За събирането на пари в ДГ

  • 14 902
  • 231
# 180
Ние сме в първа група и събрахме
50лв.за играчки,моливи и др.
16лв.за някаква учебна тетерадка
8лв.за вода
Виж целия пост
# 181
Вече не помня първите две години какво сме събирали. Знам, че подменяхме мокети, пердета, шкафове, осветление  Rolling Eyes Понеже на общината не й дреме...

Тази година събираме по 30 лв за консумативи, подарък за РД и 2 детски къта. Отделно 28 лв са ни учебните помагала. Ние никога нямаме пари от предходен период... Всичко го изтикват до стотинка. Купуват се боклуци, но пък скъпи...

Вода се осигурява от общината. Всеки месец носим по 2 рула кухненска хартия.
Виж целия пост
# 182
Много ми е интересно защо след ремонт на сградите по прословутия европейски проект, в който подменяха дограмата не са сложили комарници, нито первази...и до кога ще продължат половинчатите истории в нашата мила родина!?
Виж целия пост
# 183
Много ми е интересно защо след ремонт на сградите по прословутия европейски проект, в който подменяха дограмата не са сложили комарници, нито первази...и до кога ще продължат половинчатите истории в нашата мила родина!?

КАто пита какво ти отговориха?
Виж целия пост
# 184
В нашата група ще събираме по 120лв. за печки,помагала,килим,играчки,пособия-моливи,пастели,вода и др.Всичко и добре,задружни сме и май каквото се иска от нас,без скандали се получава,ама децата ни в момента мръзнат,защото градината си прави икономии и не пуска парно.Чакаме да се купят печки,а пък може да се пусне парното направо.Тази икономия излиза на гърба на децата ни... и леко избеснявам.
Виж целия пост
# 185
Ние събираме по 28 лв.за учебник и уч.тетрадка,по 5 лв.за играчки и отделно ние си купуваме флмнастери,гланцови блокчета,лепило,ножичка и т.н и прах за пране,веро,теч.сапун и салфетки.
Виж целия пост
# 186
А с директорката говорихте ли, риокоз и пр.?...за децата ви става въпрос, винаги ще недоумявам от подобно родителско поведение!


Освен това 120 лв е голяма сума за това което сте изброили.
Виж целия пост
# 187
Ние събираме по  50 лева-за учебни тетрадки-25 лева и останалите за други разходи Tired
Виж целия пост
# 188
При нас се събират по 150лв.
25лв тетрадки.
35лв за театър авансово за цялата година.
Останалото за /цитирам неждите, които изреди госпожата/: Пастели, моливи и фулмастри.
По 3лв всеки месец за вода.
Продължават да ми искат и парите за ремонта.

Не зная как в едни градини с 50лв купуват нужното, а при нас със 150. Странно.
Виж целия пост
# 189
viliko, ми ако се купува кутия моливи от 12 лв. за 12 цвята и 250 лв. няма да стигат.
А тези родители от актива не ви ли дават фактури, за да се видят при какви цени се купуват материалите и от къде?
Защото едно е да отидеш в някоя книжарница, друго на книжната борса.  Peace
Виж целия пост
# 190
Не, фактури не се дават, не се показват. Миналата година дадох 30лв - за да съм част от тоя колектив. Нито веднъж не ми звъннаха за нещо, когато аз питах - казваха - ще Ви звъннем. Сега обяснението беше - имаме оферта, ще доставят на място.
Няма да се разправям повече. Така и така стана стана грозен скандал за парите за ремонта - има няколко родители, които не са дали, никой не стана, освен мен - да си каже доводите. Е, другите така се нахвърлиха, че нямам думи. Затова реших да си мълча. Просто няма да дам тези пари.  Wink
Виж целия пост
# 191
150-25-35=90 лв., ма те златни пастели и флумастери купуват  ooooh!
При нас тръгваме от цената на необходимото и така формираме крайната, примерно 1 комплект моливи - еди колко си, скицник 2 бр. еди колко си и като получим сумата само закръгляме.
Предните години давахме по 50-60 лв., но почти половината бяха за комплектът учебници, тази година са предучилищна и е безплатен, събирахме по 30 лв. като сметната сума беше 20 лв., но решихме да дадем по още 10 лв. за сокчета и т.н. за тържествата.
Театърът го плащаме сутринта в деня, в който ще е, като ни предупреждават от предния ден. Все пак детето може да е болно или да отсъства по др. причини, само присъствените се заплащат.
Явно във вашата искат вие да им я ремонтирате  Tired
Виж целия пост
# 192
Не че искат - това е факт.
Последния път си тръгнах с разтреперани нерви от срещата по повод тоя ремонт.
Имало е оплакване в Общината - не от мен. Директорката е била викана, но с нея отишъл един от активните родители, зада защити честта й /сам така се произнесе, след дълга и високопарна реч как ние сме подли и не-обществено ангажирани, щом не сме били съгласни с ремонта...
Относно театъра: Става госпожата и казва: Тази година събираме авансово парите за театъра, веднъж месечно и двойна сума за Коледа. Пускам ви декларация да се разпишете, че сте внесли парите. Родител пита - каква е идеята? Отг - така ще ни е по-лесно, нямаме право да ви искаме пари така и така, пък и да ви следим всяка сутрин - не става. Родител - ако детето ми е болно? Отг - ами...това ще го доуточним допълнително. Въпрос - Ами ако не дам тия пари на куп сега и не подпиша декларацията ви? Отг - няма как. Ако не дадете сега парите - детето не трябва да ходи на театър. Ама не може да не ходи, защото няма кой да го гледа - всички ходим на театрите в салона.
Виж целия пост
# 193
Не може, ама друг път.
Жалба при началник отдела Образование в съответната община.
Жалба в Столична община.
И си свиркаш.
Виж целия пост
# 194
Всеки път си казвам - добре, че се разбираме с детската градина.

Иди пусни още едно оплакване в общината. И този път като викнат директорката гледай да идеш и ти.

Утре вечер съм на родителска среща Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия