Майчета 2009! - 3

  • 27 253
  • 736
# 195
Добро утро!
Евелин пак е болна  #Cussing out уж този път се разминахме с АБ,но сополите й пак са в устата  ooooh!
Дано всички болнички бързо оздравяват че в това шантаво време ние едва се климатизираме ,а те милите докато се усетят какво става и вече кашлят и се сополевят  Praynig
За тази коластра на мен ми препоръчаха на LR -немска компания която отново разпространението й е чрез МЛМ,казва се Коластрум.Има я в течен вариант и на капсули,като течната била за деца.Аз за в момента се въздържам от закупуването й  Stop
За очен лекар и мен наскоро ме светна комшийката че след годинката се правел преглед.
bebZz, добре дошли с малката принцеска Ванеса,видях я във ФБ,очарователна е като мама  smile3522Много е хубаво че имаш баби които помагат че аз на твое място без такива не бих се справила!Я кажи сега татито нацапа ли гащите като гушна панделка  Wink
Мире,и тук да честитя рожденния ден с пожелания за много здраве,щастие и много усмивки!
Миналата седмица стоим с Боби на терасата и пушим и гледаме комшията ни се прибира с огромен букет цветя и след малко жена му излиза на терасата и започва да крещи от радост-Много е Хубава,много е хубава,поглеждаме подаръкът за РД- кола.Аз нали др седмица съм рожденничка и викам на Боби и аз искам такъв подарък а той се смее и вика нямаш проблем ще ти избарам от някъде едно трабантче  hahaha На кола не се надявам в близките 2-3 години, ама дано не ме забрави тази година че покрай тези ремонти вече семейния бюджет доста намаля а кухнята едва сега ще я започваме  Crossing Arms
Ще излезнем само двамата да хапнем и тихо и кротко вкъщи.
Мадамке не се крий,липсваш!!!
Виж целия пост
# 196
Добър ден Simple Smile
Влизам само д ви покажа това:http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_5567_0.html
Дано успея да се включа след като приспя малкото човече,че имам да се изкажа  Grinning
Виж целия пост
# 197
bebZz, добре дошли с малката принцеска Ванеса,видях я във ФБ,очарователна е като мама  smile3522Много е хубаво че имаш баби които помагат че аз на твое място без такива не бих се справила!Я кажи сега татито нацапа ли гащите като гушна панделка  Wink

 Joy Изненадващо беше доста по-стресиран, отколкото с малкия! Много повече внимаваше и май повече й се радва все още Mr. Green
Виж целия пост
# 198
bebZz -благодаря за съвета, ще пробвам при първия нервен тръшък който ми изиграе мъника!!!  Hug Дано сработи, че направо луда ме прави (а и бабите вече, дето преди казваха, че по-послушен от него в парка нямало  Joy ).
Относно кравешката коластра-  на кумовете дъщеричката беше така и пи доста неща, включително това, и ако не се намери  другаде инфо мога да попитам от къде и как са я купували. Ето няколко линка , може нещо да свърши работа: http://kolastra.dir.bg/_wm/pbasic/?df=424310&dflid=3 и http://badetezdravi.com/products/details/2 , http://www.vodorasli.com/kolastra.htm.
Виж целия пост
# 199
Бебс, пусни, моля, линк или снимки на Ванеса - да се порадваме и ние на малкото съкровище!  Wink
Виж целия пост
# 200
Много ми е мъчно,че има отново болни дечица!Дано бързичко да се оправят! Praynig
Бебз,наистина не е зле да пуснеш някоя друга снимчица на малката
принцеска. Peace

Мацки,незнам,какво да правя,сигурно на някоя от вас ще и прозвучи глупаво или смешно,но Ицко е маниакално привързан
към мен.Особено напоследък,положението става все по-сериозно.Дори до тоалетната не мога да отида без него.Ако затворя вратата,
блъска отвън и изпада в истерия,ако я оставя отворена идва и иска да сяда в мен ooooh!,докато smile3550
Не иска баща си,дори на моменти реве неистово от него,а за чужди хора,да не говорим.
Вчера го заведох в едно клубче,игра си точно 15 минути и като установи,че ме няма...................................Лелеее,Боже!
Рев,писъци,рев,писъци и се наложи своевременно да си тръгнем.
Стаситкеееее,липсваш ми!
Виж целия пост
# 201
Смехи,не се коркай мила!При нас положението е същото.Дори през ноща ме усеща като ставам и рев.....мамаааа и хайде с мен в тоалетната.Но знам,че до към 3 години децата имат такъв период на привързаност.
Времето е ужасно и хич не ми се мърда навън!Георги е пощурял от толкова дни в къщи ама......Вчера точно излезнахме и ни заваля и хайде в къщи,най-гадното е,че нямаме асансьор тук при майка.Ама пък така успях да посваля някое и друго килце!!!
Виж целия пост
# 202
Цитат
Дори през ноща ме усеща като ставам и рев.....мамаааа и хайде с мен в тоалетната
Същото е положението и при нас.А най-ми е любимо,някой,като ме посъветва да не го уча така и да не го
привързвам толкова към мен. doh
Виж целия пост
# 203
smehorana,  мила,ако само и единствено ти си до малкия 24ч., няма как да не е толкова привързан към теб Hug Може би,ако го оставяш сам с баща му, при всяка удобна възможност..Да излизат сами на разходка, да се хранят само двамата,да се приспиват двамата, просто да прекарват повече време само двамата,за да се дистанцирате малко..знам ли...Аз поне така процедирам и може да се каже,че Криси ни търси и двамата еднакво и не е проблем да ги оставя сами...Другото,което съм забелязала, е че с колкото повече хора го събирам-толкова по-общителен става...Гледам максимално да е заобиколен от други хора, не само от нас с баща му, излизаме с него (не че има как иначе)..пищи,врещи,смее се, нервен,весел..като няма как да е в къщи, а пък на нас ни се излиза и така.. Mr. Green Сега идва кофти сезона- не става да го водим в затворени помещения, за това се започват гостите- в нас, в други хора, но и ние , и  детето да имаме контакт с околните, иначе лудостта бавно,но славно ще ни обвземе  CrazyPeace
Не те уча как да си гледаш детето, да не помислиш,че е така, само ти казвам, аз как се опитвах да преодолея болезнената привързаност на малкия към мен Peace
Иначе и Криси ни следва като кученце, мен ,баща му,който и да е..следи ни като немска овчарка и ако някой е изчезнал от погледа му,  се почва едно търсене, мрънкане, хлопане по вратите и т.н..но това отминава в някакъв по-късен етап. Аз го забелязвам, че е започнал да се срамува newsm78..Ако някой го подкачи и малкия веднага се крие зад мен..Но, ако отсреща не се откажат и продължат да го закачат и той започва да се закача също Simple Smile
Времето е гадно, но аз искам- не искам го извеждам,защото иначе ще потроши къщата...Днес, с баща му, изкараха три часа навън-върнаха се замръзнали,но сега и двамата спят "като къпани", което е и целта ми..Малко спокойствие Joy
Виж целия пост
# 204
Jeeny,благодаря ти! Hug
Мъжът ми работи много и почти всяка вечер се прибира след като Ицко си е легнал.Общо взето малко повечко внимание
може да му обърне уикендите(ако не работи),но явно е недостатъчно.Иначе с други хора го събирам,закача се,смее им се,но
в същото време е лепнат за мен постоянно.
Виж целия пост
# 205
Смешко имах същия проблем с малкия,преди да тръгне на градина не се беше делил от мен даже за 5 мин.Сега нещата много се промениха даже още от първата седмица.Вече се заиграва в детската стая,за мое огромно учудване сам започна да ходи да си ляга,че това приспиване беше голям проблем.Имаше период в който не понасяше никой друг да е до него и в чудо се бях видяла.И малката имаше подобен период,но добре,че отмина за месец-два без да правя нещо специално.

Мадам що така ни отсвири  cry
Виж целия пост
# 206
Смешко дано е временно това привързване.Знаете и Сияна беше так ,като ходихме по болниците с баткото с такъв страх и свито сърце я оставях,но от лятото е друга.Особено като проходи и само някой да й каже хайде за "бобо" на магазина и е първа кипра.Е не при всеки,но с мойте дружки от квартала ходи,при баба и дядо също-особено при дядо си/името/друг не признава,дори и при мен неиска да идва там ли е.За другите баба и дядо нЕма да коментирам,че ми е болна тема #2gunfireМного лошо време идва-в къщи да стоим.В момента Сияна е 5-6 надути балона и голяма игра.Ама и това ще омръзне.Ставам,че една пералня ме вика да простирам  bouquet
Виж целия пост
# 207
  Това време как ще го изтърпим още някой ден, незнаммм.Днес поне към 2часа изкарахме навън, че иначе всички занимавки ми се изхабиха, пък и Бубо не спа много днес.По принцип спи преди обяд навън,в количката, за по час и после следобяд към2-3 часа,но тези дни няма сън сутрин.
Дивето,благодаря за линка.Явно има малки размери дъждобранчета.
Смешко и ние ходим до тоалетната заедно, иначе ще ни чуете и вие. CrazyСпоред мен си е нормална тази привързаност на децата към майките и аз  гледам не само аз да приспивам Бубчо/въпреки ,че малко по трудно се приспиват с тати, ама да се учат взаимно Wink/.Понякога ,обаче мама си е мама.
Аркси ,мерси за подсещането за очния лекар Hug
delilah_qk, и ние имаме подобни сцени на тръшкане.Като не е на неговото  отпуска се и аз го оставям и ляга и лежи на земята и гледа сърдито,не мърда, аз отминавам и казвам мама тръгва и той става, но не винаги върши работа.Понякога ,когато се ядоса да реве, дърпат играчка с някое дете, се стремя да му отклоня вниманието с реплики Вижж самолетчето, котето ,кучето и т.н. върши работа, но трява да съм убедителна в отклоняването Crazy
На болничките много здраве  и положителни емоции. Hug Hug Hug

Дианче, браво за парното.И ние осигурихме въглищата и сега по-спокойно ще го караме.
Ние с Бубо тази вечер сме самички ,че мъжо до късно мачка грозде за винце при моите родители. Wink
Виж целия пост
# 208
Плами, ние с Лианка явно сме най-несериозните Mr. Green.
Надявам се другата седмица ,кано се оправи времето да се видим,ще пиша на лични да се разберем Heart Eyes
Виж целия пост
# 209
Смехоранке, големия ми син беше така. Никъде не можех да мръдна. Никой не можеше да го гледа, само с мен и това си беше. Мина му като тръгна на детска ясла. Рева два дена на третия тръгна с песни и пляски. Simple Smile) Сега с малкото е абсолютна противоположност, даже не забелязва, че ме няма. На улицата не ме отразява. Хваща се за всеки на улицата. Понякога се чувствам просто излишна. Това също не особено приятно.
Бебс честита ти девойка! Да ти е жива и здрава. Да расте умна, красива и много щастлива!
Плами и аз ще се радвам да се видим догодина!   bouquet
Болничките да оздравяват.
Понеже знаете моята страст към снимките обработването и всякакви такива бъзикни. Мога ли да помоля за нови актуални снимки на всички малки слънчица.. Ако може снимките да са портретни.. за целта направих АЛБУМ.. Няма да правя колаж на първа страница, защото така си изглежда достатъчно добре.. Но ще направя картички на всеки който желае за предстоящите празници Simple Smile)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия