През новата година здраве и усмивки за АПРИЛчето ще има :)

  • 48 624
  • 722
# 270
Лурдес ,честито мила !!!
Много е сладък малкия Коско  Hug желая му весело и безгрижно детство . Малко ми прилича на Лидето  Rolling Eyes

Хриси , нямам снимките качени никъде ,защото са адски много  Crazy прати ми на лични Skype  името ти и ще ти ги пращам там  Peace

Аз продължавам да си кашлям .......

Емма , снощи гледах "Втората майка " е няма такъв рев  ooooh! до едно време се здържах да не цивря пред Жоро и децата и накрая майката като започна да говори с децата си как щяла да живее в сърцата им и т.н. като избухнах в сълзи  Cry и Сашко разревах  Cry абе стана една сополивааааа
Плача за всичко и винаги ,много ми е трудно да се владея  Rolling Eyes

По-повод мисълтта на Хелън .....и си права и не си  Rolling Eyes хората правят добро ,но не всеки човек е готов да подава ръка безрезервно .
Аз правя добро и в повечето случай съм абсолютно незабелязана  Tired
П.С. много се разприказвах  Laughing целувки

Пак да кажа ...много се радвам на всички разписали се   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 271
Лурдес, ЧЕСТИТО!
Наистина страхотна новина Hug
Да ви е жив и здрав малкия мъж, само радости да ви носи!
А името е прекрасно Simple Smile

Леко раждане на Хриси Hug
А на Веси, също честито и лека бременност Hug
Виж целия пост
# 272
Лурдес, честит син, да ви е жив и здрав ! Прекрасен е !  Grinning
Бързо възстановяване на теб  Wink
Виж целия пост
# 273
Лурдес,честито щастие!!!  bouquet
Да е жив и здрав малкия юнак и цялото ви семейство!!
Виж целия пост
# 274
Лурдес, честито!
От все сърце желая здраве както на Константин (много хубаво име  Heart Eyes), така и на цялото ви мило семейство!

Признавам си ... малко ти завиждам за всички прекрасни моменти, които ти предстоят с малкото човече  Heart Eyes Наслади се на всеки един от тях! Давам си сметка, че покрай форума изпуснах толкова моменти на моя Косьо   Sad Embarassed

Бду, решили ли сте как ще му викате на галено...да почерпя малко опит, че вече толкова време мина, а аз все не мога да свикна с никое  Laughing

Емма, темата за чуждата радост и чуждото нещастие ми е тооооолкова близка и болна, че не искам да се изказвам ...Само ще кажа, че толкова се вживявам в чуждото нещастие (в щастието не толкова Embarassed), че бях изпаднала в страходна депресия, то не депресия, а паническо разстройство. Отъждествявах се с всички тези хора, с чиито съдби волно или неволно се сблъсквах и...до лекарства го докарах.
В един момент си забраних да чета, слушам, гледам за всичко, което може да ме трогне.  Сега гледам "Стъклен дом", "Сексът и градът",  "Отчаяни съпруги" (няма как да се отъждествя с никой от героите на тези филми Laughing) или разни лековати комедийки Simple Smile Даже и вестници избягвам да чета, че и там все кръв и драма...

Аре, банда  Hug До скоро  Hug
Виж целия пост
# 275
Алоха!!!

Ееее, каква прекрасна новина!

Честито ни ново бебче  в Априлския форум!!!   bouquet  Да е жив и здрав, да радва много кака, мама и тати!
Бързо възстановяване на мама Лурдес от разни епизиотомийки и разни др дреболии Wink

Ще празнуваме заедно с Константин имен ден! Прекрасно име!!!


Днес мина леко безславно първия учебен ден на моята Елица-Хубавица...Като я оставихме се разплака (макар и да пристгнав страхотно настроение) и в 10,00 като се обадих още плачеше. Лелката, както ВаняМ кава, сякаш красноречиво нарочно ми обясняваше колко много реве Елица...И всичко това според мен беше леко пресилено, за да си я вземем "не по-късно от 12" (Галка Илиева, беше права Wink)...Та явно в 10,30 им стана съвестно и ми се обадиха да ми кажат, че ЕЛица спраля да реве, дори се заиграла и дори се усмихнала и още по-дори има казала нещо...демек разбраха, че не маймунче, а човек съм им завела. Така че стискам палци за утре...тази седмица съм сама и не ми е ясно как ще се справям, но ще докладвам в петък. А иначе Елица ми снася инфо на порцийки - първото, което каза, че "Не икам ДГ. Играчките са мръсни" "Кой ти каза?" "Аз казах!" Simple Smile))

Милиса - честит ти лап-топ! ВаняМ - добър подход със сериалите...не знам как с 3 деца се организираш за това (да гледаш ТВ), трябва да споделиш опит!

Мацки, от 1 седмица сме зарибени по първото си филмче - ягодов сладкиш. Много е сладък - няма никакво насилие (малко е прекалено розов за момчета де) - ако не сте попадали на него - препоръчвам (Strawberry shortcake).

Чао!!!

П.С. Ааа, и горещо препоръчвам Копривщица - не съм била от дете - много красиво - ако си наемете няколко семейства къща с двор е приказка...и особено ако не вали![/color
Виж целия пост
# 276
Лурдес, честита ви рожба! Много да ви радва винаги, да е жив и здрав и да има вълшебно щастливо детство!
btw името е много хубаво, както и Лидия, и двете са супер!
В крайна сметка избрахте нещо съвсем трето, а ? Simple Smile А хората продължават да си гласуват в анкетата  Laughing
Хриси, леко раждане ти желая и здраво бебенце на финала да гушнеш! Simple Smile
Веси, честито и дано бременността ти е лека и безпроблемна, а малката да свикне с мисълта за компания  Simple Smile
При нас няма нищо ново, лека, момичета Simple Smile
Виж целия пост
# 277
Лурдес честита ви рожба!Да ви е жив,здрав и много да ви радва!
Нямам много време за да пиша ,но редовно ви чета.От 25-ти и ние сме на ясла и ми е едно притеснено. Sad
Леко раждане пожелавам на Хриси.
Лека и безпроблемна бременност на Веси.
И преди съм ревала на филми ит.н. ,но откакто съм родила съм станала голяма ревла.Мъж ми някой път ми вика е не мога да те разбера като те разстройва *едно предаване беше( защо го гледаш?
Лека  и мека !
Виж целия пост
# 278
Лурдес, да ти е живо и здраво момчето (Константин е прекрасно име, мъжо се казва така Wink )
Само хубави моменти и радост да ви носи  Hug Hug Hug На теб целувки и бързо въстановяване  bouquet

За ревността да ти кажа, при нас се появи още в родилното, още първия път Мая като видя Алекс ... И се прояви доста драматично ... Може би има време, все пак докато се наместят нещата вкъщи, но дори и да се появи ревност, сигурно няма да е толкоз зле колкото при нас Simple Smile Т.е. беше, сега са първи приятели Mr. Green

За детската градина и яслите пожелавам на всички майки и дечковци успех и усмивки, никакви ревове Simple Smile Алекс не ходи на градина, тук точно такова няма ... Но тук се редуваме майките и оставаме в градината на Мая за да помагаме и Александър просто се чувства като у дома си там. Познава порядките, познава децата, познава учителките, всичко и не иска да си ходи, реве, иска все там да стои  ooooh! Прави всичко като 5 годишни и учителките ми казаха да го пускам на нещо като забавачка, те са платени, можеш да ги пускаш за час децата или за цял ден и всъщност като режим и условия са като нашите детски градини в БГ, само дето струват 80 долара на ден ...

За депресия и безпокойство, аз лекувам това в момента, проблемите започнаха преди 1 година и 4 месеца. Внимавайте момичета, че нещата започват леко и незабелязано докато не стигнат до тежка форма без да разбереш, както и при мен. Както и да е, не всяко плачене на филм е депресия Wink Не се плашете Simple Smile

Алекс е станал такъв дивак. Проговори хубаво преди 3 седмици, едновременно на български и английски. Той и преди говореше, имаше богат речник, но преди 3 седмици изведнъж започна да навръзва едни изречения .... и на двата езика ... Той ги разбира и възприема по един и същи начин, двуезично хлапе. А е станал един дивак, това е една тема за която мога да говоря надълго и нашироко, но щом съм стигнала до пламенната идея да го връзвам с каишка когато се движим навън ... (след като вече няколко пъти го гоня по ескалаторите в магазина и по най-оживената улица в района). Изчезва за миг, не за секунда  ooooh!

Другото е че Мая тръгва на училище. В петък ще купуваме униформа. Ноември започва да ходи всеки петък да свикват, постепенно увеличават натоварването и януари (тогава започва учебната година тук) на лято с песен на училище Simple Smile Тук започват на 5 годинки, но училищата определено не са такива като в БГ Crazy

Ето малко снимки, отпреди 2 седмици:
http://ritka.snimka.bg/family/avstraliya-2010-11.538473.all

Ние уж сме пролет, но в общи линии 2 дни слънце после 10 дни зима, чак сняг валя преди 2 дни по хълмовете на Мелбърн. Хайде да идва това лято че ми писна вече, много тежка зима беше.

Целувам ви всички и да сте здрави  Heart Eyes
Виж целия пост
# 279
Ritka, много са ти сладки децата  Grinning
Много хубаво в таз Австралия, дали някога ще я видя  Rolling Eyes (много ми се иска  Wink )
Виж целия пост
# 280
Добро утро!

Честит син, Лурдес! Да ти е жив и здрав и много послушен!  Hug

И ние в групата на тръгващите на ясла  Mr. Green, но при нас няма възможност за период на адаптация, та от четвъртък ЖиЗ Цецко тръгва и няма такъв филм на половин ден  ooooh! От 8 та до 5, туй то.... И тъй като не е забравил миналогодишните си лоши спомени от яслата и като го питам "Ще ходиш ли на ясла?" ми отговаря -"Не!", сега уж ще ходи на "Децка гадина" Mr. Green - то е друго  Mr. Green и за там тръгва без проблем  Wink

ritka, как ви завиждам за лятото.... Crazy Не искам зима и студ!

Лек ден!
Виж целия пост
# 281
Ние нямаме грам проблеми с градината, толкова му харесва, но все пак става дума за мног по-малка група, познати деца и съвсем друг начин на гледане на децата. Като втори роден дом му е.
Дано дечицата да свикват бързо.

Какво се оплаквате, че плачете повече след раждането - аз пък откакто се помня съм такава ревла, че е трудно да изгледам филм, без да се разрева ( дори и да е комедия...) Така че, бия по точки Simple Smile

Ритка, ах, мъжа ми от кога ме врънка да си вдигаме гълъбите и да тръгваме за тая Австралия, ама аз още си натискам парцалите...Защо ли...

Леко раждане желая на всички ви, мами, да не пропуснете да се похвалите.
Виж целия пост
# 282
Здравейте!
Не съм писала от сто години... Embarassed
Лурдес,честит син!Да ти е жив и здрав,много късмет да има в живота!
Ритка,много са сладки дечицата ти!
Чета,че повечето дечица или вече ходят на ясла,или сега ще тръгват,а пък ние сме в чакащо положение.Всяко 20-то число на месеца се надявам да дръпнем напред в списъците,но няма и няма.Вече втори месец няма и едно обявено свободно място в квартала ни.С тези темпове на прием едва ли ще ни дойде скоро входящия номер. Гледаме се с Раличка вкъщи,а тя толкова много обича да си играе с други деца. А пък и аз вече взех да се поизнервям от това безпаричие,нали сега сме само със заплатата на мъжа ми,която не е достатъчна. Tired
Иначе Ралица е много бъбрива,почти не и спира устата.Всеки ден научава нови думички и говори все по-правилно и разбираемо. Някоя от вас беше питала колко позволяваме компютър и телевизия...ами аз и позволявам доста,но не мисля че е вредно.Тя гледа детски филмчета-Мики Маус,Играта на играчките,Ну,Погоди и други,пускам и музикалните канали и танцуваме.На компютъра обича да разглежда снимки и да ни казва какво и кой е на тях. Разбира се и доста си играе и с играчки-говори им,храни ги,прави им чай и кафе Grinning.
Виж целия пост
# 283
Лурдес, миличка, честита рожба! Да ти е жив и здрав Константин и само хубави емоции и безброй незабравими мигове пожелавам! 
Радвам се, че е минало бързо и лесно раждането! Пожелавам всичко все така да тече и каката все да е така ентусиазирана  Hug

Ритка, радвам се, че сте добре! Много хубави снимки и много интересно това което разказваш за детските градини и че може и родителите да присъстват и помагат.

Пете, ще ти пиша за снимките. благодаря ти предварително!

Благодаря на всички за стиснатите палчета! Аз ще си почакам още няколко седмици, нещо не ми се разделя още с коремчето, ама да видим де.
Виж целия пост
# 284
Аз като родих и второто, спрях да рева  Mr. Green Айде, че нямам време  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия