Есента дойде, а усмихнатото ЮНЧЕ не спира да играе вкъщи и навън ТЕМА 110

  • 32 718
  • 728
# 450
Не-то и Да-то им свикнах ама немога да свикна да ми казва НЯМИ- което значи няма и то съвсем осъзнато го казва ooooh!
Виж целия пост
# 451
Криско казва винаги НЕ, когато му задам въпрос от сорта на - Ще пишкаш ли - НЕ,
Ще спинкаш ли - НЕ,  Ще папкаш ли - НЕ, и една вечер реших да опитам със - Ще ме оставиш ли една вечер да се навечерям на спокойствие и отново получих НЕ Joy
Доста се забавлява с това НЕ.
А ДА още не казва. Или ако се случи да каже не го свързва с нищо...мисля
Да ви кажа нещо смешно от вчера с баща му гледахме Стани Богат и по повод на един от въпросите отговорът беше, че Makintosh e на Apple.Та, баща му каза 5 пъти ЕПЪЛ и нашия накрая изблещи ПЕБЪЛ. Много се смяхме, защото като казва и се кокори един такъв и е съвсем сериозен.Цирка е налице. Laughing
Виж целия пост
# 452
Страхотни дечица си имаме, да са ни живи и здрави Heart Eyes

И Георги казва само НЕ, гладен ли си? -не, след това го питам не или да, следва отговор да Laughing
НЯМА също знае и доста театрално го казва. Абе много ми е сладък, направоооооооо ще го изям Mr. Green

Леко съм притеснена от твърде женското присъствие около него, да не го сбъркаме нещо, от кака си се е научил да разглежда каталози с козметика и да открива ароматизираните страници, безпогрешно ги познава и търка да мирише ooooh!

От известно време имаме проблем с подсечено дупе, ака по няколко пъти на ден/мисля си, че е заради зъб/ и като не го усетя, дупето му става на рана, ама направо му е обелена кожата. Мажа със Здраве, минава до следващото акане. Така плаче милия жално и вика даих/ударил се, не знае да каже, че го боли/

Относно отчетната ни тема и аз си я харесвам много, то си ми личи де, много активна взех да ставам Laughing По едно време беше се превърнало в змиярник...Пиша и в Мартенки 2008, но там си направихме чат и темичката ни замря.
Виж целия пост
# 453
Wiwi, шри подсичане освен миене след всяко акане и мазане обилно с крем помага тридерм, пастичка от аптеките.

Аз бях чела, че на тази възраст да и не са любими думички на децата и трябва да се използват само на място, за да не прекалят. В резултат гледам да не ги използвам и Петър съзнателно "не" ми казва само, когато го премествам от нещо забранено, ако не иска да яде избутва с ръка храната или/и не си отваря устата, другия случай е когато иска да дойде с мен в банята или на балкона, и не му разреша казва не не не.
Виж целия пост
# 454
Виви, от половин година ползвам само едно приготвено мазило с Нистадин - изключително съм доволна! Ако искаш, утре мога да ти напиша точния състав.

Аз пък се опасявам да не го объркам с английския. По цял ден само детски на английски му пускам и определено му харесва, защото веднага започва да имитира, когато слуша английска реч - вече казва Hallo, How are you, Bye, някои от цифрите повтаря (никой от нас не го учи на това), ама така хубаво си ги произнася, чудесно произношение докарва!  Laughing Да вземем да емигрираме ли, що ли - знак ще е някакъв това ...  Thinking Mr. Green

ДА и НЕ - зависи кой от близнаците е на фаза ... Хлябояд не се очертава да е засега, но пък за сирене, кашкавал и кисело мляко на плота се покатерва, хладилника си отваря и е готов из цялата къща да те гони, докато не му дадеш. Че си ги и познава - циценце, каукау(ау) и мъку. Другите му смешни думи са ципце (ципче) и дъги-дъги-дъги (понякога така обръща гъди-гъди-гъди). Хайде, стига съм досаждала. Лека, спокойна и дано утре не вали.

Св., ти си - я виж колко наборчета отразихме в последните 3 поста  Mr. Green
Виж целия пост
# 455
Добро утро!
За ДА и НЕ-ние само не казваме и НЯМА. Особено като я питам пиш има ли-и все няма, а като я сложа на тоалетната в повеето слуай пишка.
Аморе, нали Алекс в Европейския парламент ще работи, та се подготвя от малък с езика.

Виж целия пост
# 456
Здравейте мацки да взема и аз да драсна някой ред че напоследък само чета...срамота.....

София е добре 78см 9,800кг....казва доста думички но най вече бонбони и мама иначе казва баба,дядо,ам ам,бебе,кукла котка и още куп други който сега ме мързи да цитирам....играем на балона се надува,танцува ,мъчи се да свирне с уста много е смешна......

За Не то Да то повече казва ДА ,а моето Не вече изобщо не го отразява....прави каквото си иска..Иначе вече осъзнато ги използва

Много се смее и почти никога не плаче.....

за пишкането и акането на гърне като я усетя че ще прави нещо я слагам и си свършва работата на гърнето не ми казва че има пиш....като види гърнето и почва да вика пишшшшшшшшшшшшш и ако

много сте сладки на снимките мен нещо ме няма в слагането на снимки.....по скоро не ми се занимава......

Ходим на разходка без количка ...не ще да седи в нея вече хич...та ходим за кухнята с рейса че за пеш и идва далече до студентски град.......

днес чакам майка да дойде от Пловдив че сме на сватба и малко почивка и помощ......чакам я с нетърпение и се чудя какво да сготвя......

липсват ми срещите с вас.....от колко отдавна не сме се срещали....

това е за сега от нас на всички болни дечица да оздравяват бързо а на всички големи целувки
Виж целия пост
# 457
Марти отдавна си казва ДА и НЕ абсолютно осъзнато. Даже като ми застане пред шкафа или хладилника да иска ядене и аз го питам:"искаш ли това или онова" и той ми отговаря с ДА или НЕ. Много е смешен като се опитва с нас да повтаря:"Добър апетит" като започваме да се храним.  Laughing

Сега отчитам, че кака му много му липсва като ходи на градина, защото си остана тия дни вкъщи и той по цял ден я търси и само вика :"кака". Ама, ако може да са залепени през цялото време.  Simple Smile

Аз пък исках да попитам и то най-вече майките с две деца, ревниви ли са вашите мъници? Хайде, за големите е ясно, но малките дали са такива? Марти от доста време е доста ревнив, като легнем тримата с кака му на леглото, само ми върти главата към неги и ако може да е залепена за неговата главичка. Ако кака му или татко му легнат до мен и ме гушнат, започва да крещи и да ги удря, за да се махнат.  Confused Хайде, таткото разбира, но какво да кажа на Габи? Мислех си, че особено на тая възраст вторите деца не са ревниви.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 458
Момичета, моля ви, погледнете това!!! Доста се притесних...

http://dnes.dir.bg/news/afganistan-al-kaida-kircho-kirov-7307861?nt=4

За ревността - ами... като че ли и малкият проявява такава. Когато гушкам кака му, почва да мрънка, идва при нас и ме дърпа и него да го гушкам.

"Да" не употрребява, но "не" използва много често и винаги по предназначение.
Виж целия пост
# 459
Петя, и Боян само да види, че някой гушка сестра му - веднага е залепен, да не би да го пропуснем.
Аз няма какво да се похваля - мойто дЯти нито приказва, нито пика на гърне, нито ДА-НЕ, нищо - само яде, прави щуротии вече доста, ама то това в реда на нещата... А да, излязоха най-сетне 4 кътника, та от 2 нощи вече спя по-нормално, иначе бях като градски часовник - на всеки кръгъл час - вода и биба  Mr. Green.
Виж целия пост
# 460
Хах, Аморе, да, време е и аз да споделя. Ами аз и преди съм казвала, че Бобата си е бърборан. НЕ много обича да казва - обикновено го казва 2 пъти: "Има ли пиш?" "Не, не!"; "Ела" - "Не, не!". "Да" не Казва. Ако го питам искаш ли ябълка, например, ако не иска, казва "не, не". Ако иска, казва "ба", което значи "ябълка". Въобще ако иска нещото, просто повтаря след мен името му. Между другото, "не" казва и ако не разбере какво го питам.

"Няма" използва, но не, за да ми отказва, а за да ме информира, че нещо го няма: "Леля - ням!" (леля я няма); "Да - ням" - няма вода - и ми показва празното шише; "Тати - ням!"

Много използва и "ма" като иска да махна нещо, напр. "Ли - ма!" (махни лигавника!); "Ша - ма" (махни шапката). Адски много използва "Долу!" като го гушна и иска да го пусна долу, като съм го качила на някой стол, а иска долу - това е една от най-често използваните думи. И още 2 изречения от по три думи тези дни, на които много се зарадвах: Днес обясни на някакви хора в едно заведение, че "Мама е там" и ме посочи, а напоследък току обяснява като иска да се поглези, че "Бобо е бебе." Направо ми скрива шапката с говорене...
Виж целия пост
# 461
Аз ще сложа снимки с линковете, че нямам време сега да ги намалявам, че бързам за разходка.
Мони на 5м. :
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs008.snc3/11535_123 … 814_7024403_n.jpg
Мони вчера:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs026.snc4
/33666_1533329127936_1076020816_1516331_2487527_n.jpg
Мони днес:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs792.snc4/67234_153 … 352_4268039_n.jpg

Забелязвате ли колко добричко изглежда на първата снимка и в какво зверче се превърна  Grinning
Като питате се замислих, че аз напрактика не задавам въпроси на Мони, на които да очаквам "не". И тя си казва "да" хаха.  И "не" казва всъщност като я слагам в кошарката за малко, например. Иначе не казва думи, е... казва някакви там, ама то и тези на по 1г. ги казват тия. Това не и пречи да говори много иначе...
 Аз се надявам утре вече да съм с пералня. Днес мъжа ми отива да я плати и ще простирам, ама друг път от сега нататък  Mr. Green Не е тази, която ви показах предните дни, защото се оказа, че е по-дълбока от плота в кухнята, под който е пералнята и ще стърчи грозно. Та една друга сега... както и да е, да не ви занимавам. Ще се похваля.
 
Виж целия пост
# 462
Здравейте от мен  Hug

Танче , ти имаш наблюдения върху Юли ,  Hug
...
но да отговоря ,Както споменах и Юли е голям бъбривец , комуникацията е по-лесна вече  Mr. Green , от доста дълго време казва съзнателно , "ДА , НЕ и Няма ", в началото беше само на "да" , сега е на " не ", но аз разбирам вече като го питам нещо и той като ми отговори "НЕ" , по начина по който отговаря знам че е "ДА" , и съответно обратното . Малко е объркан в момента със етикета на който го уча  Mr. Green  , Нали се похвалих че казва "Мерси" и "Моля ", нооо винаги като подава нещо да го взема ми казва "Мерси"  ooooh! Mr. Green

За ревността нямам наблюдения  Peace
Виж целия пост
# 463
polito_87, това което прочетох наистина е доста притеснително.  Sad
Geraldine, втората снимка не ми се отваря, но се радвам, че видях Мо на снимката от вчера. Голяма красавица. Бих добавила, че е едно сладко зверче.
нооо винаги като подава нещо да го взема ми казва "Мерси"  ooooh! Mr. Green
А пък моята не възпитана дама  Wink вика "на" и повтаря докато не го вземеш нещото което ти го дава. Откъде го е научила това на, не знам. Както се чудя и от къде е научила да си върти главата/наляво и надясно/ като казва не и няма  Thinking
Sv. много сладък езика на Бо. "Ли - ма!" "Ша - ма"  Grinning Браво на момчето! Важното е, че го разбирате. Ако на мен ми каже напр. "Ша - ма" изобщо няма да се светна за какво става на въпрос.  Laughing Ще трябва и аз да се заслушам в сричките и думите на Марина, току виж съм осъзнала какво ми казва.

Виж целия пост
# 464
Я и аз набързо да се включа по върпоса за говоренот - както казах, Стефан не говори много думи, ама говори много. И държи едни дълги речи, с интонация, и размахва ръце - голям смях пада. Сигурно се опитва да каже нещо детето, ама не го разбираме Grinning

А за етикета, той посмъртно няма да се научи да казва "Благодаря" - такава трудна дума! Обаче на шведски я знае - винаги като му подам нещо, и той казва "Tack" - което означава благодаря на шведски - еми много ясно че ще научи първо по-лесните шведски думи. Така че той сигурно ще проговори първо на някаква смесица от езици.

Аморе - така най-лесно се учат езици, в тази възраст. Дори и да бърка думи в началото, до 2-3 г. се научават да разпознават отделните езици. Така че давай смело с английските филмчета Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия