Идеи за бизнес - 8

  • 127 581
  • 759
# 375
Изобщо не говоря за дом, Делюжън.  Нито за болни хора, във втората част на постинга си.
Естествено сигурно има изисквания, не мога и да си и помисля друго. Имам някаква минала експертност по здравен менаджмент и горе долу ми е ясна, особено сферата на палиативните грижи.
А иначе социалните услуги изобщо не са прерогатив само на държавата, затова има пазар на такива, който в момента у нас (уж) много се опитват да го създадат ... само че наистина с пенсиите, които имат нашите пенсионери създаването на такъв е невъзможно.Но от Ес тепърва ще влизат възможности в тази област, ако на някой ентусиаст му се занимава.

За химическото мога много да поспоря, секторът го проучвам основно през  последните 7 месеца, но да споря с теб, все едно споря с радиоточката, няма нито смисъл, нито нужда.
Виж целия пост
# 376
за химическо - няма как да не давам , костюми , палта .... даже за гладене давах  до скоро на мъжът ми за да не му ги гладя аз панталоните , но в интерес на истината в момента това не е добра идея за бизнес
за възрастните хора - както за био храните , много хора ще приветсват идеята и ще имаш много морална подкрепа , но нямам идея колко трябва да се инвестира и каква е възвращаемостта
а тези глупавите магазини ''чанти и обувки на най - ниски цени ''са фул с народ , незнам за стотинки ли ги взимат , но факт е че много продават , а от километри си личи че това е евтина стока
и аз слагам стока , която не бях предвидила както онзи човек с витрината на кола при здравословните храни ...това е потребитеско търсене , всеки втори ме пита няма ли да го правя денонощен т.е. много фенове , но не се знае дали е добра идеята засега
Виж целия пост
# 377
 Палиативни грижи значи грижи за умиращи хора. Ако това не са болни, не знам кое друго е тогава. ooooh! Язък ти за здравния мениджмънт.

Не знам за в бъдеще, но за в момента това е кауза пердута. И защо ли ми се струва че така ще бъде още много, много години...
Виж целия пост
# 378
Преди няколко години ми се струва, че се печелеше добре от по-евтини стоки.
Имаме приятели, които направиха куп пари от търговия с препарати и т.н, продаваха ги с няколко ст. по-евтино, но по-евтино. Павилионът им го знае сигурно цяла София. Купиха апартаменти, коли... но това е в минало време.
Мъжът ми е търговец и е на голям зор. Аз се чудя, хората, които продават ( нещо) как си запазват психиката в момента...
Виж целия пост
# 379
Палиативни грижи значи грижи за умиращи хора. Ако това не са болни, не знам кое друго е тогава. ooooh! Язък ти за здравния мениджмънт.

Ксения, ти верно си писател, не читател ... Confused Става в-с за 2 различни неща.
Виж целия пост
# 380
Палиативни грижи значи грижи за умиращи хора. Ако това не са болни, не знам кое друго е тогава. ooooh! Язък ти за здравния мениджмънт.

Ксения, ти верно си писател, не читател ... Confused

Не съм ксения но добре чета.

С оборудване за умиращи хора се занимават специалисти наречени ерготерапевти. Това е цяло едно висше образование за да знаеш кой с какво заболяване от какво именно се нуждае.  Оборудването е изключително скъпо и индивидуално. В повечето случаи става дума за неизползваеми от друг човек неща, монтиране на специални устройства в дома и т.н..

Не се захващай с неща от които нямаш понятие!

Абсолютно непечеливша сфера- в нормалните страни това се заплаща от държавата с малки изключения.

Виж целия пост
# 381
Ксения  Mr. Green Не говоря за нищо от това, което си избълвала, но благодаря ти - знам, че компетентностите ти се простират извън пределите на нормалното, така че ще имам предвид, ако реша някой ден да се ентусиазирам в тази сфера, какво е ерготерапевт.

Точка с моите бизнес идеи, да продължим с детските центрове и магазините.
Виж целия пост
# 382
Стига с тези детски центрове и вариации по темата
отварят, затварят, отварят и пак не им омръзва
другата седмица отваря един на 50 м от мен - нито пространство има, нито хора правилните, на какво се надяват и аз не знам
Виж целия пост
# 383
Едва ли е революционна идея, но бих отворила ресторантче за диетуващи. С меню за Дюкан, ВМНВ, японки, жита и прочие режими, с подробно описан грамаж, съдържание и прочие. С доставки по домове и офиси. Сума ти народ е вечно на някаква диета и когато излиза на ресторант е силно ограничен в избора си. Така че чисто теоритично, с умел маркетинг и прилагане на изискванията за качество, важащи и за всички други ресторанти, знае ли човек.
Нито съм проучвала пазар, нито имам опит и познания, засега не ми предстои започване на самостоятелен бизнес. Просто ви чета информативно и подхвърлям какво ми идва на ум, но нищо чудно да е обсъждано вече.... Embarassed
Виж целия пост
# 384
Едва ли е революционна идея, но бих отворила ресторантче за диетуващи. С меню за Дюкан, ВМНВ, японки, жита и прочие режими, с подробно описан грамаж, съдържание и прочие. С доставки по домове и офиси. Сума ти народ е вечно на някаква диета и когато излиза на ресторант е силно ограничен в избора си. Така че чисто теоритично, с умел маркетинг и прилагане на изискванията за качество, важащи и за всички други ресторанти, знае ли човек.
Нито съм проучвала пазар, нито имам опит и познания, засега не ми предстои започване на самостоятелен бизнес. Просто ви чета информативно и подхвърлям какво ми идва на ум, но нищо чудно да е обсъждано вече.... Embarassed


Това по-скоро ми се струва възможно като бизнес-за-бизнеса - т.е. да предлагаш кетъринг на ресторантите, защото ако жена ми е на диета, аз не съм. И ако тя иска да си гладува с киснати във вода оризови зрънца, аз ще искам нещо друго...
Така в менюто може да има пържоли и кюфтета, а и допълнително меню за Дюкянки..., което да се доставя експресно при поръчка.
Виж целия пост
# 385

Така в менюто може да има пържоли и кюфтета, а и допълнително меню за Дюкянки..., което да се доставя експресно при поръчка.

Е тогава пък цената ще е много висока и ще са единици тези, които ще могат да си го позволят. Губи се идеята.
Виж целия пост
# 386
В Пловдив откриха такъв здравословен/диетичен ресторант - в пресечката на Гладстон срещу Профсъюзния дом. Хубаво било, но не съм ходила и няма да отида никога, не можеш ме хвана на диета.... Пък и как не, хората ходят на ресторант да си хапнат и пийнат и малко позабравят за диетите. Но мен не ме гледайте за това - аз диета никога не съм пазила и се надявам да не ми се налага да пазя.
Виж целия пост
# 387

Точка с моите бизнес идеи, да продължим с детските центрове и магазините.

Лени, може да има хляб в твоите идеи, но не и у нас, не и сега. Като се замисля, май тази зима най ще вървят погребалните услуги...  Confused

Това ни е огромната грешка на всички - всеки мисли за търговия и услуги, а парите идват от производство. За да купуват и потребяват хората, трябва да имат пари. Само с мерак не става. А откъде да дойдат парите, като почти нищо не се произвежда вече в тази държава? Съсипа се всичко...
И сега какво правим? Местим едни и същи пари от левия в десния джоб, докато в един момент се усетим, че сме останали с празни джобове.
Виж целия пост
# 388
За производство трябват много, ама много пари и надявам се го осъзнаваш
всеки среден и малък, който се е опитал в производството е бил изяден от големите, които могат да си позволят всичко - най-вече по-добра цена и качество. Пък да не говорим като се намесиха китайците, няма такава себестойност като техните
иначе можем да си говорим тука мохабеда си върви
Виж целия пост
# 389
За производство трябват много, ама много пари и надявам се го осъзнаваш


Знам, разбира се. Изобщо нямах предвид производството като идея за бизнес.
Чудя се само докога ще кретат търговията и услугите при този нисък БВП...  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия