Суров паниран жълтък?

  • 6 350
  • 41
# 15
Леля Зеля - линка ти дава грешка, пише , че такава рецепта няма или е изтрита.

ice
- отивай пак да ядеш въоръжена с фото  Mr. Green
Виж целия пост
# 16
ами според мен панировката беше обикновенна с галета и брашно, нищо по специално, ние ги ядохме в салата, те вървяха към салатата и се казваха "златни перли"  Crazy. Не съм се сетила да го снимам, но следващият път като ходиме и ядеме същото ще снимам. Иначе самите "топки от жълтъци" бяха с големината на тези гумените топчета, където ги продават по машинити за левче (ако се сещате), като го разчупиш не ти изтича цялото, а съвсем малко, беше леко по-гъс и течеше отвътре бавно, точно като хубаво рохко яйце,.....ох само как обяснявам, но дано добиете малка представа. Мога да кажа също в кое заведение сме го яли, но да не прозвучи като реклама  Peace
Виж целия пост
# 17
Ами аз си мисля, че се пускат в кипяща вода само жълтъците (внимателно отделени), да направят хубава обвивка (за минута), минават през панировката и се пържат във фритюрник, защото в тиган при обръщане може и да се спукат... А и щом са рохки жълтъците определено си мисля, че са минали през леко варене. Защото замразени и изпържени - ще се изпържи панировката, но самото яйце едва ли, без да изгори панировката  Peace
Виж целия пост
# 18
ice - аууу..златни перли в салата..съвсем ме впечатли...отивай да хапваш и да направиш много снимки..не виждам лошо да кажаш къде е , може лично да проверим, що пък не...

Трейси
- има логика... утре ще взема да пробвам с 1 яйце Simple Smile   ама дали пък да не почакам да видя на снимка за какво иде реч, то така съвсем на тъмно и  незнам какво правя...

Тук възниква логичния въпрос - какво правят с белтъците...хъммм...
Виж целия пост
# 19
ice - аууу..златни перли в салата..съвсем ме впечатли...отивай да хапваш и да направиш много снимки..не виждам лошо да кажаш къде е , може лично да проверим, що пък не...

Трейси
- има логика... утре ще взема да пробвам с 1 яйце Simple Smile   ама дали пък да не почакам да видя на снимка за какво иде реч, то така съвсем на тъмно и  незнам какво правя...

Тук възниква логичния въпрос - какво правят с белтъците...хъммм...

Крем, ма то май нямат право всъщност... Може и просто да ги изхвърлят, едно яйце колко е 0,12 ст.? Те сигурно поне 0,30 ст. го таксуват, та и фира да даде. Иначе има кекс само с белтъци, имаше и някакъв сладкиш, който се заливаше с разбити белтъци и се печеше. Целувките не се ли правеха и те само с белтъци? Аз съм пишман кулинарка (буквално) та не мога да се сетя много неща  Blush
Виж целия пост
# 20
ами сигурно другата седмица ще ходиме, защото е доста скъпичко и нестава за всеки ден, а салатата е към 8 лева, става въпрос за "Червената къща" на пазара Ситняково. Но другата седмица като ходиме, задължително ще има и снимки  Peace
Виж целия пост
# 21
Намерих салатата!  Grinning

***
"Жълти Перли"
зел. салата, панирани жълтъци, сирене, сос "Пикантен" 400гр - 8.90лв
***
http://www.chervenata.com/index/orders


Ще чакам снимките с нетърпение, а в средата на септември ще бъда за повечко в София и може да отида да ги вкуся лично тез перли Simple Smile
Виж целия пост
# 22
Това намерих:

Салата "Жълти перли"

В плитка чиния поставете 130 г. нарязана на ситно зелена салата. Отделете внимателно жълтъците на 4 сурови яйца, оваляйте ги внимателно в галета, а след това ги запържете в горещ тиган. Наредете жълтъците в четирите краища на зелената салата, а в средата им рендосайте сирене. Залейте жълтъците с пикантен сос, приготвен от 3 супени лъжици майонеза, 1 кисело мляко и чаена лъжичка чили сос.

Виж целия пост
# 23
Хаха големи сладурки сте, обаче разгадахте ги тези жълтъци, браво на arina  Laughing
Виж целия пост
# 24
Според мен е абсурд да успееш да оваляш суров жълтък в галета, като преди това успешно си го отделил...без да направиш омлет, че да успееш и в тиган/фритюрник да го сложиш  Naughty Вярно, че съм пълен лаик, ама чак пък толкова  Crazy
Виж целия пост
# 25
може, може Simple Smile
аз цял следобед точно това си мислех, ама нямам галета иначе щях да пробвам
утре ще си купя
яко се зарибих  Mr. Green
обожавам кулинарни предизвикателства  Peace
Виж целия пост
# 26
Открих "стъпка по стъпка"  newsm44
С цели яйца е но идеята е ясна:http://www.formerchef.com/2010/05/03/salad-lyonnaise-with-crispy-poached-egg/
Виж целия пост
# 27
да, и аз невиждам как може да се направи със суровите жълтъци, при това до останат цели. А все пак това е ресторант и ако има примерно 10 поръчки от тази салата, тогава готвача какво прави? Немисля, че ще може да ги изпълни толкова бързо  newsm78
Абе има още нещо, но ...... ще го разгадаем  Peace
savina_h  - само че, белтък със сигурност няма, а тази рецепта е с белтък. То на снимката където е разчупен се вижда белтъка, а на моите го няма, бяха само от жълтък  Tired
Виж целия пост
# 28
Белтъците сигурно ги използват за панировките. И да не стават зян жълтъците - ей ти ги перлите в салатата.  Mr. Green
Виж целия пост
# 29
savina_h Значи бяхме прави  Sunglasses Пускат се във вода като за панагюрски, само че се отделя жълтъка да остане само  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия