Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34

  • 37 691
  • 748
# 105
Добро утро момичета! Надявам се че всички сте добре  Hug Hug Hug

Днес е Зафер байрамъ, но слънцето е пак в Афион (урежда последни документи за "скъсване" с казармата и чакаме резултати от първо класиране на изпита, ако не го анулират де, но това е друга тема  Tired)... та мислълта ми беше, че той не е тук да ми разкаже що за празник е това... И така, моля който знае да сподели... Благодаря   bouquet 

Лек и усмихнат ден он мен  Hug
Виж целия пост
# 106
ДобрЮутрУУУУУУУУ КрасУтИ newsm68 newsm68 newsm68 newsm68

ХаДи и аз чакам разказчИ за празникО  bouquet

Виж целия пост
# 107
Добрутро и от мен!  Grinning
Андже, съчуствам му на детето, както и на теб! Аз съм ветеран в мозъчните сътресения, та да река, че ще се оправи. Хубаво е повечко да се пази, за да мине по- бързо. Началото на април, тази година, си докарах второто сътресение в живота - супер гадно беше, добре че вече почти не напомня за себе си, отшумява съвсем, а на 6г. се бях докарала, също в безсъзнание, имах и сериозни рани, правиха ми операция, че и на лицето, но поне белезите не ми личат вече. Описах всичко това, за да кажа не необосновано, че някой да му чете не е много добра идея според мен - според това, което съм имала предписано от неврохирурзи, но ако вашия лекар позволява, може случая да е по- друг.

Искам да се похваля, че се запознах на живо с кака Делта!  Sunglasses  Много се радвам, както и за Марси, ама тя едва ли чете тука, та... Дано с Делтето скоро пак се видим, че аз буквално за 15мин поседнах при тях, че ме зовяха други ангажименти.
Сватбена съм от снощи, ненаспана, ама отпразнувана - поиграх си хора и така  Simple Smile
Виж целия пост
# 108
Анджи, гечмиш олсун Hug Всичко наред лие ?

Днес е  ДЕНЯТ НА ПОБЕДАТА на турската войска срещу гръцките окупатори през 1923! Навсякъде, по учреждения, домове, училища, коли, навсякъде има развети знамена Харесва ми това непринудено и спонтанно празнуване Crazy
Какъв е този празник? Ами тук много добре са го описали хората, че и на български Shocked На мен също ми беше интересно да го прочета, като "странична" гледна точка:

http://www.kaminata.net/viewtopic.php?f=133&t=21356

Виж целия пост
# 109
Mistik, благодаря! Тази статия ми навърза няколко възелчета/подреди няколко парченца, които ми липсваха , за да си изградя цялостната картина.
Сега ще си букмаркна статията.
Аз намерила това :
Victory Day is a national holiday that is recognised on 30 August and is celebrated throughout the country. Its origins date back to a battle that began on 26 August 1922 when Greek troops invaded Turkey. The invasion was successfully repelled and the battle ended just four days later on 30 August. Although the day has now lost much of its military significance for the younger generations, it is still a day of national pride on which the country's armed forces lay wreaths at the Ataturk Mausoleum in Istanbul, acknowledging the role Mustafa Kemal Ataturk played in founding the country
Денят на победата е национален празник, който се празнува на 30.08 в цялата страна. Произходът ме е битка, започнала на 26.081922, когато гръцките войски са нападнали Турция.Нападението  е отблъснато успешно и битката приключва в рамките на едва 4 дни, на 30.08.  Въпреки,че денят вече е загубил голяма част от военната си значимост за младото поколение, той все още е ден за национална гордост, на който въоражените сили на страната полагат венци пред Мавзолея на Ататаюрк в Истанбул, като по този начин почитат ролята на  Мустафа Кемал Ататюрк в създаването на дръжавата

Нашето дЯтИ ще го изпишат утре. Уф...
Виж целия пост
# 110
Анджи,  Hug това, което си намерила е, меко казано, непълно и не твърде достоверно Thinking А тази статия в "камината" беше за мен приятна изненада, и като обективност, и като пълност на информацията Shocked Доста по_добре изяснява ситуацията, отколкото ако бях я разказала аз, плюс това, в случая като страна! Thinking
Виж целия пост
# 111
МИСТИЧЕ Hug
Благодаря и от мене  bouquet
ПИНЕ Hug
Марсито, пише тука от време на време. Иначе тя днеска беше във Станбул. Гонеше айропланО за ИталианЦкУ. Сега къде ли седи някъде там във неудобните италиански салони за чакащи. Който е бил там знаЙ за какво иде реч. Утре преди обяд пристига във Тунис. Както казва тя- три дена със камили. Голяма чакане и прикачвания.....
Виж целия пост
# 112
Здравейте дружина Hug Hug Hug

Честит ден на победата!

Делтичка  Hug Лорче Hugблагодаря за честитките  bouquet  bouquet  bouquet

БЗчеее Hugкакто винаги си спретнала страхотна темичка.Златни ти ръце Hug

Анджи Hugгечмиш олсун.
Слава Богу,че сте се разминали с малко. Hug

Момичета Hug Hug HugРазказите ви са страхотни.Като ги чета сякаш с магическа пръчица се пренасям в тази страна,за която много мечтаех да стана част от нея.
Благодаря ви. Hug Hug Hug

Виж целия пост
# 113
Ами , Мистик, аз затова не бързам да говоря. Все си е друго ти да ме насочиш. А днес почивен или работен ден е?
Виж целия пост
# 114
АлЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮю

ДобрЮутрУУУУУУУУУУУУуу

Днеска мойтУ дЯти почва   Та той си провлачвЪ крЪкЪтЪ. И като мама на първи провлачил парапатките за училище, пожелавам на всички ваши дечица една страОтна и спорна нова учебна година

ХаДи и по малко каЙве за отскок smile3503


                       
Виж целия пост
# 115
Аз пък днес получих по куриер това:


Специални благодарности на изпращача (да не му цитирам името тук че нямам съгласието му).

Сега чакам рецепта моля за приготвяне, че тука всички го гледаме като изънземно.  Laughing
Виж целия пост
# 116
Официален празник, почивен ден Grinning  
Утре заминаваме с групата на Шаро (Хаки  Hug) за ГАП _ баражите и историята на югоизточна Турция Shocked Crazy Grinning ooooh!
Няма да ни има няколко дни Shocked
Виж целия пост
# 117

Сега чакам рецепта моля за приготвяне, че тука всички го гледаме като изънземно.  Laughing
Сега, Хаджи, няма да те плаша,че ти си кулинар от класа, ама... за това много усилия ще хвърлиш и много му е сложно приготвянето. Поеми си въздух. Така.
Сега го изпусни.
Успокои ли се?
Добре.
Бавно и внимателно отвори хладилника. Виждаш ли там едно прясно мляко? Може да е в кутия, може да е в бутилка, може и в млековара да е. Виждаш ли го ? Вземи го мноооого внимателно в ръце и го сложи на котлона ( ако е в млековара, де, иначе мноооого внимателно го вземи, сипи  го в млековара и го сложи на котлона.) Готовоооо.
Сега, включваш котлона и започваш да баеш на млякото. Много внимателно го следиш и много внимателно му баеш, да не вземе да кипне,че мен обикновено ме издебва в гръб. Хвана ли го? Имаш ли топло мляко тоест? Добре.
Сега.
Взимаш една чаша, по-голямшка. Взимаш едно пакетче от салепа и му клъцваш едното ъгълче или цялата горна част. Мноооого внимателно сипваш прахчето в голямшката чаша. Отгоре му още по-внимателно наливаш млякото. Бъркаш интензивно. Ама много интензивно. Наливаш до мааалко под ръба на чашата. Уф, готово. Сега взимаш малко канелка, ако обичаш, и си поръсваш съдържанието на чашата с канелка.
Сядаш. Пиеш. Благославяш.
Виж целия пост
# 118
Анж, що не ми написа нищо в граматическата тема по моя въпрос? Аз и на теб се надявах, като видях, че четеш там. Искам компетентно мнение, за да ми е ясен въпроса веднъж завинаги, поне този въпрос, ако не други  Blush

Тоя салеп подправка за варено мляко ли ще се окаже? Аз не съм пила, ама и прясно мляко не обичам...
Виж целия пост
# 119

Сега чакам рецепта моля за приготвяне, че тука всички го гледаме като изънземно.  Laughing
Сега, Хаджи, няма да те плаша,че ти си кулинар от класа, ама... за това много усилия ще хвърлиш и много му е сложно приготвянето. Поеми си въздух. Така.
Сега го изпусни.
Успокои ли се?
Добре.
Бавно и внимателно отвори хладилника. Виждаш ли там едно прясно мляко? Може да е в кутия, може да е в бутилка, може и в млековара да е. Виждаш ли го ? Вземи го мноооого внимателно в ръце и го сложи на котлона ( ако е в млековара, де, иначе мноооого внимателно го вземи, сипи  го в млековара и го сложи на котлона.) Готовоооо.
Сега, включваш котлона и започваш да баеш на млякото. Много внимателно го следиш и много внимателно му баеш, да не вземе да кипне,че мен обикновено ме издебва в гръб. Хвана ли го? Имаш ли топло мляко тоест? Добре.
Сега.
Взимаш една чаша, по-голямшка. Взимаш едно пакетче от салепа и му клъцваш едното ъгълче или цялата горна част. Мноооого внимателно сипваш прахчето в голямшката чаша. Отгоре му още по-внимателно наливаш млякото. Бъркаш интензивно. Ама много интензивно. Наливаш до мааалко под ръба на чашата. Уф, готово. Сега взимаш малко канелка, ако обичаш, и си поръсваш съдържанието на чашата с канелка.
Сядаш. Пиеш. Благославяш.


Уффффф чак се изпотих докато те четях бе. Ама ... ооооооо ... ааааааааа ... еееееее ... това не знае с кого си има работа беееее. Я Пина да ти разправя аз какви изпълнения съм имал с един неин италиански хляб. Тоя салееееееп напраоооо ти казвам изглежда лесна работа.

В името на българо - турската - БГМАМСКАТА дружба ще го напраим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия