Юлски деца-Тема 37

  • 32 870
  • 737
# 105
Маймунче, то и масаж и на други работи приличаше, за съжаление единият път ги изпуснах и не можах да снимам, а и си забравих фотото, та снимах с телефон. Тези дни ще ги сваля. Таткото като видя снимките от моя телефон и остана възмутен, каза, че не може да гледа и да му ги махам от очите, та явно ще има проблеми Андреа да си води гаджетата Laughing.
Мама Барба, страхотна новина, хайде лека и безаварийна!!!
По въпросите: твърди яденета има 3, някъде по 200 грама, плюс минус, незнам точно по колко, че ги давам на око и едно или две АМ- 150 мл. Спи твърдо по един път на ден. Хляб даваме вечер понякога за залъгалка, за да може ние да вечеряме. За белтъка и цитрусовите не съм мислила още.
Виж целия пост
# 106
Добро утро и от мен  Hug

Денят ми определено не започва добре, за капак на всичко сега нашия батко е с чревен вирус. Вчера голямо целуване и прегръщане му удариха с Елин, дано малчо не се е заразил.  Praynig То като тръгне, че няма спиране  #Cussing out

1. Колко хранения имат децата ви за деня-основни и междинни? Закуска, обяд, следобедна закуска(която може да мине и към междинните) и вечеря са основните. Междинните са кърмене и по някоя солета или бисквитка Simple Smile
2. По колко грама горе-долу са порциите им? Грамажа е 200 гр от детската кухня Simple Smile
3. По колко пъти давате хляб на ден? Хляб давам със супата, а понякога и за закуска Simple Smile
4. Кога мислите да въведете белтък и цитрусови плодове? Ами волно или неволни съм давала и двете Simple Smile
5. По колко време и колко пъти спят през деня? Все още спи по два пъти на ден- сутрин(около час) и следобед(около 2-3 часа, понякога и по малко) Simple Smile


Мама барба честито и лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 107
Radina  Hug Бързо да се махат всички болести и неразположения  Hug Пусни някоя снимка с новата коса, когато децата са по-добре  Heart Eyes

И аз да се включа по анкетата..

1. Колко хранения имат децата ви за деня-основни и междинни? -4 пъти хапва. Като междинните са много малко като порция
2. По колко грама горе-долу са порциите им? - 200гр, като вечер яде вечеря около 150гр + мляко за заспиване около 200
3. По колко пъти давате хляб на ден? - не яде всеки ден хляб
4. Кога мислите да въведете белтък и цитрусови плодове? - белтък - не знам, цитрус е ял - портокал
5. По колко време и колко пъти спят през деня? - Сутрин преди обяд спи около час (понякога повече) и следобед спи час и половина, два.


МамаБарба
, честито   bouquet
Виж целия пост
# 108
мама Барба честито!!! лека и безаварийна   bouquet
1. Колко хранения имат децата ви за деня-основни и междинни?
2. По колко грама горе-долу са порциите им?
3. По колко пъти давате хляб на ден?
4. Кога мислите да въведете белтък и цитрусови плодове? - белтък съм въвела вече, но не в "суров" вид - в застройки, кексове, и разни там сготвени неща...цитрусите след 2г мисля да ги вкарам
5. По колко време и колко пъти спят през деня?

на всички други въпроси точен отговор не мога да дам...режима ни е едно към гьотере общо взето...когато иска спи, когато иска яде,естествено това се случва точно в най-неподходящите моменти....писнало ми е да се мъча да вкарам ред и го оставям на самотек Tired
Виж целия пост
# 109
Мама Барба  Hug, честита точица, въпреки, че май за точка е още рано  newsm78, как се забравят нещата. Значи с Аманита пак ще сте в една тема?
Драга, хайде, сега ти си на ред  Praynig
Пишем си тук за прохождане, за ядене, но за говорене нищо не казвате. Колко говорят вашите отрочета? Последните дни София много приказва и си водим диалози даже. Нали през деня сме си двете самички, и гледам да бърборя непрекъснато. Питам си я разни неща, но по-скоро въпросите са ми риторични. Тя обаче все по-често ми отговаря и ме хвърля в музиката. Особено вечер е като латерна, не спира, и на играчките си говори, и на кучето, отвреме на време му се кара с пръст  Laughing. Общо взето на всеки мой въпрос получавам все някакъв отговор  Shocked. Питам я акаш ли, като е на гърнето и тя съсредоточена вика 'апам", изпоприпадахме сутринта от смях Laughing Понеже кучето ни е дърто и по цял ден спи, тя през 5 минути ходи и вика "ау ау шпи', "гал, гал" и я бие, така гали  Mr. Green На село харесваше кокошките и по 20 пъти ходеха с майка ми да проверяват дали някоя не е снесла "коке'. Сега всички гълъби са "коки" и ги гони  Laughing А, и там я научиха какво прави кончето, цъкане с език, но никой няма кон, то 50 човека живеят в селото. Тук обаче си имаме цигани с каруци и пред нас минават непрекъснато, едното им "депо" е за блока ни  Rolling Eyes,общо са 3 гета в квартала ни . Тя знае, че това е кон и започва да цъка  Shocked ,пък освен да са видяли поне една каруца на село, че не ми се вързва от къде се е научила  newsm78 А, и като я питаш къде е тати, и тя казва "тати шпи"  Twisted Evil
1. Колко хранения имат децата ви за деня-основни и междинни? - 4 пъти я храня, между тях поне още 2 пъти плодове, сега хита е грозде без семки.
2. По колко грама горе-долу са порциите им? - 200- 300 гр
3. По колко пъти давате хляб на ден? - понякога сутрин попара от 3 сухара, на обед 1 сухар в яденето, обожава коричка хляб, ако чакаме манджата да стане и е гладна, давам царевични сухари
4. Кога мислите да въведете белтък и цитрусови плодове? - цитруси ще пробвам зимата, но белтък догодина
5. По колко време и колко пъти спят през деня? - сутрин около 11 ч. спи час-час и половина, следобед 2-3 часа към 14-15 ч. зависи дали сме на вън или в къщи. След няколко месечно спане в количката, вече и през деня си спи в леглото.
Виж целия пост
# 110
Миме, как рано за точка, бе? Ние сърце чухме отдавна  Laughing А да не говориме, че днес го и усетих - т.е. видях как корема ми става на бучка, която мърда. Супер забавно беше  Heart Eyes
1. Колко хранения имат децата ви за деня-основни и междинни? 3 основни хранения - закуска, обяд, следобедна закуска, сутрин в 5-6 и вечер преди лягане 21 го кърмя. Кърмя и при закуската в 8.
2. По колко грама горе-долу са порциите им? Около 200+
3. По колко пъти давате хляб на ден? Понякога към манджата от ДК слагам сухар, хляб в суров вид не давам  Mr. Green
4. Кога мислите да въведете белтък и цитрусови плодове? Белтък гледах да дам преди да направиме МПР-то, защото клетките са отгледани върхи пилешки ембриони. Цитруси - ако кивито е цитрус - давала съм. Нищо друго май  Rolling Eyes
5. По колко време и колко пъти спят през деня? Сутрин около час и следобяд пак толкова.
Честито на мама Барба и тук  Hug
Виж целия пост
# 111
Аз за това казвам, че се забравя  ooooh! Да взема скоро да си припомня как беше  Laughing
Виж целия пост
# 112
о, Миме вие сте светлинни години напред - Калоян категорично отказва да изпълнява каквито и да било циркаджийски номера и да говори Crossing Arms
казва мама, кака, тати, ам-ам и всичко останало е "ТЪ" или "КА" Rolling Eyes бях ви се похвалила преди време че има наченки на думички - еми толкоз му беше, изведнъж спря  Tired
вчера ме изненада , каза на една котка МАУ, но повече не повтори...иначе разбира какво му се говори, но го раздава директорската, само сочи с показалеца наляво-надясно  smile3513 пък ти се сещай какво иска  Mr. Green днес правих палачинки и за кратко повтаряше КХХ КХХ (котлона пари демек) ама дали ще запомни....
а,да на птиците казва ПЕ, а на кучето БА Laughing
Виж целия пост
# 113
Кати засега гладна няма да остане, огладнее ли и се почва с"мамммммммммм". А от време на време повтаря "кака", ама с каква идея, само тя си знае.ИНаче много дърдори, ама на неразбираем език, цял ден си пляска с ръчички и размахва за чао. Иска ми се да проговори, ама май няма да е скоро.
Току що заспа дребния звяр, явно днес ще спи един път.Аз се чудя да легна ли, някаква работа ли да свърша.Оставам да се чудя
Виж целия пост
# 114
Аааа ние с приказките сме напред, тоест постоянно нещо обяснява Нико. Обикновено като му задам въпрос ми отговаря с "да" или "не" - много е забавно, понеже едва ли разбира какво казва, но се получават весели диалози... Laughing Иначе любимата ни думичка естествено е "ма-ма" Heart Eyes Blush и "кака". Продължаваме и с дългите изречения от типа на "Гъгъгъ га" Laughing
Виж целия пост
# 115
Мама Барба ЧЕСТИТО!! Много лека бременност ти желая!  Hug
Мамо Дидимъжа ти не е ли доволен,че нямаш глас?  Laughing
Миме много сте напред с думите,браво,ние сме на мама,деде,тити,ка.  Grinning
Маймунче и ние сме така,гледа ме  с един дяволит поглед,много обича да бърка в контакта,карам му се,казвам му "Не!" и му плескам ръчичката,а той се забавлява и си мисли,че и аз се забавлявам  Crazy
Леле Аманитец как си го усетила  Shocked  Аз си спомням,че го усетих някъде края на 4-ия месец  Rolling Eyes  Габко кога се размърда?Спомняш ли си?
1. Колко хранения имат децата ви за деня-основни и междинни?- 3,4 основни
2. По колко грама горе-долу са порциите им? макс.150гр.
3. По колко пъти давате хляб на ден? Различно,понякога въобще не давам,друг път за закуска и на обяд
4. Кога мислите да въведете белтък и цитрусови плодове? - Мислила съм го,но не съм го доизмислила  Laughing  Ще питам педката
5. По колко време и колко пъти спят през деня? Досега заспиваше сутрин към 10:30 докъм 12,30-13:00,но от два дена не иска да спи.И следобяд към 16:00-17:00 за по 1,2 часа.
Имаме си вече нова количкааа  newsm44  Днес ни я докараха до плажа  Laughing   
   http://ketito.multiply.com/photos/album/66#photo=128
Виж целия пост
# 116
Куку, много е хубава, честито  Hug
Виж целия пост
# 117
Здравейте
Ние пристигнахме, настанихме се. Сега е 10 часа тука, малката спи и я чакам да стане да излезем и разгледаме района. Много и допада засега, спа си нормално през нощта, даже пи тяхно мляко и и хареса Grinning
Поздрави на всички, ще пишем пак
Виж целия пост
# 118
Момичета, искам да ви питам слагате ли вече пиперка в яденето? И ако да, каква, зелена или червена? Незная дали съм ви споделяла, но Моника отказва да яде готвено, или по-точно много рядко. Иска пюрета и това е. И се получава следното, готвя аз, старая се и накрая тя като стисне уста, не и не. Хвърлям, отварям пюре, което се изяжда на един дъх. За утре съм решила да я правя заешка яхнийка, та си мисля да прибавя и пиперка. Thinking
Кукумявче, количката е страхотна! С радост да си я ползвате!
Виж целия пост
# 119
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=520676.new#new

ако някой прояви интерес....има и още един чифт... Simple Smile Mr. Green


Относно анкетката - спокойна мога да копирам на Вержи отговора...такова нещо като режим нямаме...таман почнахме да го докарваме и в тези жеги, с това пиене на мляко вече незнам колко пъти яде! Освен да се похвалим с правене на бели..друго няма май...

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия