Незнам дали темата е за тук, но съм много уплашена и незнам къде да пиша и какво да правя. В 30 г.с. съм карам първа нормална бременност без никакви усложнения, направих си всички изследвания ранен и късен БХС и 2 фетални морфологии в 18 и 28 г.с. Всички ми казваха, че всичко е наред само главата на бебето вървеше с 2-3 седмици по голяма. До днес когато на рутинен преглед на ехограф при доктора, който ми следи бременността не излезе, че главата на бебето отговаряла на 36 г.с. а аз съм в 30. Доктора се притесни и ме прати едва ли не по спешност утре при Мазнейкова...а аз не съм на себе си...Втората морфология ми я прави Д-р. Атанасова от клиниката на Д-р Марков. Обадих и се веднага тя ме успокои, че такива несъответствия са възможни когато бебето е с главата надолу...как ще я карам до утре незнам, моля някой ако е имал същия проблем да сподели дали се е родило живо и здраво детенцето му.
Благодаря !




Мисли позитивно и дано всичко е наред!
Беше изключително нетактичен и невнимателен човек
, изкарваше мен виновна, искаше да ме праща в б-ца защото на глюкозния тест/при обременяването с глюкоза/ ми бяха малко завишени показателите, но на гладно винаги са ми би в норма. Накрая просто я зарязах, тъй като заради нея много се бях притеснила и получих кървене и контракции и ходих в б-ца за задържане, за малко бебка да се роди в 32г.с. Доверих се на друг лекар и той ме увери че всичко е наред както го чувствах и аз и също каза, че поради положението на бебка, може да се измерва като по-голяма. В крайна с-ка всичко си беше наред, а тази лекарка последните няколко седмици и въобще повече изобщо не стъпих при нея, толкова ядове и притеснения ми създаде. 
И една нова ФМ от най-добрите специалисти обаче, със сигурност ще те успокои.