Идеи за бизнес - 8

  • 127 580
  • 759
# 525
И аз тъкмо щях това да напиша за гривните.Себестойността им е центове.Продават ги на 35-40 лв и тези пари са им чиста печалба.
За евтините китайсни магазини-почти същата работа. Надценката е повече от 400-500 % и успяват да избият за наем и други разходи.Защото и с тези надценки пак им е евтино на хората и магазините са пълни.Справка - магазините Всичко по 1 лев.
Виж целия пост
# 526
Печалбата не им е 50%, а 99%
И ако не продаваха днес поне 300 гривни, хич нямаше и да се захващат
Ето това е бизнес идея  Joy
Виж целия пост
# 527
Онлайн магазин за да върви, трябва отделно да си имаш магазин или склад, от опит го научих и се отказах от моя.
Първо, всеки доставчик, с който се пазариш, не е особено склонен да ти даде хубава цена при положение, че не купуваш нищо реално от него, а искаш само картинки и евентуално обещание за продажба. Второ, при промени в наличностите на въпросните доставчици, трябва да разчиташ на доброто им желание да те информират, за да отразяваш това на сайта.
След доста преговори и пазарлъци започнах с няколко доставчика и след две поръчки, които се оказа, че не са в наличност при единия, се отказах от него - ама клиентите дали се върнаха на сайта ми? Надали.
Освен това спрете да мислите, че това е бизнес без пари - за да се направи читав магазин, се плаща, за хубав дизайн - се плаща, за хостинг, за домейн, също. Да не говорим, че ако искаш после някой да те забележи, трябва да се рекламираш, а това не е безплатно никъде по света. Аз спрях овреме, преди да се забия в много разходи, не ме е срам да си призная, че не се справям Simple Smile
Виж целия пост
# 528
Относно китайските магазини.
Майката на 1 дете от градината, в която работих, каза, че реалната стойност на Бакуганите е 2 или 3 стотинки бройката. Продават ги за 2.50 лв.
Виж целия пост
# 529
Онлайн магазин за да върви, трябва отделно да си имаш магазин или склад, от опит го научих и се отказах от моя.


Не мога да се съглася с това твърдение. Има достатъчно примери в световен мащаб ( по този начин работи Амазон), както и аналози на българския пазар. За българския вариант, за да не излезе реклама, ако те интересува ще ти пратя на лични кой е сайта.

За другото си права - парите са от същественно значение.
Виж целия пост
# 530
А, не, радвам се да има такива, които са успели там, където аз не успях. Съвсем не смятам, че проблемът е повсеместен, аз персонално не се справих, други сигурно успяват и браво.
Споделих го това, за да си имат едно наум мамите, които мислят, че това става едва лио не от само себе си и без лев.
Виж целия пост
# 531
Радвам се, че вече тук има реално какво да се прочете и научи!Стига вече само пенене и празни приказки!(имам предвид отпрети десетина страници примерно)Също така не е хубаво да се секват хората с идеите и амбициите напротив!Трябва да преборваме кризата!  Peace
*Alli* мислех си какво би било, ако имам сайт с модели примерно на булчински рокли и при поръчка ти да ги шиеш?
Виж целия пост
# 532
Онлайн магазин за да върви, трябва отделно да си имаш магазин или склад, от опит го научих и се отказах от моя.
Първо, всеки доставчик, с който се пазариш, не е особено склонен да ти даде хубава цена при положение, че не купуваш нищо реално от него, а искаш само картинки и евентуално обещание за продажба. Второ, при промени в наличностите на въпросните доставчици, трябва да разчиташ на доброто им желание да те информират, за да отразяваш това на сайта.
След доста преговори и пазарлъци започнах с няколко доставчика и след две поръчки, които се оказа, че не са в наличност при единия, се отказах от него - ама клиентите дали се върнаха на сайта ми? Надали.
Освен това спрете да мислите, че това е бизнес без пари - за да се направи читав магазин, се плаща, за хубав дизайн - се плаща, за хостинг, за домейн, също. Да не говорим, че ако искаш после някой да те забележи, трябва да се рекламираш, а това не е безплатно никъде по света. Аз спрях овреме, преди да се забия в много разходи, не ме е срам да си призная, че не се справям Simple Smile


И аз не мога да се съглася напълно с теб. Познавам собствениците на един такъв електронен магазин, който се развива много добре - ами логистиката им е най-важна. Много здраво работят хората и вървят напред. С течение на времето се вижда кои неща вървят по-добре и наистина им е по-удобно да имат на склад някакво количество, за да могат да реагират бързо при поръчка. Не става само с поставянето на картинки... трябва и мислене поне два хода напред и малко пари, разбира се.
Виж целия пост
# 533
Тигър, аз няколко пъти уточних, че нещата не тръгнаха ПРИ МЕН и че АЗ персонално не успях.
Споделих с какви проблеми се сблъсках, защото може да са от полза за някой, който започва.
Виж целия пост
# 534
Що не работите, бе  Twisted Evil Mr. Green
Виж целия пост
# 535


Това което прочетох регистрация в Агенция по вписванията и НАП се извършва за постоянно живущи. Аз не съм такава поне докато не минат 6 мес. от пребиваването ми в страната. И в крайна сметка от къде накъде съм длъжна да регистрирам фирми във всяка страна в която имам клиент?  Shocked Ами ако имам по половината свят клиенти?


Не е проблем да работиш, за някой, който не иска фактура, нали.
Ако иска, му издаваш фактура там, където си регистрирана ( Канада), след което питаш някой какво ДДС трябва да платиш, защото аз не знам, но счетоводителят ти със сигурност е наясно.
Няма нужда да регистрираш фирма навсякъде, откъдето имаш клиенти.
Виж целия пост
# 536
Това което ме учуди е че продават само 1 продукт  Shocked Shocked Shocked Някакви американски гривни, които прочиствали биополето или нещо такова  #Crazy Изобщо не мога да си обясня. Днес ще отида да видя на какви пари са, че ми стана интересно как с 1 подукт се избива 4 000 лв наем  newsm78

По всяка вероятност продават Power Balance гривнички, които бяха лятната мода ( която категорично отмина вече..).
Такива оригинални струват 30-40 евро, а ги има и по 8 евро при разни сенегалци и прочие.
Гривничките се продават обикновено в спортни магазини. Нищо чудно да са преградили магазина, който в един момент ще го направят целия спортен.
Виж целия пост
# 537
Е, ако е така разбирам. Ама аз тези гривнички за първи път ги виждам (не съм  в час с подобни новости)
Виж целия пост
# 538
Е, ако е така разбирам. Ама аз тези гривнички за първи път ги виждам (не съм  в час с подобни новости)
Гледах ги тези гривни (ако за същите става въпрос).
В МОЛ Варна се продават за 78 лв.
Беше нещо за равновесието обаче  newsm78

П.П. Точно Power Balance  бяха.
Модата в Италия може да им е минала, ама тук хората още не ги знаят  Mr. Green
Виж целия пост
# 539
Онлайн магазин за да върви, трябва отделно да си имаш магазин или склад, от опит го научих и се отказах от моя.
Първо, всеки доставчик, с който се пазариш, не е особено склонен да ти даде хубава цена при положение, че не купуваш нищо реално от него, а искаш само картинки и евентуално обещание за продажба. Второ, при промени в наличностите на въпросните доставчици, трябва да разчиташ на доброто им желание да те информират, за да отразяваш това на сайта.
След доста преговори и пазарлъци започнах с няколко доставчика и след две поръчки, които се оказа, че не са в наличност при единия, се отказах от него - ама клиентите дали се върнаха на сайта ми? Надали.
Освен това спрете да мислите, че това е бизнес без пари - за да се направи читав магазин, се плаща, за хубав дизайн - се плаща, за хостинг, за домейн, също. Да не говорим, че ако искаш после някой да те забележи, трябва да се рекламираш, а това не е безплатно никъде по света. Аз спрях овреме, преди да се забия в много разходи, не ме е срам да си призная, че не се справям Simple Smile


Както писах разбирам от сайтове и уеб програмиране, просто покрай основната ми работа бях занемарила тези си знания. Така, че разработката и поддръжката на сайта ще ми излезе безплатно. Само хостинга и домейна - към 50 на година, в най-лошия случай 100лв. Обаче какво  да продавам.....  newsm78 идеи бол ама нищо оригинално. Ще помисля още.
Според мен при теб най-голямата ти грешка е, че не си имала стоките на склад. Не е много удачно като получиш поръчка през сайта ти тепърва да търчиш при доставчика за съответната стока.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия