Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 67 042
  • 744
# 285
Bellisima и аз съм описвала раждането си с д-р Богословова, просто прочети темата назад  Peace Но ще си в добри ръце, не се притеснявай! Леко раждане  Hug

Чета ли чета, но не мога да открия отговор на повечето си въпроси.
Виж целия пост
# 286
Белисима:
 
1) Има ли някой, който е раждал при нея естествено и неиндуцирано ( без окситицин, без упойка и без епизиотомия )? Раждането ми беше естествено без упойка, неиндуцирано, но с малка епизиотомия, поради неефективното ми напъване накрая и голямата главичка на бебчо.  Wink
2) Как протича самата 1-ва фаза.  Моят мъж го изгониха. Бяхме в болницата към 1:30 през нощта, изчака да ми направят тоалет и преглед за разкритие и да подпиша необходимите документи и го помолиха да си ходи, да не смущава покоя на останалите родилки (бях сама в стая). Можеш да заемаш каквито си искаш пози и да си слушаш музика (ако си сама в стая). Доколкото знам сега вече всички стаи са с по две легла.... И акушерката или самата лекрака идва да проверява докъде е стигнало положението. Богословова стоя при мен почти през цялото време. Акушерките не позволяват прием на храна и течности, лекарката да   Simple Smile

3) Ами позата при раждането - на магаре ли е задължително? ДА, през цялото време си стоиш в стаята, като дойде момента за раждането отиваш сама до родилна зала, на магарето. За таткото според мен трябва да уведомиш предварително.

4) Зашиването, ако има външни шевове със саморазграждащи се конци ли става? При мен имаше и вътрешни разкъсвания освен епизиотомията. Вътрешните конци бяха саморазграждащи се, а външните трябваше да ходя допълнително да ми ги махат.

5)Ако случайно има много раждащи и стаите са пълни с по 2 жени има ли възможност за самото раждане да те настанят в отделна стая, където да бъда сама с мъжа ми? Според мен няма.

Бебето може и да ти го дадат, а може и да не ти го дадат – ако се налага да те шият много, няма да ти го дадат. А и първо го мият, слагат гривна, мерят....

Дано съм ти отговорила на въпросите!
 

Виж целия пост
# 287
Белисима:
 
1) Има ли някой, който е раждал при нея естествено и неиндуцирано ( без окситицин, без упойка и без епизиотомия )? Раждането ми беше естествено без упойка, неиндуцирано, но с малка епизиотомия, поради неефективното ми напъване накрая и голямата главичка на бебчо.  Wink
2) Как протича самата 1-ва фаза.  Моят мъж го изгониха. Бяхме в болницата към 1:30 през нощта, изчака да ми направят тоалет и преглед за разкритие и да подпиша необходимите документи и го помолиха да си ходи, да не смущава покоя на останалите родилки (бях сама в стая). Можеш да заемаш каквито си искаш пози и да си слушаш музика (ако си сама в стая). Доколкото знам сега вече всички стаи са с по две легла.... И акушерката или самата лекрака идва да проверява докъде е стигнало положението. Богословова стоя при мен почти през цялото време. Акушерките не позволяват прием на храна и течности, лекарката да   Simple Smile

3) Ами позата при раждането - на магаре ли е задължително? ДА, през цялото време си стоиш в стаята, като дойде момента за раждането отиваш сама до родилна зала, на магарето. За таткото според мен трябва да уведомиш предварително.

4) Зашиването, ако има външни шевове със саморазграждащи се конци ли става? При мен имаше и вътрешни разкъсвания освен епизиотомията. Вътрешните конци бяха саморазграждащи се, а външните трябваше да ходя допълнително да ми ги махат.

5)Ако случайно има много раждащи и стаите са пълни с по 2 жени има ли възможност за самото раждане да те настанят в отделна стая, където да бъда сама с мъжа ми? Според мен няма.

Бебето може и да ти го дадат, а може и да не ти го дадат – ако се налага да те шият много, няма да ти го дадат. А и първо го мият, слагат гривна, мерят....

Дано съм ти отговорила на въпросите!
 



Endira, безкрайно ти благодаря за изчерпателния отговор.   bouquet
Виж целия пост
# 288
Има стаи с по 1 легло, около 2-3 са...  
Виж целия пост
# 289
Привет Белисима,

аз раждах при Богословова преди 10 дена и мога да направя няколко допълнения.

Белисима:
 
1) Има ли някой, който е раждал при нея естествено и неиндуцирано ( без окситицин, без упойка и без епизиотомия )? Раждането ми беше естествено без упойка, неиндуцирано, но с малка епизиотомия, поради неефективното ми напъване накрая и голямата главичка на бебчо.  Wink Раждах естествено, индуцирано по мое желание (преносвах 8-ми ден), с упойка искана от мен, след като болките станаха нетърпими, с епизиотомия (бебето излезе с ръка на главата). Ако ги нямаше всичките тези усложнения при мен, Богословова нямаше да ми ги препоръча.
2) Как протича самата 1-ва фаза.  Моят мъж го изгониха. Бяхме в болницата към 1:30 през нощта, изчака да ми направят тоалет и преглед за разкритие и да подпиша необходимите документи и го помолиха да си ходи, да не смущава покоя на останалите родилки (бях сама в стая). Можеш да заемаш каквито си искаш пози и да си слушаш музика (ако си сама в стая). Доколкото знам сега вече всички стаи са с по две легла.... И акушерката или самата лекрака идва да проверява докъде е стигнало положението. Богословова стоя при мен почти през цялото време. Акушерките не позволяват прием на храна и течности, лекарката да   Simple Smile
Моят мъж можеше да стои при мен колкото искам. Аз го пратих да си ходи, защото при мен продължи цял ден. Дойде за самото раждане. Каза, че иска да присъства и нямаше проблем. На мен лично таткото много ми помогна. Не можех да напъвам, но като го видях се мобилизирах и след това всичко стана с 2 напъна.

3) Ами позата при раждането - на магаре ли е задължително? ДА, през цялото време си стоиш в стаята, като дойде момента за раждането отиваш сама до родилна зала, на магарето. За таткото според мен трябва да уведомиш предварително.

4) Зашиването, ако има външни шевове със саморазграждащи се конци ли става? При мен имаше и вътрешни разкъсвания освен епизиотомията. Вътрешните конци бяха саморазграждащи се, а външните трябваше да ходя допълнително да ми ги махат.

5)Ако случайно има много раждащи и стаите са пълни с по 2 жени има ли възможност за самото раждане да те настанят в отделна стая, където да бъда сама с мъжа ми? Според мен няма.

Бебето може и да ти го дадат, а може и да не ти го дадат – ако се налага да те шият много, няма да ти го дадат. А и първо го мият, слагат гривна, мерят....

Дано съм ти отговорила на въпросите!
 


Виж целия пост
# 290
Много ви благодаря момичета за отговорите. Моето основно притеснение сега е дали ще мога да съм сама в стая, за да може таткото да е при мен по време на раждането. освен това на деня на отворените врати акушерката каза, че таткото дори може да нощува при родилката, ако е сама в стая срещу 50 лв на ден.
Виж целия пост
# 291
Здравейте,

само да изкажа и аз мнение. Родих секцио във Вита много съм доволна наистина, въпреки че аз хванах момент, в който беше страшна лудница и имаше 10 родени бебета. Въпреки всичко грижите за мен и бебето бяха изключителни! При малката ми имаше малко усложнения, но неонатолозите реагираха перфектно,  а именно др Гергинова !

Бих препоръчала болницата на всеки !!!
Виж целия пост
# 292
Честито uniqueless!!! Да ти е жива и здрава малката Катрина!!!!
Виж целия пост
# 293
Здравейте! Най-сетне и аз се включвам към форума Simple Smile Предстои ми раждане във Вита през Юни Simple Smile и така като съм ве4е доста объркана от толкова информациа в нета ,нека скоро раждалите мами да ми кажат какво точно да си носч за мен и бебето за престоч ми в болницата. Simple Smile И успех на всички бадещи мами Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Здравей! И аз ще раждам там скоро. Знам, че "нищо" не трябва да се носи, освен - тоалетни принадлежности за теб, чехли, бельо и т.н., предполагам нормалните неща, от които ще имаме нужда. За бебчо може би само ръкавички и комплектче за изписването. Ако нещо важно пропускам, моля, споделете! Simple Smile Само да питам - нощница дават ли тяхна или да си купувам (че спя само с пижами Blush)? Мисля да взимам помпа за кърма след като родя и видя какво е положението, но тук четох, че са искали да имаш.
Виж целия пост
# 295
Нощница ще ти дадат от там, помпа за кърма е хубаво да си носиш или да ти донесе някой след като родиш.

Лични принадлежности и джапанки и чехли (раждах в края на октомври и си беше студеничко), това носих аз.

Ръкавички за бебето дават от болницата.
Виж целия пост
# 296
Нощници техни дават защото са стерилни, можеш да си искаш чиста, по всяко време.

Помпа си носих, но не са ми искали...  Simple Smile

Може да си вземеш сапун, преди година даваха няк`во гадно Тео. Сега може и да имат по-добри, момичетата да кажат! И тапи за уши, не ми бяха излишни, без тях вероятно нямаше да мигна.
 
Общо взето само джапанки ще ти трябват веднага, всичко друго могат и после да ти донесат, като видиш от какво имаш нужда.

Важно е да нямаш лак на ноктите. Peace

Успех и приятна първа среща с рожбичката ти! Simple Smile
 
Виж целия пост
# 297
Важно е да нямаш лак на ноктите. Peace

Само да уточня, че става въпрос за лак на ноктите на ръцете, а не на краката!
Виж целия пост
# 298
Важно е да нямаш лак на ноктите. Peace

Само да уточня, че става въпрос за лак на ноктите на ръцете, а не на краката!

И на краката, и на краката...
Това по принцип, не само във Вита. Ако си минала с лак на краката, по-скоро е било по изключение Mr. Green. Абе най-добре без никакъв, и без това с големия корем е трудно сама да си стигнеш краката (но това е съвсем друга тема) Flutter
Виж целия пост
# 299
Специално питах д-р Богословова за лака на ноктите на краката при първото ми раждане. Тя каза, че се гледат ръцете, не краката  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия