121 Тема за Българо-Американската дружба и бебета! Пуш, бейби, пуш!

  • 28 063
  • 726
# 450


 Аз и китеници съм мъкнала  Embarassed Чеиз подарък от баба ми, как да й откажа на жената. Затова сега цяло село говори за тия китеници и одеала дето са заминали за Америката  Mr. Green


дидитка, много мило   bouquet. моите родопски- 2бр., ги донесе майка ми миналото лято, по настояване на зет си. нищо не топлело като тях  Crazy, но си стоят неупотребявани. даже и не искам да си представям да ги пера на ръка, а този, който ги искаше е изключено да се наеме , та така ще си останат...
Виж целия пост
# 451
миз, да ти е жива и здрава рожденничката! Много да е щастлива и успешна във всяко начинание!
 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59

15г. си е сериозна възраст вече. Приятно празнуване на рожденничката и здрави нерви на родителите й!  bouquet

Оххх, това с пералните - колко сълзи и сополи пропилях заради тези перални! И само като си спомнех хубавата ни пералня от Бг, а аз дойдох в Америка за да пера на ръкаааа......мъкаааа, мъкаааааа  Laughing Сега ми е смешно, ама в началото хич даже не се смеех. Е, свиква се! Ей ме на - преживях го. Сега си пера в пералните на билдинга ни, без да се замислям много много, но си трябваше време.

Чакайте да се изясня за стандарта какво имах предвид, че сутринта нямах никакво време за писане.  Не говорех за материалните вещи - тях ги имаме вече в повече. И в Бг започнахме от нулата с мъжа ми - без нищо - само едно легло подарък ни за сватбата и едно диванче от детството на мъжа ми още. Нито пералня имахме /а в Бг няма обществени дори/, нито хладилник и печка - само микровълнова - пак подарък за сватбата и мнооооооого сервизи. Laughing  Парите /те пък многото пари де/ от сватбата похарчихме за сватбено пътешествие, от което като се завърнахме установихме, че нямаме в какво да се изперем и в какво да си сготвим. Но поне ни беше весело! Whistling

Та там материалните неща ни отнеха време за да си ги набавим. Но на всяка придобивка толкова съм се радвала, че чак ми липсва това усещане в момента. Тук за една година вече имахме отново две коли, всякакви материални глезотии, дрехи и пр. Иска детето колело - отиваш купуваш без големи дилеми - в Бг спестявах цяла зима, за да й купя пролетта колело.  За мен стандарта на живот се измерва във времето което изкарвам със семейството си. В свободните съботи, недели и празници. Вечерите заедно, почивките. Неща които там ги имах. Колкото и да бяхме зле материално - ходехме на почивка лятото, на ски зимата, през уикендите някъде наблизо до София  - Витоша или нещо подобно. Тук тези неща ми липсват. С нисък бюджет е трудно да си ги позволиш, разстоянията са големи, а и свободните дни заедно са ни кът. материалните неща не ме интересуват. Тук и с малко средства можеш да се обзаведеш и облечеш /и с много средства може да го направи човек - да не се притесни някой, че няма къде да си изхарчи парите   Mr. Green/.  Та така, ще постигна  стандарта си на живот от Бг, когато мога да имам тези неща. До сега това беше трудно постижимо - и двамата с мъжа ми работим и ходехме на училище. Вече се надявам нещата да започнат да се променят лека-полека.

Клер, аз си донесох 4 родопски одеяла от Бг, чаршафи, кърпи. Все пак имахме право на 8 куфара багаж.  Laughing И до сега още си ги ползвам. Има живот в тях още.  А и щом имам нещо което може да се ползва - ново не купувам  - харча пари за други неща.

Айде много се разписах.

Лека.

Виж целия пост
# 452
Вие  одеала, а аз няколко чипровски килима. Laughing Ползваме ги и им се радваме. Жалко, че намалиха куфарите, бих си донесла и другите боклуци. Обичам си ги.

Честита рожденичка на Миз! Всичко най-хубаво да и се случва.
Виж целия пост
# 453
Вие  одеала, а аз няколко чипровски килима. Laughing Ползваме ги и им се радваме. Жалко, че намалиха куфарите, бих си донесла и другите боклуци. Обичам си ги.


Цоне неуспорим първенец си - килими! Laughing
Виж целия пост
# 454
Чакай, чакай...само да знаеш още какви боклуци съм носила можеш да припаднеш. Майка ми например реши, че ми трябва преса за чесън (аз готвя само колкото да не умрем от глад Laughing) също така съм носила и брадвичка за месо евентуално, ако реша да си го разфасовам на по-малки порции или пък да си го начукам Joy. Също така ме накара да взема масленица (тук надали бих намерила, ако реша Wink), добави към багажа ми и една купа за плодове. Аз тихо слагам в куфара за да няма конфликти, какво да се занимавам с жената-като  и е кеф, какво да я спирам.
А тя като дойде ме разби какво донесе-толкова сме се хилили-конци-Ибришимчета, моля ти се. Засега само за това се сещам, а и една медна картина и декоративна паница-крепила я чак от Гърция.Тези на рентгена сигурно си припадат от смях като гледат куфари. Laughing
Виж целия пост
# 455
ох, неее, днес ме разсипахте  Joy

ирка, както винаги си права  Hug
Виж целия пост
# 456
Миз, честита рожденичка! Да ти е жива и здрава!
Виж целия пост
# 457
миз, 4естита ти рождени4ка!

Да знаете на Цонето килимите са много Убави! Simple Smile

Цонне, баща ми дойде на гости и си донесе ибришим с игла...ли4но се засегнах, 4е не съм Марта(Стюърт) не съм, но 4ак пък толкова Crossing Arms

Ина4е съм си донесла родопско одеало, спомен от много скъп 4овек, но не го използваме.

4овек като няма избор с много неща свиква, аз се тръшках с години за обществените перални, а се слу4и така, 4е новородено прах за 3 седмици в хотелски такива барабар с тираджиите и констръкшън гайс.

Приоритети,на4ин на живот, интереси, разбирания... кой каквото и за където ще да пише не озна4ава 4е някой друг ще е доволен на същото място. Вси4ки умират за Тексас, ние по4ти умряхме там, вси4ки ни плашиха с НДж,  но на нас взе, 4е ни хареса Laughing
Виж целия пост
# 458
Абе  не знам дали е гнусно да си переш дрехите в обща пералня обаче ми беше супер гнусно да вадя дрехите на съседите защото ги чакам ден и половина да си вземат прането за да си пера моето,едни от често забравящите съседи бяха 60 годишен син живеещ със 90 годишната си майка....нЕма нужда да им гледам бельото  Sick

За родопските ме убихте  ма после се сетих че зимувате яко повечето та айде простих ви  Wink  ,одеяло едно нямам в къщи  ,във Пенсилвания си спяхме със загряващо и беше супер ..а то едно такова тъничко и лекичко,супер беше!

По другите въпроси да ви кажа  даже не съм се замисляла ,имала съм и "трудни моменти"  като току що емигрирала и женена за беден студент живеещи от заеми и аз без право на работа,после започнала работа но без возило и ходеща пеша по 50 минути  на отиване и връщане  от работа   в Пенсилванския студ ....ей такива подобни.Чак сега обаче ми светна..." ми май трудно е било значи" ...Не знам защо но тогава не го мислех че е трудно и не съм се оплакала или замислила и веднъж.Без деца съм била разбира се и явно това е гвоздея.



Миз
...честито 15 годишно момиче ,със здраве да си се наслаждавате а на теб честит празник.  bouquet
Виж целия пост
# 459
За родопските ме убихте  ма после се сетих че зимувате яко повечето та айде простих ви  Wink 

не всички с родопските одеала зимуват яко - на мен майка ми ми донесе 3(три) броя такива насред флорида. като се преместихме на север ми пробута и два вълнени губера. не разбира от дума тази жена, тя какво да ги правела в бг... а аз се чудя що нямам място по килерите за полезни неща, ама като знам, че са обиколили света ми е жал да ги пренасоча в друга посока...

благодаря ви, момичета за поздравите за рожденичката ми Hug! бързо минават годините и е жалко, че толкова рядко се спираме и изживяваме моментите.
Виж целия пост
# 460
А-аа, Вики, ние живеехме в Аризона, когато си домъкнах моето Laughing
Сега съм се присетила за едни стари мебели, които дядо ми е правил, но много скъп шипинга.

Забравих по-рано за 4етката, ние всъщност в момента сме с Орал В, модела който излезе преди около две години, според зет ми е по-хубав от тогавашният Соникеър. Само 4етката сменяме на месец-два. Ако съм разбрала правилно  това, което ме питаш  разликата е в 4етките, не в тялото, нали? Може би да пробваш разли4ни. Имахме преди Соникеър, аз ли4но съм доволна и от двете, но на Орал -В 4етката е по-малка и на мен ми е по-удобна...май е до предпо4итание и двете са хубави...
Виж целия пост
# 461
Много смях с вас Grinning
Ирка точно това ме плаши и мен,не искам да нямаме време да сме заедно.Аз съм точно такъв човек,които иска да прекарва много време със семейството си  да ходим по разходки,почивки  и т.н.-това е много важно за мен
Виж целия пост
# 462
Ааааааааааа значи не съм само аз луда дето си занесе 2 комплекта родпски  Crazy Цонне направо се превих от смях с брадвичката  Joy
Дидитка не бих препоръчала родпски ако имате куче или котка  Peace Ще се набият с острият косъм и после само 100-кратно биене на тепавица може да помогне малко за изчистването им  Tired Особенно ако са малки остри  Peace

За тези които са nature mindful... YikeBike   Aз бих се замислила много за таквоз само като напарвят новият модел с въртенето на педалите, но май ще трябва доста да изчакам.  Whistling Пък ако направят комбинация педали с електрическо, ще оберат точките.

Това с времето зависи какво иска човек. Може да се задовлиш и с по малко материални неща и по малко работа, РТ само, има варианти. Ние бяхме доста впрегнати 1вата година само, но след това бързо се осъзнахме като си направихме равносметка кое е важно и кое не... Но се оказа, че пък трудно си намират сходни по душа хора които да не им пука за много за материалните неща а по скоро за душевните. Намират се, но не са много. nor4y ако смяташ, че за вас това да сте заедно и повече време да прекарвате на вън е по важно, на това се концентрираш и всичко ще се подреди около него. А Чикаго е чудесен от към паркове и места за разходка, за изложби, за музей, aквариума, международни фестивали, операта е страхотна ако обичате да ходите. В музейте много често имат нови изложби и ако е лошо времето можете там да прекарате цял ден вместо в къщи. WI е на 1-2 часа път, страхотни места има и там...
Виж целия пост
# 463
Миз, честита рожденичка! Много здраве и сбъднати мечти и на двете ви!   bouquet

Голям смях с тепавиците и одеалата. Аз също съм си донесла, но памучни и едно вълнено. Използваме ги всичките.  Mr. Green

На нас ни трябваха 3-4 години да си настигнем стандарта от България, защото 2 от тях учех и беше много трудно финансово, но като започнах работа нещата си дойдоха на мястото. Постоянните приходи са много важни в тази страна за спокойствието на човек. Много си харесвам средата тук, града, близостта до хубава природа. В България също си харесвах живота.
Виж целия пост
# 464
 Миз, честито!
здраве и късмет на детето!

тук всички които познавам под наем си имат перални в апартаментите, даже приятелка си купи нейна и те изнесоха техните без проблем.
 Агент, едно 10-15 човека още научиха какво е американска тепавица. Някой мацки съжаляват, че мъжете им още нямат ам. паспорт. Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия