
Виж целия пост
# 564
Добър вечер!  newsm51
Saidah,желая ти,много попътен вятър и скоро да се похвалиш с нова работа!   love001
amal,мола ме устройва до толкова,че сме на топло и на сухо,ако вън времето е лошо..Но иначе,не ми е при сърце да маневрирам с количката между стъклени витрини...
Айа,много бързо възстановяване и скоро да си тип-топ!  newsm17
Мили ми дами,смея да се обърна към вас,защото имам един въпрос и смятам,че вие ще сте ми най-полезни..  newsm03 Обръщам се към всички арабски майки,който са в София..
Къде давате или сте давали децата си на ясла?Веднага ще ви обясня защо питам,вярно е,че Саид е още много малък,но от всякъде слушам как ме плашат,че няма места в детските ясли и виждам как дечицата на мои приятелки и познати не могат да се класират,та се налага да си ги гледат в къщи или да ги пращат на частни ясли..Посъветваха ме да го регистрирам още от сега за държавна ясла,та да имаш шанс до догодина да се класира..Хубаво де,но съдейки по познатите ми семейства,чиито социално положение не е по-различно от моето,то Саид също няма шанс да се класира..За частна ясла-ОК...Много ми се иска да го пращам на ясла,където има и други арабчета,за да не страда от едно евентуално етническо различие,и където няма да се притеснявам дали няма да му дадат свинско...Надявам се,че ме разбирате правилно и не ме смятате за някоя превзета майка..  newsm17
Виж целия пост
# 565
Ом Саид, моите деца са в държавна градина, за мое щастие (частна не бих могла да си позволя на този етап). Никога не сме имали проблеми от етническо естество. В градината на синовете ми има още няколко арабчета, мулатчета, индийчета, циганчета. Смея да твърдя, че и персоналът, както и децата, никога не са проявявали някакви расистки настроения. Не се настройвай предварително да очакваш проблеми Hug. За свинското също - ако предупредиш лелката и учителките, никой няма да даде нещо на детето ти против волята ти. Самата аз докато бях в детската градина по заместване, срещнах доста интересни родителски изисквания - едното детенце пиеше само чай и ядеше хляб със сол (родителите бяха казали, че е злоядо и да не му предлагаме храна, защото се разстройва). Е, всеки ден го питах за всеки случай дали иска да яде и след отрицателния отговор му ръсех филията със сол Mr. Green. В частната ясла в повечето случаи храната е на Ози, а доколкото знам те свинско не готвят.
Виж целия пост
# 566
Астарта,много ти благодаря!Определено се опитвам да не се настройвам отрицателно и очакваща проблеми,но ако знаеш колко"простотия"срещам..Аз не й обръщам внимание и не ме вълнува,но искам да предпазя детето си от нея..Предпочитам да е държавна яслата,но дали ще имаме шанса да се класираме...И все пак,има време,може и да ни се усмихне късметът!
Виж целия пост
# 567
Принцесите, привет. Heart Eyes

Астарта,
извини ме, че те пропуснах в последния си пост, съчувствам ти искрено, но не се ядосвай, почини си малко психически, поизлекувай старите болки и после с нови сили, макар положението да не е розово.  Hug  Embarassed Ще се намери и за двете ви с АД точната работа Embarassed макар да  имам сънения, че българските работодатели търсят свестни служители. newsm78

Ом Саед,
и ние не сме класирани, да ти кажа не съжалявам. Само да вметна, че в Ози готвят свинско и го знам защото леля ми беше сипала веднъж някакво ядене в такава кутия, на капака имаше стикер Свинско с нещо си... Rolling Eyes  Rolling Eyes Но пък го запиши детето за ясла, може и да го приемат, а ако го, тогава ще решаваш. Peace

АД, страхотно предложение за Укротяване на майката. Mr. Green  hahaha

Ясминке, няма дъжд сега, ботушите почиват. Да ти кажа и аз апочнах да уча нашата на цветовете, забелязах, че синьото и жълтото ги различава, но червеното не все още.  newsm78

Саида, успех, бюрокрацията ни е убийствена, но и в Сирия си я бива. Mr. Green

Айа, как така няма час? Shocked Брей, болен народ. Mr. Green Стискам палци за успешното научаване на следващото ниво. Hug Heart Eyes Пита Heart Eyesше как се справям с клипчето, боря се, боя все още. Mr. Green

peci222, добре дошла.   bouquet  bouquet  bouquet

Теа, къде изчезна?  Flutter Вярно, че нещо ни се точии темата, ама какво да се прави.
Гаричке, чакам 27-ми. Heart Eyes

Уго, какво става, мини през якой клуб де. Peace

Алвера, не каза как върви даскалото. Hug

Сафар, така ме разсмя с това черничко бебе. Че една наша много умна роднина беше питала какво ще го правим ако е черно и мъжа ми вика как какво, ще го изоставим, ей, простотия и това е....

Шило бе, жива си значи, така съм те ожалила като знам какво си мрънкало.  Mr. Green Абе ми който има кърма да дава и това е, природата си знае работата. Peace Според моята приятелка заради доки и намесата в режима на хранене на бебето й й спря кърмата. newsm78

Ники, как е работата? разкажи някой нов бисер освен онзи с бутчетата. Mr. Green

Дуа, Разан - много прегръдки.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 568
Здравейте, дами!

При нас нищо ново, та затова и не пиша.
Карумче вчера дигна температура и е с червено гърло. Днес още не е вдигал, дано успее да се пребори. Пие чай от лайка и мащерка с мед и фрешове от лимони и портокали. Един път на ден му сипвам направо в гърлото клеева тинктура. Вчера още не знаеше колко е неприятно, но днес бая го гоних с лъжицата. Но знам, че има ефект и няма да му спестя тормоза.
Явно не се е бил доизлекувал от оная хрема преди седмица. Засега не смятам да го водя на лекар. Ако утре е зле обаче ще трябва, защото после идват събота и неделя.
Дано ни се размине антибиотика.

АД, Астарта, успех в търсенето на работа.
Честно, само при мисълта, че сега може да ми се наложи да търся работа, ми става зле. Работила съм и за араби, и за българи. Имало е и свестни, и не толкова. Но откакто работя за себе си, без шефове и работно време, и най-важното от в къщи, се родих направо.
За съжаление не всички професии го позволяват.

Айа, стискам палци за прегледа. Hug

Саида, аз покрай одобряването на проекти съм мнооого добре запозната с бюрокрацията. Здрави нерви ти пожелавам.
Амалче, права си- аз си мислех че по-голяма бюрокрация от БГ няма...докато не се наложи да се сблъскам със сирийската Mr. Green
За цветовете не се притеснявай. Ще ги научи. Но иначе добре се е ориентирала към синьото- на леля левскарчето Mr. Green Моя в началото на всичко казваше , че е червено, та сериозно бях се притеснила, щото нито един цесекар нямаме в родата. Laughing
Уго, срамота. Дано имаш смислено обяснение за отсъствието. Grinning
Ом Саид, много добре разбирам притесненията ти. Но си мисля, че за нашите деца от смесени бракове не е добре да се изолират само между себеподобните си. Защото те не са само арабчета, нито само българчета. И това няма как да се промени, такива ще са цял живот. Винаги ще има хора и тук, и в Сирия (в нашия случай), които няма да ги приемат. И понеже няма как да променим хората, по-добре е да подготвим децата си. За тези почти 18 г. откакто съм със съпруга си, съм се сблъсквала с какво ли не. Повече тук, но и в Сирия също. И знам, че на сина ми ще се случват същите неща, че и по-лоши. Та предпочитам вместо да го предпазвам, да го уча да се справя със ситуациите. Да не страда от това, че е различен, а да знае че това му дава повече възможностти.
Та по тая логика, никога не бих го записала в арабско уилище в БГ или в българско в Сирия. Бих го записала обаче на курсове, организирани от такива училища, заради езика, защото държа да знае и двата езика.
Относно храната- няма да има проблем. Доста познати имам, омъжени за араби. Просто заявяваха в детската градина, че не желаят децата им да ядат еди какво си. Не е имало случай, в който персоналът на градината да не  прояви разбиране.

peci222, добре дошла!  bouquet
Алвера, дано скоро се сдобиеш с компютър.

Тъй, отчетох се подобаващо. Mr. Green
На всички изпращам прегръдки! Hug
Виж целия пост
# 569
Здравейте прекрасни момичета! Първо да ви се представя. На 60 години съм и от 1 година съм омъжена за егитянин, който работи в Саудитска арабия. До сега не съм имала допир с този свят. Имам една молба към вас. Знае ли някой и може ли да ми помогнете да си получа визата за Саудитска. Знаете ли фирма в България, която да извършва такава услуга.
Много ще ви бъда признателна ако ми помогнете. Въртя сее като в омагьосън кръг. Имам електронна виза от Саудитска.
Много ме радва вашето приятелство. Радвам се като чета как си помагате и живеете като едно семейство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия