МАРТенските калпазани обичат да надничат под дивани!

  • 32 302
  • 741
# 135
Ей, за една вечер наваксах с изчитането на цялата тема Simple Smile
Тони, честито! Много се радвам за вас  Hug И аз ти желая лека и безпроблемна бременност и прекрасно здраво бебе на финала. Пола не е толкова важен мисля Grinning
Гери, честит рожден ден на Криси! Най-хубави пожелания за красавицата   bouquet
~Elg~ , това и на мен ми е попадало и е страхотно.
Накратко по обсъжданите теми да кажа, че и на Мария фонтанелата не се е затворила, а Вигантола спрях началото на лятото. Има 12 зъба, мием ги вечер при баня с паста и четка на Чико.
И аз съм фен на Стъклен дом  Simple Smile
Пералнята изпра, простирам и лягам  Hug
Виж целия пост
# 136
Elg,много е хубаво,да. Heart EyesИ си е истина,колкото и да ми се ще понякога да съм си старата аз,сега първо съм майка,пък тогава си мия зъбите... Mr. Green Hug
Нинче,успешен първи работен ден! HugДай Боже и Радо да се оправя по-бързо,нацелувай го сладурчето от нас! Hug
Гери,ЧРД на голямата принцеса!Само да ви радва! Hug
Стаси,как е Кали?Да знаеш,че си имате обожател в лицето на Алекс покрай танца ви върху масата. Mr. Green

Лека нощ,аз ще изчакам звяра да реши да заспи... Laughing
Виж целия пост
# 137
 Elg, много е готино! Насълзиха ми се очите!
 Oki4, добре сме ние. Кали се чувства отлично. Аз ще се записвам на уроци по английски (понеже съм със зелена карта имам право на безплатни такива). По принцип се справям с езика, но искам да го усъвършенствам не само устно, но и писмено. Предстои ми да изкарвам и шофьорска книжка, та сега ще уча листовките (доста по-лесни отколкото в България).
 Свекърва ми пък скоро ще се прибира и трябва да мислим за вариант за детегледачка по няколко часа, когато ми се налага да излизам. Всъщност вече имаме предвид една жена, българка. Ще видим, само дано сме добре и всичко ще се нареди. Simple Smile

Петя, писали сме едновременно. Grinning Kали праща много целувки на Алекс! Wink
Виж целия пост
# 138
Здравейте мили момичета !

То се е видяло, че няма да мога да наваксам всичко, но не мога да не се разпиша и да поздравя:

Тонииии честитооо - разбрах хубавата новина в парка  Blush Много се зарадвахме в нашата къща за вас и пожелавам леко и спокойно бременеене. Вярвам, че всичко ще е наред и много скоро Рая ще бъде горда кака...

Герии, да ви е жива и здрава сладката рожденичка. Все така да прави интересни дните ви, да ви радва и да изпълва майчиното ти сърце с гордост и умиление.

Много ми е тъжно за болничките. Дано бързо да се оправят мъниците. Явно няма сезонност в тая работа - непрестанно се въртят разни болежки, а и сега в сезона на яслите.

Да кажа мъничко и за нас - добре сме. Бибата се гледат с баба. Вече е на вълна "Бибито не иска бабчетоооо" "Иска мамчето" (при нас всичко се умалява). Но милото няма много избор. Важното е, че през деня добре се спогаждат, но в момента, в който ме види признава и иска само мен, та затуй не ми остава много време за нета.. А в работата изобщо нямам време и възможност за това.
Бяхме на сватба на девер ми (брата на Иван) и си имахме хубава шаферка. Много беше впечатлена девойката и още разказва как е викала "гооочиво" и показва как са се целували младоженците. Голяма ни е бърборана и всеки ден ръси бисери, като напоследък е и на вълна зацикляне и като заповтаря нещо.... Май ще започна да се уча и вкъщи да се изключвам (в работата го усъвършенствам все повече това умение)

И да питам и аз нещо - имате ли порблем с къпането на малчовците. При нас това се очертава като мисия-невъзможна. Просто такива истерии и жалък рев отдавна не съм чувала. Направо се вкопчва в мен и ми се къса съцето - ще кажеш не че я къпен, а жива я дерем... Идея си нямам как ще се справяме с този период - май най я притеснява мокренето на косата и минаването на водата пред лицето й... Нито обяснения, нито увещания,  нито залъгване помагат... Оплаках ви се...

Хайде, че уж за малко и набързо, а то пак ферман стана

Лека нощ и сладки сънища на всички  Hug
Виж целия пост
# 139
Здравейте, мацки  Grinning

От няколко дена си мисля да ви навестя и да драсна два реда, но какъв по-хубаво момент от това да честитя за ново бебе напът - ТОНИ, ЧЕСТИТО!!!  preggo Леко бременеене, вие какво искате да е второто  Grinning Там ли ще си следиш бременността? Чела съм, че на запад прегледите не са толкова чести и подробни като тук  Rolling Eyes

Аз попрочетох малко назад. Гледам за хлебопекарни сте си говорили. Аз имам от 2години вече и съм много доволна  Peace Хляба свата много вкусен. А тестото за пица - невероятно меко и бухнало. И си го правя пълнозърнесто и по-здравословно. Абе, много добра машинка  Grinning

За фонтанелата - на Мира вече й е затворена. Но до преди 2 месеца още й се усещаше кръгчето отгоре. Ние пиехме Вигантол до началото на лятото. После го спряхме, въпреки че беше още доста голяма. Но педито каза,ч е вътрешнта част се е затворила и няма смисъл от повече.
Ние тези дни най-после се сдобихме с два горни чучешки зъба. Чакам ги тези зъби от 4-5 месеца. Голями сополи бяха покрай тези  ooooh! И малко Т вдигна. Но педито ни предупреди, че кучешките създавали повече проблеми. Досните нямат изгледи да са тръгнали, та ще видим тях колко ще ги чакаме. Ние си ги мием сутрин и вечер с паста Ненедент - Мира друга не приема  Crazy
Иначе Мира изкара почти две седмици на ясла преид да я оставя в къщи заради болест. Направо постижение  Mr. Green И то се зарази от кака си. Сег си лекуват сополите с бабата. Прихвана и малко от вируса на кака й - повръщане и разстройство. Но при нея поне е по-лек вариант. Но пък за това аз съм като парцал трени ден  Tired Много ми се гади почти постоянно. До сег не съм карала такова чудо и е ужасно противно. И всичко тръгна от каката. Къде успя пак да го лепне това не знам. Няколо дена ходи на градина и веднага домъкна нещо. Ама и тя напоследък толкова е отслабнала, така съвсем не иска да яде, че не знам от какво живее това дете  ooooh! Трябва да питам педито за някакви имуносхеми и явно пак ще ходим на консултация с хомеопат за профилактика. Аз се чудех как ще опазвам малката от децата в яслата, а тя каката ми домъкна някаква зараза  Tired

Чета, че доста дечица вече сричат думички и правят прости изречения - браво на децата  Grinning Мира си кара още на нейния си език. Е, казва по някоя дума, но изречения още не може да прави. Но аз хич не бързам да проговаря  Mr. Green С Маги така се чудех кога най-накрая ще започне да казва истински думи и като почна, не се спря. Тя проговори изведнъж към 2год и от тогава много успешно ми надува главата с всякакви въпроси и коментари  Mr. Green Та този път няма да давам зор и да се кюхкам защо Мира не иска да каже "Искам вода" примерно, а казва нещо по бебешки  Grinning

Иначе при нас друг интересно няма. Аз вече посвикнах с работата и нещата вървят добре, пу-пу  Grinning Само дето ни сложиха да учим италианки служебво след работа 2 пъти седмично, а аз не съм много очарована нито от езика, нито от преподавателката  Rolling Eyes Ама не върви да кажа на шефа, че се отказвам, като фирмата е дала над 300лв за учебниците ми само. Ще трябва да го избутам някакси поне първото ниво...

Хайде лека, че стана посред нощ  newsm46
Виж целия пост
# 140
И да питам и аз нещо - имате ли порблем с къпането на малчовците. При нас това се очертава като мисия-невъзможна. Просто такива истерии и жалък рев отдавна не съм чувала. Направо се вкопчва в мен и ми се къса съцето - ще кажеш не че я къпен, а жива я дерем... Идея си нямам как ще се справяме с този период - май най я притеснява мокренето на косата и минаването на водата пред лицето й... Нито обяснения, нито увещания,  нито залъгване помагат... Оплаках ви се...
И ние минахме през този период, но при нас беше доста закратко. Сложех ли го в коритото и почваше да плаче и да иска да го взема. А на изплакването на главичката се навеждаше максимално надолу и на два пъти се нагълта с вода от коритото, което още повече влоши положението. Започнах да мокря косичката само с ръка, да изплаквам с една ръка, а с другата да пазя лицето да не се стича по него вода. Видях, че продават и специални шапки (само козирка), които пазят лицето при изплакване на косата, но 12лв ми се видяха много за екстрата и не взех. Мина му много бързо на Пресиян, но той виждаше и как къпя брат му и може и това да помогна. Като кажа "затвори очи", вече и двамата знаят да затворят очи и да ги скрият с ръчички. Бързо да минава и при вас!

Елг, и на мен много ми хареса това, което публикува. Благодаря!

Гери, то вече на патеричка, но честита ти рожденичка! Да расте все така чаровно и енергично дете!
Виж целия пост
# 141
Шу виждам, че си на балкона. Не спиш ли?
Виж целия пост
# 142
Хихихихи не спя, то тук рано Laughing, ама на кое му викаш балкон newsm78
Какво стана с татуса?
Виж целия пост
# 143
Ми балкон е това, което показва в началото на страницата най горе в дясно кой е във темата ( 0 Потребители и 0 Гости преглежда(т) тази тема.)  в момента,  а татуса днес  на обяд!
Виж целия пост
# 144
ТаняР, при нас е подобна картинка с банята - много се дразни , когато му попадне дори капка вода в очите и изплакването на главата е изпитание. Иначе го оставям сам да се цамбурка, давам играчки и му е забавно, даже не иска да излиза. За сега мокря главата с ръка, сапунисвам и за изплакването моля да затвори очите, но той го прави за кратко и се почва с писъците.

veselina_s_p, моя юнак е същия с говоренето - бърбори си нещо на неговия език и е много изразителен, но смислените му думички са единични. Само на морето ми обясни веднъж "коа кайййй", като си счупи количката. Внася нови думи в речника и се опитва да повтаря, та не се притеснявам. Бързо да оздравявате всички!

Митко вчера беше за първи ден с детегледачката, оставях ги сами на два пъти и той не плака, игра си с нея. Май попаднах на човек (да не чува дявола!). Днес съм на работа и се надявам да няма проблем.
Виж целия пост
# 145
Благодаря на всички за милите пожелания за Криси! Hug Рожденият ден мина страхотно, децата се налудуваха на воля и Криси дори каза, че се е получило по-хубаво, отколкото си била мечтала. Почувствах се много щастлива и удовлетворена, че сме я зарадвали!
Мони обаче много ме притеснява. Кашлицата не спира, вчера цял ден беше ужасно кисела и сънлива, вечерта ми вдигна Т...Аз я чакам да се оправи, а тя се влошава. Днес ще я водя пак на лекар, дано не е слязло надолу Praynig
.....Въобще, когато станах майка, разбрах какво е да се люшкаш между щастието и тревогата. Simple Smile
Виж целия пост
# 146
Здравейте,
Днес се почерпете за мое здраве-остарявам с една година.
      
Виж целия пост
# 147
Привет!
Аденис, честит рожден ден! Много здраве и само положителни емоции занапред!   bouquet  bouquet  bouquet
Бързо да се оправя Симонка!  Praynig Как са другите болнички?
ТаняР, баткото ни беше така с банята. Продължава и сега да пищи, ако мием косата  Tired , Алекс понася доста по-достойно процедурата. Не че не реве и той, но децибелите са поносими  Laughing
Шу, не разбрах какво точно представлява инциативата - пращат се картички за Коледа на деца от домовете ли? Бих участвала, сигурно много емоции ще ми коства  Sad Rolling Eyes
Елг, това го срещах вече милион пъти. Мисля, че всяка от нас би могла да опише своето усещане да си майка не по-зле.  Hug
Фонтанелата нямам и представа дали е затворена, сега ще проверя  Embarassed
А вие как гледате сериали  newsm78 Сигурно децата ви заспиват по-рано, на мен за нищо не ми остава време. Докато ги оправя, всичко е свършило вече и ми остава само форума Rolling Eyes
Виж целия пост
# 148
ЧРД Аденис! Много късмет и семейно щастие!  newsm59

Танче, а дано всичко да е наред с вас !

Анче , сериали гледам  когато мога и то изтеглени от замундата . Това което гледам аз е 1 път в седмицата , та си открадвам моите 42 минути!  Laughing А пък и Теди си ляга в 8 до 12 има ехааа  колко много време!

Едва вчера попаднах на това което пусна Ели! Много е хубаво! Браво Ели, че го пусна !   bouquet
Виж целия пост
# 149
Пак много сте писали...докато ви прочета... а вечер нещо все очите ми се затварят и не мога да си следя мисълта, та гледам да пиша сутрин.

Аденис, честит ти празник днес! Много здраве, късмет и усмивки! Да те зарадват домашните с приятна изненада днес!  bouquet

ТаняР, Рая от това пътуване напред-назад имаше също такъв период. При нас беше за кратко също, но откакто започнахме да се къпем двете под душа съвсем забрави да плаче. Явно се чувства по-сигурна като е гушната до мен докато я къпя. Ние косата я мием само с вода всеки ден, а шампоан слагам веднъж седмично, или ако през деня се е потила. Поливам главичката с подвижния душ, като веднага и попивам очите с ръка - т.е. махам водата от очите и. Изобщо не плаче вече. Поне от 3 месеца не е плакала като се къпем. И аз не знам как го постигнахме, но е факт.

ТаняТ, дано днес Митето е още по-спокоен с детегледачката, че и ти да не ги мислиш толкова. Hug

Сериали гледам... и аз съм от феновете на Стъклен дом. Mr. Green Първия сезон го изгледахме с мъж ми на един дъх, че тогава още нямахме българска телевизия и си го изтеглихме целия за 24 часа. Сега си го гледаме по тв-то. Рая се забавлява сама през това време. Е, снощи реши, че ще отключва и заключва входната врата, та тати само го слушаше последните 15-20 мин. Laughing Иначе тя играе при нас и я заниваме гледайки филма. Не се изпуска много. Simple Smile

Думички и ние много използваме. Изречения прости също съставя, но още имаме букви, които не може да каже. Например ми е много странно, как казва на жаб ката "кат, кат", а не може да каже "кака", а казва "тата", ама нейси...ще се научи.

Гери, дано сега и Симонка те зарадва като се оправи бързо!

Благодаря на всички ви хубавите пожелания! Веси, не съм ходила още на лекар и не знам какви изследвания ще ми назначат. Ще видим като отида. Иначе няма как да пътувам до България всеки месец за преглед, още повече, че в първия тримесец си е опасно. Може би ще дойдем през февруари да видя какво ще ми трябва от Рая да взема за второто бебе...но това е още само в сферата на мислите.

Дума, поздрави мъж си от нас - специално...  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия