Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са възможностите за пътуване и препоръките за посещение на Япония?
Има ли български майки в Япония?
Какво е ритуалното самоубийство в Япония?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са възможностите за пътуване и препоръките за посещение на Япония?
Пътуването до Япония вече не е нито скъпо, нито сложно. Аерофлот предлага полети на достъпни цени, има няколко хотелски вериги, подходящи за туризъм, а железопътната система е добре развита, удобна и надеждна. Форумът предлага различни препоръки за посещение на Япония. Те включват впечатления от разнообразния климат, приятелските и усмихнати хора, организираността и чистотата на японците. Също така споделят интересни преживявания като тази с местни ученици, които упражняват английски с туристи, и впечатления от храната и културата.
-
Има ли български майки в Япония?
-
Какво е ритуалното самоубийство в Япония?
Ритуалното самоубийство в Япония се нарича сепуку (сеппуку) и представлява акт на доброволно отнемане на собствения живот. Това е общоприето наименование за различни форми на самоубийство, като харакири е един от видовете, предназначени предимно за мъже. Извършва се чрез разрязване на корема с меч и се практикува предимно от самураи, символизирайки тяхната чест.
-
Как се държат японците с чужденци и туристи, как се чувстват японките към чужденците и как се чувстват японците към живеещите в Япония чужденци?
-
Какви са детските градини и училищата в Япония и какви са основните им характеристики?
. Така че се присъединявам към въпроса ти.
Кимоното се облича много трудно, малко са хората, които могат да го направят без чужда помощ. "Кицке" се казва науката за обличане на кимоно и се изучава като чаена церемония и икебана.Мдаааа...

за всичко!

).Избора е богат -много голяма болница с NICU и прочее, голяма болница (само с педиатрично отделение), малка болница - един лекар титуляр и двама по-младички с десетина акушерки и още толкова сестри, този частни клиники са най-предпочитани май ;"родилна къща" - само акушерки и сестри работят в тях или раждане у дома - идват акушерка и сестра, носят си монитор за тоновете и всичко необходимо (това е само за втори-трети раждания и безрискови бременности, не е масова практика).Най-предпочитани са малките частни клиники и родилни къщи - те са равномерно разпределени из всички квартали и градчета, често практиката се предава от баща на син и много жени раждат в кварталната клиника, където са ги родили тях.Всеки лекар си има свой стил на работа - едни са по-pro natural, други често пускат система, на едни места се ражда на магарето, на други - на пода.Вече зависи от твоите предпочитания към какво място ще се насочиш.Ограничения няма, ако искаш и в Окинава можеш да отидеш да родиш в морето