Идеи за бизнес - 8

  • 127 580
  • 759
# 495
Лош момент точно сега да се захващаш с шивашки бизнес /особено без да си много наясно с него/ .

Ами не съм наясно,  естествено.Нали точно това писах - сега започвам да проучвам.
А и как ти става ясен някакъв бизнес? Наясно съм с някои неща, с други- не съм. Затова именно пиша и тук....
Както и много други...
Виж целия пост
# 496
Не лесна реализация- да имаш някаква реализация. За да работиш на ишлеме, трябва да имаш много контакти и да говориш език. Иначе бизнеса си е разпределен , има си посредници с големи ресурси. Искренно се съмнявам дали с 3-4 машини ще успееш да направиш нещо.

Ишлеме какво по-точно означава за теб?

Къде ме хвърлихте вие  Simple Smile Контакти, посредници и цех с 500 машини....
Казвам, че искам сега да си направя малка фирмичка, а не, че имам такъв бизнес от 10 години.
Виж целия пост
# 497
Лош момент точно сега да се захващаш с шивашки бизнес /особено без да си много наясно с него/ .

Ами не съм наясно,  естествено.Нали точно това писах - сега започвам да проучвам.
А и как ти става ясен някакъв бизнес? Наясно съм с някои неща, с други- не съм. Затова именно пиша и тук....
Както и много други...
Али , къде си правиш проучванията ??
Какво всъщност очакваш да чуеш /прочетеш точно тук ??
Къде да си рализираш продукцията ли ??
Имаш ли ясна цел какво ще произвеждаш като продукт ??
Виж целия пост
# 498
Лош момент точно сега да се захващаш с шивашки бизнес /особено без да си много наясно с него/ .

Ами не съм наясно,  естествено.Нали точно това писах - сега започвам да проучвам.
А и как ти става ясен някакъв бизнес? Наясно съм с някои неща, с други- не съм. Затова именно пиша и тук....
Както и много други...

Реши какво точно ще шиеш. Направи някаква нулева серия - мостри, които ще можеш да показваш при контактите си с търговци. Старай се качеството им да е неоспоримо, а и след това трябва да си остане такова. Докато произвеждаш нулевата серия, си направи сметката колко им е себестойността и каква печалба ще искаш да имаш. Опитай се да разбереш кои са основните играчи в този сегмент и какви са цените на аналогични на твоите дрехи. Ако твоите са по-скъпи, трябва да има причина да ги предпочетат - обоснови я, и я обяснявай подробно при всеки разговор. Направи си тефтер, в който да си записваш имената и телефоните на твоите клиенти, както и бележки по разговорите си с тях.
Като за начало - не е малко...
Виж целия пост
# 499
Спокойно знам какво е ишлеме ( обработвала съм митническите документи на фирмите занимаващи се с ишлеме, виждала съм им договорите, разходните норми и ставките за пащане). Специално за Варна познавам лидерите в тази сфера ( имат по над 300 шивачки). Познавам и двама трима посредници на национално ниво. Ти обаче не си наясно (знаеш как да го ушиеш- да). Провери първо какви са разценките. Много се съмнявам дали ще ти харесат.

Нищо лично, но наистина сега не е момент за ишлеме ( след като нямаш контактите). Защо не направиш атилие за поправка на дрехи? Мисля, че там има повече хляб. А и можеш да сключиш договор с фирма за химическо чистене ( така и така ще си цял ден там) да действаш като пункт за приемане и предаване към тази фирма.
Виж целия пост
# 500
Познавам и двама трима посредници на национално ниво.

И аз познавам една.
Паднала си е на пъпа - дет се вика.
Съвсем благородно го казвам. Joy
Виж целия пост
# 501
Извинявам се за спама, но какво означава:


Паднала си е на пъпа - дет се вика.

Виж целия пост
# 502
Лош момент точно сега да се захващаш с шивашки бизнес /особено без да си много наясно с него/ .

Ами не съм наясно,  естествено.Нали точно това писах - сега започвам да проучвам.
А и как ти става ясен някакъв бизнес? Наясно съм с някои неща, с други- не съм. Затова именно пиша и тук....
Както и много други...
Али , къде си правиш проучванията ??
Какво всъщност очакваш да чуеш /прочетеш точно тук ??
Къде да си рализираш продукцията ли ??
Имаш ли ясна цел какво ще произвеждаш като продукт ??


Ами засега само чета.
От тук ми се искаше да получа някои малки съвети, относно останалите ти  въпроси.
Виж целия пост
# 503
Само ишлеме ли?
Виж целия пост
# 504
Здравейте!
Имам намерение след два-три месеца да си направя шивашка фирма. Започвам да проучвам.
Ще започна от нула - т.е. с една-две шевни машини и оверлози. Смятам да работя на ишлеме.
 Имам 13 години професионален опит в бранша и съм запозната с много неща, но какво става точно в самия шивашки бизнес, не ми е много ясно.
Какво е най-добре да се шие? Откъде да си намеря работа и т.н.
Много ще съм благодарна за каквито и да е съвети!

Аз покрай работата на мъжа ми съм се сблъсквала малко с тази тема.
Той шие модели (при китайци). Модел даваш, и те ти го шият, обаче
а/ искат мин. 100 бройки от модел; б/ стойността без ДДС трябва да е 5-6 евро на бр.
Ако искаш повече качество ( например по-малък 'разкрач' на шева е = на повече време = по-скъпа дреха накрая)

Та, според мен ако намериш евтини материали , както и за боядисване ( те тука всичко бяло шият и после боядисват и щампи праят и т.н), и намалиш бройката от 100 на 40-50 за модел, може да имаш клиенти.
Аз бих поръчвала веднагически от България, но се оскъпява с транспорта и после няма клиенти, защото всички искат евтино.
Виж целия пост
# 505
Тигар Мигър ти е дал най богато инфо .Възползвай се от съветите му .
Другото вече си е от теб , да действаш.
Виж целия пост
# 506

Съжалявам, не съм писала това, което исках да кажа, но толкова неща ми се въртят в главата....
Не ишлеме. Ишлемето си е голям бизнес за големи фирми.
Извинявай, Титина  Simple Smile
Искам да се "закача" за някоя фирма на първо време.
Виж целия пост
# 507
Ами ти с 2 машини спокойно можеш да шиеш на индивидуални клиенти. Или поправки.
Виж целия пост
# 508
Последно , какво ще правиш ??
Какво означава да се закачиш за някоя фирма ??
Виж целия пост
# 509
Една от фирмите с които работя действа по следния начин.
Специализирала се е за дамско облекло, но само туники, ризи и много малко поли, сукмани и рокли.
Нашиват определено количество дрехи и с една кола, дори не е бус, приспособена за закачалки обикалят цяла България на разнос. Намерили са по 1-2 клиента от град и вече са канализирали нещата.
Идват веднъж месечно, като преди това прозвъняват клиентите от съответния район.
Другото, което правят, пускат дрехите в онлайн магазин - на едро и на дребно. Не им е лесно, но цялото фемили е в бизнеса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия