121 Тема за Българо-Американската дружба и бебета! Пуш, бейби, пуш!

  • 28 063
  • 726
# 435
Момичета много пишете....
Ирка много готино казано.
Agent уби ме,не е истина как съм се смяла,чак ходих да видя да не съм събудила малкия(нали при нас е нощ)...даже чакам с нетърпения да се видя с някой та да му споделя :35.
so what?  и ти с тжа кълбо назад ме довърши просто тотално и като добавим това,че и мъжа на *newborn*  е стнал фен на форума....
Solley. това за пералните го знам,не ме питай как го приех като разбрах SickИ все още не съм се примирила.Все едно съм го писала аз това за гнусливостта и т.н. и аз в началото  си мислих да пускам по един оборот с празна пералня за нашите дрехи,а на детето на ръка Sick.Макар,че сме ползвали обща пералня в къща със съквартиранти....а как мразя сушилня-ужас.И се чудех как ще пера долу,пък после ще си качвам мокрите дрехи на горе да ги проскам на сушилник вкъщи Embarassed
И аз открих варианта с малките перални и все забравях да ви питам,само Clairette попитах.И адски много се бях надъхала...Лошото е че ми казаха много отрицателно мнение за тях.Ето копвам и пействам:
1.тя не топли водата - ти трябва собственоръчно да стоплиш и налееш топлата вода вътре
2.имат един единствен цикъл на работа, примерно върти в продължение на 30 минути и това е - ако ти искаш първо да пере с препарат, после да плакне 1-2 пъти, ще трябва всеки път да наливаш вода и като свърши цикъла, да изливаш водата от нея; и така докато приключи със всички дейности
3.не центрофугира прането - с други думи, ти ще трябва да си изстискваш прането сама
Интересно е,че Titina споделя че центофугира сама ...гледам и Agent Provocateur(м/у другото не ми зарежда линка с апартаментите в Чикаго с перални,дава ми грешка) е доволна,даже и градус сам си избираш newsm78,явно има много различни.сега ще хвърля едно око и на описанията в сайта,а колко струват горе долу,ама не комбо,а само пералня?
Не знаех ,че top loaders пералните хабят повече вода newsm78,а защо пък да износват дрехите?
Виж целия пост
# 436
всеки си има представите, очакванията, мечтите или както искате го наречете, за предстоящия си живот на емигрант. каквото и да разказвате на момичето, докато то само не мине през него нито ще ви разбере, нито ще си промени представите. а и всеки минава по своя си път. аз може да съм си търсила работа безуспешно цяла година, друг може пък да изкара късмет и да започне на втората седмица след като пристигне. моята 2к кола може да ме остви на магистралата на втория месец, друг може с подобна да изкара три години.

моята първородна днес навършва 15 години. да ми е жива и здрава и все такава различна!
Виж целия пост
# 437
миз да ти е жива и здрава щерката!!!
А и много си права м/у другото.
Благодаря ви много на всички(вие сте били много ooooh! или още не съм се ориентирала и запомнила,и много пишете,не мога да смогна да ви изчета).Не се притеснявайте да споделяте каквото и да е,не ме шашкате,нито притеснявате.Все пак аз само помолих за съвет и идеи.
Аз по принцип често говоря малко писимистично,но вътре в себе си тъя доста оптимизим....по-скоро съм реалист,подготвена съм и за най-лошото...но ми много ми се иска да не е
Виж целия пост
# 438
 Grinning Миз, да ти е жива и здрава и все така уникална!
(много готино пожелание от майка!)

Бейби, с топ лоадър съм (имам чуството, че те обърках с последния линк)...

Стели!!! Сакън! Тез 'убави ръце! А и за родопско одеало си е нужна мъжка сила, запомни го от мен   Joy

1.тя не топли водата - ти трябва собственоръчно да стоплиш и налееш топлата вода вътре
2.имат един единствен цикъл на работа, примерно върти в продължение на 30 минути и това е - ако ти искаш първо да пере с препарат, после да плакне 1-2 пъти, ще трябва всеки път да наливаш вода и като свърши цикъла, да изливаш водата от нея; и така докато приключи със всички дейности
3.не центрофугира прането - с други думи, ти ще трябва да си изстискваш прането сама
такаааа...
1. Вода не наливаш = тя си се пълни от маркуча, закачен на чешмата; колко ще е топла водата за пране зависи от това колко си навил крановете на топлата и студената вода; кеф ти ледена, кеф ти гореща... кеф ти ин битуин!
2. Цялото не е вярно... източването на пералнята е пак през маркуч и ти участие в процеса нямаш.
3. Центрофугира и още как  Grinning
(очевидно са ти разказвали за някакъв стар модел)

Тази, която има аз се води тип "Hand wash"  и нито ми износва дрехите, нито ползва повече вода от стандартна.

Не си топли сама водата ( мисля, че в Северна Америка няма вариант да си топли сама пералнята водата).

Така е, 99% от пералните тук не топлят водата, защото при стандартен нагревател в евро пералня от 3 киловата и 110 волта в мрежата резултатът ще е фойерверк от бушони  Mr. Green Дори тези, които ги има ги закачват на кабелите, предвидени за печки (220V)... имаме приятел, който си построи къща за да си я окабели цялата с 220V и да си нареди евро уреди (не ме питайте за пърмитите - не знам! - факт е, че жена му, американката, пере в евро пералня и е доволна  Grinning)

Радвам се, че сте посмели  Blush шутовщината ми е присъща и публиката ми действа много стимулиращо  Wink
Виж целия пост
# 439
Agent страшно много ме задоволи отговора ти! Btw имам ена приятелка -Павлина във Бостан  hahaha аз пък, все едно ти говоря за някое селце с 1000 жителя...много съм....ама просто понеже и тя е голям веселяк и живее там и така Blush
Виж целия пост
# 440

Стели!!! Сакън! Тез 'убави ръце! А и за родопско одеало си е нужна мъжка сила, запомни го от мен   Joy


е сега вече и аз се затъркалях  Joy, бравос! моят съпруг ще го нареже на лентички родопското, ако му предложа това упражнение! късметлийка си ти, че и с красиви ръце  Hug
Виж целия пост
# 441
Не ми казвайте, че сте си мъкнали родопските одеала от Бг  Crazy .

Миз, честита рожденичка   bouquet !
Виж целия пост
# 442
Миз, честит рожде ден на порасналото ти момиче!   bouquet

кюбит еспешъли фор ю -  разписание, според което до Хералд Ск се ходи за 14мин, а до УТЦ за 10 мин.

стела, ако знаеш какви каноли правят тамммм (има ли иконка с много слюнки)
Виж целия пост
# 443
Btw имам ена приятелка -Павлина във Бостан  hahaha аз пък, все едно ти говоря за някое селце с 1000 жителя...много съм....ама просто понеже и тя е голям веселяк и живее там и така Blush

Хм, и аз познавам една Павлина в Бостън, да не би да е същата? Миналото лято се омъжи за американското си гадже, но май се преместиха в България. Светът е малък.

Честито момиченце на Juturna и честит футболист на Агентката!   bouquet
Виж целия пост
# 444
Не ми казвайте, че сте си мъкнали родопските одеала от Бг  Crazy .
тъкмо 2 модела х2 вс.  Blush

Миз ЧЕСТИТ РД на младата госпожица   bouquet

Agent ъм, таз дето аз я имах, front loader, си грееше сама водата ако е на 2 от циклите (whitest whites & sanitary)  newsm78 и да, беше на 220  Thinking На sanitary cycle си беше парещо стъклото  Whistling Няма начин от бойлера да е такава водата и да се пере с нея в продължение на цели 30-ина мин  Thinking и да е толкова горещо. Хвърли ме в размисъл сега. Тя си беше супер, само дето е голяма и не става да я местиш често през апартаментите, пък и не може да я ползваш в някой апартаменти.
Виж целия пост
# 445
Хм, и аз познавам една Павлина в Бостън, да не би да е същата? Миналото лято се омъжи за американското си гадже, но май се преместиха в България. Светът е малък.

Павлина и Дан? Аз щях да ходя на сватбата, но имах проблем с билетите. В България са още.
Виж целия пост
# 446
Хм, и аз познавам една Павлина в Бостън, да не би да е същата? Миналото лято се омъжи за американското си гадже, но май се преместиха в България. Светът е малък.

Павлина и Дан? Аз щях да ходя на сватбата, но имах проблем с билетите. В България са още.

Да, точно те! Не съм ходила на сватбата, защото не се познаваме чак толкова издълбоко, но имаме общи приятели и едно време се събирахме вкупом, та от там я познавам. Те май за постоянно се преместиха в България, до колкото знам Дан даже работи като учител по английски.
Виж целия пост
# 447
Хм, и аз познавам една Павлина в Бостън, да не би да е същата? Миналото лято се омъжи за американското си гадже, но май се преместиха в България. Светът е малък.

Павлина и Дан? Аз щях да ходя на сватбата, но имах проблем с билетите. В България са още.

Да, точно те! Не съм ходила на сватбата, защото не се познаваме чак толкова издълбоко, но имаме общи приятели и едно време се събирахме вкупом, та от там я познавам. Те май за постоянно се преместиха в България, до колкото знам Дан даже работи като учител по английски.

Мда, харесва им там. Дан говори български вече.

Миз, честита ти рожденичка!!
Виж целия пост
# 448
Честита Рожденничка на Миз!!! Да е жива и здрава!!!

Агентче умори ме с тая тепавица  Joy

Ирка много готин лаф  Peace

И аз се депресирам с тези перални, но явно с всичко се свиква.

Това родопското одеало е доста тежко нещо, голямо мъкнене е било  Grinning
Виж целия пост
# 449
Честита рожденичка на Миз и от мен!

Като казахте родопски одеала, някой знае ли дали са съвместими с домашно животно? Като си представя как ще се набият с космиии... но пък искам някой ден да си ги ползвам някак. Аз и китеници съм мъкнала  Embarassed Чеиз подарък от баба ми, как да й откажа на жената. Затова сега цяло село говори за тия китеници и одеала дето са заминали за Америката  Mr. Green Ще има тепавици. Но ме притесняват космите на настоящата котка и бъдещото куче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия