Юлски деца-Тема 38

  • 28 342
  • 735
# 150
Хайде и нии да се разпишем в тоз калпав ден.
Цял ден си мисля, че все пак ще спре да вали и ще поизлезем, ама на....
Честити ходещи крачета на малкото Кукумявче!
Миме, бравос за листовките! Успех и на кормуването.
Карелийке, да се оправя вече Нико. Стига с таз Т.
Като чета за филийки с нещо си, кус кус, юфка...направо ми се плаче, моя калпазанин е на светлинни години...няма начин да го накарам да ги яде, освен ако не са пасирани на каша...
Сиси, да те питам как/ в какви дози даваш сребърната вода и тинктурата на Влади – сериозно съм се замислила малко да подсиля Кайката, но само сребърна вода съм му давала до сега.


Виж целия пост
# 151
Няк'ъв идиот чука и реже с флекс на балкона от 14.15ч, не мога да видя кой е да ида да му .... да го поздравя за идеята.
Виж целия пост
# 152
Хайде пак, да кажа и аз за качамака, все едно не съм на работа ама айде де...
Купувах от биомагазина качамак, който става за три минути, слагам сирене и масло и Вики много го тачеше като беше по-малък. Скоро не съм му давала, май пак трябва да пробвам.
Виж целия пост
# 153
И аз не съм се сещала за качамак,правя му от време на време кус кус със сирене и масълце,много му харесва  Peace
Телевизия не съм се сещала да му давам да гледа,като е работел телевизора,той не му е обръщал внимание,а целенасочено не бих му дала да гледа,може би като поотрасне,за усмирение  Crazy

Исках да питам,понеже утре ще бъда кръстница на едно бебе,трябва ли да нося моето кръщелно в църквата?
Виж целия пост
# 154
kukumiavka зависи от църквата. На нашия кръстник го искаха.
Mime-to благодаря за добрата идея за качамак. Трябва да пробвам Алекс дали ще го яде. А ти за обяд ли го даваш или за закуска?
Виж целия пост
# 155
оф аман с това НЕядене значи...в омагьосан кръг се въртим... не иска да яде друго освен бисквити,банан и хляб....и мляко
ако пък седне да закусва ИЗОБЩО, като започне едно ядене пък, на час по лъжичка - от 8-11 и после върви му дай каквото и да било за обяд... ooooh! ляга си закусил и като се събуди иска мляко...кво ще ги правя и двамата злояди не знам...
Виж целия пост
# 156
Лилчо, за закуска го давам, но не виждам защо да не става и за обяд, ако се обогати с един жълтък или малко сварено месце  newsm78
Виж целия пост
# 157
КАто се има предвид, че баба яде качамака с пръжки  Twisted Evil то с варено месце е страхотен обяд!  Peace
Тъкмо купих и аз пшеничен грис за качамак! Зарибихте ме  Laughing
Виж целия пост
# 158
Момичета, благодаря ви за идеите  bouquet!
Аз се пробвах да правя качамак, сигурно 1 час ако не и повече ми отне и накрая и на двете не ни хареса Sick. А първия път беше суров, ще потърся и аз царевичен грис и ще пробвам. Иначе грис съм й правила и него не го харесва. А този кашкавал не е ли много солен за тях newsm78? Пробвах да й дам кисело мляко с овесени или ечемични ядки, но не го харесва.
 
@ми, как го приготвяш този ориз с кисело мляко? Какви варива даваш за закуска, аз освен за елда и киноа, не се сещам?

Virginity, напълно те разбирам, макар че при нас положението с храната не е чак толкова зле. Сутрин хапне 2-3 лъжички и не иска повече на стола,  а да яде и се разхожда. На обяд пак е мъка голяма, големи занимания падат, за да яде ooooh!. Вечер по-бива. Само с пюретата няма проблем, стои си тихо и кротко на стола, отваря широко уста и си изяжда цяла купичка Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 159
Лилчо, за закуска го давам, но не виждам защо да не става и за обяд, ако се обогати с един жълтък или малко сварено месце  newsm78
Аз просто си питам Simple Smile Утре ще пробвам и аз качамак Simple Smile Дано да се похваля че го ядем  Mr. Green
Виж целия пост
# 160
Пак аз... сега казах на баба ми, че ще правя качамак на Преслава и тя пита с какво щяла да го яде...
С масло и сирене - казвам - да няма да е с пръжки..
И тя ме подсети, че може да се надроби в прясно мляко. Слага го в една тава да изстине и после го накъсва в прясно мляко. Аз, лично, така не го харесвам.
Виж целия пост
# 161
аз качамак точно не съм правила но нещо подобно от едни нещо като сухари от царевично брашно, ги залях с гореща вода и сложих сирене (както попарка) и то на вкус стана като качамак. Само че нещо Бени не го призна. А за царевичния грис не знам, тя мн мрази грис и като има в кухнята си умирам от гадост. Замествам го с к.мляко с бисквитки.
Виж целия пост
# 162
Днес не правих грис за закуска, защото се оказа, че се приготвял с пр. мляко. Ще пробвам само с вода, но не ми се рискуваше, че София сутрин ще ми изяде ушите  Laughing
Буби, това с прясното мляко и качамак не го знаех, явно във всеки край е различно. В нашия е с пръжки или месцета и сирене.
Маймун, аз варя още просо и елда. Спелта не съм купила още. Иначе правя и овесени ядки с топла водичка. Може и в кисело мляко, но леко го затоплям, да стане хладко. А, и овесените ядки да са фино смлени, че другите са едри и не омекват така. Тук по магазините има такива- фини овесени ядки.

Линет, аз тия сухари, царевични и ръжени май, ги давам докато топля или приготвям яденето. Тя ги гризе на стола, че иначе ми надува главата с викове от глад  ooooh!. Преди бях пробвала като теб на попара, но не се отрази.
Виж целия пост
# 163
Отдавна не съм се отчитала.

Не ми остава време да пиша, но ви чета. Занимавам се с търсене на смесители, мивки, латекс и т.н. Поръчваме диван и мебели. Надявам се скоро да се свърши, че вече ми е досадно.

Тази вечер Ния направи първите си самостоятелни 5-6 крачки. Тя си ми е много предпазлива и страхлива, но се отпусна и се задържа без опора. И така си се радва сама на себе си. Направо грейва. Още е далеч от прохождане, но се отпусна...

Гледам обсъждате хранене. Ния обожава кашкавал. Притреперва като го види. Закуската ни е еднообразна - каша. Кус кус отказа, попара също. Детска кухня също. Пробвах Ози. Храната беше много вкусна, но моето диване направи бррррррррр. Чудя се какво да правя. Ще пробвам и аз да готвя...

Забравих...
Вчера направихме "шаркавата" ваксина. Дано ни се размине неразположението. Питам педката (така я наричам, защото пак много ме ядоса) какво да правя ако се появи неразположение на 10-тия ден. А тя с подигравка - Ааа не е задължително. Аз пак.. Добре де, ако има температура какво да давам.. И така с ченгел и вадя думите. Ако не я бях попитала, изобщо нямаше да спомене за възможните реакции, а аз да си се шашна качествено като ми вдигне (недай си боже) температура. Определено като се преместим, ще я сменям.

Иначе сме 78 см. и 8 450 (с памперс и 160 мл. мляко в корема).  :е:



 
Виж целия пост
# 164
Здравейте мамита!
Първо да се отчетем от консултацията: 16 кг. и 89 см. (с обувки).
Кукумявче честити ви ходещи крачета. Кръщелното си го носи, на нашата кръстница го искаха предполагам, че на вякъде го искат.
Ние филийки с яйце и сирене и яйце и кашкавал печени ядем отдавна. Вече ги правя с цяло яйце на грил, но пък никакви варива не иска да яде: юфка, кус-кус, грис, макарони и всякакви други тестени изделия-не Naughty овесени ядки сщо не иска.
Качамак не съм й предлагала, но и аз го свързвам с много варене и дълго непрекъснато бъркане, тези полуфабрикатите които стават бързо нещо не са ми като истински качамак. Иначе го приготвам така: като сваря качамака, препържвам масло и натрошавам сирене и започвам да редя в една плитка чиния (тип плато) качамак отгоре от маслото,  сирене и пак качамак, масло... и така докато свърши матерала, отгоре се завършва с масло и сирене. Така като качамака е на тънки редчета попива добре маслото и не стои сух.
И аз вече казах, че кухнята не я ядем (пробвах Ян Бибиян и Ози, мисля да пробвам и Хер бебе), но не само нея ами тя почти нищо не иска от това което й предлагам за обяд. Закусва каша или попара със сирене и после заспива към 14-15ч. преди това не иска друго да яде, обяда ни се пада към 16-17ч. и пак не иска да го яде, въпреки че трябва да е огладняла вече, след това хапала каквото хапнала 5-6 залъка за обяд и към 19-20 ч. яде плод, кисело мляко, 1 бисквитка и преди лягане пие мляко 200 мл. с 2 с.л. каша и това е до закуката.  
Брей пак много болнички дечица, хайде всички бързо да оздравяват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия