Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 926 479
  • 3 925
# 495
Кажи на майка си, че това е често срещано, че в повечето случаи се оказват безобидно. Да не се тревожи, да не се настройва предварително. Много жени са минали по този път. Нека има вяра, много силна вяра, а пък аз ще стискам палци и знам, че всичко ще е наред.  Peace

Сърдечни прегръдки за окуражителните думи!!!  Hug
Надявам се присъствието ми в темата да е за кратко.
Кураж на всички!!!   bouquet
Виж целия пост
# 496
Сега той и познайте кой ще е следващия. В момента направо си рева,.

ЗАБРАНЯВАМ ти да мислиш по този начин. Чу ли ме... ЗАБРАНЯВАМ ти  Hug

Бъди стриктен към здравето си, профилактично се изследвай, но никакив такива мисли и терзания да не те налягат. Стегни се малко  Hug
============================================================================
Автор съм на 1-вата тема и хич не ми се иска да участвам и в продължението й...
Моля се на Господ  Praynig
Виж целия пост
# 497
Момичета, нещо за така наречаната "жива вода" чували ли сте, пробвали ли сте я, мнения?   bouquet
Виж целия пост
# 498
Влизам да се оплача... идва ми да  #2gunfire
Предозираха Авестина на майка, вляха й двойно по-висока доза  Cry Сестрата в диспансера в Младост объркала банките  ooooh! Започнаха зверски коремни болки, изгори й лигавицата на стомаха и хранопровода, появиха се рани по устните... не може да се храни, всичко повръща, не зная какво да правя, отслабна много  Confused
Сестрата, която е направила грешката, някак много скоростно излезе в неопределен във времето отпуск, искам да потърся отговорност от някого, но всеки вдига рамене... дайте съвет, моля ви
Виж целия пост
# 499
Влизам да се оплача... идва ми да  #2gunfire
Предозираха Авестина на майка, вляха й двойно по-висока доза  Cry Сестрата в диспансера в Младост объркала банките  ooooh! Започнаха зверски коремни болки, изгори й лигавицата на стомаха и хранопровода, появиха се рани по устните... не може да се храни, всичко повръща, не зная какво да правя, отслабна много  Confused
Сестрата, която е направила грешката, някак много скоростно излезе в неопределен във времето отпуск, искам да потърся отговорност от някого, но всеки вдига рамене... дайте съвет, моля ви
Това е ужасно!!
Потърси контакт и се оплачи тук, може и с мейл
http://www.nchi.government.bg/contacts.html
Виж целия пост
# 500
Много благодаря ivka_smile    bouquet
Виж целия пост
# 501
за жалост, май ще бъда участник и в продължението на собственоръчно създадената си тема, за този бич на века...

Имам питане:
Става дума за свекърва ми, на която след биопсия от колонскопия, хистологията е показала нискодеференцирен аденокарцином около цекума. И вероятни 2бр. метастази в черен дроб.
Това е от Плевенската УМБАЛ.
Хирурзите са я насочили към Онкото, пак в Плевен. От там са й дали час за скенер за 01.08. и явно после ще решават ден за операция.
И сега питам:
Може ли и по кой начин да я изтеглим тук, в София. Тя има само мен и сина си, като най-близки и хора, които могат да й съдействат. И живеем в София, работим на 5мин. от Онкото...
Но как да я вкараме в Онкото в Дървеница? Към кого да се насочим...
Е, има ли минали такъв път?
Виж целия пост
# 502
Здравейте! Ще ме приемете ли сред вас? Преди три седмици оперираха мъжа ми от рак на левия тестис. Сега ни предстои лъчетерапия. Всеки от вас знае как се чувствам,а мислех,че съм притръпнала защото майка ми бе оперирана успешно от рак два пъти и понеже бе хванато навреме тя преживя доста години след това. Сега съм като смляна и се чудя как ще караме занапред. Имаме малко дете и никакви баби и дядовци. Сами сме и сами се грижим за него. Извинете за объркания пост,но умът ми нещо не е на място. Мислехме да заминаваме в чужбина,а вместо това обикаляме онкологията. Дано вие имате по-добър късмет и вашите близки да намерят изцеление. Praynig
Виж целия пост
# 503


ЗАБРАНЯВАМ ти да мислиш по този начин. Чу ли ме... ЗАБРАНЯВАМ ти  Hug

Бъди стриктен към здравето си, профилактично се изследвай, но никакив такива мисли и терзания да не те налягат. Стегни се малко 
Ами то си е генетично заложено след като почти всички по бащина линия са си отишли по този начин. Wink А и на лекари вече не вярвам или всичко трябва да се проверява по няколко пъти.
Сега и аз се замислям дали да не ходя в администрацията на Транспортна болница и да се ровя из кръвните изследвания от престоя на татко там и да ги дам за разшифроване на друг лекар, защото по неговите думи приживе, всеки ден му били взимали кръв, събирали се "светилата" и...нищо. А по кръвната картина не би ли трябвало с подобна диагноза да покаже нещо извън нормите.
Виж целия пост
# 504
ева17,иска ли се питане?Заповядай,но бързо си отивай Peace

Успешна  и бърза борба.

Шани,не би трябвало да има проблем.С направление свекърва ти може да бъде приета за лечение във всяка болница.Ние минахме по тази пътека и сме на лечение при д-р Хрисчев в Дървеница.

Виж целия пост
# 505
Ева17, лошото е зад гърба ви.  Hug Шокът е голям, но изглежда и звучи по-страшно, отколкото е всъщност. Пази себе си, силите и нервите - детенцето ви има нужда от двама ви! Горе главата и никакви песимистични мисли, прогнози, очаквания.  Naughty

Шани, и аз смятам, че направлението за хоспитализация важи за всяка една болница, която има онкоклиника. Хубаво е обаче и личния лекар да каже. Ако знае...  ooooh! Стискам плаци!  Praynig

Руми, как сте вие?

lyudmil76, "нещо извън нормите" не е достатъчно за поставяне на точна диагноза, но безспорно е някаква сламка, за която да се хване този, който търси. При сина ми като всички показатели в кръвната картина бяха в норма, а той 2 седмици не сваля Т под 39? Моето мнение е, че не си струва да ровиш и да търсиш. Какво всъщност искаш да покажеш/ евентуално да откриеш и докажеш? Че лекарите са некомпетентни? Че не са видели очевидното? Че са сгрешили? И какво революционно откритие има в някое от горните твърдения, ако не и във всички, взети заедно? В крайна сметка, и лекарите са хора. Правят каквото могат и знаят колкото са учили и видели. Проблемът е за нас, не-лекарите, защото в един момент се оказваме изцяло зависими от компетентността, професионализма, доброто намерение, благоразположението и под. на специалиста, в чийто кабинет сме се озовали. Нищо ново под слънцето обаче, уви... Изходът според мен и моите убеждения е във вярата, позитивизма и търсенето както на второ-трето мнение, така и на алтернативни решения, и не на последно място в поемането на отговорност за собствените си постъпки.  Peace  Hug
Виж целия пост
# 506
Здравейте. Открих ви случайно след като видях една позната тук. Преди две години на мъжът ми му поставиха диагноза фоликулярен неходжкинов лимфом. Съответно знаете как се преобърна животът ни, и все още се справяме с новото нормално. Има ли сред вас някой с такава диагноза? Този лимфом е нелечим засега с традиционни терапии. Тази година ни се роди и дъщеричка, голяма радост Simple Smile Знам, че много от вас са близки на болни или болни. Кураж и много позитивна енергия ви изпращам  Heart Eyes
Виж целия пост
# 507
Благодаря на всички за милите думи и куража,който ми давате. Hug Хубаво е че можем да споделяме,да си помагаме и да се подкрепяме.Buci не губи кураж,при вас медицината е на светлинни години от тук. Радвай се на малкото си слънчице
Шани,и аз знам,че с този талон маже да се лекувате където пожелаете,така,че действайте.
Виж целия пост
# 508
Мерси, момичета за съветите.
Значи ще проверя дали са й дали направление за Онкохосдпитализиране...

ева17  Hug
Кураж и никакво падане духом, същото важи и за Buci   Hug

Снощи се свързах с човек, излекувал рак на колона... Сподели ми, че след като са доши 2-3 д-ри да го уведомят за диагнозата, са му казали, че 50% от лечението му е в неговите ръце. Той се изненадал  Shocked и попитал, ама как? А те: мисли и действай само в положителни граници. Никакво отпускане и отчайване и нещата ще се получат.
Та така... Жив и здрав повече от 15г. след диагнозата е.

Смело и с кураж, борим тази чума  Close

Людмил, моля те...  Hug
Не отивай към тормоз на психиката. Гледай НАПРЕД в бъдещето и се грижи за твоето тяло... Повярвай ми, минах по твоя път на терзания и хиляди въпроси без отговор... Мъката ми беше голяма и безпределна и всеки ден се съсипвах здраво.
Няма смисъл... Дори казват, че терзаейки се за мъртвия, не оставяме душата му да се рее волно, освободена от многото земни мъки. Спри да дълбаеш.  Praynig

На 2-рата година имах много хубав сън, след който значително се успокоих.
дано успокоението дойде скоро и при вас. Praynig
Виж целия пост
# 509
Днес е операцията на гърда на майка ми... стоя в офиса и си гриза ноктите нервно... надявам се да мине добре и бързо да се възстанови.
Докторът сутринта рисувал на баща ми някакви неща, за да му покаже в кой сценарий как действат.
Колкото и да си налагам да съм спокойна, съм кълбо от нерви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия