Израел-51

  • 49 628
  • 742
# 585
...

Дядо Хаджи, благодарско за кимиона - ще го пробвам сьвсем скоро. Мислиш ли , че става и за питка за прощьпулник?

...


Мъниче черно е на цвят, па правим нали все пак питка за прохождане на детето, я по добре му притури така една фигурка само от брашно, вода и сол че да стане бяла па ръсни от белия сусам, че да е слънчева като слънчицето за чийто прощъпулник ще я правите. То сега нали знаеш колко баби има толкова традиции, ама по нашенско гледат да не слагат много добавки за да е по силна питката за да се не разчупи по време на търкулването. То щото разните добавки отслабват глутена и питката става по нежна и пухкава ама пък и по слаба. Та не е важно какво, а колко ще туриш.
Виж целия пост
# 586
   Много е хубаво в този форум! Защо не съм се светнала по рано?!

 PuRpLy, дали ми харесва в Израел, зависи много от моментното ми настроение - понякога ми се струва, че е най прекрасното място, а понякога -  че е най ужасното. Определено ми харесва повече през зимата, защото летните жеги ме изваждат извън релси. Но живеещите тука казват, че се свиква. Чак ми е странно, като чета, че  Mentha се чуди дали да си купи боти -  на мен и с маратонки ми е топло. Общо взето, аз тук все още успявам да спестявам откъм дрехи -  не мисля нито за фанели, нито за якета, нито за боти.

 Mentha,благодаря ти за калкулатора! Знам го отдавна и се изчислявах и по него, и по разни други схеми,  и всички ми излиза датата 26 юли. Грешката ми е, че съм ви писала, че съм в 6-тата седмица, а то още съм била в 5-тата (иска ми се, май, да ги минавам 2 за 1 )  А та, ако всичко е наред, (както много ми се иска) , ще се роди Лъв, като баща си (което също много ми се иска), а ако се роди 3 дни по рано, ще е Рак като баба си -т. е. свекървата (което никак не ми се иска) . Не че имам нещо против раците, но единственият им представител, за който се сещам, е свекито, а тя не е никак пример за подражание.   И тайничко се надявам да бъркам в изчисленията или ако не - бебчо да не бърза да излиза.  Ама в крайна сметка дано всичко да е наред и няма значение от зодиака!!!  А свекито, тя още не знае.  Забранила съм на мъжа ми да и казва. Не искам да казвам дори и на моята майка до началото на 4- тия месец.  А тя, свекито, като разбере, веднага ще ми направи списък какво трябва и какво не трябва да правя, и ще следи стриктно за изпълнението му.То не че някой ще я слуша, но досаждането и по телефона ще ме побърка. Така поне отлагам още малко нещата във времето.

Ех, поувляках се в обеснения...
  
Мъничко червеничко, благодаря ти и на теб за информацията. Имам час за утре при др Самандаров.

Хайде, хубав ден на всички и дано пак да завали!
Виж целия пост
# 587
Цитат
Мимкис, честит първи месец на Давид!  
Да е здраво и весело малкото човече и да го слушате много  
 
 
    Мерси Ментуш Hug Забравям все да ти благодаря, че ми каза за подаръка от Суперфарм. За бъдещите майки-отива се с теудат леида и струва 10 шекела( но само мокрите кърпички са по принцип на такава цена, а в пакета има доста неща Peace)
    По случай първия месец, днес му подадохме документи за израелския паспорт, до 3 дни трябва да е готов Grinning
     Памперси използваме като тези в болниците, Хъгис( и в нашия подарък от Суперфарм имаше), но ще ги сменям като ги изразходваме, много му мокрят и му е некомфортно, не иска да пишка в тях и сме на ЕБХ, а като прави голямата работа, почва да нервничи да му се смени веднага Crazy Ако и с другите прави такива изпълнения, значи си е чистофайник Mr. Green
    Червеничко, коликите си ги имаме, почва да се свива и се буди с рев от тях Sick, основно сутрин от 3-4 до към 10-11, а на повечето бебета били вечер Thinking За сега се успокояваме, стомахче върху стомахче и повечето време спи така върху мен.  Мисля да си поръчам една торбичка с черешови костилки от БГ, казват че помагало newsm78
      Борянка, не само ти си реагирала така, вчера от работата на мъжа ми са излезли да махат на "Супер танкер-а", който ускори загасяването на пожара Laughing
              При нас в хотела на кибуца са настанени жителите на Бет Орен, още от първия ден са тук и засега ще поостанат. Много хора няма къде да се завърнат, а политиците само си чешат езиците и си прехвърлят отговорността #Cussing out  
 Още нещо щях да пиша, но забравих ooooh!
       Честит Никулден и от мен!
     elinda, вие с Мента имате такива проблеми със свекървите, а аз с майка ми. Аз не казвах до 12-та седмица мисля, а за термина всичко е относително, аз родих според лекарите седмица след термин, а по моите изчисления един ден след термин Simple Smile
         ПП. Почерпка за месечинката ни и в духа на празника тук Simple Smile
   
Виж целия пост
# 588
Елинда, добре дошла  bouquet честита бременност- лека и безпроблемна да е Peace и накрая едно лъвче, като моето (имам дъщеря, родена е на 25.07) Laughing Къде живееш в Израел? имам кординати на 1-2 лекари мога да ти ги пратя стига да ти е удобно в района на Бат Ям.
Честита 1-ва месечинка на Давид  Heart Eyes
Виж целия пост
# 589
Елинда, добре дошла  bouquet честита бременност- лека и безпроблемна да е Peace и накрая едно лъвче, като моето (имам дъщеря, родена е на 25.07) Laughing Къде живееш в Израел? имам кординати на 1-2 лекари мога да ти ги пратя стига да ти е удобно в района на Бат Ям.
Честита 1-ва месечинка на Давид  Heart Eyes

Жаки, да не би единият от тях да е българинът? Сещаш ли се за името му? От проверен източник (в Бат Ям Mr. Green) знам, че той вече не приема там, само в Тел Авив...

Елинда, моят лекар ръси бисери (руснак е), но е свестен. Случвало ми се е да си оставя телефона, защото искам да го питам нещо, и той ми се обажда, като свърши прием на пациенти в 9 вечерта. Като бях в България, пак по тел. му казахме какви лекарства са ми предписани (бях хванала някакъв грип), за да ми даде зелена светлина да ги взимам (аз нямах много доверие на така случаен лекар, който бяхме повикали по спешност от Вита). Внимателен е, съвестен, но на приказки е чешит. И при него доста се чака, има наплив.
Още е раничко да се види точица на ехограф, имай го предвид  Peace Мисля, че 2-3 седмици трябва да минат, за да ти отворят досие за проследяване на бременността  Peace

Прегръдка на всички Hug
Оживлението в темата ме радва Grinning
Виж целия пост
# 590
... Мисля, че 2-3 седмици трябва да минат, за да ти отворят досие за проследяване на бременността  Peace
...

Ааааа у нашия вход досиетата ги правим по рано ние.

Аз едно време нали ви разправях, че в нашия вход живее едно семейство. Та значи момчето и момичето пълни сираци, израстнали са в дом за такива деца, па са се харесали и се оженилиии. Нали сега момичето учи задочно, младока и той ем работи ем учи, ама това не е повода да ви пиша. Повода е, че преди известно време им се роди син.

И такаа ... забременя момичето и нали целия вход си ги беше осиновил, бабите тука почнаха да плетат там терлички, па жилетки па шапки и не знам още какво си. Всяка кога ходила на село па донесла примерно прясно мляко айде у тях да носи на момичето че да си пийне, друга сготвила нещо айде и тя у тях да си хапне. Третата чула че кихнала бременната и оп сите отиват да проверят каква е ситуацията и почват я пийни тоя чай, па я си тури туй па я направи онуй - бе ужас ви казвам.


Та като се роди бебето (за раждането преди време ви разказах) и го изписаха сите носят там подаръци за бебето и в един момент гарсионерата се оказа тясна.  Laughing Ма това камизолки, ма дрехи, ма завивки за леглого (леглого го купихме с един съсед като роди булката, че той бащата така и не разбрахме горкия къде беше и дали въобще беше на себе си) бе кой квото преценил всеки купувал.

Таткото се чеше по главата и ме гледа едно такова изплашено "Чичо Тошо какво ще ги правим тия работи бе, ние няма къде да спим - виж леглото е затрупано. И как ще се живее тука".  newsm78 Чеша се аз по главата, чеше се и той па накрая чакахме бабите да си одат, че като натоварихме сума ти неща на колата и айде в БЧК по живо по здраво да ходят там да си ги раздават на който си знаят (не знам дали знаете, ако решиш да занесеш някакво дарение директно в някой дом за сираци ти искат един куп там сертификати, па не знам какво и т.н. - с една дума нищо не можеш да занесеш, докато в БЧК ги приемат па какво правят после не знам - ма това беше преди година, може би пък сега и при тях да е по новому).

Обачеееее ... запомнили бабите коя какво дала и почват сега. Моме ма от го не облечеш с това моето бе, па що не му туриш шапката дето съм я оплел. А тя горката седи, черви се, мълчи. Та накрая на едно от събранията на входа взех та им обясних на хората какво е положението, малко се понамусиха ама после или забравиха или решиха че не е толкова важно. И сега нашя малчуган си е любимеца на входа.

Та така да знаете, че досиетата тука ги откриваме отма щом баба ви ... (а да не казвам имена) ни уведоми за събитето ( а тя тая комшийка не изпуска нищо).
Виж целия пост
# 591
Еее дядо Хаджия, разплакал си бабите ти, ама за убуу!!! Simple Smile Laughing
Браво на вас! Дано повече такива хора да има!

Благодаря за сьвета! Hug Идеята сьс сусама сьщо много ми хареса Hug. Ще потьрся тук бял сусам...Питката ще е за сина ми - вече прави 10 крачки сам, та сьм се навила торта и питка да правя тези дни...
Виж целия пост
# 592
Ето нещо много позитивно! http://www.focus-news.net/?id=n1468680
Повод за гордост е все пак!
Виж целия пост
# 593
Цитат
Пак се включвам да помоля за линк на заместник министъра и иврита му ,че ми се събуди много интереса , а нищо не намерих .
 И на пристигащата помощ от България . 

Авива, извинявам се за закьснението.  Embarassed Изпращам ти линк с пристигането на бьлгарските пожарникари в Израел и речта на Димитър Цанчев, заместник-министър на външните работи на иврит:
http://www.youtube.com/watch?v=kgMSsEHJG-Y
Виж целия пост
# 594
        Включвам се набързо да споделя, че Габи Ашкенази е син на български евреин Grinning За незапознатите, това е главния генерал на армията тук Peace http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%88%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B … D0%B0%D0%B1%D0%B8
Виж целия пост
# 595
Аз един ден се обяснявах колко ми харесва като мъж и всички се разхилиха  Rolling Eyes после ми казаха, че явно съм надушила българската жилка в него та това ме е привлякло  Blush Много хубав мъж е  Heart Eyes
Виж целия пост
# 596
      Мента,  днес бях при твоя доктор.  Одобрих го!  Вече е и мой доктор.   Показа ми как тупка сърцето на бебо, и имаше търпение да ми отговори на хилядите въпроси, който му зададох.  Ще ходя пак при него след около месец, а до тогава трябва да си пусна едни изследвания и да посетя един негов колега в Петах-тиква.                       Благодаря ти!           ... и не само на теб,         благодаря ви на всички,    че сте такива отзивчиви.   За първи път се вклювам във форум - преди все съм смятала това за празно чатене,  а сега гледам на това по друг начин - освен, че ми давате нужната инфорация, а и ме зареждате с  мнооого настроение.       
       Днес ви четох писанията от преди точно година от -  миналата Ханука,   там Мента е още с малък корем,   а Мимкис изобщо не мисли за бебета, а за разни състезания,     Мъничко червеничко е още невписана,     а Борянка май скоро ще празнува пак нещо, ама тази година с 2 свещички върху тортата,     а един Дядо Хаджия сигурно вече е започнал пак да търси подарък за внучката, а ако не, то да побърза.         Четох ви днес и само ако знаете как положително ме заредихте.... Супер сте! ( не споменатите от мен да не си мислят, че не съм ги забелязала,  просто още не се справям с имената на всички ви,   а и по- пълната истина и голяма тайна е,  че пиша малко бавно на кирилица,  изнервям се максимално и си губя мисълта измежду клавиатурата....   
Виж целия пост
# 597
Дааам, съвсем скоро ще бъда с 2 години опит в семейния живот  Joy

Честит празник на всички бивши, настоящи а защо не и бъдещи студенти  Hug

Прекрасен деееееееееееееееееен   bouquet
Виж целия пост
# 598
Ехоооо, къде сте бе хора?    на мен тъкмо ми хареса с вас, а вие се изпокрихте.    На опашки за суфганиот ли сте???
Виж целия пост
# 599
Ехоооо, къде сте бе хора?    на мен тъкмо ми хареса с вас, а вие се изпокрихте.    На опашки за суфганиот ли сте???
  Ние сме с колики и е голяма драма Tired  Някой знае ли дали мога да пия акамол, докато кърмя? Главата ме боли вече 2 дни Crazy
     Борянка, хубав мъж е Laughing, аз го мислех за парси, но го чух по новините да казва операция, вместо мивца и го заподозрях,че е е с балкански корени Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия