Tърпение не ни остана, всяка СЕПТЕМВРИЙКА иска вече да е мама!

  • 22 551
  • 705
# 195
Ето малко снимки от новия изглед на стаята ни Simple Smile

http://september2010.snimka.bg/family/vesy-evi.528208
Виж целия пост
# 196
Ей, колко много хора шпионират...никой не пише...аз вече взех да се притеснявам... Sad
Jani4ka , не е отговорила нали ?
vesy_evi  супер ви се е получила стаичката
Виж целия пост
# 197
Хелоу и от мен!

За плацентата е страшно ако сме в по-ранни месеци да е 3та степен зрялост. А за тези, които сме си в 9ти месец, не мисля, че има въобще нещо обезпокоително, тъй като бебко вече се е развил и не е фатално, че по малко се храни от преди. Та нали през този месец се ражда, и както казаха другите - ако въобще спира да се храни тогава наистина щяха да ги вадят незабавно. Не се шашкайте и не се вкарвайте в кофти филми, та вече сме в 9ти месец!!!!  Hug Hug Hug

Да попитам аз мамите, които вече са родили или вече имат по повече от едно бебенце - детенце. Ние хубаво си говорим за идването на бебко, но никой нищо не казва за СЛЕДРОДИЛНАТА ДЕПРЕСИЯ. Та въпроса ми е, това поредния мит около раждането и бременността ли е, или нещо твърде индивидуално (както винаги) ?? Искам да кажа, че ако сме си заобиколени от любов и грижи от близките и всичко си е в реда на нещата, и няма кой знае какви причини да се депресираме чак пък толкова и нагласата ни е позитивна към всичко което ни заобикаля, сигурно няма да е толкова страшна тая прослувута депресия, нали??? Все пак наистина хормонално доста ще обеднеем, което не е за подценяване, де. НА мен ми трябваха поне 4-5 месеца, за да се нагодя на количеството хормони докато съм бременна и беше страшен този период, хич не искам и да се сещам за него. И сега този въпрос ме тормози , дали с падането на хормони ще ми падне и ентусиазма и ендорфина ....
МОля ви споделете, как беше и е при вас ....
Виж целия пост
# 198
Аз не от личен, но от професионален опит ще ти кажа, че е абсолютно индивидуално и зависи от множество фактори...не може просто ей така да се предвиди как точно ТИ ще се почувстваш....но все пак положителната ти нагласа е добра основа да те подмине  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 199
Честито бебенце и на Galaxy, надявам се да не съм изтървала да честитя и на някоя друга мама.
adelinas, и аз все още не знам пола на бебчето, но аз реших и да не питам повече доки. Приех го като проява на характер Heart Eyes Не смяташ ли, че има чар в това в 21-ви век бебо да се крие толкова старателно, че да не могат да кажат дали е момченце или момиченце. Още малко остана и скоро ще разберем, само да са ни живи и здравички! За мен би било по кофти да си създам нагласа, която да се разбие след раждането (все още има такива случаи). А ти предчувствие нямаш ли?
Виж целия пост
# 200
Фъстъчка,жалко но нищо другия път  Hug

ilik123,добре завърнали се у дома  bouquet
ДА са ви живи и здрави и много послушни! Heart Eyes Hug

МАлките ги видях днес! Heart Eyes Heart Eyes
Вики е на термолегло вече и тежи 1760 кг.,а Валя е още в кувьоз и тежи 1620 кг. но скоро и нея ще прехвърлят! Praynig
Виж целия пост
# 201
Вестителска новина
   newsm68 newsm44 newsm68 newsm44
Gala.  се обади Hug Hug Hug

има си момиченце- 3050 и 49 см- Дара или я Embarassed Embarassed Embarassed не разбрах.

Родена чрез секцио- преди около час Simple Smile Милата gala. ми се обади и аз така се ошашках Embarassed- не е имала никаква родова дейност, били са изтекли всичките води днес и са предприели секцио. Праща поздрави на всички  Hug

 леле как се развълнувах- защо не се писах и аз на първа страница вестител Laughing то е голяма тръпка Mr. Green
Виж целия пост
# 202
Аз не от личен, но от професионален опит ще ти кажа, че е абсолютно индивидуално и зависи от множество фактори...не може просто ей така да се предвиди как точно ТИ ще се почувстваш....но все пак положителната ти нагласа е добра основа да те подмине  Laughing Laughing Laughing

И аз така мисля.  Peace А между другото Мая ли ще се казва бебка?  Whistling

water4e, аз първоначално не исках да зная пола. Мисля, че изненадата е несравнима, така че даже малко ви завиждам на теб и на Даниелка.  Flutter
Виж целия пост
# 203
 newsm68 страхотна новина !!!   Heart Eyes
Честита първородна дъщеричка!
Да им е жива и здрава, да расте умна и щастлива, да е гордостта на мама и на тати!



не знам, аз това за следродилнота депресия не го разбирам съвсем  newsm78 на мен ми беше по-скоро някак си еуфорично, толкова време го чаках това бебче, чак после не вярвах че е реалност и ходих като ударена с мокър парцал  Crazy
Виж целия пост
# 204
Ехааа,честито на Галка  Party
ДА им е жива и здрава и скоро да са си в къщи!  Hug Heart Eyes
Бързо възстановяване и чакаме снимки!  Party
Виж целия пост
# 205
Честито на гала! тежко явно е било - да й е жива и здрава госпожицата!  Hug
Виж целия пост
# 206
Здравейте мами да се включа и аз набързо и се връщам да ви чета.
Бях днес на преглед-връчиха ми документите за раждане и гледахме бебко  Heart Eyes Застанал е вече главично,прогнозно тегло за раждане около 3200кг.Започва да слиза в малкия таз и АГ-то ми вика:Ходиш ли вече като пате?  Laughing Каза,че плацентата зрее, но е рано още,тоновете на бебко са добри само дето е много буен  Crazy
Попитах я няма ли да пускаме изследвания, а ти ми вика чак  към средата на септември  Shocked Еми да ама аз може и да съм родила до тогава  Mr. Green затова се е видяло,че пак сама ще се изследвам  Tired
Виж целия пост
# 207
Иееееееее браво на гала.  newsm44 newsm44 newsm44
Гале,честита ти принцеска,много да ви слуша и само радости да ви носи!Браво мамче!  Hug
Виж целия пост
# 208
Ехе, страхотна новина!
Цял ден я мисля, радвам се че всичко е минало вече. Peace

Gala., ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА, ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА!  Hug

Psm, Любов е прекрасна!
Talktoher, според мен това е много индивидуално.Аз например не съм изпадала в депресия, надявам се и сега да е така. Simple Smile
Виж целия пост
# 209
Честито бебенце на Гала!!! Да е жива и здрава и щастлива  Hug

Димяни, страхотни новини, дано все така да се развиват момиченцата Praynig

Относно следродилната депресия. Самата аз не съм имала никога. Но след първото раждане имах един тежък период. Причините бяха комплексни - много трудно начало на кърменето, със силни болки и много течове, висока температура, много ми беше зле. В добавка бебенцето ни беше от най-ревливите, по цели нощи не сме спали с таткото да го разнасяме, на сутринта едвам гледахме. Плюс чувството че съм дебела и не си влизам в нормалните дрехи. Но от друга страна, в периодите, в които не ревеше синът ми беше като рекламно бебе - винаги захилен до уши. Измислих си занимание - по цял ден го преобличах в различни дрешки и го снимах  Grinning Освен това някак първата година бяхме като че ли 2 метра над земята от щастие, че си имаме бебе и това ни даваше много сили. Полека - лека трудното размина и така. Втория път с дъщеря ми съвсем и наченки на трудност не съм имала, освен малко с кърменето. Тя само ядеше и спеше, то от какво да се депресира човек  newsm78 По принцип по-трудно е зимата, защото като се затвори човек вкъщи с бебето е по-трудничко. Знам, че някои жени уж по всяко време ходят по разходки, ама на минус 10 градуса аз носа не си показвам, камо ли да изляза с бебе. Та малко скука у дома, но може да си кани човек приятели вкъщи, така че пак има спасение  Wink Ние имаме късмет, че раждаме в хубав сезон и поне 3-4 месеца ще си обикаляме спокойно с количките.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия