Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 29 163
  • 720
# 180
Славенче, стига с тези глупости, че ни отегчаваш Hug! Ако можем с нещо да помогнем, дори и само като емоционална подкрепа - насреща сме :hug:1

Бърби, благодаря за линка! довечера ще го прочета на спокойствие подробно. Аз ще продължавам да разделям храната за целия ден , защото Белослава така ми показва, Винаги оставя една-две лъжички на дъното, което за мен означава, че количествата й са ОК. А да я тъпча насила, никога няма да стане. Аз, ако преям, буквално ми прилошава, та не бих го причинила на детето си в никакъв случай. ако търси още храна, естествено, че ще предложа.
В този ред на мисли, в събота така преяде с една ципура. Бях питала прди колко риба мога да й давам и тя ми каза да дам парче, голямо, колкото дланта на детето. Е, само като помириса рибата, нямаше насищане . Изяде повече от половината. До сутринта бях на тръни да не се обрине, но нищо не й стана.

Хари, Амбишъс, честити прически  bouquet! С нетърпение ще чакаме снимки Hug
Амбишъс, наистина голям екшън е било у вас Rolling Eyes. Аз хиляда пъти проверявам къде какво съм оставила и дали всичко е изключено. И изобщо не е натрапливост а мярка за безопасност, защото най- редовно се оказва, че иам нещо включено Sad.
Снощи тръгнах да измия чашите от виното преди да си легнем и идея си нямам как съм взела с мен и дистанционното на телевизора. След един час търсене, мъжът ми го откри на мивката. Добре, че не съм го измила и него Crazy.
Сънрайз, радвам се да те видя отново Hug!
Деси стз, страхотна покана, благодаря Hug! Догодина да му мислиш, като се изсипем половината форум на гости:35:.Успех в начинанието1
Пепе, честито прохождане на Павката и ти пожелавам да си намериш страхотна работа Hug!
Мариелка, хайде да минава по-бързо! Няма да пускаме палците. За упойката не се шокирай толкова, защото манипулацията е за секунди. Но честно казано за малко дете не бих се съгласила на каквато и да е интервенция без упойка Hug
Аси, радвам се , че пак си тук Hug!
Жижин, след първите 2-3 дена при ангините рязко се подобряват нещата. Дано Али вече да се оправя.
Дани, благодаря за линковете, така ми се гледат филми, но имам усещането, че ще се случи в някой друг живот Joy

Аз да се оплача малко Sad. Мъжът ми купи уникална шапка на Белослава, когато се гледаха двамата. Беше плетена, в стил от 30-те години, с едно невероятно цвете от едната страна. И днес я загубихме Sad. Бях извела Животинчето с дъждобрана и изобщо не съм усетила кога я е метнала от количката. Та за първи път проведохме сериозен възпитателен разговор Embarassed. Определено ме разбра какво говоря, защото се хващаше за главата и после обръщаше ръчичките с дланите нагоре, т.е. "няма".
Та така. Днес ще ги изпратя да купят още една шапка, дано да са останали от тези. Всичките ни шапки са дебели и нямам нищо за този сезон.

Успях да се уговоря и за една сесия с Калина и съм много, много хепи bowuu

Да споделя и нашето решение за проблена с кошарата. Купихме две огромни възглавници за спане ( 80/80). Ние също спим на такива и са уникални. Та като я оатавям в кошарата поставям възглавниците отпред и да пада колкото иска. Едно, че разстоянието вече става съвсем малко и друго, че ще се приземи на меко Wink
Виж целия пост
# 181
Здравейте сладурки...Използвам докато Ради спи,да драсна няколко реда...
Хи4 не съм в 4ас ,какво обсъждате в момента и затова немога да се вклю4а адекватно,но...
Да ви кажа накратко за по4ивката ни при свеки.Изкарахме си супер,то там винаги за мен си е пълна по4ивка де Embarassed
Ради беше много щастлив, непрекъснато обграден с внимание, по цял ден обикаля напред назад...пипа навсякъде,купон пълен.
Племенницата ни и тя беше там около 1 седмица и лудницата естествено пак беше пълна...В един момент Ради запо4на да ревнува явно от нея, защото когато я гушкахме,той идваше веднага и се прислам4ваше да го гушнем и него....Явно запо4на да разбира малкото диваненце....Тя също много ревнуваше на моменти,особено когато майка и си играеше с Ради, абе страшна картинка просто...
Сега се прибрахме на морето за няколко дни,майка ми пристига в събота от Норвегия, и ще каца в Бургас, та да я посрещнем....и после заминаваме пак за Свищов, да правим кръщене.
След хиляди умувания кога да го направим,понеже на мъжа ми сестра му си заминават с малката за Лас Вегас другия 4етвъртък/на 14 ти/ ,а пък майка ми нали пристига сега в събота /на 9 ти/ и , за да присъстват вси4ки се наложи кръщенето да е през седмицата...та решихме да е в понеделник /на 11 ти/.Тогава имаме и годишнина от сватбата,та затова така решихме де...
Естествено много хора немогат да дойдат ,защото са на работа,ама....колкото толкова. Нищо не съм купувала нито на Ради, нито на мен, а време няма....Бях си харесала една рокля,добре 4е не я купих, 4е тя беше доста тънка и разголена и щях да пукна от студ ,като гледам времето какво е....Сега май ще търся някоя зимна рокля...Зълва ми ми донесе страшни ботуши от там  на  Ralph Lauren  и ще трябва да ги сефтосам май....Утре мисля да отско4им до Бургас и да си търсим дрешки,дано харесам нещо, 4е досега нямах голям успех.....
Айде после пак ще се вклю4а
Виж целия пост
# 182
Мой ред за включване. Покрай ходенето до кухнята успяхме да изкараме 1 час поне навън за радост на лапето. Походихме, събирахме кестени, нашата се кефи и не иска да си ходи. Ама хем си валеше, макар и лекичко, хем трябваше да папкаме. Сега пък едвам успях да си сътворя аджеба и моя обяд - картофки със сос от сметана, гъби, маслини, лук, чесън и подправки, или на кратко - картофи с мазнини и подправки  Mr. Green Завиждайте, завиждайте, РХ-то ми го позволява  Joy Сега съм сложила малката уж да спи и се наслаждавам на манджичката, компютъра и спокойствието.  Whistling

Аси, радвам се, че си си починала. Значи и ти се кефиш като мен когато ходиш при свеки. И аз бях писала, че там адски си почивам и честно казано вече замислям кога скоро пак да идем с Анди (сигурно пак без мъжо) Grinning Хубаво сте измислили кръщенето, че да може и майка ти и роднините от чужбина да присъстват, а и денят е специален за семейството ви! Wink А иначе за ревността, разибрат, разбирааат.  Laughing Когато Алексия беше тук тя ревнува родителите си от мен, Анди ревнува нас от нейните, голямо тръшкане беше на моменти, голям цирк. Важното е да има дечица, с които да има все такива сладки моменти!  Hug

Хари, Шайн, радвам се, ако поне на някого му е била от полза статийката.  Hug Струва ми се, че няма много интерес, пък много го коментирахме до преди 3 дни.  Shocked Както и да е. Аз също ще продължавам да разделям храната на 3 докато наистина едното не й стане твърде малко. За момента се засища с едната манджа с малко хлебче+някакъв плод или пък малко от това, което ядем ние. Така или иначе не съм привърженик на ядене в стил 'първо, второ, трето'.  Naughty Когато порасне още и едната манджа й стане твърде недостатъчна вероятно на обяд ще давам малко от супата и манджата или цялата супа и цялата манджа, а за вечеря ще яде това, което и ние.  А десертът със сигурност ще оставям за следобедна закуска! Шайн, съвсем правилно си правиш! Явно трите са пердвидени за обяд защото трябва да покрият нуждите от храна както за дете на 10м, така и за дете на 3г, съответно всяко яде различно количество храна. В никакъв случай само защото е казано, че храната се дава за обяд и не трябвала да се разделя, не означава 'всичко да се омете до троха, независимо колко големи са децата ви '.  Naughty Това все пак са 530гр! Аз едвам изяждам толкова на 1 (!) ядене!! Rolling Eyes

Славенче, много добре те разбирам. Понякога се чувствам сякаш съм сама в целия СВЯТ, не само в една стая пълна с хора  ooooh! Simple Smile Но това е животът, пълен с щастие и тъга, радости и трудности. (Това прозвуча малко като многоуважавания от мен Шишо Бакшишо  Joy) Винаги можеш да ми пишеш на скайп, ако имаш нужда просто да поговориш с някой, който винаги ще те разбре!!! Wink Hug
Виж целия пост
# 183
Я да ви споделя аз как разпределям храната от кухнята - на обяд хапваме супата с един сухар и десерта. Понякога изяжда целия десерт, понякога - не. Зависи какъв е. А вечер хапва второто от кухнята+плод и всичко, каквото има на масата за нас. Много държи да си опита от всичко  Confused .
Виж целия пост
# 184
Хариела, Дани - идвало ми е от 3-я месец насам, ама супер нередовно. Преди бях на 23 дена, а сега на 30-40-20...абе, както си иска в общи линии. Отрицателен, 4е даже и се появи на обяд  hahaha Шантава работа. Освен това супер болезнен, а такива симптоми не съм имала преди изобщо никакви всъщност. Този месец пих ужасно много хап4ета за глава, 4е и снощи пак и затова се бях притеснила, да не взема да съм + и с тия хапове ...  ooooh! Но вси4ко е наред. Явно по време на днешния масаж са ми бутнали някоя то4ка, за да ме вкарат в 4ас  Joy
Хайде да се хващам за тиганите, 4е голямо готвене, пране и 4истене ме 4ака, 4е и миене на коса  Crossing Arms Не беше добра комбинацията масаж на тяло едновременно с масаж на скалп  ooooh! Вси4ки излязохме с мазни коси  #Cussing out
Виж целия пост
# 185
Януш, аз честно казано прочетох статията отгоре отгоре, че много дълга беее Whistling Mr. Green, но да се изкажа и аз Mr. Green, за мен никога не е било здравословно за малко дете да яде първо, второ и трето на едно ядене, особено такива грамажи Naughty, но аз виждам че супата от ДК не стига на Дарито за вечеря. Реших да си премеря бурканчето и кавко се оказа, събира 250мл, а супата винаги я пълнят наполовина, което ще рече 125гр. Rolling Eyes, еми няма как да и стигне, затова за себе си реших на обяд и давам 10 лъжички от супата и второто, а за вечеря и готвя аз. Десертът не го вземам, незнам при вас какъв е, но при нас редовно е кисел с различен плод, но не ми се струва добра идея да я тъпча само с кисели следобяд, за мен е по-добре да и дам плод или кисело мляко или овесени ядки, отколкото кисел. А относно плод за десерт да се дава, четох за плодовете 2 часа преди или след хранене, иначе ферментират в стомаха, докато се обработят и няма голяма полза от тях.

Мариелка, дано всичко мине бързо и безболезнено и да забравяте вече за това. Praynig

Лиде, наистина не каза нищо за теста, да не чакаме още едно бебе 2011г. Mr. Green

Аси, добре завърнала се! Hug Ще го кръщавате малкия разбойник, значи? Ще чакаме снимки, а ти дано си намериш това, което търсиш.

Шайн, дано да намерите друга шапка и този път да не я губите. Grinning Ще чакаме снимки от Калина, много ще сте хубави със сигурност. Hug

Дани, Ники прояде ли ДК, нали се дърпаше? newsm78 И не си просих комплимент, но мерси все пак. Mr. Green Hug

Амбишъс, аз пък имам други наблюдения, най-хубави момичета съм виждала в Плевен и от Стара Загора и Пловдив(Шайн Flutter). И ти си една загори тенджера като мен, преди редовно го правех този номер, но аз слагах нещо за готвене и си лягах уж за малко и като стана дим навсякъде. ooooh! Добре че нищо по-сериозно не е станало.

Редактирам се: Лиде, видях че не си бременна, к'во се мотате още, Макси откога пита за сестричка. Joy Whistling Hug
Виж целия пост
# 186
Ивуша - хехе, радвам се, че ти действам ободряващо. Да поясня, че излизанията са с цел да си оставям детето да свиква с гледачката. За другото - без коментар.

Мариелче
Hug, жалко, че се е отменило, но е добре Алексче да се оправи първо, наистина. Много ви стискам палци. Hug

ЛидеHug, миличка, наистина от стрес закъснява МЦ. За друг път да знаеш, ако така пак ти закъснява и не си бременна, направи си отвара от магданоз, действа безотказно. Подробности на скайп, кога ще се засечем най-накрая, липсваш ми вече! Целувки на Макси!

Ганушке
- ааа и русенки са хубави, това от момчета го знам Simple Smile. Вчера носих на една позната, приятелка на мои приятели разни неща останали от Савана, чакат я да роди всеки момент, тя беше с майка си, която през цялото време ми говори против Канада, какви били момичетата тук, а кооолко хубави и поддържани били българките - това и бяха впечатленията откакто е тук, 1 седмица. Simple Smile

Хариела
- ами лесно заспа Савана после, но искаше да е при мен.

Дани, Ганушке, Лиде - ясно, значи сме от един отбор ''загори тенджери'', на мен не ми се беше случвало досега, но винаги има първи път Simple Smile. Дано е за последен.

Дани
-гледала съм ги тези филми, то има и други доста подобни. Харесват ми.

Шайн - и на мен ми е мъчно така като изгубим нещо, но нищо, не се ядосвай, ще купите друга шапчица. Непременно да покажеш снимките от Калина. Hug



Виж целия пост
# 187
По повод плодовете и аз исках да кажа, но Ганушка ме е изпреварила, че трябва да се дават поне половин/един час след или преди хранене (така четох аз) иначе няма полза от тях.
Амбишъс добре правиш ти, че ги даваш един час след хранене. А кога ги даваш, след кои хранения? И следобедна закуска, вечеря даваш ли? Нещо все ми се струва, че много храна се насъбира и се притеснявам да не разширя стомахчето на Софи.  newsm78

Гануше, абсолютно си права, че всеки ден кисел не е толкова от полза, пък и много еднообразно.
И все забравям да ти кажа, относно снимката, която пусна вчера -ами много си ми харесваш пък!!! Както казва Амбишъс, много си естествена и може би това те прави толкова привлекателна! А и как закачливо си застанала на снимката ...  Grinning

Шайн, чак мен ме е яд за шапката, като описваш каква е, направо си я представих.  Grinning Къде я е намерил Калин толкова хубава?!! Браво на него! Дано е успял да купи още една.  Grinning

Аси, да си купиш най-хабавите дрехи и после да ни се фръцкате с Ради!  Laughing  Hug

Дани, аз също съм ги гледала тези филми. Търсех нещо подобно на "Мръсни танци" и ми изкара тези, та ги гледах преди време. Но нищо не може да се сравни с "Мръсни танци"!
Виж целия пост
# 188
Ооооо "Мръсни танци" smile3521 Няма друг такъв филм.Даже си го пазя в библиотеката и мъжо все ме пита за какво го пазя,пълнил му паметта ooooh! Аз пък не си го давам Laughing
Амбишъс ето още едно нещо по което си приличаме,и на мен ми харесват такива филми
Виж целия пост
# 189
.
Виж целия пост
# 190
Гледам че коментирате дажбите и менюто на децата - аз също не съм привърженик на хранене в стил първо, второ и трето. Както е казала Хариелка плодовете трябва да секонсумират около половин час преди хранене, много грешно било да се дават след ядене, защото обикновено те са по-леката храна и за да се обработи първо по-тежката трябва повече време, съответно плодовете ферментират в стомахчето. Това важи и за големи хора. А консумирани преди хранене даже благоприятстват отделянето на стомашни сокове. Мисля, че едно основно хранене + хлебче и малко зеленчуци или плодове преди ядене е напълно достатъчно. А за следобедния десерт предлаган от кухните  - какво да ви кажа, нищо здравословно не виждам в малебито, макарони на фурна и т.н. по-добре да им се направи някаква закуска или сандвич вкъщи...
Смесването на толкова много видове храни хич не е здравословно да не говорим, че не се и усвоява пълноценно, когато се приема наведнъж. Истината е в простото хранене...
Виж целия пост
# 191
Добре го е казала Захира- истината е в простото хранене...И аз така възприемам  нещата Например много обичам купичка с ориз или картофи с масло..това ми е любимо...Не обичам изкилифищени манджи и не си падам по първо, второ и трето...малко ми е като соц.отживелица...Така си представам едно огромно плюскане...Свекърва ми много настояваше така да храня Дари, ма кой ли го е грижа...Но за жалост от такт не успях да опазя детето си да хапне тахан халва... Shocked

Да ви кажа с дилемата за бибероната преди лягане...личния ми каза, че с паста за зъби е правилен избор и че всеизвестните отричания на меда са отживелица и вече се отричат...Било полезно по 1 чаена лъжичка на ден...за детето ми е мисълта...

Лека вечер...и аз обичам Мръсни танци...но повеча обичах Патрик Суейзи... Cry
Виж целия пост
# 192
хихи, момичета говорите за един от основните принципи на РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ  Grinning - плодовете трябва да се ядат до 30 мин преди хранене или чак 4 часа след хранене, тъй като както сте го и цитирали в комбинация с друга храна ферментират в стомаха! А за информация ако искате да сте хептен педантични само някои кисели плодове могат да се комбинират с кис. мляко, сладките не. Wink

Ганушка, права си, повечето десерти са кисЕли, сиреч нишесте, но така или иначе аз преценявам кое е ок и дали да й го дам. А кисЕлите й ги правя по-здравословни като ги давам в комбинация с пресен плод (нищо, че не е разделно  Laughing ) и/или кис. мляко, тъй като така или иначе не й достига.

Да ви кажа дори и детето да не било пълноценно нахранено ако сме разделяли порциите на 3 (според онази статия  Rolling Eyes )  за мен най-важното е да е здрава и жизнена. А тя Е такава! Нека хапва по по-мъничко, пък на следващото ядене да си е оглядняла както трябва и да си хапва всичко. С риск да не била съвсем "дохранена" нека е по-слабичка, да не страда цял живот като майка си от разширен стомах, хипер глад и пищни форми  Joy Аз силно вярвам, че освен  генетиката, начинът по който сме хранени от ранна детска възраст също оказва влияние на обмяната на веществата, апетита, фигурата през целия ни живот.

Захира действително истината е в простото хранене, добре казано!  Peace

Ивуша, винаги ще намериш 'за' и 'против' меда на тази възраст. Просто си избери на кого да вярваш - на съвременната литература, изследвания и пр, или на педиатъра си, който като нашата може да е със школовка от преди 30 години и да ти казва, че старите методи всъщност са правилните.
Виж целия пост
# 193
Здравейте, мамчета!

В тези дъждовни дни ми се отвори толкова много време, че взех да поизчистя Simple Smile Вие как сте? Малчовците как приемат застояването вкъщи?
Аси, добре завърнала се. Липсваше тук   bouquet Аз много обичам мили спомени да са съсредоточени на една и съща дата. Успех в подготовката на кръщенето
Гануша, много сладка Дари на клипчето Simple Smile
Кобрети, лек път
Жижин, как е Али?
Пепе, успех в търсенето на работа. Разгледах снимките Simple Smile Много хубави - деца, море, природа ..... ех, лято
Лиде, Амбишъс, забавете малко темпото, момичета  Wink
Деси–СТЗ, успех

Малко телеграфно стана, ама ... Лека на всички!
Виж целия пост
# 194
Благодаря на вси4ки  Hug
За харненето, немога да изкажа никакво мнение май...още не съм го записвала на кухня,но мисля сега като се приберем в София , да видя някоя близка кухня и да го записвам
За меда, също нямам идея...Досега не съм давала и не ми се ще скоро да давам, но на кръщенето попа каза,4е ще дава първото пар4е от питката с малко мед на Ради...Аз му казах, 4е досега не съм давала, а той направо..../много избухлив се оказа, за квото и да го питах, все едно ми се караше ,4е не съм наясно...не ме изкефи особено,ама..../щял да му топне съвсем малко...нищо нямало да му стане.Как ще се разберем незнам...дано наистина му топне малко.
Ох исках да пиша пове4е и за всеки по отделно,аМА...много ми се доспа.Айде утре дано
Лека
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия