Професионални серии за коса - 12

  • 55 133
  • 741
# 210
Знам, че не беше към мен.  Hug
И аз съм съгласна с вас, маската ми е достатъчно богата, така че дори да остават отворени люспите аз не ги виждам.  hahaha
Със сигурност след това като сложа балсам без отмиване и кристали/серум се затваря, така ч ене виждам смисъл от балсам.
На мен ми е много добре нектар термик, много е мазен, а аз действам със сешоар+преса.
Много ми се иска да пропусна поне сешоара, но без него косата ми е ужасно сплескана, защото олео релакса ми отнема доста от обема.  Laughing
Но съм решила следващия път да си взема цялата серия с цимент, т.е към края на другия месец.  newsm78
Много съм навита на този термичен цимент, страшно ми е инетресно дали ще ми омекоти косата, дали ще изглежда по-здрава.  Blush
Дано не ми дойде силна серията.
Мисля да започна с ампулката вита цимент, след това шампоан bain de force + ампули forsintence 3 седмици и след това да продължа с шампоан+маска ciment anti usure.
А без отмиване ще си купя substance constructive и термичния цимент.
Моля Мадмоазел, ако чете да каже добре ли съм го измислила.  hahaha Като най-опитна с тази серия.  Blush
В момента косата ми изобщо не е изгоряла, но аз я третирам едва от 2 седмици.  Tired
Дано след месец полижението да не е съвсем трагично, но просто не мога без сешоар и преса, а и боя.  Blush
Виж целия пост
# 211
...Много съм навита на този термичен цимент, страшно ми е инетресно дали ще ми омекоти косата, дали ще изглежда по-здрава.  Blush...

при мен ВТВЪРДЯВАШЕ МНОГО косата и не мога да си представя, че на някой ще му я омекоти newsm78 newsm78

толкова е фрапиращо усещането - особено сега, като го и спрях, че  Naughty Crossing Arms ОМЕКОТЯВАНЕ - НЕ, в никакъв случай - не е възможно  Shocked  Shocked  Shocked

иначе, като усещане за здрава - ДА, ПОСТИГА СЕ
Виж целия пост
# 212
Ами аз четох в чужди форуми, че на някои им я омекотява, както и да е.
Но съм убедена, че при използването на цялата серия няма да има никаква мекота.
Аз и не искам мекота, а да си почувствам косата силна, здрава, и да изглежда такава разбира се.  Flutter
Виж целия пост
# 213
 Peace здрава ще я усетиш  Peace Peace Peace Hug Party Party

П.П - защо ампулата вита цимент без шампоан? newsm78 newsm78

П.П.2 - а не трябваше ли ампула вита цимент и след нея форсинтез - защото едното е за отвътре, а другото за отвън

нали имаше едно виедо и така беше показано?  Peace

3 седмици не е ли много за ампули?
Виж целия пост
# 214
иначе, като усещане за здрава - ДА, ПОСТИГА СЕ
Толкова ми трябваше.  Laughing   bouquet
Виж целия пост
# 215
а защо ампулата вита цимент без шампоан? newsm78 newsm78

и не трябваше ли ампула вита цимент и след нея форсинтез - защото едното е за отвътре, а другото за отвън

нали имаше едно видео и така беше показано?  Peace

3 седмици не е ли много за ампули?
Виж целия пост
# 216
О, и вита цимент е с шампоана разбира се, забравила съм да го спомена.  Grinning
А защо 3 седмици ли, ами това не е ли 3 седмична програма, така бях чела, но може да съм в грешка?
Последно 3 седмици по 2 ампули на седмица (една след друга) или по две ампули на 3 последователни измивания?
Това за отвътре и отвън мисля че бяха двете ампулки, нали са 3х2, едната за вътре, другата за отвън.  Peace
Ако съм е грешка всички запознати да чувстват свободни да ме поправят, че серията е много специфична.   bouquet
Виж целия пост
# 217
Кремчето без отмиване http://img.makeupalley.com/hwthumb.asp?f=0_0_7_3_1081317.JPG&w=278&h=278 е страхотно, остава усещане за здрава коса. Да ампулите се ползват точно така или поне на мен в салона така ми казаха .
Виж целия пост
# 218
Concentrе Vita-Ciment са ампулите, които възстановяват косата най-интензивно и с тях не бива да се прекалява. Прочетох, че възстановявали косата до 56%. Обикновено се започва с тях - някои си правят процедурата в салон, а други в къщи.
След това идва редът на Forcintense - във форума май ги наричахте ампули, за мен са си 6 малки тубички  Mr. Green За всяка една процедура се използват по две от тях. Надписани са с цифри - 1 и 2. Следователно една кутия стига за 3 пъти. Препоръчва се да се използват веднъж в седмицата, но ако косата е много увредена може и по 2 пъти. Forcintense възстановява косата останалите 44%.
Ciment Anti- Usure и  Ciment Thermique се използват като съпътстваща терапия и за поддръжка на състоянието на косата.

Аз това знам, но дали съм права, най-добре е да кажат La mademoiselle и Люлякова.
Виж целия пост
# 219
Здравейте мили момичета. Сигурно ви е писнало от досаднички като мен, но наистина имам нужда от съвет и препоръки. Косата ми е гъста, дебела и своенравна.  Боядисана е руса, но не я суша и минавам с преса. НО цъфти. В понеделник отрязах 4 см. и пак цъфна Shocked От година и половина съм в УК и от както съм тук, тя е зле. Суха, без блясък и цъфтяща. Имам чувството че дори и под душа, пак е суха Rolling Eyes Използвах почти всичко в Буутс, което продават, но нищо не оправя положението. Моля ви кажете, от къде и какво да си купя. Искам да имам отново лъскава и жива коса, която да не щръква навсякъде   bouquet

Забравих да кажа, че не откривам Керастаз тук, както и много други неща в същност и че се опитах три пъти да се посъветвам с фризьор, но въпреки добрия ми английски, диалекта  тук е толкова силен, че не разбрах половината неща Embarassed
Виж целия пост
# 220
добре  Hug , разкажи всъщност какво си пробвала, все пак  Hug

иначе Керастаз в UK - мисля може от feelunique и т.н. сайтове?  newsm78

може би водата е кофти, за климата не мога да взема отношение

предполагам ще се препоръча доброто хидратиране - чувствам се като латерна вече- като го плескам навсякъде, но...хайде ти кажи какво си правила и аз ще добавя какво предлагам  Hug

П.П. на 1 страница в 1 пост има едно обясение за сухата коса
Виж целия пост
# 221
Много благодаря. Hug Значи освен класическите, лореал и тн (обикновените) - дълбоко подхранваща маска на Тресеме, John Frieda, Toni & Guy, Mark Hill,  от всичко си взимах пълна серия за подхранване. Последно си купих нещо за около 30 паунда, от салона до нас, които продаваха и Редкен, но ме убедиха да взема друг продукт. Казаха че е за подхранване и предпазване от околни влияния, без отмиване. Извинявам се че не мога да напиша име, но много ми скърцат стълбите и ако отида да го взема ще събудя децата.

Аз уж до 6та страница го докарах с четенето,  Embarassed отивам да видя  bouquet

Да прочела, го бях. наистина много полезна информация, която смятам да използвам, но бих искала да си взема подходящите продукти.  bouquet
Виж целия пост
# 222
Имам идея  Simple Smile
Можем да напишем в първата страница на следващата тема и най-често използваните продукти и тяхното предназначение.
Нещо такова:
за суха коса - шампоан Absolut Repair, Bain Satin и т.н. ; маски - .......
за мазна - .....(мен ме няма по тази час)
за нормална -

П.П. Очаквам всеки момент да ми пристигне боята, за това ако някой иска да даде някакви съвети, да дава, че пристигне ли, веднага мисля да се боядисам Simple Smile
Виж целия пост
# 223
В момента чета какво е написала Monyc  Simple Smile и имам един въпрос.
Косата ми не е мръсна, но за всеки случай възнамерявам да я измия и ще я подсуша преди да започна да се боядисвам. Това за водата и контактът на водя и боята ми е ясно, но се питам, след като си измия косата с шампоан, да и слагам ли маска?  newsm78
Много ми се иска да и сложа маска или балсам, че ако не и сложа е доста суха и трудно се разресва, а и после при боядисването няма да се заплита, когато отделям кичурите при мазането.
Под балсам имам предвид балсам с измиване.
Много се вълнувам  Mr. Green
Виж целия пост
# 224
това, което знам, че е добре да се боядисва немита коса, защото секретите по кожата предпазват скалпа от агресията на химикалите; т.е косата не се мие - за да се пази скалпа

в твоя случай - ако я измиеш и ползваш маска или балсам....за косата ще е хубаво;
като риск може силикони и т.н. да попречат на боята  newsm78 (ама едва ли  newsm78 )

обаче - ако не е мита - пак ще има силикон и т.н. от предно миене - едва ли са излезли от косъма или да са се изтъркали от повърността му, а на всичкото отгоре са смесени и с мръсотия - от въздуха newsm78 (ощепо-зле)

изглежда измитата коса да е по-добра основа  newsm78

но може и да не се сещам за куп други неща

друго, за което се сещам - сушенето
- дали няма да я направи по уязвима преди боядисването - все паке гореща струя - и след тази атака да сложиш и боя  newsm78

освен ако не я оставиш да си изсхне сама?  newsm78 без топлина  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия