Юлски деца-Тема 37

  • 32 870
  • 737
# 120
Кукумявче, страхотна количка! Дано е по-удобна от старата и да ти върши чудесна работа! А и Георги да се чувства комфортно в нея... Hug
Тан, малчо си яде пиперки без проблем под всякаква форма - пресни, готвени, всякакви... Но той по принцип яде всичко, дори да не иска нещо, ако аз го изям пред него - и той иска...
Оооо на Радина кецовете са страхотни, ама с този 20 номер ме уби... Много сме далеч от тази номерация, че и нямам наоколо рожденици в скоро време с такъв номер краче... Laughing
Виж целия пост
# 121
Момичета, много ви благодаря за отговорите  bouquet! Мислех си, че Стейси не се храни достатъчно, но като гледам, в сравнение с вашите деца, си е доста добре. И аз да си отговоря Mr. Green:
1. 3 основни и 2 междинни (които са плодове)+ преди лягане 200 гр. кисело мляко, но го слагам към вечерята, понеже е 15 мин. след нея
2. Около 150-200 гр.
3. Хляб-само за вечеря със сирене, понеже сме навън и е най-удобно. Аз й правя хляба (ръж и спелта) и много си го харесва Grinning.
4. За белтъка и цитрусовите плодове се чудех, но след няколко месеца ще дам портокали, а за белтъка ще попитам педито и ще попрочета
5. Имаме два съня- единия е към 11 часа-час и половина, а втория не го иска , обаче е крива и спи на гърда за около 30 мин. просто , за да й мине кривотията. От днес обаче ще я слагам само към 12 наобяд, надявам се да е добре така. Ще излизаме и прибираме по-рано. Забелязах, че в колкото и часа да я сложа вечер да спи, винаги по едно и също време става сутрин, т.е ако я сложа късно й взимам от съня.
Тан, аз отдавна слагам чушка, но по малко, че е с доста силен вкус, като първо дадох зелена, после оранжева и накрая червена. Стейси обича манджички и супички, но са много малко на брой-спанак с ориз, червена леща и обикновена супичка с ориз, картофи и обикновените зеленчуци. Не иска варено месце, не може да го дъвче и го плюе и давам от пюре като добавка към супичката или понякога, когато ме домързи да сготвя Embarassed( рядкост е), давам пюрета, най-много си ги обича Laughing. Дано и при вас положението да се подобри.
Миме-то, ами как да пиша за говорене, като Стейси не говори нищо освен на бебешки. Явно София ще е от рано проговорилите. Преди години, когато дойдох тук, детето на приятелите ни беше на 1,5 г. и страшно много говореше, беше много сладка, а на мъжа ми племенника, на същата възраст и дума не обелваше и никак не ми беше интересен Grinning.

Кукумявче, честита ви количка, много е хубава!

 И да се похваля, днес Стейси направи 3 крачки сама, явно до месец ще проходи Grinning.
Виж целия пост
# 122
Мама Барба, честито и на теб, лека и безаварийна до щастлив финал. Ти не пишеш често, но пък току аз се присещам за теб, по един или друг (хубав) повод, изпращам ти много  Hug
Миме, сърчицата на точките затуптяват на 21-вия ден от зачеването и не спират до последния ден на живота. Това е един от фактите, за които като се сетя и оставам така  Shocked
Ния не толкова говори, колкото всичко разбира, води ме където иска да й свърша нещо, подава си краката да я обувам/обличам, изпълнява най-различни команди. Казва си името, повтаря , когато се крие и я търся, казва "Ня" и "На"  Party, но реагира само на Ния, не на Нийчо  Mr. Green Иначе мау, бау, гугу не са новост. Изречения нямаме още. Когато види каките на снимки, казва "мама", аз я поправям :"това не е мама, това са каки", отговора е "тати"  Mr. Green
Ние и днес се температурчихме и кривурчихме, надявам се да сме на финала вече,  че се и раздрискахме от многото противотемпературни. Между другото - за реактивните на ваксината МРП като нас да спомена мнението на нашия док - често се случва да се вдигне Т на 7-10 ден, след това да има пауза и около 15-ти ден да има врява пак.
За манджа не ми се говори.
Целувки от нази.

Редактирам се, сега виждам новината - София утре щяла да диша - http://dnevnik.bg/razvlechenie/2010/08/28/952514_sofia_dance_wee … _na_sofiia_disha/
А как е дишала преди не ми се мисли  Mr. Green
Виж целия пост
# 123
Кукич, абе то и аз помислих, че нещо недовиждам, ама човечето направи няколко доста добри лупинга в корема. Подаваше се като пришълеца и беше готово да излезе  Laughing Доста е рано, факт, но пък и съм сигурна какво усетих и видях  Grinning Габи го усетих осезателно към 16седмица (няколко пъти преди това също, но не бях сигурна дали са ми червата или е бебето), но сега ми е втора бременност и знам за какви сигнали да слушам  Crazy
Габи говори доста... на японски  hahaha Казва мама, кака, тата, деде, баба. На кучета понякога казва БА, понякога гледа като теле в железница  Laughing И сега нещо смешно... като видиме гълъб или врабчета аз казвам "Врабченца, да, мамо, дааа, врабченца"  и онзи ден вижда едно врабче и вика "даааа"  ooooh! Явно съм му объркала възприятията на детето  Joy
Браво на София, все такава бъбрива да е  Hug
Кукумявче, много хубава количка. Вие нямахте ли и друга?  Rolling Eyes
Лека вечер ви желая, аз отивам да спя, че нещо умората ме бори  Tired
Виж целия пост
# 124
Аманита, и София говори на японски понякога, като онези сърдити самураи е, дето само се карат  Laughing
Днес и при нас съня беше само един, от 11:30 до 14 ч. но явно не и стига, защото от 1 час реве. Не иска да яде, не иска да я гушкат, а аз точно бях влязла в банята да се боядисвам. Баща и пощурял, вика аз един филм на 2 години да седна да гледам, а тя пищи та се къса. Накрая се наака права в хола и миряса. Сега е къпана в леглото, но разбира се, няма и помен от спане, играе си. Повече не правя експерименти със съня, ако ще и в 5 следобед я слагам, че не се стърпи иначе.
Нели, ама вие там ли пристигнахте  Thinking Нещо ми се въртеше за септември. Как беше полета, или полетите?
Медула, викаш има още една серия след месец от ваксината  newsm78  Както не разбирам от температури, нищо чудно да съм я пропуснала, нещо не се справям с проба на челцето с устни, например. Чакам инфрачервен термометър, този, нямам търпение вече.

Тан, отдавна помня въвеждахме чушки, аз така ги знам, че пипер ми е червения пипер  Crazy В почти всички замразени смески гледам да има червена чушка, много приятен аромат дават.
Аз нещо съм в потрес. Всъщност сега осъзнавам, че няма как да управлявам София на къде да върви  Close Като я сваля да си ходи и бутам празна количка, тя хуква точно в обратна посока. Има си свое виждане за пътя и ми е невъзможно, дори и за ръка се пъне и се дърпа, и отстрани изглеждам като майка- мъчителка, щото тя и пищи да я пусна, иска сама да ходи. Голям зор беше да проходи, а сега ми се изясни, че нещата са сериозни  hahaha Сега вечерта излязохме за каша и тя си слиза на улицата към трамваите  Shocked Освен на някое затворено пространство къде другаде ги пускате, при нас има училище с идеално асфалтиран двор и една детска площадка-полигон за колела, с висока ограда, но там са ония майки с цигарите и зрънчото  Twisted Evil
Виж целия пост
# 125
Миме, не след месец, а 15 дни след поставяне на ваксината, при вас са минали отдавна, свиркай си  Whistling Аз съм тренирана мама, моите деца за ръка и в определена посока никога не са вървяли.  Peace
Аз и без количка излизам даже, защото Ния отдавна не стои в такава. Пускам я там, където може да върви, това си го обмислям предварително. Ако има някаква работа, която трябва  си свърша, без кортеж не тръгвам.
Както се казва, с добро планиране, може и спокойно да си изкарам деня  Mr. Green
Виж целия пост
# 126
Лека нощ и от мен, че утре ни е празнуването на РД на Кари и ще бъде дълъг ден... Laughing
Абе чудя се дали Валерия е тръгнала да ражда, че нещо не се е включвала вчера и днес сякаш.... newsm78
Виж целия пост
# 127
Миме  Twisted Evil така е то, с първото дете всички бързат и нямат търпение да се случат нещата, после като видят за какво иде реч се пляскат по челото и се чудят за къде са бързали  Laughing Калоян е същата картинка - ни се кара, ни се води...тръгва накъдето му видят очите и при опит да го вкараш в правия път се тупва по дупе на земята и почва да крещи и да се тръшка  ooooh!
Куку много ви е джиджана каручката  Sunglasses
Виж целия пост
# 128
Оф, то и моето за пред хората кротко дете, всъщност е цял дявол, когато си науми нещо.Вчера излизаме, и я пуснах да ходи. Майко мила, това си беше цяла грешка.Тя върви където и видят очите, па и където не и видят. ooooh! Тръгваме да се разхождаме, викам си "дай малко да походи"(да ме пита човек къде ми е акъла), и с едната ръка празната триколка бутам, с другата се опитвам нея да държа.А тя непрекъснато се дърпа да се освободи. Кой те слуша като му говориш, че не може ooooh! Измъкна се веднъж без да я усетя и хоп - към колите ... Накрая си я сложих в колелото и ако ще да реве... Лошото е, че в нашия квартал няма кде да я пускам да ходи и играе, та картинката е весела.Трябва да я водя в парка, дето е в другия край на града.Ама ще я водя, кво ще правя  Rolling Eyes Само тия дни да реши кога и колко ще спи, че и се омота нещо работата и сега ми спи между 5 и 7 следобеда, а парка на почти час път...
Виж целия пост
# 129
Чушка давам отдавна, откакто я захраних може би. Слагам й в манджичките червена, защото знам, че е по- ароматна и по-хубава от зелената.
Ние пък грам не приказваме, само ъъъъъ и сочи с пръст.
Храненията са ни 4 и понякога давам я солетки я хляб, ако искам да кротува или види, че яде някои нещо.Грамажа около 200гр, а цитроси съм давала портокал, а белтък случйно веднъж на застройка.Спането ни е само следобед около 2часа+-.
Виж целия пост
# 130
Хайде ние се върнахме, цанбуркахме се днес в басейна пък дано да е без последствия, беше си голяма жега.
Чушка одавна слагам в манджите зелена, че такава има в градината. Днес брахме грозде от астмата и яде като невиждала (махах само семките) едвам успявах да го измия така викаше да й го дам, яде и сини сливи от дървото направо не можех да я спра само ме води да берем още (сега очаквам включване в памперса, на нея много разхлабващо й действат), после за капак ни поканиха на гости и там я почерпиха с кекс, направо ме хвана срам как лапаше (ама тя до сега не беше опитвала такова нещо), домакинята ме убеди да не се притеснявам, че е с домашни яйца и малко кафява захар, ама аз и без друго се бях прежалила като я виждах как е освирепяла всякаш цял ден не е яла.
За говоренето вече си водим диалог, разбира почти всичко което й казвам и ми отговаря. Когато е гладна ме води в кухнята и вика : "ам, ам", като ме вика: "мама, мама" и като не се обаждам започва на висок тон: "мамооо", с кучетата отдавна си говори те " бау, бау" и тя: "бау, бау", на котката до скоро също казваше бау, но вече е на мяу или по-скоро мау, като види бебе, казва : "бебе", на баба си по телефона казва: "ало бабо" (много отчетливо), пращам я вчера при баща й в другата стая да му покаже как ходи с улкара и тя отива и вика: "тато, тато", казва како и бати, като я питам как се казва, казва Кати, като я питам иска ли сокче и ако не иска казва "ние" и още много неща си приказва, по цял ден си бърбори нещо, ама то и аз съм като латерна. Ако не знае за нещо как да го каже съм забелязала, че започва да бърбори несвързано с познати за нея думи и много жестове, но като я питам нещо и като реши, че дума няма да обели, няма сила която да я накара. Днес сто пъти я попитах кажи Кати на колко си годинки (това го знае още преди да навърши 1 г.)  и като се запъна не и не и не казва. Та така с нашето бръщолевене (ама то няма на кой да се метне ето пак цял ферман изписах).  Laughing
Куку честита ви придобивка, със здраве да си я ползвате.
Виж целия пост
# 131
Мамо Дидимъжа ти не е ли доволен,че нямаш глас?  Laughing


Ааааа ,аз на него и без това от два дни не му говоря....той даже не знае ,че ми има нещо  Mr. Green
Ама така и на двамата ни е много добре.Днес му оставих Петя и 6ч бях с приятелка на плаж .Отидох в 10ч....на шезлонга на заведението,пихме кафенце...стана време за обяд ...ударихме по 1-2 бирички с хапване и се прибрахме в 17ч. Mr. Green....После към 21,30 решихме в скайп ,че ни е скучно и излязохме и сега се прибирам. никой не ме пита къде и с кой отивам...така е готино като не си говорим Mr. Green


Мама Барба,лека и от мен и един здрав пухчо на финала  Hug

1. Колко хранения имат децата ви за деня-основни и междинни? - общо 4 откакто е станала на 4-5м
2. По колко грама горе-долу са порциите им? - колкото са на кухнята-незнам
3. По колко пъти давате хляб на ден?-яде си го между другото
4. Кога мислите да въведете белтък и цитрусови плодове?-белтъка съм го въвела-застройвам й супите с цяло яйце....яде си и цитрусови плодове
5. По колко време и колко пъти спят през деня- 2 пъти по 2-3часа...общо около 5часа на ден
Виж целия пост
# 132
Здравеѝте и от нас!
Мама Барба, честито! Simple Smile  bouquet Чудесна новина! Лека бременност и на финала такова бебче, каквото сте си поръчали! Отдавна се бях сетила за теб, къде се изгуби?
Кукумявче, количката е страхотна! Peace
Николета днес спа много: точно половин час!  CrazyОт 15:30 до 16:00 ч. Shocked Незнам просто как издържа, но си заспа пак на гърда към 23:30ч. Rolling Eyes
Относно анкетата:
1. Ами твърдите са само две-наобяд и следобедната закуска. Сутрин пие АМ или я кърмя, тя става около 9:30ч. окончателно и пропускаме твърдата закуска, просто защото не гладна. Междинните хранения не ги знам колко са, защото или кърмя или давам плод някакъв.
2. Грамажът не го знам, но когато и дам месно пюре го изяжда цялото. Когато аз и готвя не го знам колко е. Днес например обядва зелен боб с картофи на яхния, но представа си нямам колко грама е изяла.
3. Хляб давам, когато яде супа и рядко, когато иска нещо от масата, но няма нищо подходящо, като за нея.
4. Белтък  и цитрусуви плодове незнам кога ще дам, но маѝ няма да е скоро.
5. За съня: Whistling спи наѝ-много час, час и половина, ама днес и онзи ден беше върха!
Аз също отдавна дадох чушка.
Виж целия пост
# 133
Благодаря за топлото посрещане, мили мамчета!   bouquet И благодаря за пожеланията.
Исках да ви питам, но като чета и вашите какви са маймунчета май сама намерих отговора. Чудех се дали не е време вече да се въвежда ред. Имам предвид, дали няма начин да почнем да въвеждаме дисциплина. Като слушам, че и вашите обръщат всичко на игра, явно още дълго време ще трябва да си играем на дипломати преди да почнат да разбират и да имат желание да ни съдействат. Вие как мислите? Мамите с опит, какво ще кажете? Мамите с първо, как си го представяте?
Тези, които са спали заедно с бебето и са приспивали на гърда, как ги научихте да се приспиват сами и да спят самички. Ние тъкмо взехме да се учим и пак ни почнаха зъбките. Слава Богу, поне са последните млечни и се надявам както досега да ги изкараме по 2 или на веднъж за отрицателно време.  Praynig
За бърборенето. Ние сме много общителни. Возим се в количката и се смеем на плакати по магазините и стените, на непознати лели, чичовци, каки  и батковци, баби и дядовци. Заговорят ли ни, се свиваме, естествено. Не казваме много смислени думички, но чудесно имитираме рибката, слончето, кончето и колата. Всичко, което бръмчи ни е много любимо. И умираме да говорим по телефона на бебешки.  Heart Eyes
Тан, предполагам, че домашната храна я пасираш. Така ли е? И фино пасирана ли я отказва? Аз пюрета готови почти не съм му давала, приготвях си ги домашни и сега нямаме проблем. Слагат им нещо в тия пюрета, да знаеш!  Wink Иначе как сте с апетита? Обича ли да си похапва?
Маймунче, ако не сте алергични, може да й въведеш вече и белтък и цитрус. При алергия беше година и половина за белтъка. За цитрусите не помня, но имам наблюдения, че е индивидуално. Ние с удоволствие хапвахме портокал и лимон (чешеше си венците и правеше смешни физиономии  Crazy ) още преди да навършим годинка. От кивито обаче му се разхлабваше стомахчето. За други деца съм чувала, че портокалът ги е разхлабвал преди годинката, а след това са го понасяли. Като казвам разхлабено стомахче, имам предвид разстройство причинено от алерген. Ние имахме такова, щото му набутах един хляб със сусам. Таткото ентусиазирано сипвал с шепи в домашния хляб, а аз си нямах идея. Леле, какво акане падна, но нищо повече.  Wink
Миме, пробвай да я накараш да бута количката. Също има едни раници, с които носиш бебето на раменете си. Така ще са ти свободни ръцете и като тръгне в грешна посока можеш да я гушнеш и отнесеш накъдето трябва. Ние още не ходим, но като проходи ще съм с грамадния тумбак (Дай, Боже, всичко да е наред!) Не ми се мисли как ще търча по него с голямото шкембе. Дано таткото да има време да ми помага, че не се виждам... А за съня д-р Спок казва, че има един период когато два пъти на ден им е много, а един път недостатъчно. Той препоръчва да се пробва като се сложи по-рано да си легне вечерта. Примерно да вечеря в 19 и да се катурва в легълцето. Другото, което се сещам е да пробваш да изместиш съня за следобяд. Но ти си познаваш детето и знаеш от колко часа сън има нужда през деня. Нашият обаче като съм го слагала късния следобед да спи после не мога до 22 - 23 да го приспя...  Thinking
Виж целия пост
# 134
Миме,Медула - и Бени си има собствена посока. И за ръка не само че не иска, ами цялата се стяга като я хвана и започва да тропа с крака. Голям инат е , а това тропане с крак, не е ли много малка още?


1. Колко хранения имат децата ви за деня-основни и междинни? - 4 хранения твърди и 2 пъти АМ а през останалото време все мели нещо (предимно плодове и солети)
2. По колко грама горе-долу са порциите им? - към 200
3. По колко пъти давате хляб на ден?- ме определено, зависи от настроението, ако не иска да яде и давам хляб с кашкавал
4. Кога мислите да въведете белтък и цитрусови плодове?- не знам дали в кухнята слагат белтък, ако ДА - значи е захранена, пие фреш портокал редовно
5. По колко време и колко пъти спят през деня- 1 път около 2 часа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия