Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 67 046
  • 744
# 300
Последно по темата,  че го обърнахме на чат ...
Аз бях секцио и ръцете ми бяха вързани със системи и разни уреди...с дланите нагоре. Затова, по-добре за вс. случай без, да не се налага да ти го трият.  Peace  Peace Peace 
 
Иначе да, принципно ръцете се гледат!  Simple Smile


Виж целия пост
# 301
Grinning
направо ме убихте с това за лака
аз като раждах преди година и половина бях с маникюр и педикюр
защо не трябва да си с лак?
Виж целия пост
# 302
Защото, освен че следят показанията на апаратите за сърдечните функции и дишането, анестезиолозите задължително наблюдават цвета на кожата, видимите лигавици и ноктите на ръцете. А когато са лакирани, не става  Wink
Виж целия пост
# 303
eх, момичета, пак ми се приражда и то във Вита при Кълвачева! Успех на всички  Praynig
Виж целия пост
# 304
Аз като раждах заради прочетеното относно лака изрично питах Богословова дали да съм без лак, тя каза че няма нужда..А гледам на Indira, е казала без лак на ръцете... Та аз бях с маникюр и педикюр, и добре че бях тогава, после дъълго време нямах възможност за такава екстра;)
Виж целия пост
# 305
При мен се получи усложнение след раждането (дали от кръвозагуба, дали от предозирана упойка не се разбра) и следиха цвета на ноктите, устните и очите. Получи се толкова бързо и неочаквано, че ако трябваше тепърва да трият лак, все си бях заминала. Ако не е жизнено важно да сте с маникюр и педикюр, по-добре бъдете без. Понякога е животоспасяващо. Все пак отивате да раждате и здравето на детето, както и вашето, би трябвало да са по-важни от лака, но това си е лично мое мнение.
Виж целия пост
# 306
Аз миналата година раждах секцио при д-р Чорбова и много ми се зарадваха като бях без лак и на ръцете и на краката. Та ако не е жизнено важно...
За ръцете - добре е да сте без или с възможно най-малък маникюр, че колкото и да е, под ноктите се събират микроби, не са особено полезни за бебчо.
Иначе, за Вита мога да говоря само хубави неща, прекрасни условия, бързо възтановяване, отлична грижа!  Peace
Виж целия пост
# 307
При мен се получи усложнение след раждането (дали от кръвозагуба, дали от предозирана упойка не се разбра) и следиха цвета на ноктите, устните и очите. Получи се толкова бързо и неочаквано, че ако трябваше тепърва да трият лак, все си бях заминала. Ако не е жизнено важно да сте с маникюр и педикюр, по-добре бъдете без. Понякога е животоспасяващо. Все пак отивате да раждате и здравето на детето, както и вашето, би трябвало да са по-важни от лака, но това си е лично мое мнение.

Добре, че всичко се е развило добре при теб, въпреки това усложнение. За мен не е било жизненоважно, просто с големия корем посред най-големите жеги нямах много други забавления, а и имах свободно време. Въпреки, че прочетох във форума за това, за мен беше по-важно мнението на Богословова и послушах нея Peace Странно, че на някои е казвала да са без, на мен ми каза , че няма проблем newsm78
Виж целия пост
# 308
Здравейте на всички щастливи мами, попаднах на темите за болница Вита. Аз раждах там преди седмица!!!
Мога само да изкажа хиляди благодарности на д-р Цанов и д-р Хаджийски, които ми спасиха бебето !!!
Така че ако някой се е насочил да ражда там, ще остане доволен, тъй като и акушерките са внимателни и отзивчиви Simple Smile))
Успех на всички бъдещи мами!!!
Виж целия пост
# 309
Здравейте Съвсем скоро и на мен ми предстои да родя във Вита.Та въпроса ми е към мамите раждали там - има ли възможност да остана с придружител поне първата вечер и с  кого трябва да говоря? Моята лекарка ме убеждава че нямя нужда но за всеки случай  Simple Smile А.... Някоя мама за понеделник има ли ? успех
Виж целия пост
# 310
Здравейте Мами,
четох ,четох но на 1 въпрос не мога да си отговоря ... Някой може ли да ми каже какво означава "ЦЕНИТЕ СА ЗА ЗДРАВНО-НЕОСИГУРЕНИ ПАЦИЕНТКИ" ? Има го навсякъде в ценовите на сайта ! Като си ходя на прегледи си плащам като поп и никой не ме пита дали съм ЗО ?!?!? Все си мислех че това са цените ,но все пак да питам ако има някой дето разбира да ми каже .  newsm03
Виж целия пост
# 311
Ако си здравно осигурена от съответната цена за раждане се изважда 400лв, които се покриват от здравната каса
Виж целия пост
# 312
Ако си здравно осигурена от съответната цена за раждане се изважда 400лв, които се покриват от здравната каса
Много ти благодаря ! Аз си мислех че това е само за тези с допълнителна здравна осигуровка !
Виж целия пост
# 313
Моля раждалите момичета да кажат в деня преди секциото в колко часа се хапва и пие вода последно?
Виж целия пост
# 314
Смайл, планираното ми секцио беше за 9, бяха ми казали да си вечерям и в 6:00 готова за клизма.
Но при мен се наложи спешно секцио 4 дни по-рано, бях обядвала, а в болницата бях към 20,30 мин - не беше проблем. Така че предполагам 8-9 часа пауза са напълно достатъчни. Ако са ти казали коя си по ред за деня прецени. Първата операция е в 9 часа.

За водата няма ограничения, мисля, ти така или иначе ще си с катетър. Е, не е добра идея непосредствено преди да те качат в операционна да изпиеш голямо количество  Grinning

Успех, леко раждане и прекрасно бебе на финала   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия