Идеи за бизнес - 8

  • 127 581
  • 759
# 390
Права си трябва производство, но нещата са много трудни. Случвало ми се е като зареждам щанда за плодове и зеленчуци да търся в търговията български домати. И в цялата търговия - няма да ми повярваш, но него ден имаше само домати от Испания и Египат. Аз не мога по никакъв начин да си обясня как тези домати достигат в този вид и на тази цена дотук.
Както казва  мъжа на сестра ми "Не искам да развивам икономиката на Гърция и Турция, за това ще си купя домати от бабата накрая на пазара. Предпочитам да развивам сивата икономика на българските баби" За жалост българските баби  са поставени пред 1001 трудности за да донесат две щайги домати на пазара...
А колкото идеите по-горе за химическо и т.н -  във всичко има хляб - стига да се открие на правилното място, където хората имат нужда точно от това. Магазини и детски центрове - също, но не там където вече съществуват, а където има нужда от тях...
Виж целия пост
# 391
Едрите бизнесмени в БГ предпочитат да влагат парите си в молове, хотели, голф-игрища, но не и в производтво. Те нямат инженерно мислене, не са инженерни кадри.  Нека сега моловете и хотелите да са празни. Щото истината е в производството. Оперативна програма "Конкурентноспособност на бг предприятия" е с убийствени изисквания за бг условията: между 30-40 % е самофинансирането. За да отпуснат 100 000лв. европейска помощ предприятието трябва да има 30 000  лв. свободни оборотни средства или да търси заем при неизгодни условия. Отделно трябва да плати и на консултантска фирма, щото държавните експерти отговарящи за това не оказват никакво съдействие и много често консултантската фирма е на техен роднина. Затова  тази програма е с с най-ниска усвояемост.
Виж целия пост
# 392
Едва ли е революционна идея, но бих отворила ресторантче за диетуващи. С меню за Дюкан, ВМНВ, японки, жита и прочие режими, с подробно описан грамаж, съдържание и прочие. С доставки по домове и офиси. Сума ти народ е вечно на някаква диета и когато излиза на ресторант е силно ограничен в избора си. Така че чисто теоритично, с умел маркетинг и прилагане на изискванията за качество, важащи и за всички други ресторанти, знае ли човек.
Нито съм проучвала пазар, нито имам опит и познания, засега не ми предстои започване на самостоятелен бизнес. Просто ви чета информативно и подхвърлям какво ми идва на ум, но нищо чудно да е обсъждано вече.... Embarassed

Някой май гледа много турски сериали.  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 393
Всъщност аз нямам предвид детски център.  Тук на разтояние 5 мин. пеша има два. Определено няма нужда от трети.  И въобще с малки деца се отказах да се занимавам. Трудно ми е.
Виж целия пост
# 394
За производство трябват много, ама много пари и надявам се го осъзнаваш
всеки среден и малък, който се е опитал в производството е бил изяден от големите, които могат да си позволят всичко - най-вече по-добра цена и качество. Пък да не говорим като се намесиха китайците, няма такава себестойност като техните
иначе можем да си говорим тука мохабеда си върви

Каспър, това е "кауза пердута"...
Не това е начинът, защото състезанието с китайците е предварително загубено. Много по-силен ефект би имало в развиване на иновативни фирми и продукти, които може и да не се произвеждат тук, но да бъдат създавани като "ноу-хау" тук. За жалост няма такава държавна политика у нас, а и не се забелязва да се търси такава...
Виж целия пост
# 395
Известен тyрсkи сериал :
http://www.jennycraig.com/  Peace

Една идея може да се развива и модифицира до безкрайност, важното е да има сполучлива отправна точка.
Успех на всички, ще продължавам да ви чета с интерес.  Peace


http://today.actualno.com/news_314526.html
Виж целия пост
# 396
Хей хора, много негативно гледате на нещата. Горе главата! Кризата си има и своите предимства – мислиш и действаш по-предпазливо, минимизираш си разходите... В крайна сметка след дъжда изгрява слънце. И аз съм с двата крака в батака, но не съм увесила нос, не отричам всяка искрица за светлина в тунела Peace
Вижте ние все търсим да приложим някоя иновативна идея от чужбина или да стартираме с бизнес, който е процъфтявал преди кризата. Но тези идеи приложими ли са СЕГА? Не винаги! Дайте да видим какво ни донесе кризата и вместо да страдаме, да се възползваме от ситуацията, дори това да значи да поспрем за няколко месеца за да си „опечем” основите на бъдещия бизнес. Какво е по-различното от преди? Имаме множество дългове - сега е моментът да се мисли за бизнес за управление и/или събиране на задължения?! Имаме много стока и обзавеждане от фалирали магазини, които се предлагат на безценица. Например ние се опитваме да продадем търговското си обзавеждане вече 7-ми месец и въпреки че сринахме цената до повече от 70%, трудно намираме заинтересовани. Причината не е че хората нямат пари, а че няма подходящо място, на което да ги предложиш и да срещнеш хора с такива интереси. В тази връзка може да се мисли за e-commerce с такива неща (стоки и мебели от фалирали магазини). Дори не е нужно да ги имаш на склад, достатъчно е само да ги предлагаш в специализиран e-shop, да го промотираш като такъв за да го научат хората, които ще инвестират в нов магазин и т.н.
Като се замислите, има и други дадености от кризата, от които да се възползваме. Хората имат пари (някакви! Confused ), но харчат много по-разумно, минимизирайки екстри като дрехи, обувки, козметика, заведения, курсове, пътувания.... Тогава да се насочим, към идеи, за които хората все още плащат. Как прозвуча само, все едно казвам нещо ново Outta Joint

Една скоба и за химическото. Винаги съм се чудела, кога някой ще предложи химическо почистване със шивашки поправки. Доколкото имам понятие, там най-често се обработват мъжки и дамски костюми, а при тях често се случва да се скъса копче, да се цепне някой шев или друго. Ако има фирма, която да разполага с шивач, вярвам всяко юпи ще я предпочете вместо да се лута и да търси шивашко ателие или в тази криза да си купува нов костюм. Та в този ред на мисли, да, бизнесът с хим. почистване може и да е печаливша идея, стига да не се разчита на досегашния модел, а да се адаптира спрямо настоящето.

Едва ли е революционна идея, но бих отворила ресторантче за диетуващи. С меню за Дюкан, ВМНВ, японки, жита и прочие режими, с подробно описан грамаж, съдържание и прочие....

Това по-скоро ми се струва възможно като бизнес-за-бизнеса - т.е. да предлагаш кетъринг на ресторантите...
  202uu
Виж целия пост
# 397
Има огромна дупка в социалните грижи въобще и не само на възрастни хора, но те затова се наричат социални защото са работа на държавата.
Първо, грижата за възрастни е скъпоструващо занимание и в него няма никаква печалба. И второ, за да направиш такъв дом трябва да имаш медицинско образование.

Това не е точно така. Няма нужда от медицинско образование.
Ще дам пример. Един възрастен мъж, от едно русенско село ( няма да псоменавам имена) има магазинче тип "хоремаг". Лека по - лека, започва да носи на бабите хляба до тях, лекарства им купува като ходи да го зарежда и тн. Жена му и децата му започват и други неща за възратсните да правят - тук да им сготвят, там да ги превържат и тн. Разви тези неща, стана доставчик на социални услуги, направи им кухня, всеки ен 3-ма човека ( само един от тях с медицинско) посещава възратсните, бият им инжекции, мерят им кръвното, носят им топла храна и им взимат по 50 лв от пенсията, плюс парите от държавата за т.нар. социални услуги - добре върви  хем на бабите помага, хем пари изкарва, хем се грижи по - добре за тях от социалните Peace
Виж целия пост
# 398
Дайте да видим какво ни донесе кризата и вместо да страдаме, да се възползваме от ситуацията, дори това да значи да поспрем за няколко месеца за да си „опечем” основите на бъдещия бизнес. Какво е по-различното от преди? 

Е, аз предложих - погребални услуги. Също много хляб ще има в частните гробища, който може да си позволи да направи такива...
А това за събирането на задълженията - много лешоядско, бе. Не е за всеки.  Stop
Виж целия пост
# 399
Е, аз предложих - погребални услуги. Също много хляб ще има в частните гробища, който може да си позволи да направи такива...
А това за събирането на задълженията - много лешоядско, бе. Не е за всеки.  Stop
Колкото и да звучи зловещо не е лоша идея Mr. Green, макар че по мои наблюдени сега се правят повече деца, отколкото трупове Whistling
А за задълженията, що бе, Кредитреформ процъфтяват в момента
Виж целия пост
# 400
Прираста ни е отрицателен,защото има повече смъртност,отколкото раждаемост, въпреки че наистина от няколко години има бум на раждаемоста.


Ако има някой да ми предложи координати на складове за детски дрехи на едро,може и онлайн,изпробвани места, но не връхни или бутикови,по-скоро ежедневни, за градина, на добри цени, ще съм благодарна,ако не, здраве да е  Grinning
Виж целия пост
# 401

А за задълженията, що бе, Кредитреформ процъфтяват в момента

Процъфтяват, да. И тепърва ще връзват.
Аз не бих могла да притискам и да печеля от хора, останали без работа и изпаднали на дъното. По-скоро бих станала наемен убиец, по-хуманно някак ми се струва.   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 402
Аз не бих могла да притискам и да печеля от хора, останали без работа и изпаднали на дъното. По-скоро бих станала наемен убиец, по-хуманно някак ми се струва.   Rolling Eyes

  202uu
Виж целия пост
# 403
Аз пък реших напук на въпросната криза да си отворя магазинче за плод и зеленчук.
Наехме помещение в Лозенец, мъжът ми сега му прави един освежителен ремонт.
Незнам дали ще потръгне, силно се надявам.Че ми писна все да работя за някой друг. Confused
Та, ако някой се е занимавал с такава дейност, с най- голямо удоволствие приемам съвети всякакви. Grinning
Забравих да спомена, че за едно малко и никакво  магазинче бюрокрацията е толкова много, че ме докарва до лудост вече. #Crazy
Виж целия пост
# 404
Там около вас колко такива плод зеленчуци има ??А пазар няма ли ??
Под наем ли си или помещението е ваше ??За ква бюрокрация става дума ??
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия