Вятърко листи в гората пилей, а Юнчето вкъщи на топло се смей! - тема 5

  • 32 310
  • 743
# 360
За обиците сега се замислих че май ще почакам докато ни порасне косата,защото ми е много смешно момиченце без коса и с обици(някой да не се засегне Wink)

Аз да питам в каква поза къпите бебоците,сега не си купих шезлонг за вана и къпя малката с коремчето надолу,хваната под мишниците а тя рита ли,рита,обаче си протрива коленцата във ваничката защото вече е по големичка.И сега съм в чуденка да взема ли от този хавлиен шезлонг.Не искам нещо скъпо,защото ще го ползваме 3-4 месеца докато почне сама да седи,а с баткото нямам спомен как съм го къпала.Чудна работа как забравя човек.
И другото,има ли някой опит с хемангиома,към кой лекар сте се обърнали за консултация?
Виж целия пост
# 361
Здравейте и от мен, малко късно но да ви почерпя днес Габриела прави 3 месеца


Обички и ние мислим да слагаме на пролет, няма как госпожица е Simple Smile
Исках да попитам Смилянова - до колкото си спомням май си бяхте взели стенен конвектор , доволни ли сте от него, задържа ли се топла стаята, защото се чудя между него и климатик
За къпането имаме поставка за коритото и я къпем в него по гръбче , като я повдигам лекичко за да измия и гръбчето, инаяе на ръце доста тежи и мърда и не мога да я държа.
Здравейте и от нас  Simple Smile
Искам да питам някой заглеждал ли е бебешките дрешки в Карфур ? Имам предвид дали са на сносни цени и какво е качеството .
И аз не ги харесвам, всеки път ги разглеждам но не ми допадат, или са много малки или са много големи и не си заслужават парите
Виж целия пост
# 362
И другото,има ли някой опит с хемангиома,към кой лекар сте се обърнали за консултация?
Габи има хемангиом под мишницата на лявата ръчичка. Питах педиатъра, а и след всичко изчетено в нета, реших да изчакам, защото в повечето случаи хемангиомът започва да избледнява и да се свива към годинката.  Peace
Виж целия пост
# 363
Павел има малка червена точка на вратлето. Появи му се преди месец някъде. Като ходихме на кожен - питахме. Тя каза, че е хемангиомче и не е опасно.  Peace После изчетох инфо в нета и съм спокойна за сега.  Peace
Виж целия пост
# 364
Момичета, на които дечицата плачат при мазане - разтривате ли предварително масажната течност, за да се стопли? Може от това да изпитват дискомфорт, ако не е загрята и им е студено. И като мажа тялото загрявам добре балсама предварително в длани, като ги разтривам енергично една в друга, така правя и с крема против подсичане - него го размазвам на опакото на ръката, за да поеме температурата на тялото ми и тогава си взимам като от палитра. Освен това като мажа и масажирам гледам ръцете ми да са топли.
Виж целия пост
# 365
Момичета, на които дечицата плачат при мазане - разтривате ли предварително масажната течност, за да се стопли? Може от това да изпитват дискомфорт, ако не е загрята и им е студено. И като мажа тялото загрявам добре балсама предварително в длани, като ги разтривам енергично една в друга, така правя и с крема против подсичане - него го размазвам на опакото на ръката, за да поеме температурата на тялото ми и тогава си взимам като от палитра. Освен това като мажа и масажирам гледам ръцете ми да са топли.
Разтривам си го първо на ръцете и тогава мажа. За подсичането нищо не го правя, но от него не плаче.
Специално Павел, докато не го мажехме плачеше като го вдигнем от коритото. Тъкмо спря и започнахме да го мажем и пак проплака - този път при мазане.  Crazy
Виж целия пост
# 366
Момичета, на които дечицата плачат при мазане - разтривате ли предварително масажната течност, за да се стопли? Може от това да изпитват дискомфорт, ако не е загрята и им е студено. И като мажа тялото загрявам добре балсама предварително в длани, като ги разтривам енергично една в друга, така правя и с крема против подсичане - него го размазвам на опакото на ръката, за да поеме температурата на тялото ми и тогава си взимам като от палитра. Освен това като мажа и масажирам гледам ръцете ми да са топли.

Разтривам си го първо на ръцете и тогава мажа. За подсичането нищо не го правя, но от него не плаче.


Аз също, едно към едно. 
Виж целия пост
# 367

Аз да питам в каква поза къпите бебоците,сега не си купих шезлонг за вана и къпя малката с коремчето надолу,хваната под мишниците а тя рита ли,рита,обаче си протрива коленцата във ваничката защото вече е по големичка.И сега съм в чуденка да взема ли от този хавлиен шезлонг.Не искам нещо скъпо,защото ще го ползваме 3-4 месеца докато почне сама да седи,а с баткото нямам спомен как съм го къпала.Чудна работа как забравя човек.

Ние го къпехме върху хавлиена  поставка от 1ви месец, но вече не е удобно. Сега постилам една хавлийка отдолу на коритото, слагам малка хавлиена възглавничка за баня, продават се-около 3-4 лв. Таткото го държи отпред във  въздуха само докато измием дупето, че му тежи на гърдичките и после го обръщаме и ляга в коритцето върху хавлийката. Така е много удобно и за нас и за бебчо.  Peace
А пък аз поливам  Mr. Green, че вече много му тежи дупето!
Виж целия пост
# 368
Дали мога да пия чай от лайка, докато кърмя?  newsm78 Нещо ме дразни гърлото...
Виж целия пост
# 369
Мая, би трябвало да може, щом на мен педиатърката ми беше казала да давам дори на бебето. Ама вземай мерки де, че при мен така се почна и даже разболях и малчо  Sad

Аз къпя бебето именно с такава хавлиена поставка. Засега ми е удобна и ще караме с нея докато почне да сяда.
Виж целия пост
# 370
Големият ми син има хемангиом на едната бузка така се роди.За сьжаление така и не изчезна до сега.Водихме го в София  на консултации с някой известни пластични хирурзи но така и не намерихме смелост да го подложим на операция с неясен краен резултат.По-нататък като порасне ако иска може и да го махнем а освен това не е задьлжително да се маха.
Виж целия пост
# 371
дион, сега ли се разболяхте? Sad

за къпането: аз писах преди, че Рая много плаче докато я къпем. Намерихме лесно - по корем срещу телевизора  Mr. Green
Виж целия пост
# 372
Денито аз къпя Радослав в такава стойка, само че на Бертони и я дават, че може да се ползва до 8 месеца.Струва около 15 лв. някъде.На мен ми е много удобна, сама си го къпя вечер, мъжа ми само прибира коритото и оправя банята след мен. Mr. Green

Радо също не обичаше мазането, но от известно време взе да му харесва.Сега мърмори като започна го обличам.
Виж целия пост
# 373
Ние се къпем в анатомична ваничка по гръб. Много се кефи момчето , още от 19 ч.  да мрънка да го къпем, криви се хленчи и като започна да го събличам  се смее, хитранчо Grinning Мазането също го обича. Аз мажа със зехтин . Въобще студенопресования зехтин е много почитан у дома, за какво ли не го ползвам.
Виж целия пост
# 374
Да, Майче, сега сме болнички. Има хрема и кашля заради нея. Дано да не слезе надолу към дробчетата, само за това се моля  Praynig

Сега да кажа, че не плака тази вечер по време на мазането. Мазах с олиото на Себамед, но започнах този път от крачетата и му дърдорих какво ли не. После минах на ръчичките и след това набързо коремчето (защото досега почвах все от коремчето). Утре пак ще пробвам със зехтина по новата схема на мазане, пък да видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия