Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 29 163
  • 720
# 240
Здравейте, мамчета!  Grinning

Ние днес също излизахме навън, нищо че е гадно, мрачно и студено. Изкарахме цял час в парка, като половината време Софи се разхожда, половината мама я разхожда в количката, но съм доволна че все пак успяхме. Обаче да ви кажа мноооого студено ми се видя, дали защото не сме свикнали все още със студа не знам, ама хич не ми хареса...  smile3506

За майчинстовото - аз нали ви бях писала, че миналия месец са ми изплатили някакви 145лв., като си мислех, че това са вече пари от соц. майчинство. Но не е било така, защото сега като влязох с кода си, видях че тези пари са изплатени по декларация 50-51, както всички предишни месеци всъщност. А вчера ми изплатиха 185лв., които вече са от соц. майчинството, защото те са по декларация 53. Та така сега чакам другия транш до 240лв., което е съвсем малко всъщност.

Бърборанке, рецептата ти изглежда доста вкусничка, но май й трябва повечко време за приготвяне. Аз преди много обичах да готвя за нас двамата с мъжа ми, всичко правех с такъв мераки все нови и нови рецепти изпробвах, но сега нещо все ме домързява и предпочитам нещо набързо да приготвя. Сега цялата си любов в готвенето съм я прехвърлила в манджите на София.  Grinning Обаче мъжо не се оплаква, защото той е голям кулинар   chef и всичко му идва отръки, да не говорим че е и по-бърз в кухнята от мен, а и си почиства всичко, каквото изцапа. Аз готвя у дома за нас веднъж седмично, а останалите вечери той майстори нещата. Ето още едно хубаво негово качество  Laughing, но стига съм го хвалила, че ще излезе че го предлагам...  hahaha  hahaha Сега се сетих, че един негов приятел все ми вика: "Като решиш да го оставиш, ми се обади, аз ще го взема. Такова чудо изпуска ли се...!"  hahaha  hahaha  hahaha
Андичка лелееее, чак докъде стигнала... Ама нищо чудно де, те какво ли няма да измислят малките маймунки. Ей трябва все до тях да сме - или да не реват, или да не направят някоя глупост.  Grinning

Трейс и аз се радвам, че гадното неразположение е отминало и пак си във форма. Дано оттук нататък е все така и да нямаш неприятни моменти!  Hug

Ааа, Дани, хич и не ги подминавай овесените ядки, защото хем са много полезни и вкусни, хем нямат гадни люспи!!!  Laughing  Hug

Рени, Софи има 10 зъбчета вече, като последните 4 избиха наведнъж преди има-няма 2 седмици. Преди това дъъъълго време си стоя с 6 броя само.

Мариелка, аз също писах, че сме се застраховали с тези силиконови ъгли, където трябва, но и София само ги взима и си ги разнася из апартамента. Обяснявам й че това не е игра и пак ги слагам на мястото им, ама иди се разбери де, пей ми си Пенке ле, кой ли ми те слуша ...  newsm61
Дано му помогне Коларгола на Алекче, че на Софи й помагаше винаги досега. Гадни са и доста цапат, но пък по-добре тях, отколкото АБ.

Шайн, радвам се, че отново сте с готината шапка.  Grinning Ама моля те, задължително снимай Белослава с нея и ни я покажи!  Hug

София пак започна да спи сутрин до 10.30ч. Вие се оплаквате, че ранобудни ви били децата, а вижте го моето, няма събуждане.

Виждам че има доста ранени малки геройчета, дано да са все леки раните и да няма много притесненя, че без рани няма да минем, то се знае...
Виж целия пост
# 241
Ей, направо съм бясна на тоя моя мъж!!! Трябва да отидем с колата до едно ямболско село, където живее леля ми и да вземе един багаж.И то преди това да вземем баба от село та с нея да ходим.Мислех да оставим децата при майка му на село, да отидем тримата да свършим работа и после пак да се приберем на село и там да спим даже ( става въпрос за утре). Обаче моя мил ми заяви,че малкия нямало да го остави на майка си да го гледа .Той всъщност не би го оставил на никой друг де.За това аз си стоя завряна в къщи и гледам децата -това е.на мен не ми се полага да отида никъде без детето и ако искам да отида може, но без мъжа ми ,защото някой трябва да гледа Валентин. Shocked Rolling Eyes Ами побърквам се.Ако бях предложила моята майка да дойде да го гледа разбирам защо няма да иска - тя мен не е гледала,а какво остава да се оправи с Валентин.Обаче неговата майка е отгледала и двете деца на сестра му и ще се справи без проблем.А и става въпрос за 3-4 часа максимум. #Cussing out Заявих му по телефона,че щом няма да ходя до Ямбол значи и на село при майка му няма да отида. Crossing Arms Пак ще си стоя в къщи, очертава се поредния ТЪП уикенд! ooooh!
Виж целия пост
# 242
Здравословна,нездравословна-копирах си и тази рецепта,Бърборанке.Много неправилно от моя страна,но все още не ми е дошъл ъкъл в главата и съм фен на вкусното ядене,а не на здравословното.Това,разбира се,на 100 % НЕ се отнася за Марти.Даже единствения период,когато съм внимавала какво ям, е когато бях бременна и после ,докато кърмех.Предполагам,обаче,че ще трябва да вземам завой,защото от един момент нанатък трябва да давам пример  Thinking

Иначе и аз,като Хари,напоследък гледам да сготвя нещо много набързо а преди си ми беше разтоварващо готвенето.Поредния страничен (д)ефект... Joy Само дето мъжа ми не е като нейния.Все пак ще му отдам дължимото и ще призная,че прави чудесни ракиени салати  bowuu  Joy

Като стана дума за него-днес му викам :"От както спрях да ползвам този балсам,косата ми изглежда по-добре.",а той: "Дааа,определено не изглежда по-зле." ooooh!

Поли,пак си се видяла в приключение.Твоя Емо,ако не друго,определено не те оставя да скучаеш Party
Славена, Hug
Виж целия пост
# 243
Фликсче, повярвай ми здравословни са и двете рецепти! Месо със зеленчуци, с почти 0 мазнина при задушаването в тефлоновия тиган и почти 0 сол (поне аз не слагам) Grinning И то са здравовловни най-вече ако си фен на разделното, защото на когото и да кажа, че ям картофи със сметана, гъби и маслини на едно ядене ми казва 'ъъъ това не е ли МНОГО НЕЗДРАВОСЛОВНО защото е тежко? Но това е идеята на РХ - можеш да ядеш ВСИЧКО, дори сладко, но в определени комбинации и време. Wink

Хари, права си. Ако след тигана го слагаш И да се допича цели 45 мин идва много (макар да си заслужава).  Но можеш  хубавичко да си го сготвиш още на тигана и после съвсем спокойно можеш да не печеш изобщо. Пак ще стане страхотно, ще видиш! Wink

Рени, и аз забравих да ти кажа за зъбките. ние сме с 8 и повече вече почти 3 месеца нови не сме имали, а засега няма и признаци скоро да има нови.  Rolling Eyes Но при нея всичко става почти от днес за утре, та всеки момент очаквам да има изненади.  Laughing

Славенче, писах ти на скайпа..  Hug
Виж целия пост
# 244
Аз по-скоро имах предвид,че ми е все тая дали е здравословна рецептата или не   eat  cheers
Виж целия пост
# 245
Фликс, знам знам, и за това много ме кефиш  Joy Просто за всеки случай искаш да те успокоя, в случай, че все пак мислип, че не са здравословни  Joy Hug

Поли, забравих да ти напиша - ехаааа много забавен разказ. Смях се на тропането по прозореце в разгара на служебния разказ и за социалните заради 2та бушона  Joy hahaha Joy Разбира се, жал ми е, че децата са посинени Sad и анди от вчера е със силикон на долната устна!  ooooh!
Виж целия пост
# 246
Аз набързо, че моето диване въобще не иска да спии не ми остава време.

Януш, аз пък искам рецептата за картофите със сметана. Laughing За здравословното хранене, никога не бих се отказала от пържени картофи със сирене, колкото и да са вредни Naughty, утре ако ме блъсне камион и умра какво правим. И аз като Фликс предпочитам да ми е вкусно. Абе защо не си написала августинчета с големи букви, 100 часа търсих темата. Mr. Green

Рене, добре си си дошла!  bouquet Пусни снимки на Еванджи, кой знае колко е пораснала сладурката. Hug Дано по-бързо да се разрешат проблемите при вас.

Дани, абе какви са тези люспи, за които все говориш? newsm78 Аз вземам финни овесени ядки от Билла, на тях пише "Фамилия Никола" и никакви люспи не виждам, ако искаш ги пробвай ако намериш.

Ох ставам, че моето диване само ми виси по краката, когато седна на лаптопа, утре ще си дописвам.
Виж целия пост
# 247
Здравейте в този мразовит следобяд.
Не знам дали е рано, но аз извадих зимните якета и включих климатика вкъщи. Пак ни изненада зимата Simple Smile
Бърборанке, добре си сменила заглавието

Благодаря за отговорите за зъбчетата. Ние ще си чакаме. Засега ще си се хили с двата. Аз си мислех, че като започнаха да излизат късно, ще излязат всички наведнъж, ама …. Иначе пък е много сладка като се усмихне и се белнат двете зъбчета Simple Smile А най-смешна е реакцията на околните: "Ооооо, ама ВЕЧЕ имате зъбче"  hahaha Да рече човек, че голямо постижение е на 1.2 години да има 2 зъба  Joy

По въпроса за помощта на мъжете - моя помага, при това много. И все повтаря: "Не те спирам, ходи ако искаш някъде". Е, веднъж ходих на изпит и липсвах около 3-4 часа, няколко пъти съм ходила и на фризьор. Сега обаче се налага да прекарам 4 дни в София и се започна: „Точно сега ли? Не може ли като тръгне на ясла? Аз какво да правя ако заплаче за теб? Нали знаеш, че си по-важният родител?” ……  Thinking

Шайн, много хубави думи за семейството. Ти и друг път си споделяла мъдрости с нас  Hug
Поли, колко ми е познато смяната на мнение през 5 минути.  Hug и за двете ти деца.
 За здравословното хранене - не съм фен. Моето мото е когато, каквото и колкото му се яде на човек - така според мен е правилно. Не смятам също, че разделно и здравословно са равнозначни понятия. Това, разбира си е лично мое мнение, никого не ангажирам. А колкото до пържените картофи със сирене - без тях живее ли се Simple Smile, също не мога по никакъв повод да се лиша от сладко, торти, кола ..
Виж целия пост
# 248
Привет, момичета!

Ивушке - не, не е време за лягане още  Wink, рано е. Дано този ти крив ден, да завърши добре.

Мариелче Hug за вас, надявам се Алекс да става все по-добре с всеки изминал ден и скоро да е напълно здравичък!

Рене
-  хареса ми пилето ти, мисля да го направя тези дни. Петъците остават Hug, само другият съм на трейнинг, иначе по принцип, знаеш съм на 4-дневна работна седмица.

Рени
- и аз съм така, не признавам диети, разделни хранения и т.н., гледам да се храня здравословно, повече плодове, зеленчуци, сурови неща, по-малки количества, не ям сол и захар, така отслабвам и се грижа за себе си.

Ели
Hug

Дани - ама вярно, за какви люспи на овесените ядки става дума, че и аз не се сещам? Тези, които аз купувам тук нямат люспи. newsm78

Ссилвви - много е неприятно това с шума. Тук няма такова нещо като обедна почивка и съседа отсреща точно като си легне детето ми се сеща, че трябва да си коси тревата...

И Лидето не е писала скоро, сигурно много й се е струпало, дете, мъж, къща, учене.

И моят мъж помага, но когато не е на работа или няма нещо за учене, т.е. рядко. Не му се сърдя, все пак ни издържа, а и това учене малко в повече му идва.
Виж целия пост
# 249
Амбишъс...рано е...извини ме но си лягам...отивам да се сгуша в леглото и дано и Дари да реши да не се буди 3 пъти тази нощ...Ти постой...може да научиш някоя рецепта още... Wink
Виж целия пост
# 250
Ивушке - хахахааа, извинена си, хайде, лека и поспалива желая да е!  Wink
Виж целия пост
# 251
Мдаааа,явно всички ви е отвял вятъра по леглата.И мен ще ме отвее,но не е ясно къде.Да споделя-живея на 14-и етаж,което има голям плюс:страхотна гледка към морето и летището.НО и още по-голям минус: колкото и да уплътняваш,единствения вариант да не става течение е да зазидаш вратите и прозорците  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 252
Ооо Ивушке  Grinning, а добро утро!
Аз да хвърля едно око тук. Отиваме на разходка, времето и днес не е за испускане.
Аха, и Ренее се появи. И на теб добро утро  Simple Smile!
Виж целия пост
# 253
Добър ден!Много студено у наш Сливен! бърррррррррррррррр И днес ще си стоим в къщи.МАлкия стана в 7 като никога и сега заспа.Наруши ми целия режим.Да видим кога ще заспи пак. Направих си чайе и отивам да го пия.Приятен ден! Hug
Виж целия пост
# 254
Дю, завиждам ти добронамерено...и аз от една седмица целодневно се преспъвам в собствените си косми, които са навсякъде...Постоянно съм с мопа в ръка, че Дари сякаш ходи с лупа в ръка и каквото намери го слага в устата, но ме гледа, да ми види реакцията...Но когато ме издебне и засмуче чехъл, вече направо съм  #Cussing out...Отплеснах се, но мисля и аз като Яна, да направя кълцоне на перуката...Естествено, моите три косъма, мога да ги врътна само на каре иначе няма нищо да се получи..Успех с фризьора и хубав ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия