Идеи за бизнес - 8

  • 127 580
  • 759
# 480
Минзухар, ако решиш някой ден да продаваш кифли, вместо да управляваш високотехн. проект, това по всяка вероятност МНОГО ще нарани твоето его. И по всяка вероятност ще бъдеш принудена да го правиш, а не желаеща да го правиш. Но ако има за какво да го правиш ( пари , сем.), нещата си идват на мястото .. предполагам.
Виж целия пост
# 481
Ами да. Принципно не ми дреме особено за хорското мнение, но тук, в професионално отношение, ми е слабото място.
Ако бях в чужбина нямаше да ми пука, там нещата са по-различни, затова и питах Лени къде е започнала. Но тука ..  

Хаха, точно в тая посока исках да насоча коментарите по-нататък.

Ами тук разбира се, съм започнала.
В София си имах чудесна и прекрасна работа, пари, широк кръг колеги, приятели и шансове за добро развитие - не би ми минало и през ума да отварям магазини, химически чистения....
Но тук си имам семейство. Трябваше да реша, и реших. Понякога съжалявам за пропуснатото, друг път изпитвам облекчение.... според деня. А най-вече мисля, че ако проклетата работа започне да носи пари и да имам възможност за нови лични проекти, драмите ми тутакси ще се изпарят.
Виж целия пост
# 482
Минзухар, ако решиш някой ден да продаваш кифли, вместо да управляваш високотехн. проект, това по всяка вероятност МНОГО ще нарани твоето его. И по всяка вероятност ще бъдеш принудена да го правиш, а не желаеща да го правиш. Но ако има за какво да го правиш ( пари , сем.), нещата си идват на мястото .. предполагам.

По въпросът с кифлите... имам особено мнение! Винаги съм се чудел, защо в кифлите с мармалад има толкова малко мармалад...
И ако някога се намеся в този бизнес, ще правя поне два вида кифли - стандартни, такива с нормално количество мармалад и втори вид - "кифли с много мармалад". Човек може да не прави много неща, но това, което прави задължително трябва да бъде на ниво - без компромиси.
Виж целия пост
# 483
Минзухар, ако решиш някой ден да продаваш кифли, вместо да управляваш високотехн. проект, това по всяка вероятност МНОГО ще нарани твоето его. И по всяка вероятност ще бъдеш принудена да го правиш, а не желаеща да го правиш. Но ако има за какво да го правиш ( пари , сем.), нещата си идват на мястото .. предполагам.

По въпросът с кифлите... имам особено мнение! Винаги съм се чудел, защо в кифлите с мармалад има толкова малко мармалад...
И ако някога се намеся в този бизнес, ще правя поне два вида кифли - стандартни, такива с нормално количество мармалад и втори вид - "кифли с много мармалад". Човек може да не прави много неща, но това, което прави задължително трябва да бъде на ниво - без компромиси.
Peace
Виж целия пост
# 484
То  добре наети хора да работят за теб, но колко време минава до този момент? Или с колко пари трябва да започнеш.

Имах идея да направя електронен магазин за детски дрехи. За първо зареждане - по една бройка, и то при условие че доставната цена е мн ниска ми трябват около 5-6000 долара. Не мисля, че за момента това е печелившо и съм замразила проекта. В посочената сума не са вкл. разходи за сайт, персонал и др подобни.
Виж целия пост
# 485
Каспър, аз сериозно мисля, че евреите са измислили доста неща, от които има какво да се научи.
Бях чула, че разделят дохода на 3 -  30% спестяват, 30% инвестират, останалите харчат. Не знам дали има такова правило реално, но звучи интересно. Така че не се учудвам, че много си научила. А нюха.. малко хора го имат.

Бърди,
в кварталната ни сладоледена къща ( джелатерия) са собственички 3 бивши медицински сестри. Много добре се оправят момичетата. И трите са много ентусиазирани. А парите са повече от тези, в болницата. Тук мед. персонал не е добре платен, а и не само. Мн. хора взимат решения в посока по-малко отговорности/повече пари. Др. е в-са, че от фискална гледна точка е ужасна ситуацията.




Няма как от народ с 5 хиляди години история зад гърба си, да няма какво да се научи. По отношение на процентите - това може само да е някаква препоръка, но не и правило - има различни моменти, обстоятелства...

Не прекалявай със съкращенията, че последното ти изречение си е направо шифровано...  Wink

Аз съм чувала , че 70 % от печалбата трябва да се влагат отново в бизнеса Grinning
Виж целия пост
# 486
Здравейте!
Имам намерение след два-три месеца да си направя шивашка фирма. Започвам да проучвам.
Ще започна от нула - т.е. с една-две шевни машини и оверлози. Смятам да работя на ишлеме.
 Имам 13 години професионален опит в бранша и съм запозната с много неща, но какво става точно в самия шивашки бизнес, не ми е много ясно.
Какво е най-добре да се шие? Откъде да си намеря работа и т.н.
Много ще съм благодарна за каквито и да е съвети!
Виж целия пост
# 487
 *Alli* , от къде си
Виж целия пост
# 488
Здравейте!
Имам намерение след два-три месеца да си направя шивашка фирма. Започвам да проучвам.
Ще започна от нула - т.е. с една-две шевни машини и оверлози. Смятам да работя на ишлеме.
 Имам 13 години професионален опит в бранша и съм запозната с много неща, но какво става точно в самия шивашки бизнес, не ми е много ясно.
Какво е най-добре да се шие? Откъде да си намеря работа и т.н.Много ще съм благодарна за каквито и да е съвети!
Ами освен да я потърсиш , друг вариант не виждам.
Виж целия пост
# 489
Здравейте!
Имам намерение след два-три месеца да си направя шивашка фирма. Започвам да проучвам.
Ще започна от нула - т.е. с една-две шевни машини и оверлози. Смятам да работя на ишлеме.
 Имам 13 години професионален опит в бранша и съм запозната с много неща, но какво става точно в самия шивашки бизнес, не ми е много ясно.
Какво е най-добре да се шие? Откъде да си намеря работа и т.н.
Много ще съм благодарна за каквито и да е съвети!
ако не друго, машини ще си намериш супер лесно и изгодно
аз лично познавам трима отказали се от този бизнес, които си продават машините, имат кредити и въобще са на супер зор да продават
Виж целия пост
# 490
Здравейте!
Имам намерение след два-три месеца да си направя шивашка фирма. Започвам да проучвам.
Ще започна от нула - т.е. с една-две шевни машини и оверлози. Смятам да работя на ишлеме.
 Имам 13 години професионален опит в бранша и съм запозната с много неща, но какво става точно в самия шивашки бизнес, не ми е много ясно.
Какво е най-добре да се шие? Откъде да си намеря работа и т.н.
Много ще съм благодарна за каквито и да е съвети!

Ей това ти е проблема. Производството е лесно, самата реализация- не.
Виж целия пост
# 491


От Ямбол.
Виж целия пост
# 492
Здравейте!
Имам намерение след два-три месеца да си направя шивашка фирма. Започвам да проучвам.
Ще започна от нула - т.е. с една-две шевни машини и оверлози. Смятам да работя на ишлеме.
 Имам 13 години професионален опит в бранша и съм запозната с много неща, но какво става точно в самия шивашки бизнес, не ми е много ясно.
Какво е най-добре да се шие? Откъде да си намеря работа и т.н.
Много ще съм благодарна за каквито и да е съвети!

Ей това ти е проблема. Производството е лесно, самата реализация- не.


Незнам дали в това ми е проблема. Аз не искам лесна реализация, а някаква. Не съм и очаквала да е лесна.
Каспър, машини си имам както вече писах. И прави, и специални.
Виж целия пост
# 493
Лош момент точно сега да се захващаш с шивашки бизнес /особено без да си много наясно с него/ .
Виж целия пост
# 494
Не лесна реализация- да имаш някаква реализация. За да работиш на ишлеме, трябва да имаш много контакти и да говориш език. Иначе бизнеса си е разпределен , има си посредници с големи ресурси. Искренно се съмнявам дали с 3-4 машини ще успееш да направиш нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия