Вятърко листи в гората пилей, а Юнчето вкъщи на топло се смей! - тема 5

  • 32 310
  • 743
# 330
mayayo аз мисля към годинката да го направя това,тоест другата пролет(живот и здраже),мисля че сега е тварде малка,а и няма смисал бързам толкова все пак идва зима. Peace
Виж целия пост
# 331
Аз мисля, че е добре детето да има избор,ами ако неиска да носи обеци  newsm78

И една приятелка така казва  Grinning, нейното е на 8 месеца.

Иначе аз съм решила да й ги дупча, но мислех да стане някъде след нова година, живот и здраве.  Simple Smile
Виж целия пост
# 332
Здравейте момичета!
Гледам коментирате слагането на обички на девойките. Ние пробихме ушичките на каката някъде към 2.5 г. Бях чела, че е хубаво да се прави на Благовещение, на 25 март. Според поверието, на този ден човек не усеща болка и раните бързо заздравяват. Ето линк с повече инфо. http://www.az-jenata.bg/article/2121/Blagoveshtenie/
За Никол не смятам да бързам. Нека да поотрасне.
Хубава вечер.
Виж целия пост
# 333
Аз си мислех да пробия ушенцата на малката някъде по нова година ,но може да отложа за напролет Peace
Виж целия пост
# 334
Здравейте мами Wink
Аз също се двоумях за обеците, а сега вече - не, т.е. ще е напролет.
Имам въпрос към Софийските мами - какво ви е впечатлението за магазин Малечко, който е на околовръстното. Може ли да се пазарува на дребно? Има ли колички за пазаруване, като в големите магазини? Какви са цените?
Denito  Hug , дано баткото бързо се възстанови  Praynig
Много прегръдки на всички Hug !
Хубава вечер и усмивки през уикенда Peace
Виж целия пост
# 335
Здравейте и от мен  Hug
Чудех се дали някой е наясно как се изплащат болничните (при мен става дума за болничният издаден от педиатъра), които покриват дни от два различни месеца, т.е. по тях се плащат суми за 2 последователни месеца. При мен с първия болничен се получи така, че първата сума получих 2 седмици след деклариране на болничния от работодателя, на 24 число, а сумата за следващата част само 1 седмица след това - веднага след като влезе следващия месец на 1во число. Сега се надявах пак да стане така - болничният ми лист обхваща дни от август и септември. Преди седмица получих за август и си мислех че на 1ви октомври ще получа за септември - нали вече е подадена декларация, но не стана така  newsm78, дали отново ще чакат данни и осигуровки от работодателя след като вече веднъж е подал целия болничен лист ?
Виж целия пост
# 336
Здравейте и от мен  Hug
Чудех се дали някой е наясно как се изплащат болничните (при мен става дума за болничният издаден от педиатъра), които покриват дни от два различни месеца, т.е. по тях се плащат суми за 2 последователни месеца. При мен с първия болничен се получи така, че първата сума получих 2 седмици след деклариране на болничния от работодателя, на 24 число, а сумата за следващата част само 1 седмица след това - веднага след като влезе следващия месец на 1во число. Сега се надявах пак да стане така - болничният ми лист обхваща дни от август и септември. Преди седмица получих за август и си мислех че на 1ви октомври ще получа за септември - нали вече е подадена декларация, но не стана така  newsm78, дали отново ще чакат данни и осигуровки от работодателя след като вече веднъж е подал целия болничен лист ?

Парите от НОИ за отпуски и болнични по майчинство се превеждат във Вторник и Четвъртък. За м. Септември , най-вероятно ще ти ги изплатят на 05.10.2010 год.  thumbsup
Болничния се изплаща от НОИ до 15 дни след представяне от работодателя. Ако болничният лист включва два месеца, сумите се изплащат на две части за броя дни на съответния месец. Ако болничният лист включва м. януари и част от м. февруари например, сумата за м. януари ще бъде изплатена м. февруари /до 15 дни след представяне на болничния в НОИ от работодателя - вторник или четвъртък от седмицата/, а за часта за м. февруари ще бъде изплатена в началото на м. март /не се чакат допълнителни данни от работодател в този случай/.
Виж целия пост
# 337
за зехтина не съм съгласна Naughty
на Нора кожата е прекрасна! в никакъв случай не прилича на мазен вестник Laughing мажа я на съвсем тънък филм, 2-3п седмично...
а в комбинацията с невен е уникален балсам за кожата!
имам Нахткерцен и седи в шкафа. имам и много други при него да му правят компания...

Зехтинът – подарък от боговете
„ Ти ще доживееш до 100 години, ако ядеш мед, а тялото си мажеш със зехтин" – обещавал на хората древногръцкият философ Демостен.


всеки сам си решава, навремето купувах от скъпо, прескъпо, а най-доброто било под носа ми... Wink



за обичките и аз се чудех! чувала съм, че се слагали на Игнажден (25март), но тогава ще са на по 9-10м и няма ли да си пипат ушетата?? newsm78 аз, че ще и сложа е ясно, само се чудя кога е най-добре за нея!
Виж целия пост
# 338
Здравейте и от нас...Няколко дни следях с интерес темата за крустите и се радвах,че нас това ни е подминало.Да,ама не!!!И ние си имаме,утре мисля да купя шампоана на Мустела,дано даде резултат още в началото!
За термометрите-ползваме дигитален,но въобще не съм сигурна в точността му.Само че ще ми е адски трудно да държа 5 мин живачния  Rolling Eyes
За храненето-от самото начало си спинкаше спокойно по цяла нощ-будеше се чак към 5-6 часа,но от няколко вечери се буди към 2 да похапне и да се гушне между нас.Донякъде така ми е по-спокойно,защото така имам възможност да и сменя памперса,а инъче ми беше жал да я будя...в същото време пък се притеснявам,че много време стои с един памперс....
За обеците-на моята племеница и ги пробиха около годинката-и аз така смятам да направя  Peace Сега при нас е "на мода" едно лудо дърпане на ушите,когато е нервна или и се спи,така че докато това не отмине,няма как да мислим за бижута  Laughing
Мони все още не се обръща сама по коремче,явно е мързеливичка...но пък постоянно стои на коремна преса-иска да се изправя седнала!
Забелязвам от няколко дни,че проявява огромен интерес,когато ни наблюдава как се храним...даже често започва да нервничи!Но ще почака-храна цял живот ще яде,но кърма няма да има! baby_neutral
В понеделник ще ни поставят синфлорикса,втори прием.Много ни измъчиха с тези доставки,страшна каша стана с имунизациите.Но пък и мен доста ме е страх да не вдига Т,предния път и давах 2 дни Панадол и не вдигна.Дано и този път нямаме проблеми!
Ех,майчета,кое време станало..трябва да се почива...
Лека нощ!!!
Виж целия пост
# 339
Ехооооо!  Grinning
Отдавна не съм ви чела, а още по-отдавна не съм писала.  Embarassed Ние вече сме в новото жилище и сме много доволни! Децата понесоха промяната учудващо добре, даже имаме напредък - всеки си спи в неговото легълце!  Laughing Преместването беше малък ад, защото така се случи, че бях сама и с двамата - пътувах до стария апартамент, взимах багаж и обратно в новия да го подреждам. Междувременно кърмех, забавлявах, приспивах ....Ама всичко свърши вече!  Party
Борето е добре, кърмим се още, не сме почнали захранването, въпреки че проявява интерес. Мъчат го зъбките вече, като ми захапе пръста, тръска глава като кученце. Голям калпазанин е - в количката само реве, в слинга не иска, защото трябва да гледа напред  ooooh! и редовно вървим на разходка като карикатура - той на ръце, а каката в количката  hahaha Много ни е весело!
Назад не съм чела и няма да имам време да чета всичко, но ще гледам да попрехвърля отгоре- отгоре. Тогава пак ще се включа по темите, които обсъждате!  Wink
Много ми липсвахте всички!  Hug
Виж целия пост
# 340
Здравейте и от нас  Simple Smile
Искам да питам някой заглеждал ли е бебешките дрешки в Карфур ? Имам предвид дали са на сносни цени и какво е качеството .
Виж целия пост
# 341
Софи, знаеш, че винаги пиша от собствения си опит. При нас зехтинът влоши ситуацията, но ве пак Теа имаше проблеми. При безпроблемна кожа може и да е добър.
Виж целия пост
# 342
добро утро Flutter

обеци ще постъпя както майка ми е направила навремето.Когато аз съм пожелала тогава ме е завела да ми пробият ушите.Това мисля си е личен избор на детето,ами ако не иска да носи обеци?

зехтина интересно ми е какъв ползвате..на салатка ли ги правите или на сготвено Mr. Green

термометър имаме дигитален за ухо...е няма такъв боклук ooooh! първата година беше перфектен ,после почна да си показва каквото си иска,даже бяхме и на измръзване Joy сега се чудя какъв да взема,живачния е мисия невъзможна да го открия /нали съм много прибрана/ Laughing
Виж целия пост
# 343
Здравейте и от нас  Simple Smile
Искам да питам някой заглеждал ли е бебешките дрешки в Карфур ? Имам предвид дали са на сносни цени и какво е качеството .

Според мен цената им е твърде надута за това, което представляват и не съм купувала от там.
Виж целия пост
# 344
Здравейте и от нас  Simple Smile
Искам да питам някой заглеждал ли е бебешките дрешки в Карфур ? Имам предвид дали са на сносни цени и какво е качеството .

Ами поне според мен дрешките са си супер,те са на Дисни и на Texbaby,Симона има доста неща от там и като цветове и като изработка не са мраднали!Цените на Texbaby са по приемливи от тези на Дисни! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия