"Майчин дом"- Варна тема 4

  • 56 709
  • 750
# 225
mim4ето -вземи и залъгалка за детето...живо здраво Peace
Иначе няма какво друго,основно за теб неща,за бебчо те имат грижата Peace
и най важното ДОКУМЕНТИТЕ ТИ и зарядно за телефона Mr. Green

Превръзки от там ми даваха,не съм си носила Rolling Eyes
Виж целия пост
# 226
galka77 и anilevI благодаря ви многоооо ,много мило че чух такива добри новини за доки.
И аз на нея съм се доверила ,въпреки че не е по здравна каса ,но само с мен и бебчето всичко да е на ред ,това е най-важното .
При нея попаднах след като декември миналата година преживях аборт в 5 месец заради некомпетентност на доктори от АГ болница и на тогавашния ми доктор от Окръжна болница .
След аборта реших че следващия път ще отида в майчин дом и се надявам че там ще ми обърнат внимание и ще има човешко отношение, препоръчаха ми Анна Атанасова и тя много ми помогна със съвети ,обяснения и внимание ,надявам се че до раждането тя ще е до мен .А миналата седмица като и казах че имам положителен тест за бременност много се зарадва ,помолих и таткото да влезе че е по нетърпелив и от мен и тя веднага го извика .Беше много мило.
Виж целия пост
# 227
mim4ето   препоръчвам ти да си носиш сутиен за кърмачки и подплънки за гърди (за кърмачки), които попиват кърмата когато тече, за да не ти се мокри нощницата. Като ти слезе кърмата ще имаш голяма нужда от тях- на мен много ми помогнаха. Вземи си и помпа за кърма за всеки случай- на мен ми се наложи да се цедя, за облекчаване на гърдите.
bonbonkata-maia   стискам палци този път всичко да е наред и накрая да си гушкаш едно живо и здраво бебенце  Hug
Виж целия пост
# 228
anilevI стискам палци и втория път да мине раждането добре  Simple Smile
Ще кажеш после как е минало ,аз няма какво толкова да мисля ,Атанасова ми спечели доверието а ако на самото раждане попадна на някой друг мисля че няма да има проблем , за всеки съм чувала добри отзиви.
veselyshko благодаря ти много и ние на това се надяваме ,че този път всичко ще е на ред.
Виж целия пост
# 229
Мимчето,вземи си и апарат да снимаш бебока  Peace
Стискам палци всичко да мине като по вода и после да се похвалиш тук  Hug
Виж целия пост
# 230
mim4ето,аз доста неща си бях взела,но не всичко ми влезна в употреба.Бикини ми трябваха по чифт на ден,подплънките за кърмачки не ми потрябваха(коластрата слезна на 3я ден),но за едно нещо 100% гледай да не забравиш-помпата за изцеждане.Аз тръгнах с ръчната на Авент,но не ми свърши никаква работа,само помпех напразно и гърдите ми щяха да гръмнат.Тогава спешно мъжа ми ми купи Medela Swing електрическа и се родииииих Flutter Носих си и мои превръзки,въпреки че техните огромни са по-подходящи.Залъгалки те дават техни на бебетата...А,носи си повече нощници.Аз имах 2+една пижама.И пак не ми стигнаха понеже от жегата доста се препотявах,пък и доста кървих от контракциите...Успех и после да споделиш как е минало Peace
Виж целия пост
# 231
За сутиен за кърмене, подплънки и зарядно аз се сетих в последствие, ама другите работи ще ми ги носят ако имам нужда. Понеже искам да избегна всичко изкуствено, предпочитам да си закърмя бебето колкото се може по-бързо, за да могат гърдите да влязат в режим и да не се наложи помпа (имам опит и не желая да си причинявам пак ужаса с цеденето). За залъгалка също не мисля да предлагам, иначе съм си купила, но ще гледам и нея да избегна. А нощници като се наложи ще ми донесе мъжо още  Mr. Green
Благодаря ви за пожеланията, вече нямам търпение да се запозная с бебата!
Виж целия пост
# 232
mim4ето -сега шогледнах лентичката ти,много се смях на коментара й,а и на това че може би ще почакаш оше малко със срешата с бебо...ти сега си влязла в 9ти нали...дано да стане по-скоро,аз преносих баткото и е много гадно ooooh!

bonbonkata-maia- а ти не мисли за дежурния лекар,ако си при Атанасова ще й се обадиш да дойде като започне раждането.. Peace
Виж целия пост
# 233
mim4ето -сега шогледнах лентичката ти,много се смях на коментара й,а и на това че може би ще почакаш оше малко със срешата с бебо...ти сега си влязла в 9ти нали...дано да стане по-скоро,аз преносих баткото и е много гадно ooooh!
Аз пък баткото родих в средата на 35 седмица и не ми се струва невъзможно и това да тръгне по-рано.   Wink Така че искам всичко да ми е готово отрано за Големия ден!
Виж целия пост
# 234
mim4ето -сега шогледнах лентичката ти,много се смях на коментара й,а и на това че може би ще почакаш оше малко със срешата с бебо...ти сега си влязла в 9ти нали...дано да стане по-скоро,аз преносих баткото и е много гадно ooooh!
Аз пък баткото родих в средата на 35 седмица и не ми се струва невъзможно и това да тръгне по-рано.   Wink Така че искам всичко да ми е готово отрано за Големия ден!
дано да бъде... Peace
Виж целия пост
# 235
Здравейте! искам да попитам по колко мами настаняват в стая след раждането?
Виж целия пост
# 236
Здравейте! искам да попитам по колко мами настаняват в стая след раждането?
Аз бях в обикновена стая с 2 легла, но 4 дни бях самичка в стаята.  Peace
Виж целия пост
# 237
Здравейте! искам да попитам по колко мами настаняват в стая след раждането?
Аз бях в обикновена стая с 2 легла, но 4 дни бях самичка в стаята.  Peace
мерси, Галя!
Виж целия пост
# 238
Записвам се да следя.
Виж целия пост
# 239
bonbonkata-maia glorybg ти е обяснила за разликата между нормална и интензивна консултация. Интензивната е по скоро за проблемни и многоплодни бременности. Ако всичко е наред при теб предполагам че ще ти кажат да си нормална.

За Анна Атанасова – само хубаво или нищо! Аз бях на консултация при доц. Маркова, но по стечение на обстоятелствата в началото на 9-тия месец се прехвърлих при д-р Атанасова. Жената е добър специалист, реагира в ситуации, мила и отзивчива. Беше ми казала като тръгна да раждам веднага да й звънна без значение от часа, аз обаче от притеснение да не й звъня с фалшива тревога отидох в болницата в 23:15 (както се оказа с 6 см разкритие), дежурният доктор като ме видя веднага й звънна и в 23:45 жената беше там и ме чакаше в предродилна!!! През цялото време беше до мен, позволи на мъжа ми да присъства на раждането, даже се шегуваше с него. Родих сина си 3950 гр – 52 см. Жената до последно се опитва да ме остави да родя без "чужда" намеса, но накрая натискаше корема ми докато акушерката ми правеше епизиотомия и така успях да родя детето си естествено без грам упойка. Имам много приятелки и познати които са раждали при нея и живот и здраве ако имам второ дете от първия миг ще съм при нея.

Така че ти пожелавам една лека и безпроблемна бременност, а накрая едно прекрасно бебенце което да ви радва!   

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия