Идеи за бизнес - 8

  • 127 581
  • 759
# 360
аз за аптека с име говоря ако нещо върви около мен както трябва това е тя , това имах предвид по горе изумих се колко много  хора купуват лекарства
а за био храните във варна отвориха голям магазин на централен буливард представам си с какъв наем , много хубаво направен , момичетата вътре с униформи, дори кошничките за пазарене  едни плетени много сладки - ами не върви и според мен не защото хората не са узряли за био , ами защото им е скъпо , дори на мен ми е скъпо там , докато поминалата година това не беше проблем сега е и то голям
аз например на основните храни незнаех  цените ,обаче се оказа че повечето хора ги знаят до стотинка и с 5 ст, да е по евтино някъде ходят там, затова толкова ми беше трудно че цяла седмица ми отне да проучвам  и слагам цени
а да се качиш на по горен етаж ще е фатална грешка не го прави , едно стъпало да има и се отразява
Виж целия пост
# 361
Кабив, аз не съм от тия с разумните решения , но искам да ти пожелая успех и дано да потръгне. Peace

И както казваше Каспър в някоя друга тема ( ако не ме лъже паметта ) - Всяко стълбище ти изяжда голям процент от оборота.

Аз съм на мнение , че не ти е решение да се местиш на горен етаж. ако наистина нещата на хлебаря вървят- нека той е на горния етаж,така на път за него ще минават покрай теб.

Виж целия пост
# 362
аз за аптека с име говоря ако нещо върви около мен както трябва това е тя , това имах предвид по горе изумих се колко много  хора купуват лекарства
а за био храните във варна отвориха голям магазин на централен буливард представам си с какъв наем , много хубаво направен , момичетата вътре с униформи, дори кошничките за пазарене  едни плетени много сладки - ами не върви и според мен не защото хората не са узряли за био , ами защото им е скъпо , дори на мен ми е скъпо там , докато поминалата година това не беше проблем сега е и то голям
аз например на основните храни незнаех  цените ,обаче се оказа че повечето хора ги знаят до стотинка и с 5 ст, да е по евтино някъде ходят там, затова толкова ми беше трудно че цяла седмица ми отне да проучвам  и слагам цени
а да се качиш на по горен етаж ще е фатална грешка не го прави , едно стъпало да има и се отразява
Ами то не е лъжа , с тия високи идиотски наеми не ши каталясат ами живот им давам максимум до нова година.
А тия магазини дето наскоро ги отвориха за китайски чанти и обувки на най ниски цени , те като гледам къде наемат магазини .Не искам да си помислям как ги изкарват парите за наема с цени на обувките 9-10 лв. ooooh!
Егати колко чифта месечно трябва да продават за да ги избиват , та и да им остава нещо.
Ако не са пералня или кондрабандна стока пак си е на работа.
Нямам друго нормално обяснение.
Виж целия пост
# 363
Kabiv, много съжалявам, времената са трудни на всички ни, дано измислиш вариант
трябва да ти кажа, че Пловдив е много крив град, но не сме си го избирали
а за фейсбук права си, това понякога е някаква аномалия
беше преди време ми блокирал сайта и като говорих с момчето, което го поддържа каза, че е стигнал максимума посещения, беше някаква фрапираща цифра, примерно 200 000. нали ако поне 1%, дори 0,1% ми бяха реални клиенти, нещата щяха да са повече от перфектни. хората понякога си щракат ей така без и хабер да имат от реални посещения.
отделно не знам колко сме узряли за био
уж всички майки са против лошата храна, но когато сложих в менюто фреш вместо сок и разлика от 1 лв за меню, познай същите тези майки, които само роптаят защо продавам снаксове, казаха аааа, фреш, сложи си им обикновен сок. Гадно, но абсолютна истина.
Виж целия пост
# 364

беше преди време ми блокирал сайта и като говорих с момчето, което го поддържа каза, че е стигнал максимума посещения, беше някаква фрапираща цифра, примерно 200 000. нали ако поне 1%, дори 0,1% ми бяха реални клиенти, нещата щяха да са повече от перфектни. хората понякога си щракат ей така без и хабер да имат от реални посещения.


Смени си хостинга. Проблемът ти не е само от фейсбук. Имаш реклама в този сайт също. Всяко отваряне (кликване) в бг-мама изпраща запитване към твоя сайт (това най-образно описано). След много запитвания се е пренатоварил сървъра на хостинга ти.
Виж целия пост
# 365
Кабив аз съм с обикновен магазин за хранителни стоки. В същата сграда има магазин за диетични храни (предполагам, че част от храните се преповтарят с твоя магазин)  newsm78. Това магазинче е малко и разчита главно на реклама за да отидат хората да купят от там, т.к е на гърба на сградата и има по-малък пътникопоток. Предполагам си пробвала с листовки в пощенските кутии на околните сгради и  насочващи табели... Чичката, който продава там обаче за да запази клиентите си  продава не само диетични стоки. И казва - "Ами да не се налага за дребни работи да ходят до друго място" Има например хладилник с бира с малък асортимент. За сравнение аз имам три двойни. Но като отиде някой за нещо друго и се присети, после не минава през мен...Има дори хладилник на кока-кола (също с малка разновидност продукти), но какво общо има колата и газираните напитки с диетичното хранене питам аз? Няма, но поддържа интерес в квартала. Продава и шоколад, че бил интересен...
Мисълта ми беше, че може да разшириш асортимента към по-приети от масата храни, като това не е основната ти стока, но така да привличаш хора.
Виж целия пост
# 366

а да се качиш на по горен етаж ще е фатална грешка не го прави , едно стъпало да има и се отразява

Или да се ориентираш към бизнес и клиенти, за които стъпалата не са от значение...
Виж целия пост
# 367
Благодаря ви Hug Био храните са различно нещо от здравословните и точно там е тънката граница даваща основание за по-високите цени. Но въпреки че тази масова заблуда ми е до болка ясна, Женя 83 , даде ми добра нишка върху която да си мисля Peace. Но в България не само високите цени са проблемът на биохраните. Виждам и друг, и той е в предлагането основно на чужди органични продукти, тоест чужди вкусове, а на родни. Когато предложиш скъп продукт с наименование "сурови бадеми в Териаки сос" губиш тотално мотивацията за покупка на клиента, пък дори и да разполага с пари. Виж ако му предложиш мешана скара от органично месо, това си е друга работа. В тази връзка ми е много интересно как ще се развие пазарът на месните продукти с "орден Стара Планина". Какво мислите вие? Медиите вече започнаха да шумят, че се приемат нормално и се продават добре, но дали ще е така само в началото, дали отново говорим за България, чиито граници стигат до пределите на София само, дали наисина предлагнето ще се развие в по-богат асортимент?
Виж целия пост
# 368
..... В тази връзка ми е много интересно как ще се развие пазарът на месните продукти с "орден Стара Планина". Какво мислите вие? Медиите вече започнаха да шумят, че се приемат нормално и се продават добре, но дали ще е така само в началото, дали отново говорим за България, чиито граници стигат до пределите на София само, дали наисина предлагнето ще се развие в по-богат асортимент?

В моят магазин все още няма такива, но хората питат. И откакто се шуми по медиите все гледат сиренето дали е от краве мляко, НО цената ги бърка в 90% от случаите. Постоянно питат за произхода на зеленчуците, но винаги се взема по ефтиното.. А да не обсъждам хората които влизат с чалъм и ръка на кръста и потропвайки и гледайки ме снизходително искат "ЛУКСОЗНИ БОНБОНИ" и като огледат добре  цените купуват "Сезони" от 2.50...Много вода ще изтеча докато се променят нещата ми се струва.
Виж целия пост
# 369
Здравейте, и аз да се наредя в темата Simple Smile
Искам да ви питам дали има запознати с изискванията за откриване на школа по изкуства (театър, рисуване напр.) Попаднах на различни текстове в нета, от които подразбирам, че няма никакви специфични изисквания(например да работиш само с педагози), но са отпреди година или повече. Дали има запознати, които да ме насочат към източници на информация (а пък ще бъде истинско щастие ако получа предъвкана информация тук или на лс Simple Smile )?
Виж целия пост
# 370
Нема бре, действай.  Simple Smile Преди две-три години и аз имах такава идейка, но като почнах да правя сметките идеята се оказа финансово безмислена, предвид безумните наеми на помещенията в наше село.  Ако твоите сметки излязат - давай.

Виж целия пост
# 371
Здравейте, и аз да се наредя в темата Simple Smile
Искам да ви питам дали има запознати с изискванията за откриване на школа по изкуства (театър, рисуване напр.) Попаднах на различни текстове в нета, от които подразбирам, че няма никакви специфични изисквания(например да работиш само с педагози), но са отпреди година или повече. Дали има запознати, които да ме насочат към източници на информация (а пък ще бъде истинско щастие ако получа предъвкана информация тук или на лс Simple Smile )?

Моя позната със собствено помещение в Пловдив направено,нарисувано като истинска школа за малки художници ,точно пред една частна детска градина ,го затвори преди година поради липса на деца които да посещават поне по 2 пъти седмично школата за по час редовни занимания!
Виж целия пост
# 372
Аз много исках да изляза от идеята 'детски център' или 'магазин'.
Според мен в търговията няма вече никакъв хляб и както казват тук " носи глад вкъщи'.
И на гърба си го изпитваме вече.
А детските центрове са сигурно вече повече от децата ...


исках да дам една бизнес идея свързана с химическо чистене ( която бегло прокарах преди няколко месеца..) - в по-голям град за такова нещо има хляб. Проблемът е машината за химическо чистене, която струва 20-30 хиляди евро.
Обаче има и химически с машини, които работят за химически, т.е идват, взимат ти нещата вечерта, утре ти ги връщат за гладене. При това положение инвестицията опира до гладачна машина, перални, опаковъчна машина, машина за махане на петна и това е. Трябва да се изучат материи, знаци, и най-вече гладене. Ако има нужда се взима човек да покрива следобяда и гладенето и така.
+ са, че печалбата е много голяма, а така също може да се прави оборот 'на черно', има и много възможности за най-различни оферти. Освен това, ако се работи качествено, хората водят други хора.
- е, че клиентът не винаги разбира защо нещо не е почистено, след като е дадено на хим. чистене ( напр. хубаво фиксирано остаряло петно, което отказва да се помръдне от тъканта), а недоволен клиент е като бомба. Избухва в широк радиус.  Достатъчно е да каже " тия там.. ми съсипаха сакото), не се знае на колко хора ще повлияе.

Виж целия пост
# 373
Др идея, която имам, и която е по-скоро моя мечта да го направя в София, но иска много пари
е тип палиативни грижи за възрастни хора - всякакво оборудване за болен под наем и съответни услуги тип 'домашна грижа'.
Сега им дават дюшек, тоалетен стол  и 2-3 неща по касата, но има неща, които могат да подобрят качеството му на живот в последните му месеци, които по принцип струват много пари  и семействата не могат да си позволят, те дори не знаят какви неща има... Ако един болен има преспектива няколко месеца, може би фамилиите ще са заинтересовани да наемат оборудване. Как ви се струва?
ПС: Изобщо пазарът на социални услуги за възрастни хора ми се струва абсолютно празен.
Дневен център за възрастни хора например ми е  много по-добра идея от детски център.
Виж целия пост
# 374
Има огромна дупка в социалните грижи въобще и не само на възрастни хора, но те затова се наричат социални защото са работа на държавата.
Първо, грижата за възрастни е скъпоструващо занимание и в него няма никаква печалба. И второ, за да направиш такъв дом трябва да имаш медицинско образование.

В тази криза намирам идеята за химическо абсолютно губеща. Затичали са се да си дават нещата по химически като нямат пари. Между другото колкото пъти съм дала дреха, толкова пъти съм я получила съсипана, и от много години съм забравила този вид услуга.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия