Неусетно първата година мина, рождени дни започват в НОЕМВРИийската дружина - 13

  • 31 116
  • 729
# 120
Кики, моето дете пие само сутрин мляко.
През деня се потриса само като види шишето.
Пише 500мл, ама насила ли да му ги излея в гърлото?

Но пък яде сандвич със сирене и сандвич с шунка и кашкавал, въобще
твърдо предпчита човешка храна.

Мия, и нашата консултация е на годинка и един месец и прескачаме
месеца, в който навършва годинка.

J.R. Аз сутрин ставам, сипвам вода със стайна температура и му бъркам АМ.
Не я преварявам, защото си пие вода от чешмата.
Не знам дали приемаш "лош" пример  Simple Smile

Приятен ден на всички!
Виж целия пост
# 121
Аз да се отчета набързо!

Гоги е с температура и запушено носле, изписаха ни капки за нослето и  едно имуностимулиращо ама го повръща, моля ви препоръчайте нещо което сте пили вече!

За спането е различно, но като цяло спи през деня общо около час, час и половина!
За АМ, пием си го като последно хранене преди лягане и веднъж в комбинация с каша или бисквитки през деня!
За закуските, попара, кашички, препечен хляб с масълце и сиренце, мляко АМ с плодове или бисквити, а скоро мисля да опитам от макаронките на Плазмон.
Относно кухнята, като цяло готвят вкусно, не е солено, десертите не са сладки, само дето готвят често нещо което още не ядем като боб, леща, спанак, но ако хапвате всичко мисля че е ок!
Трябва да изчезвам за кухнята.
Приятен ден!
Виж целия пост
# 122
maymunski - до колкото съм чувала, АМ не търпи топлинна обработка, в смисъл губят му се полезните вещества.
Спането-и сутрин и следобед е в интервала от по  30мин.-1час.
Млякото-вечер хапва от една седмица насам малко кисело мляко с бисквитки, после цокаме за приспиване, задължително се буди поне веднъж през ноща и тогава сме на кърма, сутрин направо давам закуска, която почти винаги не се приема добре.
Пробвахме и ние попара-хич не се харесва, АМ с бисквитка-понякога, като обикновено говориме за 2-3 бисквитки и 50мл. АМ, в този случай давам като vess хляб-той се яде! newsm78
Дари си хапва стабилно само вечер  -  кис. млекце или си изяжда една кашичка "Лека нощ" в бурканче на Хип или Бебевита, иначе на обяд сме на половин пюренце, отново с хляб, а следобяд на каша.
J R. и аз съм на вълна отбиване, обаче Дари не желае и да чуе за  АМ-пробвах Амптамил и Нан, хич не и харесва, твоята Рая пие ли го попринцип, или още не си пробвала?
Виж целия пост
# 123
Здравейте!

За млякото - Ние ядем вечер и някой път през нощта. През деня е на попара, супа и после плодов десерт

Алиса - Мога да ти кажа много неща за температурата, ние цяла нощ сме с такава, но за да повръща и имуностимуланта, може да не е нещо безобидно.... А може и да повръща ако има храчки.... Иначе Панадол или Нурофен на 8ч.... Панадол давам по 5 мл, а Нурофен по 3... Но пак ти казвам, звънни на педиатърката ви, защото аз вече звъня за всичко....

За консултацията - Ние ще сме на 29.10. , т.е. няколко дни преди годинка, а от миналата ще е на месец и половина разлика почти....

Кики - Почти е уредено. Подробности по-късно!  Hug
Виж целия пост
# 124
Не знам дали приемаш "лош" пример  Simple Smile
Аз давам розова Савина. Не преварявам. Когато приготвям АМ я притоплям за около 15-20 секунди. Ама да ставам и да бъркам АМ по нощите ми се струва непосилно.

и аз съм на вълна отбиване, обаче Дари не желае и да чуе за  АМ-пробвах Амптамил и Нан, хич не и харесва, твоята Рая пие ли го попринцип, или още не си пробвала?
Тихо, тихо. От една седмица пие вечер по 100 гр. НАН. Въпроса е да го накараш да опита и после ще му хареса. Преди една седмица вечерта преди кърмене имах температура и ме втрисаше и реших да си намажа стъпалата с ракия. Намазах се с някаква миризлива скорострелница, измих си ръцете и придърпах Рая за кърмене и приспиване. Да ама на човечето му мирише на ракия и ме бута със сила Joy А е гладно. Joy И тогава татко и успя да и пробута АМ. Та от тогава до сега всяка вечер мама си пие чашка винце, а тати храни човечето. (Двеста години се живее така). После се "прикачваме" за 2-3 минути и заспива.
Та съвет за отбиване - миризлива ракия Joy
Виж целия пост
# 125
На този ден само хубави хора са родени.  Hug ПИСИХРИСИ Честит Рожден Ден на кака Хриси. Пожелавам и цялото здраве, щастие и късмет на земята

Стеле Simple Smile
Алиса Нищо не мога да препоръчам. Дано Всилена или Кло и др. мами, които знаят се включат!
Кло, Маѝмунски и J.R Мерси за инфото. Наистина в Кауфланд и Джъмбо трябва да имат всичко! Но в Джъмбо, като отида все купувам разни джунджурии, които си намирам причини да купя! Crazy
Джулия И Ади така, 500мл. но не изпива толкова..и няма да я мъча. Лошото е, че заради зъбите не яде нищо. И се притеснявам, че няма разнообрна храна! Sad

Ние м/у 5/7часа сутрин се будим и пием 120мл. АМ. после преди обяд се старая попарка да давам но не иска. Юфка взех на Пласмон ( след 4 месец пище на нея пък..)  не я иска. Не съм опитвала с филия, защото не съм въвела сирене, а масло си трябва да се намаже повечко за да не е суха филията. Може ли да ползваме растителен маргарин вместо масло!  И се предвам на финала и закусваме  3 натрошени бисквити Житен Дар + малко АМ и чаѝче. На обяд местно или зеленчуково пюре (домашно), следобяд плодово пюре + банан или бисвитки на Пласмон, за вечеря пак 120мл. АМ и към 2.30ч. иска пак около 100гр. Ако и дам да пие си спинка повече после!  
1. Добре ли намазвате филията с масълце ( може ли растителен маргарин?), защото хлебчето, ще е сухо.
2. И какъв хляб давате?
3. По принцип, какво се дава за вечеря за нашата възраст!? Понякога Ади не иска мляко!

Това е за сега! Мерси предварително на всички!

Виж целия пост
# 126
халллюююю забраванка съм си и туй то Whistling

Искам да честитя два празника -рождения ден на Омана и рождения ден на кака Хриси на мама Писихриси ura newsm67




С пожелания за много обич и усмивки,много здраве и слънчеви дни!!!
Виж целия пост
# 127
Пак болнички дечица Cry
Алиса, имуностимулатори не съм давала.Ние пиехме Ампулка Вит Ц на ден, Калциев глюконат 3 пъти на ден, Коларгол капки 3пъти на ден и безброй пъти физиолог. р-р, Панадол само над Т 38.5. Но Стела като напатила се с Васето правилно ти казва-педи да види детето  Hug
J.R, аз правя така- преварявам вода вечерта и съхранявам в термос, на сутринта само изсипвам вряла и разхлаждам малко с  останала от преварената в отделно шише. Става бързо, но разсънването си го има, то само ставането и докато се успиш после и шиленцето вече е будно  ooooh!  
И нали съм си блейка  Embarassed , мама Яничка, честит рожден ден на малките сладурковци! Да са ви живи и здрави!!!   Heart Eyes
Честит празник и на днешните мами  Писихриси и Омана Hug
Кики,   Hug ние с АМ  ставаме и лягаме - задължителна ранна закуска и късна  втора вечеря - около 180-210мл. Друга храна сутрин не харесва, изпива си млякото полубудна и си доспива скоро след това, няма как иначе,нали цяла нощ си играем на "мамо, намери ми пак бибата". През деня останалото хапване е направено от мен, не е много разнообразно още,но се старая и слагам огромно количество любов Simple Smile
Хляб не съм давала, направо кога ли ще дойде ред да не изплюва нещо различно от смляна храна  #Crazy
Маргарина доколкото знам е тотално отричан. Може да затоплиш на тостера леко филийката, така бързо и лесно ще размажеш масълцето
Първата вечеря ни е някакво плодово пюре, размесено с каша зърнена. Купих овесени ядки, тия дни ще започна и с тях.
Виж целия пост
# 128
Аз днес съм голяма досада  Mr. Green
Кики аз маргарин не слагам, защото и аз не го ям, решила съм че не е полезен и толкоз, слагам малко масълце. Ние много обичаме печена филийка с настърган на ситно кашкавал  Peace А за хляба давам обикновен, какъвто има в магазина, ама си пада по типов май Simple Smile
А за вечеря нашта педиатърка каза че мога да му давам супичка, ама аз гледам до към 6:30-7 да му дам нещо като за предвечеря от това което ние ще вечеряме и към 8-8:30 си го кърмя, ама колко мляко изяжда божа работа  Laughing Давала съм му и от кашите на хип и бебевита за лека нощ, тази с ванилията е много вървежна Simple Smile
 Hug
Виж целия пост
# 129
да те отчета и аз набързо...

ЧРД на Хриси на Писихриси и Омана, и на моето майче!  Heart Eyes

за спането - наобяд 1.30-2.00 и привечер някаква кратка дрямка. За нощен сън ние заспиваме късно - 21.30-22.00, а понякога и 22.30 Embarassed

закуска - от скоро сандвичи с жълтък и сирене/кашкавал, каша със сирене и масло, кус-кус, най-вече попара
следобедна закуска - бисквитена торта с нишесте и АМ /веднъж/, грис, ориз, каша с плод и т.н.  Междувременно правя фреш от ябълка, грозде и морков /всичко домашно/., хляб яде, абе каквото и дам от нашата маса не отказва. за вечеря, яде мляко, но май ще вкарвам супичка и после преди заспиване мляко. сутрин също рано пие мляко, тоест на нас ни се събират 400-500 мл. мляко, което е ок. Не ме кефи ставането през нощта или рано сутрин да бъркам АМ но няма как. свиква се а и при нас рядко се налага ставане повече от веднъж и от обикновено е към 7 сутринта. и после винаги си доспиваме поне още час.

за АМ аз също знам че не търпи топлинна обработка затова не го чакам да заври, само го стоплям добре и добавям гриста. Ориза го сварявам предварително и само го добавям към АМ-то. Като мине годинката май ще започна да приготвям десертите с прясно мляко??? още чета по темата в захранването....  Thinking

Вчера открихме сезона на рожденните дни на близките ни приятелчета Laughing, много готино беше, поиграха децата, измориха се добре и като си тръгнахме всички са заспали /вкл. и Пламена/ и то за час.

незнам дали пропускам нещо, но ще оправям някакви мини багажи че ще ходим на р.ден с приспиване у майка ми.

хубав ден от нас
Виж целия пост
# 130
... само дето готвят често нещо което още не ядем като боб, леща, спанак, но ако хапвате всичко мисля че е ок!
...
Абсолютно без притеснения си ги въвеждай тези храни, особено последните две. Това са храни, които спокойно се въвеждат към 8-10 месец. Лещата, ако не дъвче, можеш да я претриеш с лъжичка през цедка. Малко пипкава работа, но така остава без люспи  Peace

Зарежи това с пиенето без ясна причина и най-вече имуностимулаторите. Капкай си каквото са ти дали за носа. А какво е то всъщност?

Маслото аз го държа в стъклен съд на стайна температура.

Елвирка, другият вариант е правиш всичко с вода и в момента, в който го махнеш от котлона слагаш сухо АМ и разбъркваш.
Виж целия пост
# 131
Честит рожден ден Омана и Хриси на Писихриси.
Много слънчеви усмивки и приятели добри.

Виж целия пост
# 132
Честит Рожден Ден!!!
Омана и Писихриси

Пожелавам ви нещо не традиционно Една екскурзия до
 тук:


Виж целия пост
# 133
Миа, забравих да ти кажа за подсичането-ние от месец сме с обрив, понеже Дари никога не се беше подсичала (ползваме кремчето на Мустела от както се е родила), питах педито и тя каза, че този обрив е т.нар. "памперс дерматит", препоръча ни да киснеме дупето в отвара от смрадлика, (нашият обрив е по-напред, не точно на дупето).
Сменихме памперсите, сега сме на Либеро, мажа с другото кремче на Мустела, което е специално за подсечено дупе -" Стелактив" и се киснеме вечер по 5мин. в отвара от смрадлика-малко се пооправи положението, та пробвай и ти със смрадликата за Мишко!
Виж целия пост
# 134
Честит Рожден ден на Омана!

Честит Рожден ден на Хриси на Писихриси!!!


maymunski   и ние си падаме по кашата Грис бурбон ванилия на хип  Mr. GreenОпитайте и с бисквитките,а също и изварата с плодове,много са хубави PeaceАз открих същите и при Бебевита,та също са вкусни  Peaceа и са на по нормални цени  Peace
 

Alissa   ние също сме болни и давам Капки за нос Еуфорбиум композиум 3-4 пъти дневно,Виброцил 3 пъти преди сън,за да диша леко докато спи и Фитолор- 3х 2 мл след храна и половин час да не приема нищо ...чай от лайка също Peace

Кухня ние ходим и на частна и на държавна.И двете ги яде,но днес имаше боб и не го дадох,мисля,че е рано още са тази тежка храна Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия