Най-компактната и лека прахосмукачка с воден филтър?

  • 9 276
  • 10
Предстои ми покупка на прахосмукачка и твърдо съм решила да е с воден филтър, но тъй като нямам много пространство вкъщи, искам да е възможно най-малката и лека. Ориентирала съм се към марката Зелмер, но ако има доволни и от други марки, ще съм благодарна да споделите!
P.S. Не искам перяща функция, а само воден филтър, наясно сам че този тип прахосмукачки са по-обемни и тежки и търся възможно най-компактната и лека....
Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Мисля, че правилно си се ориентирала Peace
Скоро гледах безобразно скъпата и тежка прахосмукачка на Цептер Crazy
Ако пък имаш толкова излишни (пари  Laughing)-по добре Рейнбоу Peace (мисля Зелмер също имаха "тупалка"..много добра иновация!)
Виж целия пост
# 2
имам Зелмер-ската... Тя даже е с 2 контейнера - за сухо и водно филтриране... Не съм хич доволна... За месеци се скапа. Язък, очаквах повече от марката. Не ти я препоръчвам. Но ще чакам някой да похвали някоя....
Виж целия пост
# 3
Мисля, че правилно си се ориентирала Peace
Скоро гледах безобразно скъпата и тежка прахосмукачка на Цептер Crazy
Ако пък имаш толкова излишни (пари  Laughing)-по добре Рейнбоу Peace (мисля Зелмер също имаха "тупалка"..много добра иновация!)

Не, не не ми се инвестира чак за Rainbow, търся нещо сравнително евтино, качествено и лесно за ползавне. Rolling Eyes За това казах и че не ми трябва перяща функция, не търся и професионален продукт. Имам познати с големи прахосмукачки, които са ми казвали че като дойде време за чистене направо им трябва време да се настроят психически че трябва да извадят прахосмукачката и да започнат да чистят. hahaha  При мен чистенето не е от любимите ми дейности и предпочитам да не се подтискам допълнително от факта че имам тежка и неудобна прахосмукачка. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
имам Зелмер-ската... Тя даже е с 2 контейнера - за сухо и водно филтриране... Не съм хич доволна... За месеци се скапа. Язък, очаквах повече от марката. Не ти я препоръчвам. Но ще чакам някой да похвали някоя....

Драго ми е да те забележа мила ми Шани Simple Smile  Heart Eyes

Недей така ме вкарвай в чуденка за Зелмера  Thinking ми аз тъкмо смятах за една сватба да подаряваме тази:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09066724

ама верно ли сега да мисля друга?  Banghead
Виж целия пост
# 5
Преди 4г бях купила Зелмер и бях доволна-но не и съпруга ми, който не я харесваше, поради факта, че след почистването с нея, не можеш да я прибереш в ъгъла, преди да я почистиш и нея Crazy. Верно, това си е минус, но няма как да е иначе...
Та след спор по въпроса, я сменихме със стандартна  Tired (нямам място да държа 2 бр, а пък чат-пат и той ме отменя..та бива да се уважат и неговите искания Wink)
Майка ми има перяща Делонги (доста тежичка ми идва-не е с воден филтър) и Рейнбоу-та имам база за сравнение, тъйкато съм чистила с тях не еднократно Peace
Разликата м/у двете с воден ф., е че при Рейнбоу трябва да налее 2л вода-при Зелмера-600мл(говоря за модела който ползвах аз..ама пусто не помня кой е..само цената- около 400лв), та това допълнително тежи..да не говорим и за приставките, които се купуват отделно..
Почистването след употреба и при двете е лесно. Сега, като гледах Цептерската-еми то са сумати чупки на водосъдържателя..що така са я направили..
+ при Зелмера е авт. прибиране на кабела-при Рейнбоу и Цептер, е на ръка, отстрани на прахосмукачката, което намирам за непрактично.
Сега разгледах сайта на вносителя им (на Зелмер-"Денси"), -освен воден филтър имат и хартиен..но пък никъде не са посочени килограмите на прахосмукачката-освен да питате за конкретния модел..:
Друг не малък плюс (който лично за мен е гаранция за качество-иначе нямаше да го дадат) е голямата гаранция Peace

http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8% … Zelmer&page=1
Виж целия пост
# 6
Виждала съм как се работи и със Зелмера и с Цептера. А относно Rainbow, си я имам и в къщи. Въобще не е трудно да се работи с нея нз кой ви е подвел. А относно аксесоарите и евро допълнително не съм плащала за тях. Чисти си перфектно и направо ми прилоша първия път кто видях какво чудо излезе от матрака ми и килимите ,  които тъкмо ги бях тупала . Това, че има допълнителни филтри хартиени на някои от греспоменатите не е предимство. Щом ги има, означава, че водния филтър не задържа всичко. Ако някой не е съгласен или е скептично настроен, лично бих му направила една демонстрация с моята машина.
П.С : Само да спомена, че съм студентка и съвсем сама се сдобих с това чудо. Ако имате интерес може да ми пишете или да се обадите, с удоволствие бих ви полмогнала, понеже видях колко е нужно едно такова устройство, когато има и здравословен проблем. 0883475211
Виж целия пост
# 7
Виждала съм как се работи и със Зелмера и с Цептера. А относно Rainbow, си я имам и в къщи. Въобще не е трудно да се работи с нея нз кой ви е подвел. А относно аксесоарите и евро допълнително не съм плащала за тях. Чисти си перфектно и направо ми прилоша първия път кто видях какво чудо излезе от матрака ми и килимите ,  които тъкмо ги бях тупала . Това, че има допълнителни филтри хартиени на някои от греспоменатите не е предимство. Щом ги има, означава, че водния филтър не задържа всичко. Ако някой не е съгласен или е скептично настроен, лично бих му направила една демонстрация с моята машина.
П.С : Само да спомена, че съм студентка и съвсем сама се сдобих с това чудо. Ако имате интерес може да ми пишете или да се обадите, с удоволствие бих ви полмогнала, понеже видях колко е нужно едно такова устройство, когато има и здравословен проблем. 0883475211

И каква е цената на твоята прахосмукачка конкретно ?
Виж целия пост
# 8
Виждала съм как се работи и със Зелмера и с Цептера. А относно Rainbow, си я имам и в къщи. Въобще не е трудно да се работи с нея нз кой ви е подвел. А относно аксесоарите и евро допълнително не съм плащала за тях. Чисти си перфектно и направо ми прилоша първия път кто видях какво чудо излезе от матрака ми и килимите ,  които тъкмо ги бях тупала . Това, че има допълнителни филтри хартиени на някои от греспоменатите не е предимство. Щом ги има, означава, че водния филтър не задържа всичко. Ако някой не е съгласен или е скептично настроен, лично бих му направила една демонстрация с моята машина.
П.С : Само да спомена, че съм студентка и съвсем сама се сдобих с това чудо. Ако имате интерес може да ми пишете или да се обадите, с удоволствие бих ви полмогнала, понеже видях колко е нужно едно такова устройство, когато има и здравословен проблем. 0883475211

И каква е цената на твоята прахосмукачка конкретно ?

Скромните 2200евро в кеш, на изплащане до 2500евро. Евтиния.
Виж целия пост
# 9
Ние имаме Зелмер Аквавелт. Единствения недостатък, който откривам е, че трябва да се купуват веднъж годишно филтри. Имаме голямо куче с дълга козина, дете и мъж. Всички заедно са неописуем ад. Първия път когато чистих мокета си промени цвета /а редовно почиствах със старата прахосмукачка/. На третия ден решихме да пробваме функцията за пране. Е няма такъв кеф. Нито ми е било трудно да свържа маркучите, нито да си изпера мокета, който стана като чисто нов. По-голяма е прахосмукачката, но не бих казала, че е много по-тежка от обикновенна прахосмукачка.

Четох в една тема, че момичетата много хвалеха прахосмукачките с контейнер.

Според мен дали ще има само воден филтър или е с перяща функция е все едно от към тегло и обем на прахосмукачката. Най-добре отиди в Денси /там мисля, че има най-голям изор на Зелмер/ и си харесай. Нашата прахосмукачка е с 3 години гаранция. Вече цяла година си бръмча с нея и не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 10
Имам Зелмер от 7 години. С воден филтър не е перяща. Купувам си филтри дащото се похабяват. Но пласмасовите части с които се закрепва тръбата към прахосмукачката и маркуча се похабиха бързо  и непрекъснато се разглобява. Вярно не съм перфектната домакиня но смятам че за цената си изделието не е много трайно. Все пак човек не си купува прахосмукачка на всеки 2 години. Иначе моторът и е добър, но откъм пласмасовите части издиша. Не се получава добро уплътнение и вече не чисти така добре като в началото. Но тъй като не мога да си купя нова още я суркам из къщи. Иначе с почистването на контейнера след всяко чистене свикнах. Така че като си търся нова ще искам пак да е с воден филтър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия