Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 29 163
  • 720
# 195
Eййй, не мога да не ви проверя, нещо ми липсва иначе.
Жижин, бързо да се оправяте!  Hug
Бърборанке, тъкмо се чудех какво да гледам. Ще изтегля някой от твоите.  Laughing За "мръсни танци" - уф, няма друг такъв филм. Невероятен, и аз си го държа на компа и не го трия. За Патрик Суейзи пък няма и да говоря, то се знае.  Heart Eyes
Ивуше, този тип хумористични включвания ми липсваха. Голяма скица си.  hahaha
Славенче, за съжаление това усещане едва ли е подминало някого. Много е тежко, но пък все някога се случва. Вдигай глава и мисли за нещо по-позитивно. Пък и както казват "човек сам се ражда и сам умира". Та ако ти трябва сила за нещо, потърси я в себе си.  Hug
Амбишъс, и аз се посмях на твой гръб, пък и ти позавидях леееекинко.  Wink Миналата седмица бях на фризьор от доста време  не бях ходила. Ех, почувствах се пак женствена за малко... Иначе все като рошла си ходя.  А за инцидента, много кофти. Но пък и хубаво, че аларми имате. Аз имах същата сцена съвсем в началото, с бебешките колики,  преуморена до безкрай, заспах и щях да задуша и себе си, и малката, добре, че мъжо се прибра. Ама сега един месец ще е страшна смрад у вас.
Лиде, браво, бе, голямо момче си имаш, щом тия мъжки работи вече сам си ги прави.  Laughing
Мариелка, жалко за простудата на Алекс, да минава процедурата по-бързо, че да не я мислите, така си все в напрежение.
Аси, браво за хубавото изкарване. Дано си починала наистина. Ама като те чета, май не се спираш много много.
Шайни, не се ядосвай, мила! Не те е тренирало Животинчето достатъчно, затова страдаш.  Ние си губим месечно по нещичко - я шапчица, я една обувка ... Първите ги изживях и аз, вече просто констатирам липса.  Laughing Не търпи нищо, гадината, и сега в студа, пак се събува, и шапките с връзки и тях знае как да махне... Как ще я караме, не зная. Добре че още не знае да си събува гащите, че тогава сме я закъсали много.  hahaha
Малката започва да развива привързаност към мен, която на моменти ме стряска чак. Нося я по цял ден, дори и вкъщи, защото не иска да се отлепи от мен, нужно й е вниманието ми всяка секунда от момента, в който отвори очи... Сутрин поиграва ходом с нещо, но следобедите е толкова кривичка, че май до лягане изкарва на ръцете ми с мрън-врън.  Shocked Сега вечерта я оставих с мама да отида да напазарувам спокойно. Ами обикаляли от стая в стая, до входната врата, надничала в банята, търсили са ме през цялото време докато се прибрах. И разбира се - скок, у мама. Не иска да ме пусне дори да я съблека за баня.  ooooh! Не беше такова чудо преди, много хубаво си се занимаваха с баба си, даже не ме отразяваше, когато тя е наблизо. Какво стана сега, не зная.
И да ви покажа сега с какво се занимаваме в гадното време.
това на главата са гащи  Joy   
Виж целия пост
# 196
Лили не се притеснявай за меда на кръщенето. На Марти освен, че парченцето беше супер малко меда беше евам едвам ... не го мисли толкова. Вече са големи и трябва да сме по-спокойни, а дории да има реакция все си мисля че ще се понесе по-леко. Радвай се на двойния празник Simple Smile) Весело изкарване от нас Simple Smile

Амбишъс
... разби ме.. шматка си голяма Simple Smile) Не мога да те засека от толкова миткане :0 Спи се малко, че колко има да ти разказвам Simple Smile  Hug Целуни принцеса Савана от нас

Лидеее
.. тъкмо викам айдее и Лидето с второ, то пък фалшива тревога Simple Smile)) От работата се замисля командировка до офиса в Лондон по празниците и дано да дойда:) Много искам да се запознаем Simple Smile)) Целувки на Макси

Дани, Мръсни танци е култов и наистина Патрик Суейзи прави филма уникален. Свали си Хавана найтс, също е готин. Мен напоследък ме е избило на италиански, и нали само за любов говорят, а аз съм малко лигла на тази тема.. та някой ако се интересува имам доста интересни заглавия Simple Smile))

Ивушке, както винаги разбиваш с яките си постове Simple Smile)) Дари голям пич с тази шапка Simple Smile Разбрах, че при ас има много готина пицария, няма ли да ни поканиш на кафенце Simple Smile)

Славенче с теб сме  Hug моят съвет е да си намериш приятно занимание за да можеш да излезнеш от дупката. Насреща съм за каквото и да е  Hug

Шайн
, купихте ли нова шапка? А малките вече наистина всичко разбират. Много ми хареса решението за кошарата Simple Smile)) снимай да видим


Поли днес от моите глупости не успях да попитам как е Емо, свикна ли с училището? А Сончето пита ли какво прави Марти, ще оставя място за легло и за нея в неговата стая Simple Smile да има къде да спи като ни дойдете на гости  Simple Smile)) Hug

Трейска, как си? Отминава ли нераположението  Hug
Кобрети, Мимчето е уникална, а как още не си получила укори за това защо и позволяваш такива неща.... въх ще ти се качи на главата Simple Smile

Ганушка, много си сладка на снимката, а как мило си хванала коремчето.. май и на еб ти се иска второ  Hug

Ние днес какво сме с разщъкали незнам, купих му нови пантофи от Джълбо и е такъв кеф, ситни на едно място, а като падне и тръгва да става всеки път се сещам за Ради на Аси, когато прохождаше колко беше упорит Simple Smile) И вири дупе нагоре  Joy Joy
Момичета какво да правя с нощното будене, не можем да спрем да се кърмим и това си е. Няма галене, гушкане, вода чай, вчера и кисело мляко пробвах.. пие по 2 глътки врътва се и реве за цица ... а само нощем се кърмим и толкова ми писна вече че...  #Crazy със второто няма да се вживявам толкова с кърменето.. мисля че заради него си направих беля за много неща
Мислех си за крем за гърдите дето спирало да суче, ама нито знам какъв крем, нито дали ще помогне.. отчайвам се, зомбирам се и със всичките проблеми на главата ми само това ми липсва.. искам сън вече.. моля помагайте със съвети  Praynig

Мале.. май прекалих лека и до скоро

Виж целия пост
# 197
Хариела - плодовете давам 1-2ч след хранене, но не си гледам часовника, може и по-късно да е, както дойде. То това може и преди хранене да се нарече. Правя го 3 пъти дневно (без след вечеря) с различен плод, мисля, че не и се разширява стомахчето, Савана яде по едно ядене, или ядене + домат/краставица на обед (и аз като Захира съм привърженик на простото хранене) и не мисля, че чак толкова се натоварва. Яде си ги с удоволствие, че и още иска, тя много обича плодове.

Глупи - ами хайде, спирам се, Hug че и аз като отида на работният фронт др седмица вече няма как, само петък ще съм вкъщи, но то на теб всъщност тогава ти е удобно също, да не седиш по нощите. Хавана найтс е страшен, даже саундрака се моташе тук някъде, ама къде ли е? Кисес а лот на вас от нас!  Hug

Г-ца Кобрети - ааа, то се отмириса вече, на другата сутрин вече нямаше помен. За твоят случай направо нямам думи, настръхнах, ами ако мъжа ти не се беше прибрал? Rolling Eyes Много сте сладки и диви! Честито подстрижка и на теб!

Днес точно идваха от пожарната да ни тестват алармите, правили го един път годишно, направо им казах, че аз съм го предчуствала и нашата вече я изтествах онази вечер, работи, посмяхме се, беше пич.

Преди месец някъде купих на малката една люлееща се играчка, пеперуда, с 4 мелодии. За половин ден обикаляне около нея се научи да се качва, слиза и люлее сама. Само мелодиите не може да си пуска, трудно се натискат, доста се ядосва, но и това ще научи скоро. Събужда мъжът ми като му дърпа завивката и вика: ''ио, айде'' - значи ''иво, хайде'', нали ме слуша мен какво говоря, не е истина как бързо учат на тази възраст, като попивателни са.
Виж целия пост
# 198
Глупи пробвай нощно време с някое хубаво чайче да свикне да го пие вместо кърмене, пък после ще минете на вода само и само да не се кърмите. Анди така я приучих с тези чайовете на Хипп с малина, къпина, имаше нощи изпиваше по 2 шишета с чай. Знам, че не е особено полезен и има даже ограничение в количеството, но когато се научи, че пие чай, а не суче, лека полека минахме на вода, разбира се не стана веднага, после взе да се буди по малко и сега основното будене е в 5-6ч. сутрин за АМ. Иначе цяла нощ се мята из кревата, но поне не се буди, а аз понеже спя леко и се събуждам от всяко движение.

Тази нощ направо ми се изправиха косите, нашата одисея със страничните реакции от ваксината продължават. Втора нощ има много висока Т, за съжаление обаче на термометъра вяра му нямам, че си показва каквото си иска, явно се е развалил и ще ходя за нов днес. Събуждам се аз, пипам й челото направо вряло, ръцете, краката също. Ставам за кърпи с оцет и вода и Панадол, обаче тя си играла с пипетата на Панадол-а и изгубила някъде, пробвам с лъжица не иска, омазахме целите чаршафи със сироп, в края на краищата успях да й дам малко с триста зора и сигурно един час съм й увивала ръцете и краката с кърпи. Накрая се нормализира температурата де, ама само нощно време ми ги вдига...
Виж целия пост
# 199
Добър ден! Днес нещо не ми е много добре. Снощи за пореден път се убедих защо аджеба трябва да се яде разделно, или както Вики хубаво го нарече ' просто'. Към 20.20 ядох риба със салата от домати и около час и половина след товахапнах няколко бисквити Фавори (любимите ми) и като ми стана едно  Sick Подух се, тръгнаха ми киселини, дето аз освен в крайния стадий от бременността си не знам какво е киселини  ooooh! И днес същото, въпреки, че сумах Рение. На всичкото отгоре и ние за първи път успяхме да си разбием устата сутринта. Както си играла до шкафа заедно с баба си залитнала и си ударила устата и баба й като ми я донесе (щото тя ревна неистово) щях да припадна. Не че ме е 'шстрах' от кръв или нещо подовно, просто за първи път като видиш детето си с немалко кръв на устата е малко кофти гледка. SadБързо й мина де, малко подута и сякаш има малко увиснало месце вътре, но е ок.

Захира, тя Глупи точно това е писала, че е пробвала с чай и не е станало. моята Анди също категорично отказваше чай.

Глупи, не знам какво да те посъветвам. Явно вече е въпрос на навик. Казват, че все някога идва момент, в който детето само се отказва от нощното кърмене, но дано дотогава ще грохнеш. Sad Колкото и да да не ти се иска щом друг метод не действа, а искаш все пак да си пазиш силите за през деня според мен лично ти остава възможността, която най-малко ти се иска - да го оставяш да реве докато 'се научи', че цица няма да има. Знам, че звучи кофти, но... след всичко, което си пробвала вече май друго не ти остава.  Confused Освен това при някои, като нас, все пак този метод действа.

Кобрети, ама ти не замина ли? Кога заминаваш?  newsm78

И Анди разви силна зависимост към кен през последните месеци. Освен с мен, може да седи най-много с двете си баби. Дори в баща й много не иска да седи. Когато ме няма в полезрението й дори с бабите си да е, стои я пред вратата на WC, я пред вратата на стълбите, винаги знае накъде съм тръгнала и стои там и вика 'мамиии, мамиии'. Постоянно идва при мен докато се опитвам примерно да готвя или мия чинии, държи се за гащите ми, викайки 'мамиии'. По улицата като вървим и баща й е с мен аз реално не мога да се възползвам поне тогава той да я вдига (като се измори от ходене, а не сме взели количка). Все иска АЗ да я вдигам. Миналата седмица й казах 'еми няма пък, ако не искаш в баща си аз няма да те нося' и лелееееееееееееееее ОРЕВА КВАРТАЛА. Тук при нас всеки знае всеки и кой знае какво са си казали 'тази какво му прави на това дете'. Нашата се дере ли дере и като в крайна сметка я взех продължи жално да хлипа до вкъщи! Sad И ето как все повече си оставам без кръст, (не че и преди много го имаше).
Виж целия пост
# 200
Привет на всички Simple Smile

Аз пак ще се оплаквам. Алекс е с 38.8 температура и ужасна хрема. Много е кисел и доста поплаква. Не иска да яде, преди малко му дадох банан и киви да си хапне,защото сутринта ми отказа закуската. Дърпаме сополите с прахосмукачката, обаче имам чувството, че е направо задръстен  ooooh!. Не дава да го бърша, не дава да капем капки, не иска никакви лекарства. Само като тръгна към него и изпада в истерия  ooooh!. Какво е това чудо не знам. От къде се нагласи така идея си нямам  Sad

 В тази връзка искам по попитам: Може ли някой да ми каже как се даваше сребърната вода с клеева тинктура. Мъжът ми взе сутринта от аптеката, но не знам в какви пропорции се дава и по колко точно се капе?

Капем му Коларгол, физиологичен разтвор , а снощи и Олинт за деца. Педиатърката ми каза, ако не може да диша и му е много запушен носа да капя от тях само вечер. Дали ако започна и със тази сребърна вода ще му навредя. Да не станат много неща?  newsm78

     На всичкото отгоре снощи решихме за първи път да го сложим в чувалче за спане. Е това дете просто се побърка, опитва да стане няколко пъти, усука си чувала и като ревна. Ама няма такъв рев, сигурно 20 мин. е пищял  #Crazy. Аз даже в първия момент си помислих да не го боли нещо. Щом махнахме чувала веднага се успокои и на 5-тата минута заспа.  ooooh! Ще търсим друг вариант да спи завит, защото явно с чувалчето няма да стане. Някой беше споменал за щипки за леглото, ще видим и с тях да пробваме  newsm78



Захира, напълно те разбирам какво ти е  Hug. Милата Анди, да се оправя по- бързо. За даването на Панадола и ние с триста зора пием каквото и да било  ooooh!

Г-це Кобрети, много сладка Мимчето. Алекс също от известно време обича да разхвърля обувки. Лази до тях или ако се водим за ръка все натам ходи, взима, носи в хола или сяда и ги разглежда  Joy Joy

Глупи, дано по-бързо и безболезнено се отбие Марти. Доста неща са ти се струпали на главата и си представям и с неспането как се чувстваш  Peace

Дани, и аз съм голям фен на музикалните филми. Двете части на Step up съм ги гледала по няколко пъти, но не знаех, че и третата е излязла. После ще я потърся да си я сваля. Довечера, ако Алекс е спокоен ще гледам  Hug А за Мръсни танци- просто класика, него пък сигурно съм го гледала 12345665 пъти  Mr. Green

Бърборанке, милата Андичка. Hug Няма как да минат без падания, обаче е много гадно. Сигурно доста се е уплашила, но предполагам ти два пъти повече от нея. Алекс пък миналата седмица се удари доста силно в ръба на кошарата. Обича да се държи и да скача като е вътре, но доста силно се джасна и му тръгна кръв. После цял ден устата му беше подута. Беше все едно си е слагал силикон  hahaha

Амбишъс, браво на Саванка. Hug Говори си разбойничката. Алекс още е доста далече от имената. Е казва доста думи вече, но те са си по- скоро бебешки Simple Smile От няколко дни се каня да ти пиша на скайп да ви видя как сте, но все се сещам по нощите ...... Embarassed

Гануше, честито прохождане на Дари и от мен  Hug. Вчера гледах клипчето и снимки във ФБ. Мноооого е сладка и чаровна Simple Smile Има невероятна усмивка Simple Smile А на снимката от сватбата, на която си била всички сте много хубави  Peace

Лиде, като те чета какви процедурки ви правят на вас направо ти завидях  Embarassed А за цикъла- аз пък съм обратното, преди ми беше много болезнен, имало е случаи, в които първите дни не мога да стана от леглото. А сега минава доста по- леко. При всеки различно......  Peace

Терпсихора, ще е хубаво да се направи среща, докато още е по- нормално времето  Hug. Ако се организира нещо и ако Алекс се оправи и е добре може и ние да се присъединим Simple Smile Радвам се, че адашчето вече е добре  Hug. Много да го нагушкаш от нас Simple Smile

Е, това е засега от мен. Алекс се събуди и отивам да се гушкаме и да бършем сополи Simple Smile Лек и хубав ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 201
Здравейте отново! Свърших с чистенето-остана малко  wash hang Но съм доволна! Въпреки лошото време, което вади на показ мрънливата страна на Иш.
Гледам,че и вие си стоите по къщите-от сега се извинявам,че няма да пиша на всички,защото може да изпиша самостоятелно една страница.
 
Вчера купихме пантофки след  дълго обикаляне.Учудена съм от вида на детските пантофи-ами те масово са като обувки,имам предвид подметката.Все едно аз да си обуя по-леки обувки и с тях да ходя из къщи.Не мога да причиня това на детето си,особено след като аз съм върл привърженик на босите крака и почти не слагам пантофи.Ако не се плъзгаше по ламината,щях да го оставя по шушони.Добре,че намерихме нещо приемливо накрая.

Пак във връзка с темата за студа – след няколко опита май намерих решение на проблема със завиването.Завивам  Иш с по-голямо одеало,а не бебешко.Слагам го напречно,т.е. покрит е с широката страна и така като се завърти не се отвива.

Много ми стана интересно обсъждането за ДК.Статията на Бърборанка я отворих,но после ще я чета.Като цяло и аз съм „за” „простото”  хранене.То и детенце само си показва.

А за филмите – мисля,след като свърша „Клюкарката” да започна „Династията на Тюдорите”. Миналата година ми стана  много интересен,но не го изгледах-само в събота,от 23.00 до 01.00-тц,тц...А и Джонатан Рийс Майерс ми е дразнещо привлекателен (в смисъл-много ме дразни и същевременно ме привлича  Whistling ).

Мариелка,много неприятно,че Алекс не е добре.И горкичкия е наплашен от лекарства (Марти е същия+като види лекар опищява света).Че и операцията се е отложила,а съм сигурна,че би искала вече да е зад гърба ви...Бързо да се оправяте! Както и Анди на Захира и Али на ЖижинHug
 
Амбишъс,Дани-не можете да ме биете  Naughty -преди месец подпалих картоф в микровълновата!  Mr. Green

Мария Ла Фурия е страхотна!
Виж целия пост
# 202
Захирка, забравих да те питам, не че нещо, ама ти сигурна ли си, че ВСЕ ОЩЕ става въпрос за реакция от ваксината, а не за настинка/грип и т.н.?  #Crazy newsm78 Дано се оправя вече, че да не се тревожиш.  Hug

Мариелка, ех и вие ли болни бе Sad Да се оправяте бързо, че тази операция трябва да мине и да замине!  Hug

Редакция: сега като се събуди видях, че вече й е и подута устата! Sad
Виж целия пост
# 203
Здравейте и от мен! Heart Eyes

Аси – добре завърнала се! Радвам се, че сте изкарали толкова добре! За кръщането – не се притеснявай и нашето беше в понеделник и мина страхотно! Нашия чичо заминаваше на другия ден в САЩ, а и беше Александров ден все пак! Наистина много хора не успяха да дойдат, но пък и някои дойдоха въпреки работния ден – беше си хубав празник и много спокойно протече – не съжалявам изобщо за избора на деня! Peace
За меда – ние пък такова нещо не сме имали – само питка и си я разчупихме ние – попа само си взе – не е била част от някакъв ритуал! newsm78

Бърби – много гадно това с брадичката – дано бързо й мине на Андичка! Hug Все се каня да те питам по повод диетата, която спазваш: На мен ми препоръчаха една диета свързана с РН на организма, но не с цел отслабване – подобрявала имунитета и унищожавала вируси и др. – там се стремиш да „алкализираш” организма – това ли е, което и ти спазваш!? И наистина ли човек от нея се чувства невероятно тонизиран и зареден с енергия!? newsm78

Сънрайз – добре завърнала се и на теб!  bouquet

Шайн – много съжалявам за шапчицата! Дано има същата – много красива звучи – така както я описваш! Hug

Малко тъпо звучи, но аз пък си загубих  1 вилица Embarassed – от 2 дни я издирвам и я няма – знам, че вилицата не е шапка или нещо друго важно и незаменимо, но пак ме е яд – беше ми част от сервиз и сега я няма – ей прерових всичко и я няма – до едно си подредих всички шкафчета – няма от къде да излезе! Мъжо ме обвини, че съм я изхвърлила по невнимание  Crossing Arms– той като изчезне нещо все мен обвинява! #Cussing out(Аз веднъж изхвърлих картофобелачката заедно с обелките от картофи, но това беше в пристъп на яд – бяхме се скарали нещо с него – а сега е друго Mr. Green)


Захира – браво на теб – вече си в 7-я – наистина от страни много бързо минава времето – но само ти си знаеш лесно ли ти е! Дано сега, когато сте с помощ да имаш време да си почиваш и бебчо да е кротичък и да не ви ядосва много! Hug

Ивушка – страшен образ си – кефи ме да те чета! Joy Hug Ама не го вярвам това за меда – алерген си е, който, каквото и да ми обяснява!  Naughty

Пепе – и от мен успех в търсенето на нова работа – пожелавам ти новото работно място да е интерсно, завладяващо и с много нови перспективи и възможности! Hug

Деси СТЗ – трудно е било, но важното е, че е минало! Успех на хотелчето! Peace

Рени – зле сме! Много гадно затворени – аз вече незнам кога да я извеждам – искам да е около обяд, но тя ако сме вкъщи спи по веднъж – в 13 часа, ако реша да я изведа по-рано – вземе, че заспи в количката и я прибирам – страх ме е да спи на този студ навън. Ако искам да я приспя преди да сме излезли – не става – чака си обяда и тогава заспива, после спи до към 16, а тогава става късно вече....... Crazy

Глупи – незнам какво да те посъветвам – аз за себе си се убедих, че ако моето дете не е готово за нещо  - няма как да успея да я науча! ooooh!

Кобрети – ти наистина – не трябваше ли да е си излетяла вече!? newsm78

Мариелка – много съжалявам – гадно е да се настроите за нещо и да се провали плана. Правилно сте постъпили, че не сте се съгласили без упойка – егати и докторите – не мога да си представя как такова малко дете може да го понесе – няма как да му обясниш, че се налага! Всяко зло – за добро – нека оздравее напълно Алекс – така ще е най-добре! Hug

Фликс – ще пробвам това с одеалото – въпреки, че нещо не вярвам да действа – ей отвива се това диване и то нарочно – дори с крака рита, а не е толкова топло през нощта – просто не търпи нищо – сега търся някое по леко чувалче да пробвам с него, че нашето е доста дебело! На „Тюдорите” и аз съм им хвърлила око! Peace

Амбишъс – успех при завръщането на работа и да не те товарят много!  HugАз те питах, но ти не си забелязала – бавачката последно – същата, която чакахте ли е или намерихте друга!? newsm78

Ганушка – ох и вашето преживяване звучи страшно – добре, че се е разминало без проблем! Hug

При нас нищо ново – затишие след буря е – поуспокои се от зъбите и сега горе –долу всичко е наред! Още не ходим сами- май няма и да е скоро – много е смела и се пуска, но изобщо не може да пази равновесие – май желанието и е в пъти повече от възможностите! Вчера нашия татко си остана извънредно вкъщи – беше страхотен ден – направихме се една разходка в МОЛ-а, след което той си поигра с бебка, а аз успях, да си направя маникюр, педикюр, да се епилирам и да си пооправя косата – всичко това напълно спокойно! Ейййййййй докъде стигнах – да се радвам, че съм намерила време за най-елементарните грижи по себе си! Crazy ooooh!

Прочетох си поста - ама много зле съм почнала да пиша - едно несвързано, препинателни знаци съм слагала, където не трябва, пълно с тирете Joy - мисълта ми вече тече много разпокъсано, пък и правя 1300 неща докато пиша - незнам как ми следите мисълта!? newsm78 Mr. Green
Виж целия пост
# 204
Неее, летя в събота.  Wink Останаха ми разни задачки вкъщи - размразяване на хладилник, чистка на шкафове, разни досади такива, дето трябва да се свършат, когато заминаваш за повече време. Та се захващам след малко, само да си глътна кафенцето. Засега чао от мен.
Виж целия пост
# 205
Мариелка, включвам се да ти кажа, че в Коларгола има сребро, така че не слагай отделно само сребърна вода. Разреди клеевата тинктура с физиологичен разтвор - на 10 мл. слагай 5 капки клеева тинктура и капвай в носа по 1-2 капки 3-4 пъти на ден. Прави си нов разтовр всеки ден.
Виж целия пост
# 206
Дю, мерси много за отговора   bouquet. Добре, че тръгнах да давам без да знам сребърната вода. Щом има и в Коларгола да не стане много.

Силви, хубаво е да има кой да те отмени за малко, да се погрижиш за себе си, да свършиш нещо или просто да си починеш. Вярно, че малките разбойници са ни радостта и не можем да се оплакваме, но пък понякога идва малко в повечко и е хубаво човек да отдъхне  Embarassed. А  и те също си почиват от нас, не им е лесно цял ден да гледат само една и съща физиономия  hahaha

Фликс, и на мен ми беше странно, че детските пантофки приличат на обувки. Но и ние имаме същия проблем с ламината и съм принудена да обувам на Алекс пантофи. Миналата седмица му взех чорапки, отдолу с подметка. Доста по- меки от подметката на пантофките, но не се пързаля. Аз главно ги взех като ходим някъде на гости де, че Алекс вече си ходи навън с обувките и не върви и вътре да е с тях. Но няколко пъти му ги обувах и вкъщи. Цената им малко ме стресна в началото- 9лв, но пък си заслужава ( според мен).  Peace



Ставам, че мрънчо се събуди и пак е кисел. Поддържа си температурата, даже стана 39 градуса. Говорих с педиатърката и каза да му давам Хексалгин и Изопринозин. Чакам мъжа ми да се върне и отивам за лекарства. Малко да ме духне вятъра, че нещо в къщи изперкахме  Embarassed

П.П. М/у другото педиатърката ми каза, че в момента върлува вирус ( който най- вероятно и Алекс лепна), с висока температура и тежка хрема. Бил доста упорит и по- бавно минава. Така, че имайте го впредвид и пазете мъниците  Peace
Виж целия пост
# 207
Янче милата Анди,как само се е ударила и ти е изкарала акъла Sad Знам какво е,понеже Вики така си разцепи устата като беше по малка,даже и белег и остана.
За храненето -аз абсолютно се водя по Николай,ако нещо не му хареса или пък завърти глава и стисне уста,въобще не го карам.
А с какво да разнообразя следобедната закуска?Знам,че сме го обсъждали вече много пъти,но като се замисля и аз му правя почти всеки ден нишесте с някакъв плод,чат-пат мляко с ориз и грис.Еднообразно ли ви се вижда newsm78
Аси не си разваляй хубавия празник с напразни притеснения за една хапка с мед.Сигурна съм ,че нищо няма да му стане на Ради,а и както някой каза,те дават съвсем малки хапки Peace
Кобрети много е сладка Мимчето,обаче май имаш железни нерви WinkАз не бих търпяла така да ми разхвърля,може би,защото и Вики допринася за безредието и баща им,и накрая не мога да смогна само къщата да приведа в ред.
Глупи изтеглих си филма,но още не съм го гледала.То това е втората част на Мръсни танци май  newsm78Съчувствам ти за среднощните ти одисеи,но и при нас е така,само,дето заменихме цица с кисело мляко,но все още си се буди по три пъти на нощ да яде  ooooh!
Но,както каза Силвииии,и аз не мога да го накарам да направи нещо,ако той сам не пожелае и не се почувства готов.А метода,който помогна на Янчето,няма как да го приложа,понеже мъжо не може да го търпи да мрънка,пък камо ли да реве посред нощите.

Амбишъс Ио,айде  hahaha представям си мъжа ти колко е въодушевен рано сутринта Mr. Green

Захира вие кога сложихте ваксината,и коя по точно ваксина?Да не би наистина да е настинала?
Мариелка прегръдки на Алексчо и бързо да се оправя,най мразя обилната хрема,която не ги оставя да спят спокойно #Cussing out Слагай Олинт вечер задължително,даже аз Коларгола въобще не го признавам.Карам на виброцил,преди всяко лягане.
Третата част на филма излезе август и я няма в Замунда,това е само трейлър.Аз снощи я открих в ТОЗИ торент  Peace
Терпсихора защо си се редактирала и си оставила празен пост  newsm78
Фликс такива са пантофките,винаги ми е било мъка да избирам на Вики пантофки,а сега и на Ники
Силви биеш собствените си рекорди по дължива на поста Mr. GreenБраво,че татко ви така те е отменил.Моя мъж го няма много в това,занимава се с Ники,но и аз да съм там ooooh!
Виж целия пост
# 208
Да момичета от ваксината е, аз пак водих Анди на лекар и тя каза, че давала реакции даже до 14-ти ден, а я бихме на 27, а днес даже изби и пъпка като от шарка.
Виж целия пост
# 209
Здравейте и от нас!  Grinning

Ние днес най-после успяхме да излезем за час и половина. Добре й се отрази разходката на София.
Май като гледам всички сме привърженици на простото хранене, а и така си го правим, само дето толкова думи изговорихме и разни статии четохме. Е то няма лошо, винаги са полезни, поне научаваш неща, които не си знаел, а би искал да спазваш.

Мариелка, тази нощ и Софи за първи път спа с чувалче. Добре си спа. Но аз й го слагам след като заспи, иначе няма шанс, тя дори и незавита заспива, чак после я завивам, иначе не търпи нищо и се сърди, рита, реве... Принудих се да слагам чувалче, защото вчера сутринта мъжо като станал за работа, София е била изцяло отвита и босите й крака са били ледени направо. Аз се завивам с дебел юрган, а на това дете как не му е студено не знам...  Shocked
Много съжалявам, че Алексче така се е разболяло. Но няма как да ги упазим децата, дори да знаем че върлуват разни грипове, колкото и да ги пазим, все някога ще се разболеят от някой. Май ние всички у дома точно този бяхме лепнали, само дето София беше с високата Т, нас с мъжо ни подмина поне тя. Скорошно оздравяване и гушки на малчо!  Hug  Hug  Hug

Бърборанке, много гадно с устичката на Анди. Ама и те са вече едни хаймани, само бели правят и после са като ранени войничета. София пък онази вечер си разби мястото под веждата на дясното око на ръба на масата ( да уточня, че тя е с елипсовидна форма, т.е. няма четири остри ръба, ами просто цялостния ръб, който върви по цялата елипса). Ами рев, сълзи, гушкане, е бързо се укроти, но резултата е разбито подвеждие и като преспа на сутринта цялото й око беше лилаво и подуто. Днес вече е малко по-добре. Слагах риванол и я мазах със Судокрем, аз него за всякакви рани и зачервявания го ползвам.

Относно привързаността към мама - е няма как, при нас също се проявява с голяма сила. Както казваш ти, Бърби, ако мия нещо или готвя, тя идва, вкопчва се здраво за краката ми и не мога да помръдна от нея, започва се едно мрънкане, "мамо", "мамо" и така. И все иска да я гушкам, както казва Г-ца Кобрети.

Г-це Кобрети , сладко сладко Мимче си имаш!  Grinning  Hug И наистина големи забавления си е измислила - то са гащи, то е тоалетна хартия ...  Joy  Joy  Joy

Силвввиии , това което казва Фликс, за завиването с по-голямо одеало и при нас действа. Пробвай! Аз София като я умотая с такова голямо одеало напречно, няма отвиване.
А за извеждането навън, ами и София спи по веднъж на ден - от 2ч. до 4-5ч. Сега с намаляването на деня, съвсем скоро следобедното излизане ще отпадне, но сутринта си я извеждам. Тя също заспива в количката, но това става ако не я занимавам с нещо и е наближил часа за обяд и сън. Затова ако ще ходя някъде с количката и детето, го правя веднага като излезем, после отиваме в парка и я свалям от количката да ходи, така не заспива, пък и се изморява и после ми е по-лесно, като се приспиваме. Извежам я след като закусим и се оправим, към 11-11.30ч. до към 13-13.30ч. зависи от метеорологичните условия.

Абе много взехте да я рекламирате тази "Клюкарка". Заинтригувахте ме! За какво става въпрос? Да взема и аз да започна да ги дърпам серийките, ако е интересно сериалче, та да си уплътнявам зимните следобеди, докато Софи спи.

Захирка, дано реакциите ви от ваксината бързо преминат. Просто при някои дечица се проявяват. Но ако вдига Т само нощем и то непостоянно, аз не мисля че е вирус или настинка.

Глупи, ейййй много гадно това с нощното будене на Марти. Аз това нещо съм го забравила, при нас спря още на 2-ия месец нощното хранене и оттогава много рядко се е будила, даже почти не се буди, само ако нещо не й е добре. Не знам какво да те посъветвам, ако вече си пробвала всякакви методи и заменяне на кърменето с вода, чай, мляко и т.н. Просто или трябва да имаш още търпение все някога сам да се откаже, или както е казала Бърборанка да го пробваш да си пореве. Но този метод при нас не подейства. Нашето магаренце не се отказа от реването при опитите ми да заспива самичка и затова още си се приспиваме двете.  Laughing

Фликс, ти пък голямо чистене направи. Я намини и у нас, след като си посвършила вкъщи.  Laughing

Аз тия дни чаках да ми дойде, ама то не идва, нещо ми изчезнаха всички признаци. Чак се притесних и днес си направих тест, отрицателен е и добре че е така, че още не сме готови за второ бебе. Ама пък винаги ми идва по-рано, сега какво му стана ...  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия