Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са причините за възникване на епилепсия?
Какви са различните видове епилептични припадъци?
Как може едно дете да получи гърч, без да е епилептик?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са причините за възникване на епилепсия?
Епилепсията може да се дължи на наследствено-обусловена готовност на мозъчните клетки, образуване на епилептично огнище, различни мозъчни увреждания като травми, възпаления, мозъчни тумори или съдови хронични възпалителни и дегенеративни процеси в мозъка. Епилепсията може да се дължи и на различни фактори като увреждане по време на бременността, високо кръвно налягане на майката по време на раждането, увреждане на мозъка и други медицински причини. Важно е да се консултирате с лекар, за да установите точната причина за конкретния случай и да предприемете подходящи мерки за лечение и подкрепа.
-
Какви са различните видове епилептични припадъци?
Според приетата международна класификация епилептичните припадъци се делят на генерализирани (общи) и фокални (огнищни). Генерализираните припадъци винаги протичат със загуба на съзнанието, докато фокалните припадъци могат да имат различни прояви в зависимост от местоположението на епилептично огнище.
-
Как може едно дете да получи гърч, без да е епилептик?
-
Защо епилепсията е известна като „царската болест“?
-
Кои са значимите открития за епилепсията и какви са перспективите за бъдещи изследвания?

. Всичко зависи от типа епилепсия от това колко е овладяна. 
, ако и във фондацията така разсъждават това е просто жалко 
Честно казано, обяснено ми беше, че дори и лекарите не могат да кажат ще има ли изоставане или не, всичко зависи от степента на заболяването и от неговия вид-огнищна, генерализирана и т.н. Единственото вярно е, че при гърчовете се унищожават мозъчни клетки, лекарствата не го правят сами по себе си. Ако е хванато навреме и лекувано правилно, изоставане не би следвало да има или то да е минимално. При моето момченце такова няма, но и той никога не и мал гърчове или припадъци. Което пък не значи, че няма епилепсия, просто се лекуваме по подходящия за нас начин и това е.

но има и др придружаващи заболявания, които незнаем дали са причина или следствие на епито.
!!! Този въпрос го зададох на неврохирурга, който я оперира. Той каза в общи линии следното: "Човешкият мозък се състои от милиарди нервни клетки, всяка от тях има способността да поема функциите на увредена или умряла клетка за да запази нормалната работа на мозъка. Ние използвама приблизително 3% от неговия капацитет. Освен това не е тайна, че мозъка е най-неизследвания орган от човешкото тяло в медицината, можем всичко да очакваме от него. Разполагаме едва с една шепичка знания."
/ Иначе като цяло се стреми вече да използва по-сложни изрази, дори прави забележки на сестра си, когато не построява праилно изреченията. Мене ме радва, че има интерес, а от това зависи почти всичко. Аз също съм и давала Брейн Бустер. Относно лекарствата на нас ни бяха изписали последния път комбинация от 3 лекарства - Ривотрил, Депакин и Радедорм, в дози "убиец", а за компенсация 3 по 1 Пирамем . Доскоро ги премятах в къщи и се чудех дали да пробвам, но така и не се реших. Възможно е да бяха понамалели припадъците, но вече не ми се експериментира за сметка на развитието и. Някой беше казал - защо тогава ходиш на доктор! Еми спрях да ходя...