121 Тема за Българо-Американската дружба и бебета! Пуш, бейби, пуш!

  • 28 063
  • 726
# 405
Норчи тъкмо бях започнала да пиша и прочетох поста ти...., с тази предварителна нагласа  Confused Good Luck

Аз лично за себе си знаех и исках, бях на ясно и бях готова! Не съжалявам за нищо и се чувствам у дома! Само тогава можеш да се чувстваш истински щастлив, другото е мъка.....
Виж целия пост
# 406
норчи, хубаво е че сте идвали преди, поне не е съвсем не познато. Какво ще работи мъжът ти, имате ли нещо уредено или те първа ще търси? Заради здравните застраховки питам.
 Ако няма застраховка може да си направите в Бг. но само за емърджанси, ако се наложи.
Виж целия пост
# 407
Норчи, писах ти на лични, само да добавя за водата - пием бутилирана, готвя със филтрирана - нещо водата от чешмата не ми харесва и това е.
Тук еко- продуктите - храна, дрехи, обзавеждане и пр. са мноооооого по недостъпни отколкото в Бг като цена. Иначе се намират по-лесно. В началото определено ще ви е трудно да си ги позволите, но поне начина на живот на българина е относително здравословен - с готвена храна от пресни продукти.

Ние вече сме 2г 8месеца тук и стандарта на живот ни е още под това което беше в Бг. И там бяхме женени, имахме си двете деца.  Тук започваш от абсолютната нула - със заеми за връщане и мноооого разходи, но лека по лека нещата се нареждат. само човек трябва да има мотивация. не се вглеждай в негативните неща, а гледай позитивно. Това на мен ми е помагало много. И все още ми помага, защото колкото по-дълго живея тук, толкова повече навлизам в матрицата им и виждам неща на които преди не съм обръщала внимание, които ме отблъскват. Но виждам и нещата които ме държат да стоя тук и става все по-трудно да вземеш решение какво искаш да правиш.

Емигранството не е лесно - все нещо ти липсва. както са казали емигранта е щастлив когато е в самолета, независимо в коя посока лети - към родната си държава, или към мястото където понастоящем живее.

Успех и от мен!
Виж целия пост
# 408
емигранта е щастлив когато е в самолета, независимо в коя посока лети - към родната си държава, или към мястото където понастоящем живее.
ех че готин лаф  Grinning

Норчи, щом се сдобиете със стабилен доход - ще се оправите и ще нагласите живота си според вярванията си. Това е ключът от бараката; щото каквото и да си говорим, доходите ни дават възможност да живеем според представите ни, колкото по-високи доходи, толкова повече възможности. Независимо за къде става дума... Peace
Всяко мнение, което са ти написали момичетата мери през призмата на техните опити, но ми се струва най-сходен е опитът на Ирка - аз бих прочела думите и няколко пъти. Особено тези за позитивното  Grinning

Агентке, аз имигрирах в години на сериозна хиперинфлация. В момента, в който можех да си позволя чифт маратонки с пари, изкарани за един ден (което се случи на първия месец), вече си бях надминала стандарта от България  Joy
А, ти по какъв повод пускаш на момичето обяви за апартаменти с цена 3 бона на месец?

ПС Норчи, имам приятелка, която живее в прекрасен град на 15 мин с автобус от Манхатън срещу 800$ наем, аз самата живеех не по-далеч за 900$. Намират се неща, които отговарят на изискванията ти, не се отчайвай предварително  Hug
Виж целия пост
# 409
А, ти по какъв повод пускаш на момичето обяви за апартаменти с цена 3 бона на месец?

Момичето си беше написало предпочитанията за апартамента, в който би искала да живее и докато и правех линковете за да може сама да се ориентира в пазара тази "перфектна и напълно отговаряща на исканията и" обява изкочи на 1-ва стр в Крейсглист, та я дадох като илюстрация... не съм твърдяла, че това е най-евтиното или оптимално решение! Има си прекрасни обяви и за 3 пъти по-ниска цена. НО аз поне си мисля, че коментираме дали Норчи ще е в състояние като новодошла да си позволи всичко, което написа, че е важно за нея! Или се бъркам?

Лени, ти не беше ли дошла още като ученичка?

И преди още някой да ме обвини, че сгъстявам черните краски да поясня, че по моята книжка е по-добре да си подготвен за по-лошото, отколкото да разчиташ, че може да ти се случи най-доброто. Лична призма  Wink

Як лаф, Ирка  Grinning
А, да, и Аталанта има много хубав пойнт! Както и Хиър!
Ева, Знайко от Олл-а е умен мъж! Заслужавал си е да го чета Wink

Скоро гледах нещо интересно...
http://www.numbeo.com/cost-of-living/calculator.jsp
http://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1 … splayCurrency=USD
Виж целия пост
# 410

Миналото лято ме изненада с плик.Първоначалното ми мнение беше 100% против,но за последната една година реших,че това е подходящ момент да почнем от начало,да се опитаме да живеем както искаме,да дадем някакъв шанс на детето си,някой ден то да избира къде да живее,а не да ме обвинява вечно.Както и реших,че трябва да направя компромис,все пак това е мечтата на мъжа ми ,а и късмет.Винаги можем да се приберем.

аз, когато се заомъжвах, точно това си казах! ще се оженим, ще видим как се развиват нещата, ако не се разберем винаги можем да се разведем  Grinning към емигрирането подходих доста по уверено и категорично, we're here to stay   Sunglasses.

стандарти-мандарти не ме вълнуват, важното е да се чувстваме добре, където сме. имаме всичко, което ни е необходимо и малко отгоре, а най-вече оптимизъм  Grinning
Виж целия пост
# 411
МисДива, небрежно сметнах че сега си 26-27 годишна и ти завидях  Laughing

аз се почувствах щастлива имигрантка, като преполвих работната си седмица на 40 часа и като се преместих на топло в сърцето на Южна Америка  Joy 

има един лаф за Маями, че кубинците имигрирали там, защото Маями се намирало толкова близко до САЩ   Laughing
Виж целия пост
# 412
Норчи, аз лично смятам, че тук здравословната храна и продукти са по-достъпни (финансово), отколкото в България.  Peace Просто трябва човек да се ориентира в началото добре от къде какво да купува. Освен това като се е излекувал човек от вещоманията, всичко става още по-лесно.
Ще ти пиша по-късно за питанката на лична, сега нямам време.

На Ирка лафа за щастливия емигрант е просто убийствен!  Sunglasses
Виж целия пост
# 413
Лени, на 27 съм.
Впрочем кое е това симпатично градче на 15-на минс от Манхатън? Заинтригува ме.



Виж целия пост
# 414
Мис Дива, още не съм Joy Не мога да реша и това е. Съсредоточих се в останалата част от ремонта, надявам се до края да съм решила най-сетне за пустия коридор Laughing

Норчи, позитивизъм, позитивизъм, позитивизъм!  Hug

П.п. хванах някакъв филм по сайфай сниман в БГ...умопомрачително зле, но действието се развива из разни соц села, и щъкат разни БГ актьорчета, много мило ми стана Laughing
Виж целия пост
# 415
Норчи, сетих се нещо, което ако още не знаеш, може да те шокира. Облегни се назад и дишай дълбоко.  Hug
Предвид ситуацията ви, вероятността да имате още от самото начало собствена перална машина клони към нула, така че се подготви ментално за пране в обществена паралня.  Confused
Аз лично изживях голяма, огромна драма, въпреки че бях предупредена. И като принципно гнуслив човек, това ме довърши в началото. Имаше рев, сълзи и сополи, но не помогнаха.  Mr. Green


Впрочем кое е това симпатично градче на 15-на минс от Манхатън? Заинтригува ме.

Непоискано мнение, но не се сдържам.
Което и да е градчето, ако е на 15 мин от Hell's Kitchen, Washington Heights или Downtown е все тая за мен, освен ако не работя в някой от споменатите квартали.
Виж целия пост
# 416
Това за пералната май на всички ни е голям проблем  Cry аз си перях всичкото бельо на ръка докато си купихме собствена перална  Blush И много от нашите познати си мислеха, че съм луда и преди да си пера дрехите в обществената (която е била винаги само за 10-на апартамента макс) пусках един цикъл за изпиране с малко прах без дрехи, само да се изплакне пералната.  ooooh! А дрехите изобщо не ги сушех. Хич не харесвам сушилни и никога не си купихме сушилна, само перална. И това винаги съм казвала е била най-удовелтворяващата ми покупка в живота ми в щатите  Mr. Green Но да видиш после след 1та година как се търси апартамент със собствена перална или с разрешние да имаш такава  ooooh!
Виж целия пост
# 417
 Grinning Grinning Grinning Не мой така, бре Кюбит, не мой така, бре моме! Момичето е виждало истинско америчко, не я стресирай така, а и на първо търсене изскачат цели 111 партамента с уошър + драйър в Чикаго  Grinning
(пък и аз бях готова да и предложа евтино портативно решение, от тези, които се крият от хазяите)  Mr. Green
Виж целия пост
# 418
Agent давай решението  Praynig От собствен опит ли е и колко хубаво пере, колко ѝ е обема?  Blush
Виж целия пост
# 419
За пералня има вариант - ние взехме портативна ( само така се нарича).
http://www.walmart.com/ip/Haier-Portable-Washer/8591010
по-добра е от типичните американски перални.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия