Плацентна недостатъчност

  • 2 160
  • 5
Излезнаха ми резултатите от първото БХС, няма данни за Даун, но показателите на плацентата са наполовина Cry
Препоръчват ми Второ БХС във 16 седдмица и тогава ще може да се каже , как ще се процедира от тук нататък Confused
Искам да попитам има ли някоя мама със подобен проблем и как са се развили нещата Sad
Виж целия пост
# 1
За съжаление това означава, че плодът ти не се храни и снабдява с кислород както трябва.
Единственото лечение е с някои медикаменти и лежане в странична поза за по-добро маточно кръвообращение.
Виж целия пост
# 2
nadejdata ,а правила ли си изследвания за тромбофилия(в Майчин дом на 14 ет)-при мен се установи подобен проблем, започнах лечение още по време на процедурата, но към 16 г.с се установи, че доплера ми(т.е кръвоснабдяването към бебетата ) не е съвсем добър-смениха ми дозата, добавихме някои неща към терапията и от тогава всичко слава Богу е ОК
По прицип знам, че подобен проблем може да доведе до калцификати, тромбчета и т.н в плацентата и съответно плацентарна недостатъчност
Виж целия пост
# 3
Здравейте, може да съм ви подвела, за което се извинявам,незнам дали става въпрос за плацентна недостатъчност, но това беше първото ,което ми дойде наум, когато моят познат ми каза че показателите на плацентата са наполовина Confused

Става въпрос за Плацентен протеин който е 345.5 за норма (652-4826), знам че пак е притеснително, и трябва да чакам следващото БХС, за да се види дали ще има изменения Confused
Четох, че ако Free bCG (своббоден човешки  хорионгонадотропин)  е повишен, при мен е 23.3 за норма 14.5-115 (в случая в норма), а Плацентарния Протеин (PAPP-A) занижен се прави хорионбипсия!
Виж целия пост
# 4
Най-адекватното, което можеш да направиш е да се обадиш или ако си от София да отидеш на консултация при професор Кременски в Майчин дом.
Само тесен специалист може да тълкува какво означа ниска стойност на плацентарния протеин.
Виж целия пост
# 5
nadejdata, обади се в генетичната лаборатория на Майчин дом или отиди при гинеколог, който е специалист по рискови бременности. Не се доверявай на това, което ти казват познати, пък били те и лекари, ако не са специалисти в тази област.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия