Щастливи НОЕМВРИЙСКИ бебета, ритат още в коремите

  • 24 475
  • 742
# 165
ПОНПОНЧЕ честити бебоци  baloni baloni baloni

Да са ви живи и здрави !!!
Виж целия пост
# 166
Дидке, Дори, добре, но пак не ми е ясно: значи виси си торбичката , а водата как влиза? Сори за натуралните въпроси, но наистина ми е чудно?
Виж целия пост
# 167
Честито на Помпонче и малките бебоци  Hug Да са живи и здрави   bouquet
Виж целия пост
# 168
Дидке, Дори, добре, но пак не ми е ясно: значи виси си торбичката , а водата как влиза? Сори за натуралните въпроси, но наистина ми е чудно?

Като е на по високо водата просто се стича където трябва  Mr. Green На мен като ми я правиха акушерката, която я прави държеше торбичката и я стискаше, та помагаше на водата да ходи по направление. После отиваш в 00 и чакаш, колкото повече успееш да устискаш толкова по добре ще се изчистиш. Тоест стискаш докато можеш. И не се притеснявай ще имаш достатъчно време да стигнеш до вецето, не действа толкова скорострелно, колкото се говори. Лелеле няма такова обяснение  Joy ама по добре да си подготвен. Разбирам какво е, като не знаеш какво те чака. Аз преди това бях много стресирана от тая клизма, и си представях какво ли не. А то се оказа, че напразно съм се притеснявала.

Дъгичке маркуча ако имаш късмет ще го смажат със сапунче, ама съм чувала за случай дето си го спестяват и не мога да си представя какво е усещането. Ама ако се скръндзавят ти си поискай смазка.
Виж целия пост
# 169
Беруш, много ти е хубаво описанието  Mr. Green  Joy  Момичета, със задружни сили от вас, разбрах за какво става въпрос  Heart Eyes
Виж целия пост
# 170
ЙЕЙ ПЪРВИТЕ НИ БЕБЧЕТА!!!  newsm44  newsm68  newsm45 

ЧЕСТИТО НА ПОНПОЧЕ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ЮНАЦИТЕ И ДА НОСЯТ САМО УСМИВКИ И ЩАСТИЕ!  smile3525
[/size]
Виж целия пост
# 171
Хейй, имаме бебешки новиниии !!!!!!!!!! ЧЕСТИТО НА ПОНПОНЧЕ И ДАНО СКОРО СЕ ГУШКАТ С МАЛКИТЕ МИШОЦИ!!! На нея й пожелавам сили за четирима, по-малко тревоги и успешно възстановяване!!! (и чакаме включване и от нея)    

bouquet    bouquet    bouquet
Виж целия пост
# 172
Беруш, много ти е хубаво описанието  Mr. Green  Joy  Момичета, със задружни сили от вас, разбрах за какво става въпрос  Heart Eyes

И аз долу-горе разбрах, но ако все пак мамата няма проблеми със стомаха имам предвид - запек и си е изчистила стомаха не е ли излишна клизмата? И ако отидеш в болницата с контракции на 5мин. не ти ли я спестяват?
Извинявам се и аз за глупавите въпроси.
Виж целия пост
# 173
Честити синове на Понпонче! Да си живи и здрави, бързо възстановяне на гордата мама и щастие на цялото семейство!
Виж целия пост
# 174
Честито на всичките понпончета!! Бързо възстановяване на голямото и още по-бърза адаптация на малките! Да са живи, здрави и много да радват родителите си!!!
Виж целия пост
# 175
Честито на гордата мама! Да са живи и здрави и мъниците и да  носят много щастие и радост на цялото семейство!

Аз се канех да гледам Комиците и съм заспала завита на дивана, както съм се нагласила. Така че май те мен са ме гледали  Embarassed
Ако има някой, който е ходил на днешната лекция в ЦУМ, може ли да сподели малко информация   bouquet?
Виж целия пост
# 176
ЧЕСТИТОООО на ПОНПОНЧЕ!!!
и съпругът ми те поздравява Simple Smile
Бързо възстановяване и много щастие!!!   bouquet
Виж целия пост
# 177
Честито на мама Понпонче и малките и юнаци, дано по-бързо пораснат и да си се радват всички в къщи!!!     bouquet

Малвинке, днеска на лекцията бяхме аз, Деси М, Ysabel и Girafche и всички бяхме мнооого доволни и от презентациите и от доктора който изнесе лекцията, и супер че не бяхме разочаровани както от миналата лекция  Wink  Но, за повечко информации относно лекцията, предлагам Деси М, да си опише повечко, че аз на български по-трудно ще се изразя особено че е малко по-терминологично, а тя много добре си обяснява  Hug

Лианке, ние все още си се обичаме интимно с мъжо, даже аз в момента имам силно желание, та сме решили да се възползваме от момента  Blush

Кьолшесче, от къде ги взе тези превързки за родилки, и дали си ги има по принцип навсякъде?!  newsm78
Виж целия пост
# 178
Честити малки Понпончета на мама Понпонче!!!  Heart Eyes Много да я радват и да растат здрави и щастливи!!   bouquet


Момичета, мерси за  отзивите за протектора за матрак  Hug определено ще купя, а и вече поръчахме креватчето   Party
Благодаря и за разясненията за клизмата, че никак не бях наясно, само знаех, че не е много страшна   Embarassed
Дори, мерси за пожеланието  Hug

Днес си купих олио против стрии (на Hipp), мирише много приятно и попива бързо, доволна съм  Heart Eyes и изобщо не е скъпо. Преди него имах Мустела, но много се радвам, че свърши, защото ми се повдигаше от миризмата й  Sick
Днес поогледах и нещата на Веледа. Може и да са супер еко, био и т.н. обаче пък как миришат  Sick няма да си го причинявам, нито на бебо.  Оставам на варианта медицински зехтин за след баня и... ще видим за къпане освен хума какво ще намеря  Mr. Green
Виж целия пост
# 179
ПОМПОНЧЕ,ЧЕСТИТА РАДОСТ И ОТ МЕН!!!ДА СА ТИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ И МНОГО СКОРО ДА СИ ГИ ГУШКАТЕ В КЪЩИ!!!smile3525

Бебославче благодаря за комплимента  Wink Hug

Малвинка, лекцията наистина беше много увлекателна,полезна и много професионално и достъпно поднесена.Основното, което каза доктора за информираното съгласие е, че документите и декларациите,които ни дават да подпишем в болницата при приемане за раждане са унифицирани за всички болници - тоест нещата с които се съгласяваме са еднакви за всички и няма от какво да се поритесняваме - няма вариант да подпишем нещо нередно или незаконно.Съгласяваме се при нужда да ни правят кръвни изследвания,кръвопреливане,вливане на медикаменти по преценка на лекаря,обезболяване с местна,епидурална или спинална анастеза според ситуацията,оперативни намеси,изваждане на бебето с щипци или вакум ако се наложи и т.н.Декларираме наличие или липса на алергии,съгласие за предоставяне на лични данни...Друга важна за мен информация беше съвета да носим в себе си препис от изследване за кръвна група;уточнението за издаване на болничните - от болницата се издава болничен за 42 дни от датата на раждането,при преносване болничния за периода от термина до раждането се издава от ЖК(от където издаден този за 45 дни преди раждането), а третия болничен се издава от педиатъра,който води детската консултация.Друго, на което обърна внимание е да внимаваме при изписването да получим две епикризи - една за нас и една за бебето (доста често пропускали някоя от двете),да знаем,че в 30 дневен срок от раждането имаме право на 2 профилактични прегледа в болницата (ако нещо ни притеснява при възстановяването) и че 2-3 месеца след раждането задължително трябва да си направим профилактичен гинекологичен преглед. И за секса подчерта, че 4-5 седмици след раждането става възможно забременяването( да внимаваме) и да имаме в предвид,че противозачатъчните намаляват или спират кърмата,спирала не може да се сложи ... и като цяло препоръчва презервативите като единствен безвреден вариант. Това е най-основното,за което сега се сещам.
Много се извинявам за дългия пост и ако съм била прекалено подробна!! Embarassed

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия