Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 67 042
  • 744
# 270
Тина в повечето случаи близнаците се раждат доста преди термин, а във Вита няма условия за недоносени. Аз като раждах имаше само един кувиоз, и той беше зает през цялото време...Аз бих помислила за друг вариант на твое място, например Токуда.
Виж целия пост
# 271
Illit много ти благодаря за отговора, значи ако имам някакви оплаквания Чорбова е човека Simple Smile
Ще ми кажеш ли дадоха ли ти да пиеш вода, аз първия път на втория час от операцията изпих повече от три литра вода и благодарение на това станах на шестия час и се възстанохвих изключително бързо, просто махнах упойката от организма си и въпреки че все едно не съм раждала безумно много ме е страх сега, но се надявам като влезна в болницата да се успокоя

Аз хванах Чорбова, защото тя е шефка там на родилното, но и на Кълвачева се оплаках , просто Богословова излезе в отпуска, иначе на нея си разчитай за всичко.  Дават вода колкото искаш, няма проблем, държат да се раздвижиш възможно най-бързо. Като цяло според мен (не че имам друг опит), но всичко там си е ок, с някои забележки към инфото за бебетата. Не знам - може би защото бяха наистина претоварени, но въпреки това аз много държах на информация, а и в крайна сметка за това си плащам  Peace
Виж целия пост
# 272
Писала съм много пъти в темата защото имам две раждания във Вита през 5 години,първото естествено,второто секцио поради седалищно-краковата поза на бебката ми.И двата пъти при Кълвачева.Много съм доволна от нея,водих си и двете бремнности при нея също.От екипа в родилното също нямам забележки,каквото съм попитала или поискала са ми отговорили и открликнали.След секциото понеже имаше въпрос по-горе не са ме спирали да пия колкото вода искам.Раздвижих се бързо.Неонатоложсата,оххх как и забравих името точно сега Embarassed минаваше всяка сутрин да ми дава подробна информация за бебето.Понеже бебка беше седалищно ми препоръча непременно още в деня на изписването да отида на трансфонтанелна ехография за всеки случай,било препоръчително за всички седалищни бебета,уредиха ми преглед при д-р Масларска в Токуда,те и се обадиха и свършиха всичко,като отидохме тя ни чакаше в Токуда и веднага ни прие.Въобще много съм доволна,не случайно и втория път реших да раждам във Вита.
Виж целия пост
# 273
Гъбка благодаря ти много за информацията, аз съм при др Хаджиев за сега съм много доволна и дано и със секциото всичко да е ок, той оперира с др Велкова, която изобщо не познавам, но се надявам че всичко ще мине по вода, както се казва...
Виж целия пост
# 274
Гъбка благодаря ти много за информацията, аз съм при др Хаджиев за сега съм много доволна и дано и със секциото всичко да е ок, той оперира с др Велкова, която изобщо не познавам, но се надявам че всичко ще мине по вода, както се казва...
Пожелавам ти от все сърце всичко да е ок и да се похвалиш после тук Hug
Виж целия пост
# 275
Имам няколко въпроса. Извинете ме, ако е имало подобни отговори, но не успях да изчета всичко за Вита до тук. Има ли жени, на които се е наложило да им прелеят кръв и колко са доплатили за това (Ако изобщо нещо са доплатили)?
Друг въпрос относно бебета, за които е имало нужда от специални грижи и са били превозвани към други болници (доколкото разбрах се карат в Токуда) - взеха ли ви пари за тези допълнителни грижи и колко?
Последен въпрос (засега)  - Ако има раждали с отрицателен резус фактор - взеха ли ви някаква сума за инжекцията и колко?
Благодаря. Ако има отговори на въпросите ми някъде из предните страници на темата, моля ми кажете горе-долу на коя страница (че са много).
Виж целия пост
# 276
Имам няколко въпроса. Извинете ме, ако е имало подобни отговори, но не успях да изчета всичко за Вита до тук. Има ли жени, на които се е наложило да им прелеят кръв и колко са доплатили за това (Ако изобщо нещо са доплатили)?
Друг въпрос относно бебета, за които е имало нужда от специални грижи и са били превозвани към други болници (доколкото разбрах се карат в Токуда) - взеха ли ви пари за тези допълнителни грижи и колко?
Последен въпрос (засега)  - Ако има раждали с отрицателен резус фактор - взеха ли ви някаква сума за инжекцията и колко?
Благодаря. Ако има отговори на въпросите ми някъде из предните страници на темата, моля ми кажете горе-долу на коя страница (че са много).
Мога да кажа само за инжекцията за отрицателния резус фактор но инфото ми е старо от преди 5 години и може да не е актуално,тогава аз си сложих такава защото синът ми се роди с положителен резус фактор,но ни казаха да си я закупим ние,мъжът ми я донесе и те само ми я поставиха.Сега втория път не ми се наложи да я слагам защото дъщеря ми се роди също е с отрицателен резус фактор като мен.Обаче според мен не е редно да се искат пари,защото напоследък чета на много места че инжекцията се полага по здравната каса,според мен питай във Вита и си задай въпроса в прав текст за да получиш ясен отговор.
Виж целия пост
# 277
Благодаря за информацията, Гггъбка. Simple Smile
Наистина е най-добре да отида и на място да питам, но понеже ми е още рано, но същевременно ме мъчи любопитство, та реших да питам във форума.
Искам да те попитам за кръвните изследвания на детето ти (кръвна група и резус фактор) взеха ли ти някакви допълнителни пари?
Виж целия пост
# 278
Аз раждах във Вита в края на 2009 и тогава всички лекарства и изследвания необходими за бебето и майката влизаха в цената на раждането.
Виж целия пост
# 279
Благодаря за информацията, Гггъбка. Simple Smile
Наистина е най-добре да отида и на място да питам, но понеже ми е още рано, но същевременно ме мъчи любопитство, та реших да питам във форума.
Искам да те попитам за кръвните изследвания на детето ти (кръвна група и резус фактор) взеха ли ти някакви допълнителни пари?
Не не се доплаща нищо,кръвните изследвания на детето и на майката си влизат в цената.
Виж целия пост
# 280
Сега се сетих да кажа на тези които ще бъдат секцио че съм много доволна от обезболяването което ми приложиха след операцията,първата нощ въобще не беше толкова страшна колкото ми бяха разказвали всички които са го преживели Peace
Виж целия пост
# 281
Тина в повечето случаи близнаците се раждат доста преди термин, а във Вита няма условия за недоносени. Аз като раждах имаше само един кувиоз, и той беше зает през цялото време...Аз бих помислила за друг вариант на твое място, например Токуда.
endira, може би ще се насоча към друга болница...благодаря ти много за инфото Hug
Виж целия пост
# 282
Здравейте! Предстои ми раждане във Вита при д-р Богословова. Има ли някой, който е раждал при нея естествено и неиндуцирано ( без окситицин, без упойка и без епизиотомия )? Моля за мнения. Как протича самата 1-ва фаза. Стоиш си в стаята с мъжа си и от време на време идва някой, който гледа до къде е положението с разкритието и слуша тоновете на бебето ли? Има възможност да си слушаш музика, да си заемаш каквито пози искаш, нали? Как стои въпросът с пиенето на течности и консумирането на лека храна? Ами позата при раждането - на магаре ли е задължително? Бебчето слагат ли го веднага на гърдата след раждането? Ако искам таткото да присъства трябва ли предварително да кажа или не е необходимо? Зашиването, ако има външни шевове със саморазграждащи се конци ли става? Ако случайно има много раждащи и стаите са пълни с по 2 жени има ли възможност за самото раждане да те настанят в отделна стая, където да бъда сама с мъжа ми? Има ли някой, на който мъжа му е нощувал в болницата? Как стои този въпрос? Ще съм много благодарна на всякакви отговори Simple Smile
Виж целия пост
# 283
bellisima, за да не се повтарям за незнам кой път в темата, намери ми по- назад описанието с раждането ми; само още веднъж ще кажа, че др. Богословова е човекът за естествено раждане, бъди спокойна  Peace  Simple Smile
Виж целия пост
# 284
Bellisima и аз съм описвала раждането си с д-р Богословова, просто прочети темата назад  Peace Но ще си в добри ръце, не се притеснявай! Леко раждане  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия