Вятърко листи в гората пилей, а Юнчето вкъщи на топло се смей! - тема 5

  • 32 310
  • 743
# 435
За косопада- да, и при мен се почна, но така съм от години. Доста пада, но и растенова. Купувам си едни ударни ампули за косопад от едно магазинче и доста добре ми понасят и имат ефект. Отделно купих и една маска с чесън. Вчера след къпане нямаше такъв косопад, като предната седмица. Отделно успях да мина и на фризиор, че откакто съм родила косата ми не беше виждала постригване. Сега се чувствам прекрасно, само една боя да сложа и ще съм още по- доволна Wink

Отскочих за Хумана и капки Бои Гая и пак почваме. Дано този път имаме успех!
Виж целия пост
# 436
Мами искам да споделя нещо с вас,от майските майчета дано ви хареса Simple Smile
Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.
Преди да стана майка.
чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".
До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.
Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.
Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.
Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.
Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.
Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.
Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!
Виж целия пост
# 437
николови, абубу-то е на ул. Селиолу, до Пикадили център, имат и сайт и страница във фейсбук, може да ги разгледаж, пишат се: абубу. Дрешките са от Англия, вкарват Некст, Джордж, Мадъркеър и разни други, а цените им според мен са си много добри за качеството  Peace

мартеа, и аз напипах лимфен възел още като беше на месец. Нали тогава бяхме в болницата и точно в отделението по Детска онкология и хематология, та попитах доцентката като ни изписваха. Каза, че сега се оформят потните жлези и че не е нищо  Simple Smile


някой да знае да продават някъде универсален дъждобран за зимен кош на сносна цена?
Виж целия пост
# 438
Здравейте Simple Smile

Малката лигла вчера ми взе акъла - цял ден трудно заспиване, спане по 15-20 минути и то все у мен, при това аз задължително права, иначе се събужда... Накрая вече нямах нито кръст, нито гръб... ужас, какво беше това чудо, не знам -  зъби ли, колики ли...  Освен това, предната нощ спа ужасно неспокойно, непрекъснато проплакваше насън и се въртеше в леглото, та зставах през 10-тина минутки да я гушкам и успокоявам... голяма мъка Sad
Иначе разбра, че може освен на реве и да пищи, при това доста пронизително, та и писъци от радост слушахме снощи в продължение на час и нещо, накрая прегракна, обаче много упорито продължаваше да пищи... горките съседи Simple Smile
Ха, и още нещо ни изненада вчера дребосъчка - както си стоеше облегната с гръбче към мен, изведнъж се изправи и си седна супер уверено и доволно на дупето. Дръпнах я назад да се облегне, че нали още им е рано да седят, а тя се сърди и се напъва напред да сяда  Grinning

Алексова, стискам палци Мади да се оправя бързо.Каква е тая маска с чесън, действа ли добре? Аз ползвам една гръцка с плацента и костен мозък, засега съм доволна. Но и аз съм за постригване, не съм ходила от два месеца на фризьор... а преди си ходех, чинно, всеки месец  Blush

mar4ela5, и при нас кърменето е голямо приключение, кърмя я като е сънена, иначе се сърди. Макар че, вчера по едно време ми отказа шишето и си търсеше гърдата - дадох й и заспа на третото смукване...

Миналата седмица и нашата педиатърка не беше чувала за проблема с Вигантола, та се наложи да й обяснявам.  #Crazy
Виж целия пост
# 439
Мая, аз си купих онзи ден в "Бебо", в двора на ОБ само за 9.90 лв. Wink
Виж целия пост
# 440
Здрастииииии  Party
При нас е скука голяма ooooh! . И на мен ми е скучно и на Али.
Тя обърна деня и нощта, и вечер до 2 - 2 и нещо си гукаме и се смеем. Естествено сутрин спи не до 8-9, а до обяд Laughing . Освен да и пея песнички, люлея, и говоря, предложете как да я забавлявам, че трябва да оправим това объркване с деня и нощта. Към Събота чакам да ми донесат и активна гимнастика.
Май Али има запек, ама днес започвам с овесени ядки и дано да се нормализират нещата Praynig
Хайде много усмивки Peace
Виж целия пост
# 441
Здравейте и от мен ! Моята малка принцеса прави днес 4 месеца    party023

gergana26 това е много хубаво - направо ме разплака  newsm45

alexova сподели какви са тези ампули и маската с чесъна ,че скоро време няма да имам коса на главата, не косопад ,а косовалеж имам - страшно е , досега не ми се е случвало такова нещо
Виж целия пост
# 442
Марчела и всички други със стачкуващи кърмачета, да ви разкажа какво се случи при нас - нали от миналата седмица се оплаквах със стачки. Изчетох всякакви форуми, кърмех я легнали настрани да не може да "бяга", люлеейки я на ръце, изключих телефони, телевизори, да й е спокойно, оставях я да плаче понякога, после сучеще плачейки  Cry, бях се отчаята тотално, че ще се отбива .... и се появи месечния ми цикъл. Това било! Сега се нормализираха нещата и вече харесва млякото. Четох, че два дни преди цикъл струята на потичане на млякото се променяла и вкуса ставал солен.
Пожелавам на всички бързо да отшуми и при вас, проявете търпение и впрегнете всичките си нерви. Аз отсега се притеснявам за другия месец ....... Sad
Виж целия пост
# 443
Пропуснах да кажа и че наистина много действа метода с приспиването на ръце, след това още с отварянето на очите да се даде да суче - тогава не отказваше, но пък пак заспива наново. Така проспахме един ден, но пък тогава яде.  Peace
Виж целия пост
# 444
Привет и от нас в студения октомврийски ден Simple Smile
Предиобяд бяхме на консултация - 7,600 кг /+900 гр./ и 65см. /+3 см./ отчете докито Simple Smile Боцна ни и Пентаксим и Синфлорикс,не плакахме много - съвсем мъничко. После почти веднага заспа,но определено е неспокоен. По съвет на доки сложихме превантивно 1 свещичка Ефералган 80 мг. Доно този път се разминем само с неспокойствието.
Попитах я и нея за това,че Стаси не иска да пие твърде много водичка - и тя както вас ме успокои с това,че все пак АМ се прави с вода Simple Smile
Получихме и "съвет" да почваме с плодовите пюренца вече, но смятам да се въздържа засега....
Да се включа по темата за къпането: И ние използваме хавлиен шезлонг,в който ни е много удобно за сега. След като приключим с чипкането отпред,тати се включва на помощ,че много ни тежи дупарката вече - изправя го и аз къпя главичката и гръбчето.
Това е за сега от нас,майчета! Болничките - бързо и веднагически да оздравяват!!!  Hug Hug Hug

P.S.  И аз се интересувам от ампулите и маската за коса,че и при мен положението стана трагично. Въпреки,че ползвам уж хубава маска /на Кюн за изтощена коса/, но вече не ме спасява и тя...
Виж целия пост
# 445
Здравейте и от нас  Hug
Да ви се оплача пак  ooooh! Cry Не знам дали при вас има кърмаческа стачка, но при нас има "адаптирана стачка"  ooooh! ooooh! Tired Еййй от събота всяко хранене ни е ад  ooooh! Първо си мислех че защото гърлото я боли, да ама не... Вода пие без проблем, но мякото .. всеки път ревем до засиняване  ooooh! До сега такова чудо не е било.. 4-5 пъти се наложи да я храня със спринцовка, т,к, направо отказва да се храни... оставях я гладна.. всичко.. за сметка на това пък взе да се събужда през ноща  Shocked В 2, в 4, в 6.. И Интересното е че през ноща яде  Thinking ooooh! Още не съм пробвала да променя млякото.. кака и на 3 месеца започна да ми го прави този номер, и тогава се отказа напълно от АМ  ooooh! С нея смених всички видове АМ, и накрая колкото и вредно и лошо да е преминахме на кисело! Сега ми се иска да не става така  Tired Ще пробвам всичко.. Да видим до къде ще я докараме  Rolling Eyes Единствения начин да се нахраним е ако я чеша по крачето или по ръката, интензивно  Shocked Тогава сякаш се разсейва и засуква нормално  Shocked
Някой беше питал с какво се отопляваме?! Ние сме на климатик както съм казвала и преди, в стаята на каката купихме лъчист радиатор! Не конвектор! Не помня кой беше питал.. И да, много сме доволни! Перфектен е! 100 пъти повече от климатика  Peace
Милкуз бях изключила че ще се местите  Hug Браво! Много се радвам за вас! Пожелавам ви да изпълните новото семейно гнездо със щастие и детска глъчка!  Hug Hug
Ауууу времето е ужаснооооо  Cry Cry
На всички, чийто дечица да болни  Hug Hug Бързо оздравяване!
На всички със стачкуващи бебоци, бързо възвръщане към старите навици  Hug И на себе си пожелавам същото  Crazy Crazy
Лек ден!   bouquet
Виж целия пост
# 446
Явно не им се яде на дечицата  Sad Или през лятото да са били повече жадни, отколкото гладни.  Thinking А аз мислех, че само кърмените бебета имат претенции.
Виж целия пост
# 447
за ампулите- има ги на две фирми в козметичния магазин при нас, но като имена не ги знам, така си се водят, ударна ампула против косопад, струват 2 лв бройката и се нанасят в корените на влажна коса,Не се отмиват. като отида за следващите бройки ще ви дам и марката, но към момента нямам налични за да видя.
Маската е на Home institute Paris. С екстрат от чесън срещу косопад, купих си опаковка от 75 мл, в лилаво е, че нямаха кутии. Струва 4.40 лв.

Дано да съм ви била полезна, но при мен вече има ефект При прокарване на пръсти в косата, вече нямам постояно по някой косъм. а преди да започна все намирах по някой окапал, а блузата ми беше постоянно в косми.

Виж целия пост
# 448
Здравейте, имам чувството, че цяла вечност не съм писала.
Никола продължава само и единствено да суче. Със зор му набутвам няколко глътки отвара от анасон, въобразявам си, че му помага за коликите. Вода категорично не иска, не го и карам - само пробвам иска ли.
Нещо друго да ви питам. Пазите ли при къпане да не влезе вода в ушичките? Аз пазя, без да знам нужно ли е и ми струва доста усилия. Пък и мисля, че така не се радва пълноценно на банята, като не го топвам целия. А баща му иска да напълним нашата вана да сме видели дали ще плува. doh
Виж целия пост
# 449
Здравейте и от мен, момичета, в този мрачен и дъждомен ден!!!

Аз най- после имам интернет- след една дълга повече от месец сага вече съм с нет, да видим до кога, дано вече най- накрая са се разбрали нашите доставчици, че...  #2gunfire    #Cussing out

Не съм чела предната тема, тази също- имам доста да наваксам, но как ще стане като не ми достига времето   newsm78

Пазете се, че това променливо време не е шега работа. аз миналата седмица от това топло - студено, хванах една хрема, кашлица - кошмар направо. Подвизавах се с маски у нас, малката се плашеше в началото от мен, но поне успях да я опазя.   Peace

Утре сме на консултация, ще ни бият и ваксините- дано да няма проблеми.

желая ви лек ден!

Липсвахте ми много, много, сега не че ще ви прочета от рад- ама ще хвърлям по едно око   Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия